Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 164 informacji. Wszystkie poniżej.

Kierunek: Afganistan »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Daniel Biernat
Przeszli treningi specjalistyczne, poznali zwyczaje Afgańczyków. Za dwa miesiące sprawdzą swoje umiejętności podczas VIII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.
Zdjęć: 20  

Znów powódź? »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie dp
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed ulewnymi deszczami. Na Dolnym Śląsku ma padać do... jutra rana.
Zdjęć: 3  

Sprawdzamy pozwy zbiorowe »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. red.
Minął przeszło miesiąc od wejścia w życie regulacji umożliwiających dochodzenie roszczeń w postępowaniu grupowym, czyli na podstawie tzw. pozwów zbiorowych. Pierwsze z nich złożono nie przeciwko przedsiębiorcom, jak się tego obawiano, ale przeciwko instytucjom państwowym.
Zdjęć: 1  

Kowalski dostanie o 5 tys. więcej »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Kolejny miesiąc rośnie zdolność kredytowa Polaków. Statystyczny Kowalski dostanie kredyt hipoteczny na kwotę 422 tys. zł.

Przepiękny Spytków »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MK
Spytków, wieś w gminie Zgorzelec, znalazła się w gronie laureatów konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska 2010”.
Zdjęć: 3  

Pomoc dla przedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie MK
Z inicjatywy wójta gminy Zgorzelec Kazimierza Janika, wójta gminy Sulików Jana Hasiuka oraz burmistrza miasta i gminy Zawidów Józefa Sontowskiego przedsiębiorcy z tych gmin spotkali się 25 sierpnia w sali konferencyjnej urzędu gminy Sulików.
Zdjęć: 2  

L.U.C. odkrywa historię »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie red.
3 września, w zgorzeleckim Amfiteatrze, odbędzie się niezwykłe multimedialne widowisko „39/89 Zrozumieć Polskę”. Obok nowoczesnych elektroniczno-jazzowych brzmień, usłyszymy autentyczne głosy najważniejszych dla dziejów Polski postaci.
Zdjęć: 1  

Ukradł rynny »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. aw
37 - latek usiłował ukraść miedziane rynny. Został przyłapany na gorącym uczynku.

Rower kolegi, ale którego? »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie opr. aw
Historia to kończy się happy endem - ukradziony rower wrócił do właściciela. Złodziej został zatrzymany po kilkunastu minutach.

Znaleziona zguba na dwóch kołach »
Tekst opublikowany 2010-08-31, opracowanie red.
22 sierpnia w godzinach nocnych zgorzeleccy policjanci podczas patrolowania miasta na ulicy Domańskiego zauważyli pozostawiony bez nadzoru rower górski.

Grają i licytują dla dzieci  »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie tom
Na portalu Allegro trwa licytacja dwóch koszulek piłkarzy Zagłębia Lubin i futbolówek z autografami piłkarzy. Pozyskane pieniądze zostaną wykorzystane na wyposażenie sal lekcyjnych w szkole w Bogatyni.
Zdjęć: 3  

Cena kredytów spadnie »
Tekst opublikowany 2010-08-30, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Do takich wniosków skłania nas lektura raportów kwartalnych banków. Współczynniki wypłacalności są wyższe niż rok temu, natomiast wysokie rezerwy nie pozwolą na luzowanie kryteriów dostępności kredytów.

Amazonki w sieci »
Tekst opublikowany 2010-08-28, opracowanie opr. RW
Amazonki.net to pierwszy w Polsce portal społecznościowy dedykowany pacjentkom i ich bliskim. Serwis skupia się wokół tematyki związanej z rakiem piersi. Amazonki.net tworzone są głównie przez kobiety i z myślą o nich.

Ostrzeżenie meteorologiczne!  »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
Nadchodzą burze i deszcz znad Europy zachodniej. Ryzyko wystąpienia ulewnych deszczy i silnych porywów wiatru, w mniejszym stopniu lokalnych trąb powietrznych.

Na grzyby! »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie Justyna Wrzochul
Jak co roku Urząd Miasta i Gminy Węgliniec zaprasza wszystkich miłośników grzybobrania na „Święto Grzybów”.

Ostatni weekend wakacji »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. MG
Przed kierowcami ostatni weekend wakacji. Policja ostrzega, na drogach pojawi się więcej pojazdów niż zwykle.

Efektywny pracownik »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. RW
Ludzie tworzący firmę to wartość sama w sobie. Jednak, aby wydobyć drzemiący w nich potencjał i skutecznie zarządzać przedsiębiorstwem, niezbędny jest odpowiedni system motywowania pracowników i zachęcania ich do działania.
Zdjęć: 1  

Poczuj bluesa »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
W poniedziałek, 6 września, o godz 17:00 w Restauracji "Dobre Klimaty" odbędzie się spotkanie organizacyjne, otwierające kolejne warsztaty muzyczne poświęcone tym razem muzyce bluesowej.

Pomocna żandarmeria »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. aw
Pakowaniem zboża z zasobów żandarmerii wojskowej rozpoczęła się 26 sierpnia akcja wsparcia gmin dotkniętych skutkami powodzi.
Zdjęć: 1  

Minister w szkołach »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr. aw
Lilla Jaroń, podsekretarz stanu w ministerstwie edukacji narodowej, gościła w towarzystwie starosty i wicestarosty zgorzeleckiego w szkołach, które ucierpiały podczas powodzi.
Zdjęć: 1  

Powoli po przedmieściu »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
W piątek rozpoczął się wielki remont popowodziowy. Niestety kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość.

Będzie lało i wiało »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie red.
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wydał komunikat o II stopniu zagrożenia hydrologicznego. Opady spowodują wzrost poziomów rzek.

Przeszłość odkrywana na nowo »
Tekst opublikowany 2010-08-27, opracowanie opr.J.W
W przyszły piątek września o 21:00 w zgorzeleckim Amfiteatrze, odbędzie się multimedialne widowisko „39/89 Zrozumieć Polskę”. Koncert ten zainauguruje trzydniowe, miejskie święto organizowane pod hasłem „Różna historia, wspólna przyszłość”.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie red.
Zobacz "Tak to się robi", potem spędź mile czas u kosmetyczki, słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Psy gryzą ludzi, władze są bezradne »
Tekst opublikowany 2010-08-26, opracowanie Justyna Wrzochul
Mateusz Golsztajn podczas treningu w Dobrej koło Bolesławca został zaatakowany i pogryziony przez dwa duże psy.
Zdjęć: 3  

Sejmik o powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie opr. aw
Bilans strat wyrządzonych przez powódź, pomoc w odbudowie zniszczeń dla poszkodowanych gmin oraz program ochrony przeciwpowodziowej - to główne tematy nadzwyczajnej sesji sejmiku województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 1  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 1 »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Wojciech Sitarz
W trzydziestą rocznicę powstania Solidarności warto przypomnieć, że tamten ruch to nie tylko Gdańsk. Dolnośląskie struktury związku, były w ocenie wielu, najlepiej zorganizowanym regionem w kraju. We Wrocławiu miała też miejsce najbardziej spektakularna akcja wymierzona w system komunistyczny.
Zdjęć: 1  

Trudniej o Rodzinę na Swoim »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Chcesz skorzystać z programu Rodzina na Swoim? Pospiesz się, bo za cztery miesiące zostanie on ograniczony, a z końcem 2012 roku zlikwidowany.

Domy dla najuboższych »
Tekst opublikowany 2010-08-25, opracowanie Katarzyna Maciaszczyk
Temat zaniedbanego budownictwa socjalnego istnieje od wielu lat. Nawet pomimo wdrożenia rządowego programu finansowego wsparcia lokali socjalnych, noclegowni i domów dla bezdomnych, zgłaszane przez samorządy potrzeby są wciąż niezaspokojone. Oczywiście główną przeszkodą jest tutaj kwestia finansowa, dlatego warto wiedzieć, że dzięki nowoczesnym technologiom – bolączki budownictwa socjalnego można chociaż częściowo rozwiązać.
Zdjęć: 2  

Kręgosłupy trzeszczą, pracodawcy milczą »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Wiktor Pastucha
W lecie znacząco rośnie zapotrzebowanie na artykuły spożywcze i alkoholowe w ścisłych centrach miast Polski. Realizacja zamówień w śródmieściu, zwykle zamkniętym dla ruchu samochodów ciężarowych, często wymusza na pracownikach firm dostawczych ręcznego transportu towaru. Według prawa -zatrudniony w żadnym wypadku nie może dźwigać więcej niż 50 kg. Masa jednej 50 litrowej beczki piwa to nawet o 10 kg więcej.
Zdjęć: 2  

Mali powodzianie na koloniach »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie MK
W zeszłym tygodniu w Ośrodku Wypoczynkowo – Szkoleniowym Edward Król w Giewartowie (gmina Ostrowite, powiat słupecki) rozpoczął się obóz „Dajmy Szansę Dzieciom Powodzian – Sportowe Wakacje 2010”.
Zdjęć: 7  

Nastoletni rozbójnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie opr. aw
Dwóch nastolatków napadło na trzech mężczyzn i zabrało im telefon komórkowy. Teraz obaj staną przed sądem dla nieletnich.

Jak na Dzikim Zachodzie »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie opr. aw
Za posiadanie narkotyków i broni, odpowiedzą przed sądem dwaj obywatele Czech zatrzymani przez policjantów w dotkniętej powodzią Bogatyni.
Zdjęć: 5  

Okulary dla potrzebujących »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie red.
W porozumieniu z urzędem miasta i gminy w Bogatyni firma K.M. Optyk Karolina Słomka - Majkut oferuje okulary korekcyjne wraz z badaniem wzroku za 8 zł.
Zdjęć: 1  

Paszport bez opłat »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie red.
Osoby poszkodowane w powodzi mogą starać się o nieodpłatne uzyskanie paszportu.

Na koń! »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie red.
Wszystkich miłośników koni i nie tylko zapraszamy na kolejną edycję Regionalnych Zawodów w Skokach przez Przeszkody z cyklu Grand Prix
Zdjęć: 1  

Konto dla ucznia »
Tekst opublikowany 2010-08-24, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Początek roku szkolnego może być dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Oprócz wygody i bezpieczeństwa będzie miało ono szansę nauczyć się czegoś nowego.
Zdjęć: 1  

Burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie opr. as
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że mogą dziś po południu wystąpić, miejscami gwałtowne, burze z gradem.
Zdjęć: 1  

Co zrobić, by last minute nie zmieniło się w lost money? »
Tekst opublikowany 2010-08-23, opracowanie red.
Wakacje to czas urlopów i wzmożonych wyjazdów. W tym okresie wielu z nas decyduje się na wyjazd za granicę. Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych. Niestety, jak pokazuje doświadczenie, nie zawsze możemy liczyć na solidność biura podróży i zdarza się, że spotykają nas mało przyjemne przygody wakacyjne, spowodowane kłopotami finansowymi biura podróży (tour operatora).

Mikropromocja dla odważnych  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Jakub Szpiegowski, IPO.pl
Wraz z upowszechnieniem się dostępu do Internetu pojawiły się nowe możliwości stosunkowo taniej reklamy. Jednak nie każdy z niej korzysta, bo wykorzystanie mediów społecznościowych może przynieść niedoświadczonym tyle samo strat co zysków.

Deweloperzy niedocenieni  »
Tekst opublikowany 2010-08-22, opracowanie Igor Perechuda, IPO.pl
W najbliższym czasie rynek deweloperski może być wzięty przez inwestorów pod lupę. Sektor ten jest bardziej zależny od koniunktury, a przez to jego kondycja w znacznej mierze zależy od poprawy sytuacji makroekonomicznej państwa.

Od mleczarni do kawiarni »
Tekst opublikowany 2010-08-21, opracowanie Dagmara Kałdunek, IPO.pl
Factoring jest coraz popularniejszą w kraju formą finansowania przedsiębiorstw skierowaną do wszystkich firm. Z oferty może skorzystać większość przedsiębiorstw, spełniających określone warunki. Czy branża w której działa firma ma dla faktora znaczenie?

Przeleć tanio »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie opr. RW
Bułgaria, Włochy, a może Hiszpania? Najtańsze bilety na sierpniowe loty z Wrocławia można kupić za nieco ponad 100 zł, a we wrześniu niektóre ceny spadają nawet do 40 zł. To jeszcze nie koniec wakacji – spędź weekend w cieplejszej części Europy.
Zdjęć: 2  

Wakacje i pieniądze last minute »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Koniec wakacji to tradycyjnie najlepszy czas na oferty last-minute i posezonowe wypady w ciepłe kraje. Szukający relaksu z widokiem na turkusowe morze trzeba jednak pomyśleć o bezpieczeństwie swoim i… swoich pieniędzy.

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-08-20, opracowanie INTERIA.PL
Bardzo wysokie temperatury, dużo słońca i zdecydowanie mniej deszczu - prognozy na przedostatni weekend wakacji są bardzo optymistyczne. Wszystko wskazuje na to, że w sobotę do Polski znów wrócą upały. Najcieplej będzie na południu kraju. Tam termometry wskażą 30-31 stopni Celsjusza. Piękna, wakacyjna pogoda utrzyma się aż do poniedziałku.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Opracuj projekt dziecko, popijając Krushers i słuchając wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Podsumowanie powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Sytuacja w powiecie zgorzeleckim powoli się stabilizuje. Czas na podsumowania – tym razem pracy służb ratowniczych.
Zdjęć: 5  

Pożar w Świdnicy »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Spłonął częściowo zakład Comfort przy ul. Bystrzyckiej. Przyczyna pożaru jest ustalana.
Zdjęć: 3  

Pożegnali druha »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie MK
W Gronowie pożegnano Andrzeja Traczewskiego – strażaka ochotnika z OSP Gronów, który poświęcił swoje życie, niosąc pomoc zagrożonym mieszkańcom Ręczyna.
Zdjęć: 6  

Fala zaatakowała nagle »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie MK
Od rana 7 sierpnia w Radomierzycach i innych zagrożonych miejscowościach gminy Zgorzelec trwały przygotowania do możliwej powodzi. W Radomierzycach spodziewano się, że woda, jak zwykle przyjdzie od strony łąk nad Nysą, które leżą na zachód i północny zachód od Radomierzyc.
Zdjęć: 14  

Potrzebne szkolne wyprawki »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Najbardziej poszukiwane w Bogatyni obecnie są akcesoria szkolne, gdyż 1 września zbliża się niebłagalnie.

Wychodzą do powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-19, opracowanie red.
Fala powodziowa, która dotknęła Bogatynię, odebrała domy a wraz z nimi dorobek życia setkom osób. Wśród poszkodowanych znajdują się także lokalni przedsiębiorcy, którym wezbrana woda zniszczyła firmy, odbierając tym samym możliwość prowadzenia działalności gospodarczej.
Zdjęć: 2  

Ubezpiecz swój dobytek »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie Wojciech Sitarz
Wciąż pokutuje stereotyp, że ubezpieczenia nieruchomości są drogie i nieopłacalne. Jednak powódź z maja i czerwca oraz niedawne wydarzenia w Bogatyni i Zgorzelcu boleśnie przypominają, że nie warto nie być ubezpieczonym.
Zdjęć: 3  

Poszukiwany groźny przestępca  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie MB
Komenda Miejska Policji w Legnicy prowadzi poszukiwania w sprawie pobicia ze skutkiem śmiertelnym mającego miejsce w miejscowości Golanka Dolna w dniu 12.08.2010r.
Zdjęć: 1  

Razem przeciw powodziom »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie red.
W poniedziałek w Zgorzelcu wojewoda Rafał Jurkowlaniec spotkał się z Markusem Ulbigiem, saksońskim ministrem spraw wewnętrznych.
Zdjęć: 1  

Chrapka na komputer »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie opr. aw
Przedstawiła fałszywe zaświadczenie i wyłudziła komputer. Rat oczywiście nawet nie miała zamiaru płacić.

Nowa rzeka dla Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie red.
Miedzianka – to niewielka rzeczka, która w ciągu kilku dni dorobiła się „czarnej” legendy w całym kraju. Jej zazwyczaj spokojne wody wystąpiły z brzegów pod wypływem nagłej ulewy, obracając w ruinę część Bogatyni.
Zdjęć: 3  

Tańsza woda »
Tekst opublikowany 2010-08-18, opracowanie red.
Z powodu powodzi woda docierająca do mieszkań nie spełnia określonych wymogów, dlatego też została obniżona jej cena.

Miej oko na tour - operatora »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. J.Wrzochul
Według prognoz GUSu wartość sprzedaży wycieczek zagranicznych na polskim rynku w 2010 roku osiągnie kwotę 3 mld złotych.

Agresywny Otello »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. aw
W wyniku zazdrości ucierpiało auto - mężczyzna przebił trzy opony i porysował lakier.

Jak dojechać z pomocą »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. aw
Droga do Bogatyni nr 352 jest w dalszym ciągu nieprzejezdna. Natomiast można do Bogatyni dojechać przez Niemcy drogą B-99 Görlitz - Zittau przez Ostritz, przy czym przez most graniczny w Zgorzelcu dla pojazdów do 12,5 tony oraz autokarów.
Zdjęć: 1  

Woda zdatna do picia? »
Tekst opublikowany 2010-08-17, opracowanie opr. aw
W sieci wodociągowej w Sieniawce podawana jest już woda pitna. Oprócz miejsc oznaczonych "woda dla celów gospodarczych", można tej w kranach używać do kąpieli.

Kto tu śmierdzi? »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. RW
Według raportu TNS OBOP zdecydowana większość Polek nigdy nie przyznała się drugiej osobie, że przeszkadza im jej nieświeży i nieprzyjemny zapach.
Zdjęć: 1  

ZUS informuje o stanie konta »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę "Informacji o stanie konta za 2009r." do 15 mln ubezpieczonych Polaków. Po co wysyłana jest taka informacja i co można z niej wyczytać?

Mija termin dla przedsiębiorczych matek »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Iwona Kowalska Rzecznik Prasowy ZUS Oddział we Wro
Tylko do 1 września kobiety, które prowadząc własną działalność korzystały z zasiłku macierzyńskiego lub urlopu wychowawczego mogą składać w ZUS wnioski o umorzenie należności z tytułu składek. Do czerwca z możliwości tej skorzystało ponad 14 tys. matek.
Zdjęć: 1  

Uwaga na niskooprocentowane lokaty »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Klienci zakładający roczną lokatę w Banku Pekao, BGK, MultiBanku i w Citibanku muszą się liczyć ze stratą. Może się okazać, że wypłacone odsetki nie pokryją kosztów związanych z inflacją.

Nadchodzi era inteligentnych liczników »
Tekst opublikowany 2010-08-16, opracowanie opr. red.
Pierwsze cyfrowe liczniki energii elektrycznej właśnie zdają egzamin w mieszkaniach i firmach na Dolnym Śląsku.

Groźnie, ale stabilnie »
Tekst opublikowany 2010-08-15, opracowanie UW
W niedzielę obyło się kolejne posiedzeniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego podsumowano aktualną sytuację popowodziową na terenie województwa dolnośląskiego. Spotkaniu przewodniczył wojewoda Rafał Jurkowlaniec. Oto główne wnioski z posiedzenia:
Zdjęć: 1  

Alkohol i narkotyki  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie Paf
Dziś z samego rana rozpoczęła się policyjna akcja, która potrwa do szóstej rano w niedzielę. Na całym Dolnym Śląsku policjanci będą bardzo skrupulatnie sprawdzać czy kierowcy nie są pod wpływem alkoholu albo narkotyków.

Prawie wszystko zamknięte  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Jutro obowiązuje całkowity zakaz handlu. Zrób zakupy dziś, bo w niedzielę sklepy i centra handlowe będą zamknięte.

SMS-y dla powodzian  »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie tom
Chcesz pomóc powodzianom niekoniecznie ofiarowując produkty żywnościowe czy środki czystości? Wystarczy, że wyślesz SMS-a.
Zdjęć: 1  

Spadające gwiazdy - roje Perseidów »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie B.S.
W całej Polsce właśnie w ten weekend można będzie zobaczyć na niebie spadające gwiazdy - całe roje Perseidów.

Apel z Bogatyni: Szpital prosi pilnie o agregat »
Tekst opublikowany 2010-08-14, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Szpital Gminny w dotkniętej powodzią Bogatyni (woj. dolnośląskie) prosi pilnie o użyczenie lub nieodpłatne przekazanie agregatu prądotwórczego o "mocy ciągłej 160kVA".
Zdjęć: 1  

Trzynastego w piątek »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
Trzynastego sierpnia w piątek o przesądach, zabobonach i zaklęciach słów kilka.
Zdjęć: 1  

Z koszmaru na kolonie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
Dzieci z dotkniętych powodzią gmin Dolnego Śląska będą mogły skorzystać z koloni. Minister edukacji narodowej podjął decyzję o przeznaczeniu na ten cel dodatkowych pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Wojsko pomaga »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
Na Dolnym Śląsku kolejną dobę pracuje ponad 900 żołnierzy z Wojsk Lądowych i Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. W każdej chwili do działań jest przygotowanych również 100 żołnierzy wojsk chemicznych.
Zdjęć: 1  

Epidemii nie będzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
Dolnośląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny zapewnia, iż służby sanitarne nie stwierdziły na zalanych terenach zagrożenia sanitarno - epidemiologicznego.
Zdjęć: 1  

Turów pracuje »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Opr. AW
Podczas powodzi ucierpiały również zakłady pracy, w tym kopalnia węgla brunatnego "Turów" w Bogatyni. Powoli przywracana jest tam praca.
Zdjęć: 1  

Ciepłe posiłki dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie red.
W Bogatyni będą rozdawane zupy regeneracyjne dla osób dotkniętych klęską żywiołową.

Strażak odznaczony pośmiertnie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
W czwartek odbyła się uroczystość pogrzebowa Andrzeja Traczewskiego, dzielnego ratownika z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie, który zginął niosąc pomoc ludziom przed nadciągającą powodzią.

Popowodziowy piątek »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
Dzięki wytężonej pracy wzdłuż rzeki Witka udało się "nakłonić" ją do powrotu do dawnego koryta. Czy zapowiadane deszcze nie zaprzepaszczą tygodniowych starań?
Zdjęć: 9  

Millera psami poszczujemy! »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Monika Kamińska
- Przyjechał Miller i tak nam burmistrza opluł! Niech on lepiej tu nie przyjeżdża i plotek nie zbiera, bo jak przyjedzie drugi raz, to go psami poszczujemy! - mówi Genowefa Grytner, mieszkanka Bogatyni.
Zdjęć: 6  

Emerytury i renty a powódź »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. aw
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Wałbrzychu na podstawie zapewnienia Poczty Polskiej twierdzi, że wszyscy emeryci i renciści z terenów objętych powodzią otrzymają swoje świadczenia.

Głodowe emerytury i oszczędzanie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy nie mają złudzeń co do wysokości swojej emerytury – spodziewają się co najwyżej 20 proc. swojego dotychczasowego dochodu. Ale robią niewiele, by to zmienić.
Zdjęć: 1  

Zmiany w szklance mleka »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
W nowym roku szkolnym 2010/2011 wprowadzone zostały nowe zasady udzielania dopłaty krajowej do spożycia mleka i jego przetworów w szkołach podstawowych. Zmiany polegają na określeniu dla Wnioskodawcy zainteresowanego dostarczaniem mleka i przetworów mlecznych do szkół podstawowych - limitu środków finansowych na realizację ww. dostaw w danym roku szkolnym.

Sawicki charytatywnie »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie opr. RW
Jeden z najlepszych polskich kierowców wyścigowych, pochodzący z Dolnego Śląska Damian Sawicki, został zaproszony przez niemiecką stację telewizyjną RTL do udziału w organizowanym przez nią charytatywnym wyścigu kartingowym, który odbędzie się w najbliższą niedzielę na torze Westerwaldring.

Klima albo zdrowie? »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Marta Gołębiowska
W czasie upałów często nie mamy nawet siły myśleć. Chcemy po prostu, by nie było nam gorąco. A szkoda, bo o sposobie, w jaki ochładzamy powietrze w naszym otoczeniu, należałoby się zastanowić.

Bezdomne dzieci pojadą na wakacje »
Tekst opublikowany 2010-08-13, opracowanie Opr. Justyna Wrzochul
Państwo funduje kolonie dzieciom z rodzin dotkniętych skutkami powodzi. Na letni wypoczynek pojadą przede wszystkim najmłodsi, którym żywioł zabrał domy.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie red.
Pobieraj nauki jako uczeń czarnoksiężnika popijając Krushers i słuchając Męskiego Grania, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Pożegnają strażaka »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. aw
O godz. 15.00 odbędzie się pogrzeb Andrzej Praczewskiego, ratownika OSP Gronów, który zginął podczas niesienia pomocy na terenach zalanych przez sierpniową powódź.

Droga przejezdna »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. aw
Droga B-99 (Görlitz - Zittau), biegnąca wzdłuż granicy przez Ostritz jest już przejezdna.

Chroń zdrowie »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie aw
Woda przeszła. Pozostał szlam i strach. Ludzie drżą o zdrowie swoje i swojego inwentarza. Jakie działania trzeba podjąć, aby wyjść zdrowo z popowodziowej rzeczywistości?
Zdjęć: 1  

Zalało cię, ale czy piłeś lub biłeś? »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie RW/INTERIA.PL
Powodzianie z Bogatyni i okolic Zgorzelca już niedługo mogą zostać zapytani o... alkoholizm albo przemoc w rodzinie. Jest to warunkiem uzyskania wsparcia finansowego. Taką ankietę musieli właśnie wypełnić powodzianie z okolic Krakowa. - To upokarzające - przyznają.
Zdjęć: 1  

Zastępczo w góry »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr. RW
17.08.2010 r. z powodu przerwy w ruchu na odcinku Piechowice – Szklarska Poręba Górna w godz. 7:00 – 20:00 następujące pociągi będą kursować w skróconej relacji:
Zdjęć: 1  

Dobre wyniki struktur »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Średnia stopa zwrotu zakończonych w pierwszym półroczu 2010 roku produktów strukturyzowanych wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku. Najlepsze zbliżyły się do 20 proc.

Kibice powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie INTERIA.PL/PAP
W pomoc dla powodzian z Dolnego Śląska zaangażowali się kibice i działacze dwóch lubuskich drużyn żużlowych - Caelum Stali Gorzów i Falubazu Zielona Góra.

Jest ustawa powodziowa »
Tekst opublikowany 2010-08-12, opracowanie opr aw
Mieszkańcy zalanych przez niedawną powódź miejscowości na Dolnym Śląsku zostali dziś objęci specjalną ustawą powodziową. Sejm przyjął nowelizację prawa.

Wrocław to za mało »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Wojciech Sitarz
Podczas jesiennych wyborów samorządowych test przejdzie formacja samorządowców skupionych wokół Rafała Dutkiewicza. Wówczas okaże się czy popularność w miastach może mieć przełożenie na szczebel wojewódzki.
Zdjęć: 1  

Czwarta ofiara powodzi »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie dp
Liczba ofiar powodzi w Bogatyni niestety rośnie. Dzisiaj znaleziono kolejne ciało...
Zdjęć: 1  

Żerował na cudzym nieszczęściu! »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. dp
62- letni bogacz z Bogatyni wyłudzał dary dla powodzian. Mimo, że mężczyzna mieszka w części miasta, które nie zostało dotknięte wielką wodą.
Zdjęć: 1  

Okradał powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Paf
62-letni mieszkaniec Bogatyni w swoim domu zrobił prywatny magazyn darów dla poszkodowanych.

Prezydent w Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Paf
zobacz zdjęcia prezydenta Bronisława Komorowskiego w Bogatyni.
Zdjęć: 25  

Wojewoda na miejscu »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie aw
W środę Rafał Jurkowlaniec, wojewoda dolnośląski, uda się z wizytą na tereny, które ucierpiały podczas zeszłotygodniowej powodzi.
Zdjęć: 1  

Co trzeba wyburzyć? »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie opr. aw
Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego przeprowadził kontrolę na terenach objętych powodzią. Podjęto decyzje który obiekt trzeba będzie wyburzyć, a jaki budynek można zostawić i wyremontować.
Zdjęć: 4  

To była podręcznikowa ciąża, dziecko miało urodzić się zdrowe »
Tekst opublikowany 2010-08-11, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Z jednej strony szok, niedowierzanie, ból i cierpienie rodziców. Z drugiej, brak profesjonalizmu i arogancja położnych oraz lekarzy. Na naszych łamach wracamy do upadku noworodka podczas porodu. Prezentujemy wstrząsającą relację rodziców dziecka.
Zdjęć: 3  

Pieniądze dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Najprawdopodobniej jeszcze we wtorek przed południem rozpocznie się wypłacanie zasiłków najbardziej poszkodowanym powodzianom z Bogatyni. We wtorek zasiłki do 6 tys. zł odbierze 100 osób.
Zdjęć: 1  

Odpalamy nowy portal - Paczków24.net »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. RW
Po niedawnym uruchomieniu portalu brzeg24.net rusza kolejny projekt medialny Wrocławskiej Fabryki Prasowej. Na początku sierpnia w sieci pojawił się portal informacyjno - reklamowy dla mieszkańców Paczkowa. Jest to już 20 portal WFP!
Zdjęć: 1  

Hieny z Polski! »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Czeska policja aresztowała w nocy z poniedziałku na wtorek pięciu obcokrajowców, w tym trzech Polaków, podejrzanych o okradanie powodzian z północy kraju.
Zdjęć: 1  

Polowanie na krasnale »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie opr. aw
9 sierpnia ruszył organizowany przez serwis geolokalizacyjny Lokter.pl konkurs "Wrocławskie krasnale na Loktera"
Zdjęć: 1  

Sprawa dla prokuratury »
Tekst opublikowany 2010-08-10, opracowanie Paf
Anna Otffinowska, Prezes fundacji "Rodzić po Ludzku" komentuje dla nas dramatyczny poród w lubińskim szpitalu.

Kiedy wróci prąd? »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Paf
Mieszkańcy Przedmieścia Nyskiego i ul. Daszyńskiego muszą poczekać kilka dni.

Szukają winnych »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jak doszło do przerwania tamy w Niedowie? Czy ktoś zawinił? To sprawdzi Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu (Dolnośląskie), która wszczęła już postępowanie w sprawie zbiornika Niedów, którego tama została przerwana i 7-metrowa fala zalała okoliczne miejscowości na trasie Bogatynia-Zgorzelec. Z kolei policja wyjaśni okoliczności śmierci trzech osób, które zginęły w wyniku powodzi.
Zdjęć: 2  

Bogatynia opada z sił! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Do najbardziej dotkniętej powodzią na Dolnym Śląsku i zdewastowanej przez żywioł Bogatyni można dostać się tylko drogą przez Niemcy, a pomoc może przejechać przez Czechy. Wszystkie inne drogi zostały zamknięte. W mieście brakuje wody pitnej i chleba. Najbardziej potrzebna jest żywność. Sytuacja w regionie się stabilizuje, ale straty są ogromne. Siedmiometrowa fala zalała też okoliczne miejscowości, ucierpiał m.in. Zgorzelec. Krajobraz po kataklizmie jest przerażający.
Zdjęć: 1  

Apokalipsa »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
- Takie sceny widziałem co najwyżej na filmach wojennych, ale nie na własne oczy, w moim mieście- mówi Andrzej mieszkaniec Bogatyni. Po przejściu morderczej fali powodziowej miasto wygląda jak zbombardowane.
Zdjęć: 42  

Zaginiona – Katarzyna Wróbel - JUŻ JEST! »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie B.S.
Zaginiona 34-letna Katarzyna Wróbel - mieszkanka powiatu brzeskiego (woj.opolskie), jest już razem z rodziną. Została odnaleziona w Krakowie.

Dramat trwa. Pomogą więźniowie »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie INTERIA.PL/PAP
540 skazanych z terenu Dolnego Śląska będzie uczestniczyć w usuwaniu skutków powodzi i zabezpieczaniu wałów w miejscowościach, do których zbliża się wielka woda - poinformował minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.
Zdjęć: 1  

Policjanci pomagają powodzianom »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
Blisko 100 funkcjonariuszy przez pierwsze dwa dni nieprzerwanie niosło pomoc oraz dbało o bezpieczeństwo mieszkańców.
Zdjęć: 1  

85 milionów za powódź »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie opr. RW
98,87 mln zł – tyle wyniosły szkody powodziowe w maju i czerwcu 2010 r. na terenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. RZGW wystąpił już o 86% tej kwoty, czyli prawie 85 mln zł, które będą wydatkowane do końca 2012 r. W tym roku do wydania jest ok. 30 mln zł.

Wysyp ogłoszeń o wynajem »
Tekst opublikowany 2010-08-09, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Przeciętna rentowność najmu wzrosła w lipcu do 4,10 proc. netto z 3,96 proc. w czerwcu – wynika z obliczeń dokonanych na bazie ogłoszeń serwisu Domiporta.pl oraz cen transakcyjnych sprzedaży mieszkań z danych Open Finance.
Zdjęć: 1  

Wstrząsający obraz porodu w lubińskim szpitalu  »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Rodzice 2-tygodniowego noworodka, który podczas porodu upadł na szpitalną posadzkę, relacjonują nam wstrząsające chwile tego dramatu.
Zdjęć: 1  

Będzie nadal padać, ale słabo »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Pogoda na najbliższą dobę jest optymistyczna. Wczesnym popołudniem rozpogodzi się.

Jerzy Miller o 4 rano w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Dziś o 4 nad ranem Jerzy Miller, szef MSWiA przybędzie do Zgorzelca

Starosta zgorzelecki cudem uratowany »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Do drugiej nocy w lesie czekał na ratunek, jego auto fala zepchnęła z drogi.

Nie żyje strażak niosący pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Przed chwilą straż pożarna potwierdziła, zaginiony w okolicy Bogatyni strażak nie żyje.

Sprawdź które drogi są nieprzejezdne »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie KWP Wrocław, opr. Paf
Policja apeluje o nieutrudnianie pracy służbom i podaje spis zamkniętych dróg i ich objazdy.

Telefony dla potrzebujących pomocy »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Numery telefonu, pod którymi można uzyskać informacje o potrzebach i zgłosić zapotrzebowanie na pomoc

Godz. 11.00 Miller o sytuacji w naszym regionie. »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Jerzy Miller, szef MSWiA we Wrocławiu: prognozy pogody są optymistyczne, pomoc ciągle napływa.

Caritas z pomocą dla Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie tom
Caritas Diecezji Legnickiej spieszy na pomoc poszkodowanym mieszkańcom Bogatyni.

Zgorzelec ostatniej nocy - zobacz film »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
To była bezsenna noc dla mieszkańców miasta.

Zginął niosąc pomoc »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dzielny strażak z OSP Gronów stracił swoje życie walcząc z żywiołem na tamie jeziora Witka.
Zdjęć: 1  

godz. 12.10 IMGW: deszcz ustępuje »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Paf
Trwa specjalna konferencja IMGW poświęcona sytuacji pogodowej. "Tego nie dało się przewidzieć."

Rozmowa z uratowanym Starostą – zobacz wideo. »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Daniel Biernat
Wstrząsająca relacja Mariusza Tureńca, starosty zgorzeleckiego. Przez dziewięć godzin razem z kierowcą czekali w lesie na ratunek. Aby nie utonąć trzymali się drzewa.

Kolejne posiedzenie sztabu kryzysowego »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie Urząd Wojewódzki
Dziś o godzinie 9.30 odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (WZZK), w którym udział wzięli: Jerzy Miller, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Rafał Jurkowlaniec, Wojewoda Dolnośląski oraz przedstawiciele poszczególnych służb. Podczas spotkania trwała wideo konferencja ze służbami w Warszawie, gdzie raportowano o bieżącej sytuacji na Dolnym Śląsku. Oto główne ustalenia obradującego sztabu:
Zdjęć: 1  

Woda z kranu nie jest skażona »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie UM Zgorzelec, opr. Paf
Komunikat PWiK Nysa w Zgorzelcu informuje, że wodę można pić, trzeba ją jednak przegotować.

Potrzebny chleb i woda »
Tekst opublikowany 2010-08-08, opracowanie UM Zgorzelec, opr Paf
Przy Centrum Sportowo Rekreacyjnym trwa zbiórka darów dla Bogatyni, Spytkowa i Ręczyna.

Rachmistrzowie ruszają na wieś »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie red.
W najbliższy poniedziałek, 9 sierpnia br. we wszystkich gminach w Polsce rozpocznie się tzw. obchód przedspisowy przed Powszechnym Spisem Rolnym 2010r.

Kolejna fala powodziowa? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
45 funkcjonariuszy, 6 pilotów, 4 śmigłowce, 40 żołnierzy, 5 PTS-ów (amfibia), 4 łodzie, 200 strażaków, 40 pojazdów, 2 pontony z Niemiec. Trwa akcja ratowania Bogatyni, która przez wielką wodę jest odcięta do świata.
Zdjęć: 1  

Walka z żywiołem »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Daniel Biernat
Zobacz film i zdjęcia z powiatu Lwówek Śląski. Zalane i podtopione domy, gospodarstwa, drogi i ulice. Uszkodzone mosty. To efekt intensywnych opadów deszczu i burz, które w sobotę przeszły nad powiatem lwóweckim.
Zdjęć: 30  

Idzie woda na Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Radomierzyce i Koźlice już zalane, wielka woda zbliża się Zgorzelca. Fala ma mieć nawet 7 metrów! Potrzebni mieszkańcy do pomocy przy układaniu worków.

Dodatkowe siły »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie opr. Dorota Przybylak
Komendant wojewódzki Straży Pożarnej we Wrocławiu podjął decyzję o przeniesieniu dodatkowych grup poszukiwawczych z Wrocławia, Wałbrzycha i Lubina do Legnicy i Lubania. Zadysponowano również dodatkowych 60 żołnierzy do Zgorzelca.
Zdjęć: 1  

Zobacz gdzie teraz są chmury  »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Czeski radar meteorologiczny na bieżąco śledzi układ chmur nad naszym regionem.
Zdjęć: 1  

Miejsca dla ewakuowanych »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Miasto uruchomiło punkt pomocy dla ewakuowanych.

Potrzebna pomoc mieszkańców »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Pomóżmy w zabezpieczaniu terenów zagrożonych zalaniem

godz. 22.50 Most graniczny zamknięty »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Policja przed chwilą zamknęła dla samochodów most graniczny w Zgorzelcu.

Gdzie jest starosta zgorzelecki? »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie Paf
Woda miała porwać jego auto, ze starostą Mariuszem Tureńcem nie ma żadnego kontaktu.

Burmistrz do gapiów: ryzykujecie życie! »
Tekst opublikowany 2010-08-07, opracowanie UM Zgorzelec, opr. PAf
Rafał Granicz, burmistrz Zgorzelca apeluje o zachowanie rozwagi.

Weekend bez ofiar »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Paf, na podst. mat. org.
W jeden weekend na drogach potrafi zginać nawet 50 Polaków. Eksperyment ma pokazać, że potrafimy jeździć bezpiecznie.

Prezydent z Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2010-08-06, opracowanie Interia.pl, Paf
Dziś oficjalnie Dolnoślązak Bronisław Komorowski został zaprzysiężony na Prezydenta RP.
Zdjęć: 3  

Dramat przy porodzie  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Do dramatycznych wydarzeń doszło na oddziale położniczym lubińskiego szpitala. Podczas porodu noworodek upadł na posadzkę. Czy zawinił zespół lekarski odbierający poród? To ustala policja pod nadzorem prokuratury.
Zdjęć: 1  

Czy ktoś widział Kasię?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie dp
Policjanci z Brzegu poszukują zaginionej 30- latki. Jeśli ktokolwiek wie coś na jej temat proszony jest o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Brzegu.
Zdjęć: 1  

Dramat... - będą zarzuty?  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Niewykluczone, że sprawą nieszczęśliwego wypadku przy porodzie na oddziale położniczym lubińskiego szpitala zajmie się prokuratura.

Pod znakiem orderów i awansów »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie red.
Hymn Polski oraz wciągnięcie flagi państwowej na maszt przed budynkiem KPP w Zgorzelcu rozpoczęły uroczystość związaną z obchodami Dnia Policjanta. Pracownicy cywilni, funkcjonariusze mundurowi, ich rodziny oraz zaproszeni goście zebrali się 26 lipca, aby wspólnie podkreślić wyjątkowość tego tak niebezpiecznego, wymagającego samozaparcia i poświęcenia zawodu.
Zdjęć: 3  

Najwyżej jak się da »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie opr. aw
W najbliższą niedzielę odbędą się IV Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody z cyklu Grand Prix Polski Południowo - Zachodniej. Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy konnej do Łagowa.
Zdjęć: 1  

Izerskie bogactwa, izerskie klimaty »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie red.
„Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – Partnerstwo Izerskie” ogłasza konkurs: „IZERSKIE BOGACTWA, IZERSKIE KLIMATY…" - Wydarzenie Promocyjne dla obszaru realizacji LSR.
Zdjęć: 1  

Po kulturę i na warsztaty »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie opr. aw
Zgorzeleckie Stowarzyszenie „Kuźnia” zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców powiatu zgorzeleckiego, chcących poszerzyć swoje zainteresowania lub doszlifować umiejętności z zakresu technik scenicznych, fotografii, śpiewu czy muzyki, do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach.
Zdjęć: 1  

Przecięcie wstęgi w PUP  »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie opr. aw
Powiatowy Urząd Pracy funkcjonuje już w nowej lokalizacji, przyjmując i obsługując swoich klientów w normalnym trybie. Zobacz jak przebiegało otwarcie.
Zdjęć: 1  

Czają się za Twoim progiem »
Tekst opublikowany 2010-08-05, opracowanie SP
Nie trzeba jechać daleko, by zobaczyć coś niezwykłego, zapierającego dech w piersiach czy tajemniczego. Czasami wystarczy sprawdzić, co czai się za rogiem.
Zdjęć: 1  

Oszczędzaj wodę »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie opr. dp
Woda jest jednym z najbardziej potrzebnych i zarazem niedocenianych ze związków chemicznych. Problem niedoboru wody doskonale rozumieją ci, którzy nie mają jej na co dzień. Zapotrzebowanie na nią wzrasta dwa razy więcej niż przyrost naturalny. Niestety może być tak, że za kilkanaście lat, będzie nam jej brakować.
Zdjęć: 2  

Antypodatkowa lokata »
Tekst opublikowany 2010-08-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
W ciągu miesiąca 11 banków obniżyło oprocentowanie depozytów. Mimo to na lokatach wciąż możną zarobić, ponieważ kolejne instytucje wprowadzają kapitalizację dzienną.

Banki walczą o bogatych »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Mateusz Ostrowski i Michał Sadrak – Open Fin
Bankowa wojna na konta zatacza coraz szersze kręgi. Instytucje finansowe stawiają również na personal banking.
Zdjęć: 1  

Nadciągają burze, będą podtopienia »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Nad zachodnią Polskę nadciągają chmury, z których w nocy spadnie ulewny deszcz - ostrzegają meteorolodzy z wrocławskiego biura prognoz Cumulus. Padać zacznie już po południu, ale najbardziej intensywne opady zapowiadane są w nocy.
Zdjęć: 1  

UFO i czarna wołga »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Katarzyna Koryczan, INTERIA.PL
Tajemnicze czarne bmw, drapieżne piranie przemierzające wody Wisły, biały bus z przyciemnianymi szybami oraz niebezpieczne zwierzęta pożerające nasz życiowy dobytek. W dzisiejszych czasach każdy Polak musi mieć oczy dookoła głowy.
Zdjęć: 1  

Czekoladowy paluch miesza »
Tekst opublikowany 2010-08-02, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Miłośnicy czekolady mają poważny powód do obaw. Fundusz hedgingowy kupił właśnie olbrzymie zapasy kakao. Czy przez spekulantów będziemy wkrótce płacić więcej za łakocie?

Fotorelacja z Feel The Summer II w Brzegu »
Tekst opublikowany 2010-08-01, opracowanie Bartosz Spychała
30 lipca - Feel The Summer II w Brzegu. Tak się bawili uczestnicy.
Zdjęć: 15  

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl