Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 293 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Podsumowanie XIII Igrzysk LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W Witoszowie Dolnym koło Świdnicy odbyło się podsumowanie XIII Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Zgorzelec w osobach Kazimierza Janika wójta Gminy Zgorzelec, Małgorzaty Korelin dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Franciszka Habera przewodniczącego Związku LZS Powiatu Zgorzeleckiego.

Wigilijny czas w gminie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W gminie Zgorzelec rozpoczął się czas wigilijnych spotkań. W poniedziałek, 17 grudnia, w Sali gimnastycznej Gimnazjum w Jerzmankach członkowie Związku Sybiraków zorganizowali wigilię, na którą zaprosili przyjaciół i osoby wspierające tę organizację.
Zdjęć: 11  

Roczny bilet wstępu do Naszego Zoo  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Szukanie odpowiednich prezentów w okresie przedświątecznym, dla wielu z nas, często stanowi kłopot. Dla tych, którzy nie mają ochoty na skarpetki, slipki, biżuterię czy lalkę Barbie, alternatywą może być roczny bilet wstępu do Naszego Zoo ma inną alternatywę.
Zdjęć: 1  

Mandolinowo i przedświątecznie  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
To już tradycja, że koncerty Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów odbywają się przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca sali. Nie inaczej było także w ostatnią niedzielę, gdy mandoliny dały wspólny koncert z legendarnym zespołem Skaldowie.
Zdjęć: 1  

Betlejemskie Światło Pokoju dla sąsiadów »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Na moście Staromiejskim burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz, ks. dziekan Maciej Wesołowski, harcerze szczepu im. Osadników Wojskowych w Zgorzelcu i mali kolędnicy z Zespołu Pieśni i Tańca Lusatia z Osieka Łużyckiego przekazali nadburmistrzowi Goerlitz Siegfriedowi Deinege oraz towarzyszącym im duchownym i młodzieży Betlejemskie Światło Pokoju.
Zdjęć: 1  

Zgorzelecka Gala Wolontariatu 2012  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Patrycja Biegańska - Centrum Wolontariatu
Impreza, którą patronatem objął burmistrz Zgorzelca, zgromadziła niemal 90-ciu uczestników.
Zdjęć: 7  

Pijana ciężarówka w rowie »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany przez policjantów kierowca samochodu ciężarowego. Teraz stanie przed sądem.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Udany nocleg w górach »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie
Podróżując po Polsce bardzo często zmuszeni jesteśmy nocować w hotelach. A te jak wiadomo do tanich nie należą.

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Odliczanie do otwarcia Multikina »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już tylko kilkanaście dni dzieli mieszkańców Zgorzelca od możliwości uczestniczenia w projekcji najlepszych filmów na wielkim ekranie. W piątek, 21 grudnia, w Centrum Handlowym Zgorzelec Plaza zostanie otwarty multipleks Multikino. Specjalnie z tej okazji przygotowano liczne atrakcje.
Zdjęć: 1  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Miejskie Mikołajki już za nami!  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
W niedzielę 2 grudnia do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, ku uciesze mnóstwa dzieci, zawitał sam Święty Mikołaj w towarzystwie swoich elfów.
Zdjęć: 12  

Obdaruj pupila w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec! »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
9 grudnia od 15:00 do 16:00 goście będą mieć możliwość karmić zwierzęta przyniesionym przez siebie pokarmem.
Zdjęć: 1  

Konkurs na „nowe domy przysłupowe” rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
Poznaliśmy najlepsze pomysły architektów i studentów z Polski i Niemiec w konkursie na „Nowe domy przysłupowe”
Zdjęć: 6  

Indywidualizacja nauczania – ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
Od września tego roku szkoły podstawowe z terenu gminy Zgorzelec kontynuują realizację projektu pn.: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III szkoły podstawowej w kontekście wdrażania nowej podstawy kształcenia ogólnego” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gimnazjaliści grają w hokeja »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W zeszłym roku, na początku grudnia, wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik uroczyście otwierał Łagowski Obiekt Sportowy, czyli popularny „ŁOŚ” – lodowisko, które zaskarbiło sobie sympatię dzieci i młodzieży, nie tylko z terenu gminy Zgorzelec. Od samego startu Łosia, uczniowie gminnych szkół podstawowych i gimnazjum brali udział w bezpłatnej nauce jazdy na łyżwach a później w regularnych zajęciach w-f na lodowisku.
Zdjęć: 4  

Znaleźć nową szansę »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
Stopa bezrobocia w Polsce kształtuje się w tym roku na poziomie ponad 12%. Przyszłoroczne prognozy też nie są optymistyczne. Specjaliści zapowiadają nawet możliwość zwiększenia się poziomu bezrobocia do 13% w skali roku. Nic więc dziwnego, że osoby, które obecnie nie są aktywne zawodowo szukają możliwości dostosowania się do zmieniających się potrzeb rynku pracy i zdobycia nowych kwalifikacji.
Zdjęć: 2  

Andrzejkowe zawody »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W Gimnazjum im Sybiraków w Jerzmankach odbyła się interesująca impreza. W progi szkoły zostały zaproszone reprezentacje wszystkich gminnych podstawówek. Wzięły one udział w II Andrzejkowym Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec.
Zdjęć: 11  

Chłopcy z Gimnazjum w Jerzmankach na siódemkę »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W hali sportowej Gimnazjum w Kotli koło Głogowa w ostatnią niedzielę 25 listopada odbył się finał XIII Igrzysk LZS w halowej piłce nożnej dzieci do lat 15-tu.
Zdjęć: 3  

Podpalił samochód  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28 – letniemu mężczyźnie, który oblał łatwopalną cieczą, a następnie podpalił samochód osobowy.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Apartament w górach: gdzie i za ile można kupić? »
Tekst opublikowany 2012-11-30, opracowanie oto
Na południu Polski dostępnych jest ponad 70 nowych inwestycji, w których można kupić apartament typu second home. Wielu deweloperów gwarantuje też stały najem i wypłatę zysków w wysokości ok. 8 proc. rocznie. Ceny zaczynają się od 4.460 zł za m kw.
Zdjęć: 3  

AIESEC – międzynarodowe praktyki i wolontariat »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie AIESEC
Rozpoczęła się rekrutacja na Międzynarodowego Programu Praktyk Zagranicznych. Można trafić w tak egzotyczne miejsca jak: Indie, Malezja, Chiny, Brazylia czy Nigeria. Taką szansę daje AIESEC.
Zdjęć: 1  

Skocz na piwo do czeskiej Pragi  »
Tekst opublikowany 2012-11-29, opracowanie oto
Stolica Czech to wymarzone miejsce na weekendowy wypad. Odwiedzając to urokliwe i magiczne miasto, zobaczysz jak w każdym kuflu słynnego czeskiego złocistego napoju odbija się jego wolny duch

„Poloneza” czas zwodować »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie red
Wrocławski Urząd Żeglugi Śródlądowej od pewnego czasu próbuje „zwodować” część swojego już niepotrzebnego majątku. Do sprzedaży wystawił osobowego Poloneza.
Zdjęć: 3  

Gospodarki słabną - paliwo w dół – o ile jeszcze? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Na stacjach ceny paliw poszły w dół, ale na tym nie koniec. Przed świętami powinno być jeszcze taniej. Cena diesla spadnie nawet do poziomu 5,60 zł za litr, za benzynę E 95 zapłacimy 5,50 zł, a droższa etylina 98 osiągnie poziom 5,75 zł za litr. Za litr autogazu będziemy płacić podobnie jak teraz.

Strażacy z Gruzji w Łagowie »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie psp
W najbliższy piątek na terenie pomiędzy Łagowskim Ośrodkiem Sportu a marketem Leroy Merlin w Łagowie, odbędzie się szkolenie zorganizowane dla delegacji strażaków z Gruzji.

Diesel odchodzi w przeszłość? »
Tekst opublikowany 2012-11-28, opracowanie (PR/INTERIA.PL)
Wygląda jednak na to, że dni diesli są już policzone. Klienci udający się po nowy samochód do salonu niechętnie decydują się na auto z silnikiem o zapłonie samoczynnym.

Pijany ciężarówką w ciężarówkę »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pol
Ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna spowodował kolizję drogową najeżdżając na inny pojazd ciężarowy.

Zjedz śniadanie z Dreamlinerem »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie plw
W sobotę 1 grudnia 2012 roku na wrocławskim lotnisku wyląduje kolosalny Dreamliner, jeden z najnowocześniejszych samolotów pasażerskich świata. Dzięki staraniom Portu Lotniczego Wrocław mieszkańcy miasta i regionu będą mieli niepowtarzalną okazję przyjrzenia się maszynie. Zapraszamy na śniadanie z Dreamlinerem.

5 najbardziej nietypowych noclegów w Polsce »
Tekst opublikowany 2012-11-27, opracowanie pr
Spanie to nie tylko nocleg. Można się o tym przekonać przeglądając najciekawsze propozycje miejsc noclegowych w Polsce. Nocleg na deskach teatru, lub scenie kina, na Dzikim Zachodzie czy w sklepie graficiarskim od teraz nie jest tylko snem, ale stało się rzeczywistością.
Zdjęć: 3  

Kredyt? Czego nie robić, żeby go dostać »
Tekst opublikowany 2012-11-25, opracowanie oto
Nawet jeśli nie potrzebujemy pożyczki do realizacji marzeń, to czasem ratuje nas z życiowych opresji. Co, jeśli wtedy odbijamy się od bankowych drzwi? Co zrobić, a czego nie robić, żeby zwiększyć szanse na konieczny lub wymarzony kredyt? Ile kredytów zaciągamy w dolnośląskim?

18 600 eksmisji tylko w jednym miesiącu! »
Tekst opublikowany 2012-11-23, opracowanie Emmerson S.A.
Od 2007 r. dokonano na wniosek banków 400 tys. eksmisji, w tym rekordową liczbę 18 600 w czerwcu bieżącego roku. W wyniku rosnącej presji hiszpańskie banki porozumiały się niedawno w sprawie wstrzymania na dwa lata eksmisji najbardziej zadłużonych właścicieli. To w Hiszpanii…

Uciekał Audi, a potem ukrył się w… szafce ubraniowej  »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci odzyskali luksusowe Audi A6 o wartości blisko 120 tys. złotych oraz zatrzymali po pościgu 18 - letniego mężczyznę, który uciekał autem. Samochód został wcześniej skradziony na terenie Austrii.
Zdjęć: 4  

Sylwestrowe oferty “widmo” w internecie »
Tekst opublikowany 2012-11-22, opracowanie oto
Święta w zaśnieżonych górach, sylwester na nartach, lub snowboardzie, a potem lampka wina przy kominku... To marzenie nie jednej osoby, która planuje spędzić święta i sylwestra poza domem. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej.

Multikino jeszcze w tym roku  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
Mieszkańcy Zgorzelca mogą szykować się na więcej niż kino. W piątek, 21 grudnia, w Centrum Handlowym Plaza zostanie otwarty multipleks Multikino. Będzie to największe i najnowocześniejsze kino w Zgorzelcu.

Skocznia narciarska na Stadionie Narodowym? Apoloniusz Tajner jest za »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Menstream.pl
Skocznia narciarska na stadionie to nie jest zupełnie nowy pomysł, ponieważ takie obiekty budowano już kilkadziesiąt lat temu. Jeśli tylko znajdą się pieniądze, to konkurs skoków na Narodowym mógłby otwierać sezon - uważa Apoloniusz Tajner, szef Polskiego Związku Narciarskiego.

PE promuje katastroficzny obraz gazu łupkowego  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie oto
- Przyjmując takie dokumenty zwracamy się przeciwko zmianie energetycznej, przeciwko bezpieczeństwu dostaw, w końcu przeciwko konkurencyjnym cenom. Z tego powodu Konserwatyści i Reformatorzy nie mogą udzielić poparcia temu sprawozdaniu w aktualnym kształcie - mówił w Strasburgu poseł PiS do PE Konrad Szymański w debacie o gazie łupkowym.

Możesz uratować Baronika »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie Aleksandra Czechowska
Nasza walka o życie zwierząt jest czasami bardzo trudna, nie śpimy po nocach, czuwamy nad chorymi zwierzątkami, kosztuje nas to wiele wyrzeczeń wygodnego życia, jeździmy na interwencje do krzywdzonych zwierząt, zabieramy z ulicy potrącone, często nie obywa się bez łez... ale warto.
Zdjęć: 3  

Samołyk w ostrej trasie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie js
Nowy album Janka Samołyka został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy wrocławianinowi na scenie. Po dwóch koncertach zorganizowanych z okazji premiery krążka, nadchodzi czas na całą trasę koncertową.
Zdjęć: 1  

Przygoda z Nysą – ciąg dalszy nastąpi »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
W październiku podpisano umowę o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska-Saksonia na kolejny etap projektu „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego”.
Zdjęć: 4  

Więcej światła na rynku w Kunowie »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
Kunów to niewielka wieś w gminie Zgorzelec. Jest unikalna na Dolnym Śląsku z jednego powodu. Choć Kunów nigdy nie uzyskał praw miejskich to w centrum tej miejscowości jest uroczy, mały ryneczek a tuż obok niego drugi plac.
Zdjęć: 2  

Dzień Czystego Powietrza w „Emilce”  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie sp
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu obchodzono Dzień Czystego Powietrza.
Zdjęć: 3  

Złote gody Państwa Matyldy i Edmunda Kowalików  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
16 listopada w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Matylda i Edmund Kowalikowie.
Zdjęć: 5  

Konkurs na Najładniejszy ogród przydomowy  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie um
Już po raz XII na początku lata w naszym mieście został ogłoszony konkurs na „Najładniejszy ogród przydomowy i najpiękniejszy teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej”, którego celem było zachęcenie mieszkańców do dbałości o estetykę najbliższego otoczenia oraz mobilizowanie do podejmowania działań na rzecz utrzymania czystości i porządku, a także dbałości o środowisko.
Zdjęć: 11  

Potomstwo jaków w ZOO Görlitz! »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie rtr
W Naszym Zoo nie ma mowy o zimowym śnie czy jesiennej depresji. Szczególnie, życie tętni, u tybetańskich krów!
Zdjęć: 2  

Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna  »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie ug
W siedzibie Regionu Dolny Śląsk NSZZ „Solidarność” we Wrocławiu, odbył się finał XV Konkursu Plastycznego „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna”, w którym udział wzięli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy, pod opieką mgr Marty Kruszyńskiej.
Zdjęć: 2  

Uwaga - fałszywi energetycy »
Tekst opublikowany 2012-11-21, opracowanie pol
Na terenie powiatu zgorzeleckiego pojawili się oszuści. Dwóch mężczyzn podających się za pracowników energetyki, pod pozorem sprawdzenia liczników zużycia energii elektrycznej próbuje wejść do mieszkania.

Kogo można przelecieć z marszu - wg. aktora Jana Nowickiego »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie MenStream.pl
Twierdzi, że aktorstwo Polsce przestało istnieć, gdy złotówka nabrała wartości. - Idiociejmy i to jest proces nieuchronny - konstatuje Jan Nowicki i podkreśla, że dawniej aktorzy poświęcali dużo więcej czasu na przygotowanie roli filmowej. Teraz jak zauważa, młodsi koledzy wchodzą w role z marszu - po spektaklu w teatrze pędzą do kabaretu, potem na zdjęcia na planie filmowym. - A z marszu to można przelecieć sąsiadkę, a nie zagrać Wołodyjowskiego tak, jak Tadeusz Łomnicki - kwituje.

W końcu po europejsku na sudeckich stokach »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie rtr
Podczas gdy narciarze i snowboardziści przygotowują sprzęt do zbliżającej się zimy, właściciele ośrodków pracują nad uatrakcyjnieniem oferty. Ostatnim efektem ich starań jest program SudetySKI. Karnet, który pozwala skorzystać z trzech najważniejszych ośrodków narciarskich Sudetów jest już dostępny.

Walcz o swoje małżeństwo »
Tekst opublikowany 2012-11-16, opracowanie
W naszych czasach ślub z całą pewnością jest niezwykle doniosłym i ważnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka.

Nastaje mgła »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rr
Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed silną mgłą...

Gospodarka słabnie, firmy upadają »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Od czterech lat rośnie liczba upadających w Polsce firm. W tym roku może przekroczyć 900, czyli wzrost o ponad jedną czwartą, w porównaniu do 2011 roku. Z jeszcze większym nasileniem tego zjawiska będziemy mieć do czynienia w przyszłym roku.

Oświadczenie wrocławskiej PO »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie rtr
W nawiązaniu do artykułu „Huskowski: Nie mamy szans z Dutkiewiczem”, który ukazał się w Gazecie Wrocławskiej (Polska The Times) 09.11.2012r., informujemy:

Lance Armstrong został pogrzebany żywcem – mówi Bartosz Huzarski  »
Tekst opublikowany 2012-11-15, opracowanie MenStream.pl
Uważa, że afera Armstronga to strzał w kolano i umacnianie przekonania, że kolarstwo to najbardziej wspomagany sport na świecie. Podkreśla również, że Ameryka zabiła swoją największą gwiazdę i to bez żadnego dowodu. Bartosz Huzarski broni kolarza wszechczasów i opowiada jak doping zniszczył wizerunek tej dyscypliny.

Fundusze zmieniają Dolny Śląsk »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie umwd
Dzięki Regionalnemu Programowi Operacyjnemu od 2007 roku na Dolny Śląsk trafiło prawie 1,2 mld euro, czyli niemal 5 mld złotych. O inwestycjach, jakie udało się dzięki nim zrealizować rozmawiano dziś podczas konferencji „Eurofundusze na Dolnym Śląsku”.
Zdjęć: 3  

3,5 promila i autostradą pod prąd! »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie pol
Policjanci na autostradzie A4 zatrzymali jadącego „pod prąd” nietrzeźwego kierowcę samochodu osobowego. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3,5 promila alkoholu.
Zdjęć: 1  

Grozi nam islamski potop? »
Tekst opublikowany 2012-11-14, opracowanie MenStream.pl
Na szerokie wody wypłynął dzięki scenariuszowi do filmu 300 mil do nieba, w którym dwóch chłopców ukrytych w podwoziu ciężarówki uciekało z PRL. Dziś Cezary Harasimowicz nie ma nic przeciwko dalszej emigracji i szukaniu sobie lepszego miejsca do życia niż Polska. Choć jest potomkiem polskich Tatarów, przestrzega emigrantów przed islamem w radykalnym wydaniu, który - jego zdaniem - ma na Zachodzie dobre warunki do rozwoju.

Graffiti za 3,5 tys. zł  »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali 19 - letniego mężczyznę podejrzanego o zniszczenie elewacji.

Ćwierć wieku za fałszerstwa i skimming? »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie pol
Nawet do 25 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mężczyznom, zatrzymanym przez policjantów z komendy wojewódzkiej we Wrocławiu za fałszowanie kart płatniczych i posługiwanie się nimi podczas transakcji dokonywanych w sklepach.
Zdjęć: 3  

Pątnicy na Drodze św. Jakuba »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Anna Janczara/ Punkt CAMINO Nysa
Ponad 150 osób wzięło udział w przejściach kilkunastoma polskimi odcinkami Drogi św. Jakuba, które miały miejsce w ostatnią sobotę. Pątnicy chcieli w ten sposób przypomnieć 30-tą rocznicę ogłoszenia w Santiago de Compostela przez Jana Pawła II „Aktu Europejskiego” oraz 25-tą rocznicę uznania Drogi św. Jakuba za pierwszy Europejski Szlak Kulturowy. Grupa sympatyków Camino de Santiago przebywała także w Santiago, a w Głuchołazach odsłonięta została figura Apostoła pielgrzymów.

Zawalczmy o żużlową Spartę! »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie Bartek Czekański
Hej Drodzy Wrocławscy Kibice Żużla! Co jest z Wami? Dlaczego nie podejmujecie walki o swoją ukochaną Spartę?! I to mają być wojownicy Sparty? Właśnie miasto ustala budżet na 2013 rok i raczej nie widzi możliwości żadnej pomocy dla żużlowego WTS-u. Brakuje dobrej woli. A Wy śpicie? Czyżby na placu boju został już tylko stary, wyboksowany Czekański? Kochani, razem i osobno piszcie mejle, petycje i protesty do prezydenta Rafała Dutkiewicza, do Ratusza, do Rady Miejskiej, do poszczególnych radnych, wreszcie do mediów, które zresztą akurat żużlowi są na ogół życzliwe. Spartanie do boju!

W kopalni, w siodle, na safari - nietypowe pomysły na Sylwestra »
Tekst opublikowany 2012-11-13, opracowanie AB
Sylwester zbliża się wielkimi krokami, a nie każdy z nas podjął decyzję o tym gdzie i jak go spędzić. W zależności od upodobań, możemy wybierać pośród setek propozycji standardowych bali lub dedykowanych imprez takich jak: sylwester dla singli, studentów, zakochanych czy rodzin z dziećmi.

Nie lubi Bogatyni? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
11 listopada policjanci z Bogatyni zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o włamanie do jednego ze sklepów i kradzież kasy fiskalnej z pieniędzmi. Zatrzymany, to 24 – letni mieszkaniec Bogatyni. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań odzyskali również skradzione mienie.

Udusił 8 - miesięcznego psa  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie pol
Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę, który ze szczególnym okrucieństwem zabił 8 - miesięcznego pieska swojej konkubiny. Sprawca udusił zwierzę.

Wrocławskie lotnisko najlepsze w Polsce  »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie ret
Podróżni zdecydowali, że to Port Lotniczy Wrocław zasłużył na prestiżowy tytuł Lotniska Przyjaznego Pasażerowi 2012. W tegorocznym plebiscycie portalu pasażer.com wrocławskie lotnisko wyprzedziło wszystkie pozostałe porty lotnicze.

Co dalej z Chinami? »
Tekst opublikowany 2012-11-12, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Chiny przestały już być "najtańszą fabryką świata". Nowe władze Kraju Środka będą musiały zachęcić rodaków do tego, by wreszcie zaczęli wydawać swoje gigantyczne oszczędności. To przede wszystkim szansa dla eksporterów, którzy walczą o przetrwanie w czasie recesji w Europie.

Największa biało-czerwona w kraju? »
Tekst opublikowany 2012-11-10, opracowanie rt
W niedzielę, 11 listopada, Stadion Wrocław zamieni się w największą w Polsce flagę biało – czerwoną.

Dodatkowy dzień wolny – za 11 listopada? »
Tekst opublikowany 2012-11-09, opracowanie rt
Czy w zamian za przypadający w niedzielę 11 listopada możemy odebrać dodatkowy dzień wolny? Niejasności z tym związane wyjaśnia Bożena Ryszka, prawnik w TGC Corporate Lawyers.

Uroczyste ślubowanie policjantów  »
Tekst opublikowany 2012-11-08, opracowanie pol
W siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu odbyło się uroczyste ślubowanie nowych funkcjonariuszy Policji. Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło kolejnych 77 policjantów i policjantek. W tym roku do służby na Dolnym Śląsku wstąpiło 326 funkcjonariuszy.
Zdjęć: 5  

Oni mogą pomóc »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie rt
Fundacja ITAKA-Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych realizuje projekt pn. „Działania prewencyjne i informacyjne związane z prowadzeniem telefonu interwencyjnego w sprawie zaginionych dzieci -116 000”. Połączenie jest bezpłatne i całodobowe.

Spytków najaktywniejszy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
„Nasza wieś – mamy się czym pochwalić” – taki tytuł nosi konkurs zainicjowany przez Starostę Zgorzeleckiego, który miał wyłonić najbardziej aktywną społeczność sołecką na terenie naszego powiatu. W październiku komisja odwiedziła wszystkie miejscowości, które zgłosiły się do konkursu.

Kanał HBO odkodowany! »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W niedzielę, 11 listopada HBO odkoduje sygnał. Na ten dzień przygotowana została oferta z szeregiem najnowszych produkcji HBO oraz nagrodzonym Oscarem filmem „Żelazna dama”, przedstawiającym historię życia byłej premier Margaret Thatcher.

Coraz więcej latamy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie red
W październiku wrocławskie lotnisko zanotowało wzrosty we wszystkich sektorach ruchu. Z połączeń krajowych skorzystało o 19,5 proc. więcej podróżnych, z kolei w ruchu międzynarodowym, w segmencie przewoźników sieciowych (m.in. PLL LOT, Lufthansa, SAS, Eurolot) odprawiono prawie 14% pasażerów więcej niż przed rokiem.

Socjalista Obama na drugą kadencję »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
- Amerykanie są bardziej prawicowi niż Europejczycy, a zafundowali sobie lewicowego prezydenta - mówi o Baracku Obamie Marcin Zaborowski, dyrektor Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Zaduszki Poetyckie  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na kolejne Zaduszki Poetyckie, które odbędą się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury 10 listopada o godz. 17:00.

Po Biegu przy Pochodniach  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie um
7 edycja Biegu przy Pochodniach mostami Europa-Miasta Zgorzelec/Goerlitz jak co roku połączyła miłośników biegu z Polski i Niemiec. Uczestnicy wystartowali w piątek 2 listopada br. o 18:30 z Mostu Staromiejskiego.

Złote gody Państwa Eugenii i Tadeusza Szczykulskich  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie r
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Eugenia i Tadeusz Szczykulscy.

Na koń do Łagowa »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Łużyckie Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "NA KOŃ" w Łagowie zaprasza jeźdźców i mieszkańców gminy na Hubertusa Jeździeckiego w sobotę, 10 listopada od godziny 11.00, organizowanego na łąkach przy Pałacu Łagów.

Kombatanci w Trójcy »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
To już 10 lat odkąd Szkoła Podstawowa w Trójcy otrzymała zaszczytne imię. Patronami tej placówki oświatowej zostali osadnicy wojskowi. Około 200 tys. osób, wojskowych i ich rodzin, osiadło na kresach zachodnich. To ich pamięci, ze szczególnym uwzględnieniem osadników z naszego terenu poświęcona jest szkoła i Izba Pamięci tu się znajdująca.

LZS Zgorzelec najlepszy  »
Tekst opublikowany 2012-11-07, opracowanie ug
Zespół reprezentujący LZS Zgorzelec zdobył I miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska LZS w streetballu mężczyzn. Zawody odbyły się w Nowej Bystrzycy k/ Kłodzka.

Lepiej żeby wygrał Romney? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Tym, czym Barack Obama zniechęcił do siebie inwestorów, było przede wszystkim przeforsowanie w 2010 roku reformy, która gwarantuje Amerykanom powszechne ubezpieczenie zdrowotne.

Sąsiedzi? Muzycy i kochankowie niemile widziani! »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie rr
Nie chcemy mieć za ścianą muzyka i pary głośno uprawiającej miłość – wynika z badania serwisu Tablica.pl, wykonanego przez TNS Polska.

Gdzie się podziały 4 miliony ubezpieczonych Polaków? »
Tekst opublikowany 2012-11-06, opracowanie PPOZ
- Polacy ubezpieczeni czy nieubezpieczeni? – ja tego nie wiem. Wiem za to, że nie ma ich w CWU (Centralny Wykaz Ubezpieczonych) – więc za nich nie zapłacę – tak o prawie 4 milionach Polaków wypowiedziała się obecna prezes NFZ Agnieszka Pachciarz podczas spotkania z lekarzami rodzinnymi z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia w sprawie systemu, który razem z nową ustawą ma obowiązywać od 1 stycznia.

Gospodarka – nadchodzi „masakra”? »
Tekst opublikowany 2012-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński
Według najgorszych przewidywań ekspertów armia bezrobotnych w Polsce może powiększyć się nawet o 400 tysięcy osób.

Kurier porzucił TIR-a za pół miliona złotych  »
Tekst opublikowany 2012-11-03, opracowanie pol
Do zdarzenia doszło w pobliżu Zgorzelca na 8 kilometrze autostrady A-4 w kierunku Wrocławia.

„Szlachetni” bandyci … »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie Zdzisław Abramowicz
Czyż nie jest zjawiskiem paradoksalnym to, że współczesny – jak się przyjęło uważać – racjonalny i posiadający umiejętność krytycznego spojrzenia człowiek bywa zafascynowany wyczynami „romantycznych” bandziorów, których w istocie sam nigdy nie chciałby spotkać na swojej drodze ? Ba! Zbrodnicze postępowanie wielu „najsławniejszych” rzezimieszków „nobilitowano” poprzez umieszczenie ich imion i opisów dokonanych rozbojów w barwnych legendach, na kartach poczytnych ksiąg - a także w filmach…

Uwaga na kradzieże paliwa  »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
W ostatnim czasie na terenie powiatu zgorzeleckiego odnotowano wzrost kradzieży paliwa ze zbiorników samochodów przede wszystkim ciężarowych. Złodzieje wybierają przede wszystkim pojazdy zaparkowane w miejscach mało uczęszczanych oraz słabo oświetlonych. Pamiętajmy o zachowaniu ostrożności oraz właściwym zabezpieczaniu swoich pojazdów.

Złodzieje rowerów »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20 – letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o kradzieże rowerów. Jego łupem padły rowery o wartości blisko 6000 złotych. Zatrzymana została także 19 – letnia mieszkanka Zgorzelca, która pomagała ukryć skradzione rowery.

Największe centrum handlowe w kraju »
Tekst opublikowany 2012-11-02, opracowanie AJ-J/JK
W gminie Kobierzyce powstaje największe centrum handlowe w Polsce.

Uwaga na „cyfrowych monterów” »
Tekst opublikowany 2012-10-29, opracowanie pol
Podał się za montera telewizji cyfrowej i wszedł do mieszkania starszej kobiety pod pretekstem konieczności dokonania modyfikacji w odbiorniku telewizyjnym. Za usługę zażądał stu złotych. Zabrał jednak o wiele więcej. 92-latka straciła blisko 6 tysięcy złotych.

Zaproszenie do cyrku – bilety dla Czytelników »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie rr
Z gościnnymi występami zawita reprezentacyjny Cyrk Arlekin pod dyrekcją Krzysztofa Mazura i Juliana Madeja. W tym roku Arlekin świętuje swój jubileusz 15-lecia istnienia, a przez te lata stał się jednym z najbardziej znanych cyrków polskich.

Gryf – Nagroda Gospodarcza dla Zgorzelca  »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie um
Podczas uroczystej gali w Operze Wrocławskiej, burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz odebrał prestiżową statuetkę Gryfa, najważniejszej nagrody gospodarczej Dolnego Śląska.

Rewelacyjny występ młodzików UKS Warrior Zgorzelec  »
Tekst opublikowany 2012-10-24, opracowanie uks
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików są najważniejszymi zawodami, w których startują adepci taekwondo w wieku 11-12 lat. Turniej odbył się 20 października w Opolu.

Bezpieczni seniorzy  »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Seniora. Obchody były świetną okazją do zaprezentowania seniorom zasad unikania zagrożeń.

Policja w przedszkolu »
Tekst opublikowany 2012-10-23, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci wzięli udział w przedszkolnej akcji „Poznajmy zawody swoich rodziców”. Spotkanie odbyło się w Przedszkolu Publicznym w Zawidowie.

Dzień Edukacji Narodowej w Gminie Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2012-10-16, opracowanie KP
W Dniu Edukacji Narodowej, jak co roku, pracownicy oświaty w gminie Zgorzelec obchodzili swoje święto. Ten wyjątkowy dzień jest okazją do podziękowania wszystkim pedagogom za trud i zaangażowanie w nauczanie i wychowywanie młodych pokoleń.

Policyjna akcja – co trzeci stracił dowód! »
Tekst opublikowany 2012-10-13, opracowanie pol
Policjanci zgorzeleckiej drogówki przeprowadzili na drogach naszego powiatu działania pod kryptonimem „Truck”. Głównym celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa na drogach poprzez nasilenie kontroli samochodów ciężarowych.

Wójt Gminy Zgorzelec Budowniczym Polskiego Sportu »
Tekst opublikowany 2012-10-12, opracowanie ug
Kazimierz Janik Wójt Gminy został wyróżniony tytułem i statuetką w XIII edycji konkursu „Budowniczy Polskiego Sportu” za całokształt działalności na rzecz społeczności lokalnej i rozwój infrastruktury gminnej, w szczególności za realizację pełnowymiarowego krytego lodowiska.

Złote gody Państwa Blandyny i Juliana Gaików  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie usc
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Blandyna i Julian Gaikowie.

Pierwszy zakład w podstrefie  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie um
W Podstrefie Zgorzelec Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości spółka Aerosol International powiązana kapitałowo z Grupą MAXIM, jednym z największych europejskich producentów kosmetyków, rozpocznie budowę nowoczesnego zakładu produkcji opakowań do aerozoli.

Nowy wyjazd straży pożarnej  »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie psp
Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu od 8 października funkcjonuje nowy wyjazd dla pojazdów straży pożarnej w stronę drogi powiatowej - ulicy Bohaterów II Armii WP.

Międzynarodowe Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody »
Tekst opublikowany 2012-10-10, opracowanie ug
W niedzielę 7 października w Łagowie odbyły się Międzynarodowe Towarzyskie Zawody w Skokach przez Przeszkody.

Sto lat Pani Eugenii Bąk z Żarskiej Wsi  »
Tekst opublikowany 2012-10-09, opracowanie ug
Dokładnie 8 października pani Eugenia Bąk z Żarskiej Wsi skończyła 100 lat. Setne urodziny pani Eugenii świętowano bardzo uroczyście.

Wybrała mniejsze zło? »
Tekst opublikowany 2012-10-08, opracowanie pol
Policjanci z Bogatyni zatrzymali 41-letnią kobietę, podejrzaną o rozpijanie syna. Jak ustalili funkcjonariusze matka kupowała 17-latkowi wódkę, aby ten… nie „szlajał się” po barach.

Legniczanin ukradł koparkę »
Tekst opublikowany 2012-10-05, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 30–letniemu mieszkańcowi Legnicy podejrzanemu o kradzież lawety wraz z koparką. Mężczyzna został zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów, a skradzione przedmioty o wartości blisko 50 tysięcy złotych zostały zwrócone właścicielowi.

Ukradł stół rehabilitacyjny  »
Tekst opublikowany 2012-10-01, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 27 – letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o kradzieże z włamaniem do samochodu osobowego. Łupem mężczyzny padł... stół rehabilitacyjny.

Zgorzelec przyjazną gminą!  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Gmina Miejska Zgorzelec została laureatem tegorocznej edycji programu „Przyjazna Gmina”, organizowanego pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

III miejsce w Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2012  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie um
Miasto Zgorzelec zostało laureatem Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich XVIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2012.

Zwierzęta juczne podczas Dnia Zoo w Naszym-Zoo  »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie zoo
Bez pomocy silnych zwierząt człowiek byłby dość bezradny. Na trudnych do pokonania, górskich te-renach osły do dziś transportują niewiarygodnie ciężkie ładunki. Nawet w XXI wieku wielbłądy wciąż uchodzą za „cud pustyni“, dzięki któremu człowiek może przeżyć wyprawę przez pustynne piaski. Jaki to zwierzęta „podróżne“ Tybetańczyków. Dziennie zwierzęta te są w stanie transportować ładunki o wadze 60 do 80 kg na odcinku 20 do 30 kilometrów.

Lusterkoholizm »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32 – letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o kradzież wkładów lusterek samochodowych. Spowodował straty w wysokości około 500 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zawody konne w Łagowie »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie Marek Kazimierczak
Łużyckie Stowarzyszenie Rekreacyjno-Sportowe "NA KOŃ" w Łagowie oraz Gmina Zgorzelec zapraszają na szóstą edycję Międzynarodowych Towarzyskich Zawodów w Skokach przez Przeszkody oraz Mistrzostw Powiatu Zgorzeleckiego w Skokach przez Przeszkody, które odbędą się 7 października 2012 r. w Łagowie obok hipermarketu Leroy Merlin i lodowiska ŁOŚ.

II Marsz Pamięci Sybiraków »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie ug
„…warto było przejść Syberię, aby przeżyć dzisiaj te wzruszenia…” Czyż można sobie wyobrazić lepsze wyrazy wdzięczności za zorganizowanie w Dniu Sybiraka 17 września II Marszu Pamięci Sybiraków?

II TURNIEJ STREETBALL O PUCHAR WÓJTA W ŁAGOWIE »
Tekst opublikowany 2012-09-26, opracowanie ug
W Łagowie przy Galerii EDEN rozegrany został II Turniej Streetball o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec

Zerwał kobiecie łańcuszek  »
Tekst opublikowany 2012-09-21, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29–latkowi podejrzanemu o kradzież. Mężczyzna podszedł do kobiety pytając o drogę, po czym zerwał z jej szyi złoty łańcuszek. Niedługo cieszył się łupem, ponieważ został chwilę później zatrzymany przez zgorzeleckich policjantów.

Złodziej rowerów »
Tekst opublikowany 2012-09-19, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 19 – letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o kradzieże rowerów. Spowodował straty w wysokości około 4000 złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Powiew orientu w Naturschutz Tierpark Görlitz  »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie r
Sześć gazeli dżejran (gazella subgutturosa) to najnowszy nabytek Naturschutz Tierpark Görlitz - Nasze Zoo.

Ukradli rusztowanie  »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi trzem mężczyznom podejrzanym o kradzież rusztowania. Mężczyźni zostali zatrzymani przez zgorzeleckich policjantów, a skradzione przedmioty zostały zwrócone właścicielowi. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Odzyskali luksus skradziony w Grecji »
Tekst opublikowany 2012-09-17, opracowanie pol
Bogatyńscy policjanci odzyskali luksusowy samochód osobowy - ferrari. Jak ustalili funkcjonariusze pojazd został skradziony na terenie Grecji.

10 lat za „parę groszy” »
Tekst opublikowany 2012-09-13, opracowanie pol
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 20 – letniemu mieszkańcowi Bogatyni, który ma na swoim koncie liczne kradzieże z włamaniem oraz kradzieże. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Bezpieczna droga do szkoły  »
Tekst opublikowany 2012-09-12, opracowanie pol
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego zgorzeleccy policjanci prowadzą działania prewencyjne w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY". Zgorzeleccy funkcjonariusze prowadzą w szkołach naszego powiatu spotkania i pogadanki z najmłodszymi uczestnikami ruchu drogowego poświęcone zasadom bezpiecznego zachowania się na drodze.

Street Ball Łagów 2012 o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2012-09-11, opracowanie ug
15 września na parkingu przed Centrum Handlowym EDEN odbędzie się druga edycja turnieju koszykówki ulicznej o Puchar Wójta.

Metalmania karalna »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
6 września w Pieńsku podczas kontroli jednego ze skupów złomu funkcjonariusz z Komisariatu Policji zauważył busa z czterema mężczyznami w środku.

Śmiertelny wypadek w Jędrzychowicach »
Tekst opublikowany 2012-09-07, opracowanie pol
6 września około godz. 12:50 na drodze krajowej nr 94 w Jędrzychowicach doszło do tragicznego wypadku drogowego.

Złodziejski taniec na rurze  »
Tekst opublikowany 2012-08-31, opracowanie pol
30 sierpnia funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych wspólnie z Sekcją Kryminalną Komisariatu Policji w Bogatyni zatrzymali w trakcie pościgu amatora rur.

Co najmniej 300 nowych miejsc pracy »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
W Podstrefie Zgorzelec Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości spółka Aerosol International powiązana kapitałowo z Grupą MAXIM, jednym z największych europejskich producentów kosmetyków, rozpocznie budowę nowoczesnego zakładu produkcji opakowań do aerozoli.

Miasto Dzieci 2012 (2) »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie um
Blisko dwieście dzieciaków z Polski i Niemiec uczestniczło w tegorocznym Mieście Dzieci.

Posłuchajcie klasyki i evergreenów »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie mdk
Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza na koncert niemieckiego chóru Audite. Kochają muzykę i kochają śpiew. Spotykają się od 2003 roku systematycznie poszerzając swój repertuar.

Koncert TAX FREE atrakcją IGRZYSK PLAZA 2012 w Zgorzelcu  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie red
Już w najbliższą niedzielę 2 września uczestnicy IGRZYSK PLAZA 2012 w CHR ZGORZELEC PLAZA oprócz spotkania z koszykarzami drużyny PGE Turów Zgorzelec będą mogli także usłyszeć na żywo zespół TAX FREE, który swym koncertem uświetni turniej!

Festyn w Sławnikowicach  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie MK
25 sierpnia w Sławnikowicach mieszkańcy gminy mieli okazję spędzić miło czas na festynie.

Miasto dzieci 2012  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci wzięli udział w letniej akcji Miasto Dzieci Zgorzelec/Goerlitz "nasze miasto - unsere stadt 2012". Miasto Dzieci jest odbiciem prawdziwego miasta. Ma swoje urzędy, zakłady pracy, uczelnie, pieniądze, podatki i władze.

Ziołowa plantacyjka  »
Tekst opublikowany 2012-08-28, opracowanie pol
23 sierpnia w Łomnicy funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na posesji należącej do 77-letniej Ireny G.

Cios w narkobiznes »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie red/kpp
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zlikwidowali linię produkcyjną silnie działającego i mocno uzależniającego środka odurzającego - metaamfetaminy.

Półkolonie w Osieku Łużyckim »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie mk
Dobiegły końca, zorganizowane przez tutejszą szkołę, dwutygodniowe półkolonie. Ciesząca się od wielu lat dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży ta forma wypoczynku mogła dojść do skutku, dzięki środkom otrzymanym od Wójta Gminy Zgorzelec.

Festyn wakacyjny w Tylicach »
Tekst opublikowany 2012-08-07, opracowanie mk
Ostatni lipcowy weekend zakończył się wspólną zabawa w Tylicach. Sołtys Bolesław Wysocki z żoną stanęli na wysokości zadania i zorganizowali wspaniałą wiejską biesiadę.

4 miliony wsparcia »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie Renata Burdosz
Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał Gminie Miejskiej Zgorzelec ponad 4 mln zł unijnego wsparcia na realizację kolejnych projektów służących odnowie zdegradowanych obszarów miejskich. Listę beneficjentów ogłoszono 26 czerwca 2012 r.

Niebezpieczny dla ludzi »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie UM
Wydział Infrastruktury, Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że na terenie miasta rozpoznano występowanie barszczu Sosnowskiego – rośliny, która może powodować oparzenia skórne i jest niebezpieczna dla ludzi oraz zwierząt.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Cyrk Warszawa w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Georgia Petkow. Cyrk Warszawa to cyrk z tradycjami - istnieje od 1947 roku.

Dni Zgorzelca 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Wspólna zabawa mieszkańców Zgorzelca w letnie, czerwcowe dni to już nasza wieloletnia, miejska tradycja. Nie inaczej będzie także w tym roku. Zapraszamy mieszkańców i gości do amfiteatru przy Miejskim Domu Kultury na Dni Zgorzelca 2012. Tam – 22, 23 i 24 czerwca – czeka na wszystkich wiele atrakcji i wspaniała, świąteczna atmosfera.

Trzeźwymi bądźmy »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Andrzej Pałys
Pod tym hasłem odbył się w Zgorzelcu czternasty, doroczny festyn trzeźwościowy św. Bonifacego. Parafia św. Bonifacego wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zgorzelcu zaprosiła mieszkańców miasta na wielki festyn pod hasłem „Trzeźwymi bądźmy”.

Trzecia wycieczka do Francji »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
Od dwóch lat polscy i francuscy seniorzy odwiedzają się nawzajem, w ramach wymiany partnerskiej. Propozycję rozszerzenia porozumienia o współpracy między miastami o wymianę seniorów, złożył merowi Avion Jean Marc Tellierowi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. Dzięki porozumieniu z 2010 roku seniorzy już dwa razy gościli swoich francuskich przyjaciół, a sami po raz trzeci odwiedzili Francję.

Miasto Dzieci 2012  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W drugiej połowie sierpnia swoje podwoje przed najmłodszymi mieszkańcami Zgorzelca i Gӧrlitz otworzy wakacyjne Miasto Dzieci Zgorzelec/Goerlitz "nasze miasto - unsere stadt 2012". Zajęcia, podobnie jak przed dwoma laty, odbywać się będą w Gӧrlitz, na terenie należącym do organizacji Kinderschutzbund przy Gersdorfstraβe 5 (osiedle - Königshufen).

W Łagowie piłkę kopią »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W ubiegłą niedzielę, wolni od troski, czy polska reprezentacja zakwalifikuje się do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy, mogliśmy z przyjemnością oddać się dopingowaniu drużyn biorących udział w Mistrzostwach o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec w Łagowie.

Jest moc w Gronowie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
Na boisku w Gronowie odbyły się Gminne Igrzyska Sportowe i Otwarte Zawody Strongmanów o puchar wójta gminy Zgorzelec. Do tej gościnnej wsi przyjechali adepci atletyki z Radomierzyc, Koźlic, Tylic, Jędrzychowic, Gozdanina, Przesieczan, Gronowa, Trójcy, Łomnicy, Sławnikowic oraz ze Zgorzelca.

Brązowe perełki z Łagowa »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
Na stadionie sportowym w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe Klas I – IV. Są to niewątpliwie zawody promujące duże szkoły.

Dzień Talentów »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W Szkole Podstawowej w Osieku Łużyckim odbył się Dzień Talentów- to już tradycja. W tym dniu podsumowuje się całoroczną działalność wszystkich kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych działających w szkole oraz udział uczniów w różnego rodzaju konkursach i zawodach.

Festyn w Łagowie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W ubiegłą sobotę pogoda sprawiła psikusa Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz animatorom z Nyskiego Kulturalnego Kulturalnika, którzy przygotowali imprezę plenerową na terenie stadionu w Łagowie. Strumienie wody i grad przerwały dobrze zapowiadającą się imprezę rozganiając uczestników do domów.

Zakopali Kapsułę Czasu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Ilona Gorąca
Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu przeżyło swoje dziesiąte urodziny. W kościele pw. Św. Jana Chrzciciela ksiądz Łukasz Klimek odprawił mszę św. w intencji uczniów i pracowników szkoły. W auli szkolnej zebrali się zaproszeni goście, pracownicy placówki oraz delegacje klas. Uroczystość obchodów 10-lecia podzielona była na dwie części: oficjalną i artystyczną.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Sensacyjne odkrycie »
Tekst opublikowany 2012-05-30, opracowanie red.
Naukowcy z Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Wrocławskiego poinformowali o wielkim odkryciu w Jaskinie Niedźwiedziej w Kletnie
Zdjęć: 5  

Dzieci jadą za darmo »
Tekst opublikowany 2012-05-29, opracowanie red.
1 czerwca najmłodsi podróżni pojadą pociągami PKP Intercity bezpłatnie. Dodatkowo, dla swoich najmłodszych pasażerów przewoźnik przygotował dwie książeczki, które nie tylko 1 czerwca umilą podróż.
Zdjęć: 1  

Odznaczenia dla ochotników »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
Święty Florian, patron kominiarzy i strażaków jest łaskawy dla Ochotniczych Straży Pożarnych w gminie Zgorzelec. Przynajmniej takie wrażenie można odnieść patrząc na nowoczesne samochody pożarnicze, w które wyposażone są gminne jednostki. W ostatnim okresie dzięki staraniom wójta gminy Zgorzelec Kazimierza Janika strażacy wzbogacili się o dwa średnie i cztery lekkie samochody pożarnicze.

Rajd przez Diablą Górę »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
W sobotę, 12-go maja, już po raz czwarty spotkaliśmy się w Jędrzychowicach na organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu, Radnego Tadeusza Sobstyla oraz Grupę-rowerową z Jędrzychowic, IV Gminnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym.

Nie przegraj! »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Kampania ma charakter informacyjno edukacyjny a jej głównym celem jest ograniczenie przestępczości polegającej na wykorzystywaniu seksualnym osób małoletnich w zamian za oferowanie korzyści materialnych.

Trawka i trotyl w kominie »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie KPP
Za posiadanie narkotyków oraz materiałów wybuchowych, przed sądem odpowiedzą dwaj mieszkańcy Bogatyni zatrzymani przez zgorzeleckich policjantów.

Święto Błękitnej Niezapominajki »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
Łagowski Ośrodek Sportowy „ŁOŚ”, w sobotę 12 maja, gościł artystów, którzy przyjechali na III Przegląd Kultury Ludowej „Święto Błękitnej Niezapominajki”. Organizatorem tego cyklicznego przedsięwzięcia byli członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łagów.

Krasnoludki coraz bliżej »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
Przedszkole marzeń, takie jakiego jeszcze w regionie nie było - tak w jednym zdaniu można by określić oczekiwania, jakie wobec nowej placówki przedszkolnej ma Wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik.

Kukiełki i strzelanie z łuku »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
Na boisku w Białogórzu w ubiegłą niedzielę odbył się Festyn Odpustowy. Organizatorami imprezy byli: sołtys Czesław Chorbotowicz, Rada Sołecka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu.

Sobota w Spytkowie »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie red.
Wydział Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego 19 maja zorganizował podróż studyjną po naszym województwie. Celem była prezentacja najlepszych przykładów realizacji programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi.

Dzień Dziecka »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
Już wkrótce Dzień Dziecka - najradośniejsze, najhałaśliwsze i najbardziej roześmiane spośród wszystkich świąt. Z niecierpliwością czekają na nie wszystkie dzieciaki, które doskonale wiedzą, że tego dnia dorośli zrobią wszystko, aby od rana do wieczora i tym najmłodszym, i tym nieco starszym nie zabrakło atrakcji i niespodzianek. Bo jak powiedział wiele lat temu Janusz Korczak: Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat!

Fala biegaczy w Radomierzycach »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie Mirosław Kłys
Dwa lata temu w sierpniu ulicami Radomierzyc płynęła dwumetrowa fala powodzi z zerwanej tamy na Witce. W tym roku 1 maja ulicami Radomierzyc popłynęła fala biegaczy biorących udział w zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury pod patronatem wójta gminy Zgorzelec.

Zgorzelec bez granic »
Tekst opublikowany 2012-05-23, opracowanie UM
Pomysł dwóch studentek pedagogiki w Goerlitz – Edyty i Heike – być może już wkrótce ułatwi wielu niepełnosprawnym osobom poruszanie się po obiektach miasta Zgorzelec.

Bitwa na głosy - pierwszy finalista »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Przed nami pierwszy półfinał „Bitwy na głosy”. W najbliższym odcinku nikt nie odpadnie. Widzowie wybiorą za to jednego z finalistów.

Dolnośląski Klucz Sukcesu »
Tekst opublikowany 2012-04-19, opracowanie red.
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 31 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie. W tej chwili trwa procedura przyjmowania zgłoszeń do XVI-ej edycji Wyróżnienia.
Zdjęć: 4  

Mała szkoła - duży kłopot »
Tekst opublikowany 2012-04-12, opracowanie red.
Temat prawa jazdy wciąż budzi wiele emocji. Zastanawiamy się, którą szkołę wybrać, czy dany instruktor okaże się skutecznym pedagogiem i czy uda nam się szybko przejść szkolenie. Wypytujemy rodzinę, znajomych, zasięgamy opinii na forach, by wreszcie skusić się na sezonową promocję lub niską cenę niepewnej, małej "szkółki".

Ukryte skarby małych miejscowości z „Klasy BGŻ” »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie red.
Do 31 marca trwa rekrutacja do programu stypendialnego „Klasa BGŻ”. O miejsce w programie mogą ubiegać się uczniowie szkół gimnazjalnych z miejscowości powiatowych i mniejszych, którzy bardzo dobrze się uczą, mają ponadprzeciętną motywację, a jednocześnie znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. W roku szkolnym 2012/2013 do programu będzie mogło dołączyć 80 uczniów.

Promesa dla Zgorzelca »
Tekst opublikowany 2012-03-23, opracowanie opr.HB/UM
Burmistrz Zgorzelca, Rafał Gronicz odebrał promesę na 1,8 mln zł przeznaczoną na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Zdjęcia powojennego Zgorzelca poszukiwane »
Tekst opublikowany 2012-03-19, opracowanie .zgorzelec.eu
Do 20 marca trwa zbieranie materiałów ikonograficznych do książki o głównych wydarzeniach jakie miały miejsce w Goerlitz i Zgorzelcu w latach 1945-89/90. Poszukiwane są przede wszystkim zdjęcia powojennego Zgorzelca, które posłużą do zilustrowania publikacji, która powstaje w ramach projektu "Obywatele dla wolności. Odwaga cywilna w warunkach dyktatury. Saksonia i Dolny Śląsk w latach 1945-1989" realizowanego przez Saksońską Agencję Oświatową we współpracy z miastami Zgorzelec i Görlitz.

Bilet za SMS »
Tekst opublikowany 2012-03-01, opracowanie red.
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

„Broniewski. Miłość, wódka, polityka” »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie opr. HB/UM
Na spotkanie z Mariuszem Urbankiem, autorem głośnej biografii Władysława Broniewskiego, zamilczanego z polityczną premedytacją poety, zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.

Wymień dowód »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie Halina Biernat
Tym, którzy do tej pory nie wymienili jeszcze starych dowodów osobistych, wydanych w roku 2002 zgorzelecki magistrat przypomina, że ostateczny termin upływa w 2012r. Wymiana dowodów jest bezpłatna.

Zgorzelec w folderze Kolei Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. HB/UM
Koleje Dolnośląskie S.A. wydały folder promocyjny „Podróżuj z Kolejami Dolnośląskimi”, promujący atrakcje turystyczne Dolnego Śląska leżące na trasach obsługiwanych przez tego przewoźnika lub w ich pobliżu. Wśród zaprezentowanych w folderze miejscowości jest także Zgorzelec.

Dzień Otwartych Drzwi »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie opr. HB
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz organizuje Dzień Otwartych Drzwi, na który zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w klasach o profilu dwujęzycznym.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Transgraniczna kultura »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie opr. as
„Nyski Kulturalny Kulturalnik” to wspólny, polsko-niemiecki projekt realizowany od początku 2012 roku do końca września 2013 roku na terenie Euroregionu Nysa.

Czad cichy zabójca »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Halina Biernat
Na terenie powiatu zgorzeleckiego od początku roku odnotowano 46 pożarów i 15 zdarzeń związanych z występowaniem gazów powstałych przy spalaniu.. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu apeluje o czujność i rozsądek.

Klikaj na Goerlitz »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Halina Biernat
Być może dzięki naszemu wsparciu, piękna starówka naszych sąsiadów znajdzie się na światowej liście atrakcji turystycznych. A na tym skorzystamy wszyscy !

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Muzea zapraszają  »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. HB/UM
W niedzielę warto znaleźć czas i wybrać się do Muzeum Śląskiego w Gӧrlitz i Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu, gdzie z przewodnikiem będzie można zwiedzić wystawy „Drogi w nieznane” oraz „Na nowym wśród obcych.”

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Rozgrywki na bile i ping pongi »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
W świetlicy wiejskiej w Jędrzychowicach odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego i Bilarda.

Świetlica przepięknie odbudowana »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
Z sukcesem zakończono remont budynku świetlicy w Radomierzycach.

Pokonaliśmy 88 gmin »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
W Świdnicy odbyło się uroczyste podsumowanie XII Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe i administracyjne gmin, powiatów oraz województwa.

Turnieje podczas ferii »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
W pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach od 16 do 20 stycznia w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbyło się kilka imprez sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży szkolnej.

Z prośbą o pomoc »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Otrzymaliśmy list z prośbą o pomoc dla Edyty, chorującej na ostrą białaczkę szpiku.

Super - alkomaty bez ustników »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
Zgorzelecka policja dysponuje nowym sprzętem, wysokiej klasy latarkami oraz urządzeniem wskazującym obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drastyczne podwyżki opłat  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie ZPPZ
"Rok 2012 dla niektórych mieszkańców Zgorzelca rozpoczął się niemiłą niespodzianka, kiedy w poczcie znaleźli decyzję Urzędu Miejskiego o wysokości opłaty za zajęcie pasa drogowego pod działalność handlową, reklamę lub komunikacje np schody" - napisano w liście do redakcji.

Skrzydlate piękności »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
21 stycznia GOK wraz z Sekcją PZHGP Zgorzelec zorganizował pokaz gołębi pocztowych i ozdobnych. To już czwarta impreza tego typu organizowana przez GOK pod patronatem wójta Gminy Zgorzelec Kazimierz Janika.

ŁOŚ na koniec wypoczynku »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
Ferie zimowe wcale nie muszą być nudne, i choć to okres odpoczynku od zajęć szkolnych to jednak szkoły z terenu gminy Zgorzelec namawiały swoich uczniów do aktywnego wypoczynku właśnie w ich murach.

Auto dla schroniska  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie um
Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej otrzymało od Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej samochód volkswagen transporter.

Bądź widoczny na drodze »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie SM
Zgorzelecka Straż Miejska prowadzi akcję „Będąc widoczny jesteś bezpieczny”. Celem działań zmniejszenie liczby potrąceń zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Niewdzięczni autostopowicze »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Autostopowicze okradli kierowcę, który podwoził ich z Czech do Polski. Czaili się już na kolejnego życzliwego, kiedy zostali zatrzymani.

Wielki finał Szkolnej Sceny Talentów  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie LO
W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał Szkolnej Sceny Talentów, zorganizowany przez Szkolną Agencję Kulturalną „NoToCo”, która działa w liceum.

Wizytacja wojewody w Bogatyni »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. aw
Wykonanie założeń z ubiegłego roku, a także planowane inwestycje w roku obecnym. To główne tematy towarzyszące wizycie wojewody dolnośląskiego w Bogatyni.

''Dziupla'' spalona »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
22 stycznia funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego akcję wymierzoną przeciwko sprawcom przestępstw samochodowych.

Kradli kable »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
20 stycznia policjanci z Węglińca wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei otrzymali informację o przerwaniu linii telekomunikacyjnej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Porywacze laptopów »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
W piątek 13 - tego bogatyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela samochodu, z którego skradziono laptopa, aparat fotograficzny oraz odtwarzacz MP3 o wartości około 1500 złotych.

Wielobranżowy złodziej »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
16 stycznia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 34- letniego mężczyznę, mieszkańca Zgorzelca, podejrzewanego o kradzieże, jakie miały miejsce na terenie naszego miasta.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Konkurs dla szkół  »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Halina Biernat
Odkryj Via Regia - to konkurs skierowany do uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego i złotoryjskiego. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Muzeum Śląskim »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB/UM
Podobnie jak Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Łużyckie, także Muzeum Śląskie w Gӧrlitz zaprasza w dniach 21 i 22 stycznia wszystkie Babcie i Dziadków z wnukami do bezpłatnego zwiedzania swoich wystaw.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Ostrzeżenie hydrologiczne »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. HB/Renata Burdosz
Biuro prognoz hydrologicznych oddział we Wrocławiu ostrzega przed możliwością wzrostu stanów wód na Bobrze, Kwisie i Nysie Łużyckiej powyżej stanów ostrzegawczych.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Do muzeum w Dniu Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2012-01-15, opracowanie opr. HB
Wszyscy seniorzy, którzy odwiedzą z wnukami muzea: Przyrodnicze im. Senckenberga w Gӧrlitz oraz Łużyckie w Zgorzelcu w Dniu Babci i w Dniu Dziadka nie zapłacą za wstęp.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Awans koszykarek SP nr 2  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Halina Biernat
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr2 w Zgorzelcu zakwalifikowała się do Finału Strefowego Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minikoszykówce.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Odcinek ul. Daszyńskiego wyłączony z ruchu »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB/UM
Od dnia 3 stycznia do odwołania, odcinek ul. Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Struga do wysokości wjazdu do firmy „Torel”, zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiana organizacji ruchu zostanie odpowiednio oznakowana.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Weekend w liczbach »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
W sobotę i niedzielę dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 2113 interwencji.

Małe granty dla środowisk wiejskich »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Halina Biernat
Dla aktywnych środowisk wiejskich, czekają małe granty. Wystarczy mieć dobry pomysł i przygotować ciekawy projekt by otrzymać wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Trzeba się jednak spieszyć, termin składania wniosków do 5 stycznia.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl