Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 97 informacji. Wszystkie poniżej.

Wzorcowy klient na czas kryzysu »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie BrandScope
Jeśli nieruchomość, którą chcesz kupić, znajduje się w małej miejscowości, masz więcej niż 35 lat, a do tego pracujesz w firmie u szwagra, który wynagrodzenie wypłaca Ci do ręki – o kredycie na własne mieszkanie możesz zapomnieć. Jakich zatem kredytobiorców szukają banki w trudnych czasach?

Jak mądrze przyprowadzić remont? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Oprac. Europejski Instytut na rzecz Budownictwa
Jesień wielu z nas wykorzysta na remont swoich domów i mieszkań. Róbmy to rozważnie i z głową. Większość wykonanych prac to inwestycja na lata.

Znowu przybyło nowych mieszkań »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej w największych miastach Polski znajduje się już więcej nowych mieszkań, niż w szczytowym okresie boomu na rynku nieruchomości, który miał miejsce pod koniec 2007 i na początku 2008 roku. Wydaje się jednak, że deweloperzy świadomi sytuacji, zaczynają powoli ograniczać pęd do dalszego zwiększania oferty. Taki wniosek można wyciągnąć z najnowszej edycji kwartalnych raportów "Pierwotny rynek mieszkaniowy" opracowywanych przez Dział Badań i Analiz firmy Emmerson S.A.

Podziemne składy trefnego paliwa »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie TOW
Dolnośląscy celnicy wykryli nielegalną oczyszczalnię paliw na terenie rolniczej spółdzielni produkcyjnej w małej miejscowości powiatu wałbrzyskiego. .

Kampania ''Tu mieszkam, tu kupuję'' »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Ponad połowa Polaków codzienne zakupy robi w małych sklepach osiedlowych. Klienci doceniają dostępną tam świeżą żywność, lokalne produkty, ale również jakość obsługi . Aż 94% kupujących ceni indywidualne podejście sprzedawców – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie MAKRO Cash & Carry w ramach akcji "Tu mieszkam, tu kupuję".

Jaka przyszłość czeka polski handel detaliczny? »
Tekst opublikowany 2011-09-30, opracowanie opr. EP
Małe sklepy osiedlowe to nieodłączny element polskiej gospodarki i handlu detalicznego. Mamy ich w Polsce 150 000. To daje nam pozycję lidera pod względem liczby tego typu placówek w Europie. Tuż za nami plasują się Włochy, ze 134 000 sklepów. W większych od nas Niemczech liczba sklepów spożywczych nieznacznie przekracza 50 000, podobnie sytuacja wygląda w Hiszpanii. Dla porównania we Francji jest ich tylko 38 000.

Jechał za szybko o 134 km/h »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Opr. aw
Policjanci ze zgorzeleckiej drogówki przeprowadzili akcję "Prędkość". Nie wypadła ona pomyślnie dla wielu kierowców.

Pościg za motocyklem »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Opr. aw
Mężczyzna przypuszczalnie ukradł motocykl, a później jeszcze próbował uciekać, gdy policjanci chcieli go zatrzymać do kontroli.

Festyn w Trójcy »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Opr. aw
W Trójcy na placu przy Szkole Podstawowej odbył się Trzeci Gminny Festyn Trzeźwościowy zorganizowany przez SKTP Zgorzelec przy wsparciu Urzędu Gminy Zgorzelec.

Seniorzy kontra grypa »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie Opr. aw
Zamiast łykać tony tabletek, biegać po lekarzach czy zachorować na grypę podczas ferii swoich wnuków, zaszczep się. Problem będziesz miał z głowy.

Nagroda ''Commando 2011'' »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie HB
Dziewczęca drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa ze Zgorzelca podczas Mistrzostw Sportowo - Obronnych „Commando 2011” zajęła 3 miejsce, chłopcy uplasowali się na pozycji 14.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-29, opracowanie red
Bilety do kina Helios i Kina 5D, na "Muminki" we Wrocławskim Teatrze Lalek i książki "Mordercze miasto" - to wszystko może być Twoje. Wystarczy wysłać smsa.

Młotkiem w tablicę »
Tekst opublikowany 2011-09-28, opracowanie Opr. aw
Młotkiem usiłował zniszczyć tablicę, poświęconą papieżowi Janowi Pawłowi II, która znajduje się przy moście granicznym.

Miejsce przyjazne dzieciom »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie MK
Dużo się mówi o tym, żeby stworzyć rodzicom możliwie najlepsze warunki do wychowania dzieci. U nas nie tylko się mówi, ale i robi.

Aby lepiej uczyć »
Tekst opublikowany 2011-09-27, opracowanie KP
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre. Do klas pierwszych szkół podstawowych z terenu gminy Zgorzelec przybyli nowi uczniowie, którzy mają szansę uczestniczyć w projekcie.

Skomiksuj Miłosza »
Tekst opublikowany 2011-09-26, opracowanie Opr. aw
3 tysiące złotych, praca na okładce miesięcznika „Odra” i pieniężne nagrody dodatkowe czekają na autorów najlepszych komiksowych rysunków związanych z Czesławem Miłoszem. Do 11 października Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu czeka na ujęcia autora „Zniewolonego umysłu”.

Te fundusze zarabiają najwięcej »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W ostatnich miesiącach, za sprawą rosnących kursów euro i dolara, duże zyski notują fundusze inwestujące w papiery dłużne denominowane w tych walutach.

Mieszkanie gotowe na studenta »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie pointb
Początek roku akademickiego, to gorący okres przygotowań nie tylko dla studentów, ale i dla właścicieli mieszkań pod wynajem. Jak urządzić lokum, aby było ono funkcjonalne, wygodne, nie drogie i co ważne, aby cieszyło się zainteresowaniem młodych ludzi?

Dożynkowy playback show »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie MK
W różny sposób obchodzi się w gminie Zgorzelec dożynki. Ale nikt dotychczas nie zorganizował dożynkowego playback show, tak jak to miało miejsce Sławnikowicach.

W hołdzie zmarłym na ''nieludzkiej ziemi'' »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie MK
W przeddzień rocznicy napaści ZSRR na Polskę, 16 września w Gimnazjum im. Sybiraków, odbyła się uroczysta sesja Rady Gminy Zgorzelec przygotowana przez uczniów tej szkoły.

Pijany wujek za kółkiem »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Opr. aw
Mężczyzna nie dość, że usiadł za kierownicą, będąc pod wpływem alkoholu, to jeszcze przewoził 3 - letnie siostrzeńca.

Kradli paliwo »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Opr. aw
Z zaparkowanej ciężarówki dwóch mężczyzn spuszczało paliwo. Bogatyńscy policjanci zatrzymali ich na gorącym uczynku.

Zlikwidowali dziuplę »
Tekst opublikowany 2011-09-23, opracowanie Opr. aw
Policja odzyskała dwa skradzione samochody, tablice rejestracyjne oraz inne części do aut. Wszystko to znajdowało się w jednej "dziupli".

Nasz wspólny dom »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Dzisiejszy rynek nieruchomości jest opanowany przez oferty sprzedaży apartamentów w ogrodach, zakątkach, willach i rezydencjach. Jak powinny wyglądać nowo powstające osiedla, by ich nazwy nie były wyłącznie zabiegiem promocyjnym deweloperów?

Skocz przez zasieki »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. aw
W piątek, 30 września, o godz. 16.30 na Przedmieściu Nyskim zostaną rozegrane I Igrzyska Sportów Przygranicznych.

Biała, lekarska niedziela »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Opr. aw
W niedzielę otwarty zostanie zmodernizowany Szpitalny Oddział Ratunkowy Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu. Będzie to również okazja do konsultacji ze specjalistami.

Najlepsze miejsce na biurko »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie Agencja inPlus PR
Coraz częściej biurko w naszym domu staje się nie tylko centrum pracy ale i rozrywki. Im bardziej wydłuża się lista jego funkcji, tym trudniej znaleźć dla niego odpowiednie miejsce. Zanim zaczniemy przemeblowywać swoje mieszkanie w poszukiwaniu idealnej lokalizacji kącika biurowego, warto dokładnie zaplanować przestrzeń.

Słuch – zmysł, który nigdy nie śpi »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie pointb
Często nie zdajemy sobie sprawy, że jednym z najważniejszych zmysłów w naszym życiu jest słuch. Wpływa na zdrowie, samopoczucie lub sen. Dlatego powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby prawidłowo o niego zadbać. Współczesny tryb życia, szczególnie młodych ludzi, a także nieświadomych rodziców – słuchowi nie służy.Jak o niego dbać?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-22, opracowanie red
Bilety do Heliosa i kina 5D, zestawy biurowe oraz karnety na Nordic Walking - to wszystko może być Twoje, wystarczy że wyślesz smsa.

Czy Twój deweloper wybuduje mieszkanie? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie BrandScope
W ciągu ostatnich 5 lat liczba deweloperów z problemami finansowymi wzrosła według danych Krajowego Rejestru Długów aż o 365%. Wielu z nich nie dokończy rozpoczętych inwestycji także na Dolnym Śląsku gdzie dłużników jest aż 14,04% spośród wszystkich w kraju. Chociaż minęły już czasy kupowania mieszkania na etapie "dziury w ziemi", ryzyko plajty dewelopera i utraty powierzonych pieniędzy ciągle jest duże. Jak się przed nim uchronić?

Nowy dom – kupić czy wybudować? »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja PR Publicon
Własny dom to marzenie niejednego człowieka. Stanowi gwarancję komfortu, prywatności i bezpieczeństwa. Jako jedna z najważniejszych inwestycji w życiu, ma służyć pokoleniom. Osoby rozważające przeprowadzkę poza miasto mogą dom wybudować lub skorzystać z oferty dewelopera. Które rozwiązanie jest korzystniejsze?

Pierwszy raz… z kosmetyczką »
Tekst opublikowany 2011-09-20, opracowanie Agencja inPlus PR
Od jakiego momentu należy rozpocząć pielęgnację pod okiem specjalisty? Na co zwrócić uwagę przy wyborze profesjonalnego gabinetu kosmetycznego? W jaki sposób przygotować się do zabiegu w salonie? Z pierwszą wizytą u kosmetyczki zazwyczaj wiąże się wiele pytań i wątpliwości, które szybko mijają po przestąpieniu progu profesjonalnego gabinetu.

Być silnym jak niedźwiedź »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Niedźwiedzie zaliczają się do najbardziej ulubionych zwierząt w Zoo, gdyż dla człowieka są one uosobieniem przede wszystkim siły i przytulności. Wśród Germanów niedźwiedź uchodził za króla lasu. Dlatego też, człowiek chętnie porównuje się z nim, jest silny bądź głodny jak niedźwiedź.

Będzie przygoda z Nysą »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie MK
Gmina Zgorzelec uzyskała dofinansowanie na realizację projektu Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko-niemieckiego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Polska -Saksonia 2007 - 2013.

Opiekunka - złodziejka »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Starsi ludzie często są ofiarami różnego rodzaju naciągaczy i złodziei. Bogatyńscy policjanci złapali jednego z przestępców, żerujących na łatwowierności.

Nauka kluczem do natury »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie um
22 i 23 września w Zgorzelcu zagości XIV Dolnośląski Festiwal Nauki. Bezpłatne spotkania, wykłady, prelekcje, warsztaty i pokazy filmowe popularyzujące naukę odbywać się będą w zgorzeleckim Centrum Sportowo Rekreacyjnym, Miejskim Domu Kultury i Państwowej Szkole Muzycznej.

Oświetlenie w rytmie Tango »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Agencja inPlus PR
Różnorodność barw, energooszczędność i najnowsza technologia LED – to główne walory opraw oświetleniowych TANGO z serii Music Line. Ta innowacyjna propozycja od firmy SKOFF pełni funkcję zarówno użytkową, jak i dekoracyjną, dzięki czemu daje wiele możliwości aranżacyjnych.

Nowy wymiar drzwi tarasowych »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie OKNOPLAST
W ofercie OKNOPLAST pojawił się nowy system drzwi tarasowych HST – VekaSlide. Dzięki niemu możemy zamienić zwykły pokój w elegancki, przestronny salon. W VekaSlide zwiększono powierzchnię szyb. Wchodzące w skład systemu okucia GU natomiast pozwalają bezpiecznie wietrzyć pomieszczenia.

Dalszy spadek liczby rozpoczynanych budów »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W sierpniu, drugi miesiąc z rzędu, wyraźnie spadła liczba mieszkań, których budowę rozpoczęto. W ostatnich 12 miesiącach naliczono ich 154,9 tys., najmniej od kwietnia 2010 r.

Bezpieczne umowy z deweloperem »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie opr. EP
Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak uchronić się przed niekorzystnymi zapisami w umowie kupna i na co zwracać uwagę przy jej podpisywaniu? Porad udziela Ewa Cieślik z biura sprzedaży Apartamentów Wiśniowa.

Wszystko o górach »
Tekst opublikowany 2011-09-19, opracowanie Opr. aw
Już 20 września rozpocznie się Przegląd Filmów Górskich w Lądku Zdroju. Tej imprezy nie możesz przeoczyć.

Drzwi bez przeszkleń »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Intro Media
W każdym domu są takie pomieszczenia, w których najlepiej sprawdzą się drzwi pełne, to znaczy pozbawione przeszkleń. Czy taki wybór musi oznaczać aranżacyjną nudę i rezygnację z różnorodności?

Kotlina Mocy z TopGear »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Już w połowie października wystartuje pierwsza w Polsce impreza samochodowa Motozone Kotlina Mocy 2011. Pomysłodawcą jest były redaktor naczelny magazynu „TopGear” – Piotr R. Frankowski.

Małe mieszkanie - duże możliwości »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Niewielkie mieszkania stanowią bardzo istotny element polskiego rynku nieruchomości. Nawet stosunkowo wysokie ceny nie zniechęcają do nich potencjalnych klientów. Skąd tak duża siła drzemiąca w małym M?

Wielka płyta nie traci na atrakcyjności »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Emmerson S.A.
Według różnych szacunków w naszym kraju brakuje obecnie od 1,5 do 2 mln mieszkań. W kiepskiej sytuacji mieszkaniowej znajdują się szczególnie młodzi Polacy. Ze względu na niewielki staż pracy nie mają jeszcze odłożonych oszczędności, a poziom zarobków nieraz nie pozwala na zaciągnięcie kredytu na nowe mieszkanie. W takim wypadku często wybieranym rozwiązaniem jest zakup lokalu mieszkalnego z wielkiej płyty.

Nowy – stary ośrodek zdrowia  »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie MK
Wiejski ośrodek zdrowia w Trójcy działa już od ponad 20 lat. Nadszedł czas na generalny remont.

Akcja Akacja, Akcja Dąb »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Opr. aw
Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych pragnie serdecznie zaprosić do wzięcia udziału już w szóstej edycji konkursu „Akcja Akacja, Akcja Dąb – Niezwykli Dolnoślązacy 2011”.

Podzielili się plonami »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie MK
Jak każe staropolski obyczaj sezon żniw wieńczony jest uroczystością dożynkową, której sensem jest uhonorowanie trudu rolnika. Zwyczaj ten wywodzący się z czasów słowiańskich dotrwał do dziś.

Rzucali kosz za koszem »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie MK
Na parkingu przy Galerii Handlowej Eden w Łagowie rozegrany został 10 września Turniej Streetball o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec.

Na co posłowie wydają miliony? »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie money.pl
Money.pl dotarł do zestawienia wydatków na prowadzenie biur poselskich za lata 2007-2010. Od początku kadencji posłowie wydali w sumie 183 miliony 624 tysiące 583 złote, co daje w przeliczeniu około 400 tysięcy na głowę. Choć rekordziści wydali ponad pół miliona złotych. Na co poszły te pieniądze?

Polacy najlepsi w Austrii »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie Paulina Ruta - Kaczmarska/PSNW
W dniach 10-11.09.2011, w Austrii (Bleiburg) odbyły się IV Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Na zawody pojechali najlepsi zawodnicy z Polski - wyjazd był jedną z nagród dla zwycięzców z dystansu 16 km podczas Benevita Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Nordic Walking - Złotoryja 2011 - imprezy, która odbyła się 03-04.09.2011 pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Marszałka Woj. dolnośląskiego oraz Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-15, opracowanie red
Bilety do kina, książki "Killing Bono" i naczynia Tupperware - wszystko to możesz otrzymać, wysyłając smsa.

Kierowcy uważajcie »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie Opr. aw
Ekipy malujące pasy na jezdni będą pracować do czwartku, 15 września. Wiążą się z tym utrudnienia w ruchu.

Otrzymali dyplomy czeladnicze »
Tekst opublikowany 2011-09-10, opracowanie SP
W piątek w zgorzeleckim starostwie uroczyście wręczono dyplomy czeladnicze absolwentom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.

Teraz dużo łatwiej o kredyt na używane auto  »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Toyota Bank wprowadza we wrześniu nowe korzystniejsze zasady finansowania samochodów używanych.

Nysa naszym łącznikiem »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie SP
Stowarzyszenie "ISO Bogatynia" zaproponowało chętnym spędzanie aktywnie wolnego czasu. Zorganizowali Powiatowy Spływ Kajakowy „Łączy Nas Nysa”.

Koniec wakacyjnych uciech? Nic straconego »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie opr. EP
Powrót do szkoły i codziennych obowiązków, oderwanie od beztroskiego wolno płynącego wakacyjnego czasu… jak zmierzyć się z tak ciężko postawionymi warunkami pierwszych tygodni września? Co zrobić gdy powoli zbliżająca się jesień uniemożliwia wszelkie aktywności na zewnątrz? Jak spędzić z dzieckiem bezpiecznie czas w sieci?

Bogatyński festiwal »
Tekst opublikowany 2011-09-09, opracowanie bogatynia.pl
Doskonały, koncertowy skład gwiazd 11-go Festiwalu Działań Muzycznych, który odbył się 2 września, zapewnił udaną zabawę i gorącą atmosferę.

Obligacje za każdą cenę kupię »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Zalewu ogłoszeń o takiej treści można by się spodziewać w amerykańskich mediach, patrząc na to, co dzieje się z cenami papierów skarbowych. Szczególnym wzięciem cieszą się ostatnio te, które chronią przed inflacją.

Polacy spłacają ze strachu »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Niepewność sytuacji gospodarczej podziałała na Polaków mobilizująco. Odmawiają sobie kolejnych pokus i aby nie popaść w większe tarapaty bardziej przykładają się do spłaty narastającej puli zadłużenia. Po raz pierwszy od czterech lat lista złych dłużników, publikowana co kwartał przez BIG InfoMonitor, skróciła się o ponad 21 tys. nazwisk do 2 079 649. Dług jednak nadal rośnie. Z 30,89 mld zł w maju zwiększył się w sierpniu do 32,51 mld zł.

ZUS ostrzega przed oszustami »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Podszywają się pod inspektorów ZUS i wyłudzają dane konta. Urzędnicy apelują o ostrożność.

Zlot pszczelarzy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
6 października w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbędą się warsztaty "Pszczelarstwo i ekologiczna produkcja roślinna" w ramach projektu "Działać ekologicznie". Zgłoszenia przyjmowane są do 30 września.

Historia dziecięcego wózka »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Miejsce wystawy przy bocianiej willi, wybrane jest znakomicie, bo któż zaprzeczy, iż bociek ma coś wspólnego z przynoszeniem dzieci.

Korzystali z krzywdy zwierząt »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Korzystali z dobrego serca przechodniów - pod pretekstem, że zbierają datki na budowę nowego schroniska, wypełniali swoje portfele.

Ile kosztują domy polskich milionerów? »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Emmerson S.A.
W chwili obecnej polskim rezydencjom jeszcze daleko do cen najdroższych tego typu obiektów na świecie, które nieraz przekraczają 100 mln dolarów. Mimo tego również w naszym kraju można spotkać nieruchomości mieszkaniowe, które swoim przepychem oraz ceną mogą przyprawić o zawroty głowy.

Żarska Wieś z placem zabaw »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Opr. aw
Dobiegł końca II etap głosowania na budowę placów zabaw dla dzieci w konkursie "100 placów zabaw na 100 lat Nivea". Jedną ze zwycięskich lokalizacji w tym etapie jest Żarska Wieś.

Zdrowie w genach »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie LTM Communications
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.

Mieszkaniowe dylematy »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie Piotr Bugaj, pointb
Zakup mieszkania na rynku pierwotnym to poważna inwestycja, której towarzyszą liczne rozterki i wątpliwości. Deweloperzy chcący zachować wiarygodność i popyt na swoje realizacje, muszą więc brać pod uwagę głosy płynące ze strony klientów. Na co zwrócić uwagę planując kupno nowego mieszkania?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-08, opracowanie red
Bilety do kina 5D, książka "Najsłynniejsze teorie spiskowe" i rejsy po Odrze - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Za złe oceny odpowiada wada wzroku? »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie JZO (opr. aw)
Nawet do 80 proc uczniów, w zależności od wieku, może mieć problemy ze wzrokiem – podaje Główny Urząd Statystyczny. Nieleczone w dzieciństwie zaburzenia widzenia mogą w dorosłym życiu prowadzić do poważnych chorób, a jeszcze w szkole – powodować duże trudności z nauką.

Mieszkania: kolejny miesiąc wyraźnego spadku cen »
Tekst opublikowany 2011-09-07, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Sierpniowy indeks cen transakcyjnych mieszkań, po spadku o 0,8 proc., osiągnął najniższy poziom w swojej ponad trzyipółletniej historii.

Wiózł dzieci ''pod wpływem'' »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Opr. aw
Wraz z początkiem roku szkolnego policja apeluje o zachowanie ostrożności, prowadząc akcje "Bezpiecznie do szkoły". Jak sie okazuje, sami rodzice niewiele sobie z niej robią.

Pora dożynek »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Opr. aw
Już w najbliższy weekend w Łagowie odbędą się dożynki gminne 2011. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Kradli przewody »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Opr. aw
Usiłowali ukraść przewody, których wartość oszacowano na 2 tys. zł. Niedoszli złodzieje trafili do aresztu.

Chętniej zaciągamy kredyty hipoteczne »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Emmerson S.A.
W II kwartale bieżącego roku zanotowano wzrost zarówno liczby, jak i wartości nowoudzielanych kredytów hipotecznych. Oba wspomniane wskaźniki znajdują się jednak mimo wszystko na nieco niższym poziomie, niż miało to miejsce rok temu.

Deskorolkarze mogą poszaleć »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie HB
Zgorzelecka młodzież może nareszcie poszaleć i to bezpiecznie. Deskorolkarze mają skate park, na który czekali od lat.

Nowy wybieg dla sów »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Opr. aw
Ostatnie, letnie burze poważnie uszkodziły dach woliery sów śnieżnych w goerlitzkim zoo. Po wakacjach pracownicy rozpoczęli prace mające na celu odnowienie zagrody tych zwierząt.

Gloria victis »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie um
1 września przypadała 72. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Uroczystości odbyły się pod Pomnikiem Orła na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego.

Mocny dolar nie sprzyja bykom »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Schemat obowiązujący w ostatnim czasie był prosty. Gdy dolar tracił na wartości, indeksy giełdowe szły w górę. Kłopoty byków pojawiły się w maju, gdy amerykańska waluta zaczęła się umacniać.

NIP ciągle obowiązkowy także dla osób bez firmy! »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, Tax Care
Nie masz firmy, ale wynajmujesz kilka mieszkań na cele komercyjne i osiągasz dzięki temu duży przychód? W dalszym ciągu musisz używać numeru NIP, choć teoretycznie obowiązuje on obecnie tylko prowadzących działalność.

Drzwi pod kolor  »
Tekst opublikowany 2011-09-06, opracowanie Intro Media
Wybierając drzwi wewnętrzne, kierujemy się nie tylko ich funkcjonalnością, ale również walorami estetycznymi. Elegancka forma, ciekawe wzornictwo i wreszcie kolorystyka, mają wpływ na ogólny charakter wnętrza.

Szlaki konne w Borach Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
10 września otwarty zostanie szlak konny nr 1 w Borach Dolnośląskich.

Spadek na rynku kredytów samochodowych »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Polacy zaciągają coraz mniej kredytów na samochody; rynek pożyczek na auta wyniósł w drugim kwartale 2011 roku prawie 1,2 mld zł.

Fundusze: akcyjne w dół, a obligacyjne na plusie »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Wichura, która w pierwszych dniach sierpnia przetoczyła się nad światowymi rynkami akcji, przyczyniła się do kilkunastoprocentowych strat funduszy agresywnych.

Będzie burzowo »
Tekst opublikowany 2011-09-05, opracowanie red
Już po południu nad Dolny Śląsk i Opolszczyznę nadciągną chmury burzowe. Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu ostrzega, że potrwają one do późnych godzin nocnych.

Listy prawie pełne »
Tekst opublikowany 2011-09-04, opracowanie AS
Ponad pół tysiąca zawodników zgłosiło chęć uczestnictwa we wrześniowych Benevita Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking Złotoryja 2011. Na listach startowych jest już niemal komplet.

Dywizjon 303 strzelał do mercedesów »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie Paweł Rygas, Mirosław Domagała (Interia.pl)
Pierwszy września w świadomości Polaków od lat maluje się w czarnych barwach. Młodzieży data ta kojarzy się z początkiem roku szkolnego, w pamięci starszych pokoleń wciąż rozbrzmiewa huk dział pancernika Schleswig-Holstein i budzące grozę syreny nurkujących niemieckich sztukasów.

I morze jest bliższe »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Dwa dni potrwa Graniczna Kuźnia Szany – III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej.

Nasza droga ekologia »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie BrandScope
Zakaz wprowadzania do obrotu przez producentów i hurtowników otrzymują od początku września kolejne tradycyjne żarówki – tym razem 60-watowe, za rok kolejne. Zastępujące je ekologiczne są jednak kilkanaście razy droższe. To nie jedyny dowód na to, że w Polsce nie opłaca się być pro-ekologicznym. To zabawa dla bogatych. Budowa eko domu czy kupno samochodu na prąd może zrujnować nasze finanse. Przeciętnej rodziny na Dolnym Śląsku nie stać na ekologię.

''Podrobione'' piły »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Stali przed zgorzeleckimi marketami i sprzedawali podróbki. Zatrzymała ich policja.

Nasze dni dziedzictwa »
Tekst opublikowany 2011-09-02, opracowanie red
Symboliczne urodziny u Freyi von Moltke w Krzyżowej, wyprawa na granicę św. Jana, wizyta białej damy w Podgórkach i zwiedzanie pałaców jeleniogórskich, w tym niedostępnego dla turystów Pałacu Dębowego w Karpnikach – to niektóre z atrakcji tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa na Dolnym Śląsku. Weźmie w nich udział 58 organizatorów, którzy przygotowali ponad 100 imprez.

Zadbaj o swój kręgosłup »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
Wady kręgosłupa można z pewnością zaliczyć do współczesnych chorób cywilizacyjnych. Dotykają bardzo wielu osób, często nieświadomych własnego wpływu na stan tej newralgicznej części ciała.

Wakacyjna Szkółka Piłki Nożnej dobiegła końca »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red.
EPA Wind wraz z Fundacją "Szczecińskiej Akademii Piłkarskiej" prowadziły na terenie trzech województw: dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego akcję Wakacyjnych Szkółek Piłki Nożnej. W całym projekcie wzięło udział 205 dzieci oraz 7 lokalnych klubów sportowych. Zwieńczeniem całej akcji był rozegrany 26 sierpnia na stadionie CWZS Zawisza Turniej z udziałem najlepszych adeptów szkółki.

Kuchnia dla wymagających »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Adam Wróbel
W kuchni spędzamy coraz więcej czasu, co wynika z faktu, że to nie tylko miejsce przygotowania posiłków. Dzięki designerskim projektom i aranżacjom oraz przemyślanemu wykorzystaniu każdej przestrzeni, staje się ona miejscem towarzyskich spotkań czy zabaw dzieci, co szczególnie podkreśla wagę jej funkcjonalnej i bezpiecznej organizacji.

Aranżacyjna sztuka łączenia »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie Piotr Bugaj
Nowoczesność z tradycją, czerń z bielą, technologia z naturą. Współczesne trendy dekoratorskie opierają się w dużym stopniu na sztuce łączenia. Umiejętnie dobrane materiały oraz technologie mogą stać się źródłem oryginalnego i gustownego wystroju.

Powtórka z rekrutacji »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie LTM Communications
Ostatnie tygodnie wakacji to dla większości nowych żaków czas powrotów z wycieczek, przeprowadzek do nowego miasta i poznawania jego topografii. Jednak nie wszyscy mają możliwość relaksowania się przed październikowym rozpoczęciem roku akademickiego. Wiele osób nadal walczy o zdobycie upragnionego indeksu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-09-01, opracowanie red
Bilety do kina, karnety na rower wodny i kajak czy zestaw przypraw - to wszystko możesz otrzymać, wysyłając do nas smsa.

Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl