Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 68 informacji. Wszystkie poniżej.

Niedoceniany kredyt w rachunku  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Polacy preferują kredyty ratalne. Stosunkowo rzadko korzystają natomiast z kredytów w rachunku. Expander zwraca jednak uwagę na to, że niedoceniany kredyt w koncie jest wygodnym i często tanim sposobem finansowania wydatków konsumpcyjnych.

Te kradzieże to plaga »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie PR (interia.pl)
Wygląda na to, że kiepska sytuacja na rynku pracy i galopujące ceny paliw znajdują już swoje odbicie w policyjnych statystykach.

Ludzie umierają na mrozie  »
Tekst opublikowany 2012-01-31, opracowanie Jacek Bomersbach
Z powodu chłodów przepełnione są schroniska i noclegownie w całym kraju. W ostatnich dniach w noclegowni przy ulicy Małachowskiego we Wrocławiu nocowało ponad 200 osób. Tłok panuje również w ogrzewalni przy ul. Traugutta, która działa od niedawna.

Red Alert powiadamia o zaginięciach »
Tekst opublikowany 2012-01-30, opracowanie bom
Fundacja osób zaginionych Itaka chce wprowadzić system natychmiastowego rozpowszechniania informacji o zaginięciu dziecka. Dziś w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych złoży koncepcję jego wdrożenia.

Czy utonęła? »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie bom
Trwają poszukiwania 28-letniej Agnieszki Krawieckiej ze Świdnicy, która w sobotę miała wpaść do fosy. Od kilku dni płetwonurkowie przeczesują fosę w rejonie Podwala. Bez rezultatu.

Ludzie szpikują się truciznami »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie Jacek Bomersbach
Do Polski nie dotarł jeszcze krokodyl - silny narkotyk na bazie kodeiny. Produkuje się go za Wschodnią granicą. Po dłuższym zażywaniu powoduje martwicę tkanek. U nas nową używką stał się płyn do czyszczenia części samochodowych. Toksykolodzy biją na alarm.

Rozgrywki na bile i ping pongi »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
W świetlicy wiejskiej w Jędrzychowicach odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego i Bilarda.

Świetlica przepięknie odbudowana »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
Z sukcesem zakończono remont budynku świetlicy w Radomierzycach.

Pokonaliśmy 88 gmin »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
W Świdnicy odbyło się uroczyste podsumowanie XII Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W spotkaniu uczestniczyły władze samorządowe i administracyjne gmin, powiatów oraz województwa.

Turnieje podczas ferii »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
W pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach od 16 do 20 stycznia w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu odbyło się kilka imprez sportowo-rekreacyjnych dla młodzieży szkolnej.

Z prośbą o pomoc »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Otrzymaliśmy list z prośbą o pomoc dla Edyty, chorującej na ostrą białaczkę szpiku.

Super - alkomaty bez ustników »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
Zgorzelecka policja dysponuje nowym sprzętem, wysokiej klasy latarkami oraz urządzeniem wskazującym obecność alkoholu w wydychanym powietrzu.

Drastyczne podwyżki opłat  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie ZPPZ
"Rok 2012 dla niektórych mieszkańców Zgorzelca rozpoczął się niemiłą niespodzianka, kiedy w poczcie znaleźli decyzję Urzędu Miejskiego o wysokości opłaty za zajęcie pasa drogowego pod działalność handlową, reklamę lub komunikacje np schody" - napisano w liście do redakcji.

Skrzydlate piękności »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie PB
21 stycznia GOK wraz z Sekcją PZHGP Zgorzelec zorganizował pokaz gołębi pocztowych i ozdobnych. To już czwarta impreza tego typu organizowana przez GOK pod patronatem wójta Gminy Zgorzelec Kazimierz Janika.

ŁOŚ na koniec wypoczynku »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie KP
Ferie zimowe wcale nie muszą być nudne, i choć to okres odpoczynku od zajęć szkolnych to jednak szkoły z terenu gminy Zgorzelec namawiały swoich uczniów do aktywnego wypoczynku właśnie w ich murach.

Auto dla schroniska  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie um
Schronisko dla Zwierząt Małych w Dłużynie Górnej otrzymało od Związku Gmin Ziemi Zgorzeleckiej samochód volkswagen transporter.

Bądź widoczny na drodze »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie SM
Zgorzelecka Straż Miejska prowadzi akcję „Będąc widoczny jesteś bezpieczny”. Celem działań zmniejszenie liczby potrąceń zarówno najmłodszych, jak i dorosłych uczestników ruchu drogowego przez kierujących pojazdami, a także podniesienie świadomości osób pieszych na temat zagrożeń, z jakimi mogą spotkać się na drodze.

Niewdzięczni autostopowicze »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Autostopowicze okradli kierowcę, który podwoził ich z Czech do Polski. Czaili się już na kolejnego życzliwego, kiedy zostali zatrzymani.

Wielki finał Szkolnej Sceny Talentów  »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie LO
W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbył się finał Szkolnej Sceny Talentów, zorganizowany przez Szkolną Agencję Kulturalną „NoToCo”, która działa w liceum.

Wizytacja wojewody w Bogatyni »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie opr. aw
Wykonanie założeń z ubiegłego roku, a także planowane inwestycje w roku obecnym. To główne tematy towarzyszące wizycie wojewody dolnośląskiego w Bogatyni.

''Dziupla'' spalona »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
22 stycznia funkcjonariusze wydziału kryminalnego prowadzili na terenie powiatu zgorzeleckiego akcję wymierzoną przeciwko sprawcom przestępstw samochodowych.

Kradli kable »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
20 stycznia policjanci z Węglińca wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei otrzymali informację o przerwaniu linii telekomunikacyjnej.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Porywacze laptopów »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
W piątek 13 - tego bogatyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od właściciela samochodu, z którego skradziono laptopa, aparat fotograficzny oraz odtwarzacz MP3 o wartości około 1500 złotych.

Wielobranżowy złodziej »
Tekst opublikowany 2012-01-26, opracowanie red
16 stycznia policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu zatrzymali 34- letniego mężczyznę, mieszkańca Zgorzelca, podejrzewanego o kradzieże, jakie miały miejsce na terenie naszego miasta.

Protest przeciw cenzurze ACTA »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 4 tysiące osób wzięło udział w proteście przeciwko cenzurze w internecie. Przed urzędem wojewódzkim rozwinęli transparenty z napisami „Nie dla dyktatu UE!” - „Tak dla Wolności!”. Później pochód ruszył na Rynek.

Kotlina Kłodzka na biegówkach »
Tekst opublikowany 2012-01-25, opracowanie Justyna Wojciechowska, znanenieznane.pl
Jazda na nartach biegowych z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Potencjał i rosnącą popularność tego sportu dostrzegli organizatorzy Biegu Ulicami Miasta w Dusznikach Zdroju.

Podwyższone stany rzek »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie bom
Według meteorologów w najbliższym czasie pogoda nie zmieni się. Na Dolnym Śląsku nadal będzie padać deszcz. Może to spowodować podtopienia i wzrost stanów ostrzegawczych na rzekach.

Śmierć przyszła z łazienki  »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jacek Bomersbach
W pierwszych sekundach czad powoduje lekkie zawroty głowy. Po kilkunastu sekundach traci się przytomność. Dalsze przebywanie w pomieszczeniu, gdzie jest duże stężenie tlenku węgla grozi nieodwracalnymi zmianami w mózgu i śmiercią.

Zadbaj o wzrok za kierownicą »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie inplusPR
W czasie zimowych wyjazdów nasze oczy często zmuszone są do wzmożonego wysiłku.

Gdy bankomat nie ''wypluje'' gotówki... »
Tekst opublikowany 2012-01-24, opracowanie Jarosław Sadowski, analityk firmy Expander
Zdarza się, że po włożeniu karty do bankomatu i wprowadzeniu PINu nie otrzymujemy pieniędzy. Czasami w maszynie po prostu nie ma już pieniędzy lub wystąpiła usterka techniczna. Lecz może to być sygnał, że ktoś próbuje nas okraść.

Irena Jarocka nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-01-21, opracowanie bom
W wieku 66 lat zmarła Irena Jarocka. Artystka od dłuższego czasu chorowała. O jej śmierci poinformował w sobotę menadżer wokalistki.

Nasze gadatliwe psy »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Prof. dr hab. Janusz Kuźniewicz
Często można się spotkać ze stwierdzeniem, że nasze psy są mądre, inteligentne i potrafią zrozumieć wszystko, co się do nich mówi. I na swój sposób tak jest.

Zabytkowe urządzenie alarmowe »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Jacek Bomersbach
Zaledwie kilkanaście nieczynnych urządzeń przywoławczych straży pożarnej stoi jeszcze na ulicach Wrocławia. W latach 60-70 było ich w mieście 160. Urządzenia montowano również w zakładach pracy o podwyższonym ryzyku awarii.

Konkurs dla szkół  »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Halina Biernat
Odkryj Via Regia - to konkurs skierowany do uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bolesławieckiego, zgorzeleckiego, lubańskiego, lwóweckiego i złotoryjskiego. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjne nagrody!

Jedziesz w góry? Nie zapomnij się przygotować »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie Natalia Lewicka
Początek roku to gorący sezon dla narciarzy i snowboardzistów. Zanim jednak ruszymy na podbój stoków, pamiętajmy by odpowiednio przygotować ciało i rozsądnie spakować plecak.

Dzień Babci i Dzień Dziadka w Muzeum Śląskim »
Tekst opublikowany 2012-01-20, opracowanie opr. HB/UM
Podobnie jak Muzeum Przyrodnicze i Muzeum Łużyckie, także Muzeum Śląskie w Gӧrlitz zaprasza w dniach 21 i 22 stycznia wszystkie Babcie i Dziadków z wnukami do bezpłatnego zwiedzania swoich wystaw.

Nieznane oblicza znanych miejsc »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie znanenieznane.pl
Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-19, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Ostrzeżenie hydrologiczne »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. HB/Renata Burdosz
Biuro prognoz hydrologicznych oddział we Wrocławiu ostrzega przed możliwością wzrostu stanów wód na Bobrze, Kwisie i Nysie Łużyckiej powyżej stanów ostrzegawczych.

Przeciw podatkowi od kopalin »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie opr. as
Marszałek Rafał Jurkowlaniec przedstawił projekt stanowiska, które – po uchwaleniu przez sejmik – ma trafić do najwyższych władz państwowych. Województwo sprzeciwia się w nim wprowadzeniu podatku od wydobycia kopalin nałożonego na KGHM.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczny zawód »
Tekst opublikowany 2012-01-18, opracowanie RW
Ponad rok temu opinię publiczną wstrząsnęła sprawa brutalnego morderstwa w Michałowie koło Środy Śląskiej kuratorki społecznej Pauliny O. Sprawca do tej pory nie został znaleziony, mimo że minister sprawiedliwości przejął osobiście nadzór nad śledztwem. Kuratorce przyznano pośmiertny medal, podyskutowano nad tym jak bardzo niebezpieczny jest to zawód i... sprawa ucichła.

Konkurs Google dla młodych naukowców »
Tekst opublikowany 2012-01-16, opracowanie red
Czy ciekawość jest wrodzona, czy też można ją nabyć za sprawą środowiska, konkurencji, a może dzięki dobrym nauczycielom? Takie pytania nurtują Google, ale każdy chciałby rozwiać własne wątpliwości wokół przeróżnych zagadnień.

Do muzeum w Dniu Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2012-01-15, opracowanie opr. HB
Wszyscy seniorzy, którzy odwiedzą z wnukami muzea: Przyrodnicze im. Senckenberga w Gӧrlitz oraz Łużyckie w Zgorzelcu w Dniu Babci i w Dniu Dziadka nie zapłacą za wstęp.

W poniedziałek protest aptekarzy »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Od poniedziałku apteki w całym kraju zaostrzają protest. Według zaleceń Naczelnej Rady Aptekarskiej (NRA) punkty będą nieczynne w godz. 13-14. Powód? Farmaceuci nie zgadzają się z ustawą o refundacji leków.

Policja kontroluje autobusy  »
Tekst opublikowany 2012-01-14, opracowanie bom
Rozpoczęły się kontrole autobusów przewożących dzieci na zimowiska. Przez całe ferie stan pojazdów będą sprawdzać inspektorzy transportu drogowego i policja.

Boimy się tej daty »
Tekst opublikowany 2012-01-13, opracowanie bom
Dzisiejszy dzień może okazać się szczególnie pechowy dla osób, które wierzą w przesądy. Myśląc o nim sami „ściągamy” na siebie kłopoty. Narażamy się również na dodatkowe napięcie i stres.

Nie będą pobłażać chuliganom »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie bom
Od jutra (13 stycznia) wchodzą w życie zaostrzone przepisy karne wynikające ze zmianie ustawy o imprezach masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Rozpatrzą skargi pacjentów »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Pacjenci mogą składać skargi na lekarzy w komisji powołanej przez wojewodę dolnośląskiego. 16 członków będzie ustalać, czy zdarzenie było np. błędem w sztuce medycznej.

Żądają równego traktowania »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie Jacek Bomersbach
Blisko 2 tys. związkowców z całej Polski wzięło udział w demonstracji służb mundurowych pod urzędem wojewódzkim we Wrocławiu. Protestujący żądali podwyżek i równego traktowanie wszystkich służb mundurowych.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-12, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej oraz jednodniowy bilet do Aquaparku Granit - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Sposób na zimową aurę »
Tekst opublikowany 2012-01-11, opracowanie red
Sauna jest doskonałym sposobem na zachowanie zdrowia i urody, zwłaszcza podczas mroźnych, zimowych dni.

Oto co znajdują w trumnach  »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie Jacek Bomersbach
Jakie przedmioty znajdują się w grobach ofiar stalinizmu? Najczęściej medycy sądowi znajdują buty i guziki. Zagadką pozostanie, kto ofiarom wkładał do grobów medaliki. Podczas innej ekshumacji w raportówce radzieckiego lejtnanta znaleziono granat F-1.

Wrocławscy Zdobywcy »
Tekst opublikowany 2012-01-10, opracowanie RW
We Wrocławiu jest mnóstwo... Zdobywców. To dość oryginalna i, co tu dużo mówić, niezbyt grzeczna i szanująca prawo grupa ludzi. Nie zdobywają rzeczy, za które mogliby zostać pochwaleni przez większość praworządnych obywateli naszego miasta. Jeżeli zostaną przyłapani na "akcie zdobywania" najczęściej budzą przerażenie albo niesmak. Zdobywają jednak nadal – wchodzą na mosty, pomniki, rusztowania, dźwigi – cokolwiek, byle było wysokie. Po co? Dla szpanu, draki, bo da radę, bo człowieka zawsze ciągnęło aby włazić tam, gdzie nie wolno.

Już niedługo losowanie do OFE »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Zbliża się termin kolejnego losowania do otwartych funduszy emerytalnych. Na dokonanie samodzielnego wyboru pozostało już bardzo niewiele czasu – termin upływa 10 stycznia. Tym razem OFE nie mogą już tak aktywnie zachęcać do wyboru ich oferty, wszystko leży więc wyłącznie w gestii samych zainteresowanych.

''Zastępstwo'' na remontowanych torach »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Od 9 stycznia w związku z rozpoczęciem kolejnych etapów prac modernizacyjnych przez zarządcę sieci kolejowej - PKP Polskie Linie Kolejowe – wybrane pociągi kursować będę według zmienionego rozkładu jazdy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2012-01-05, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty i książki - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz smsa.

Uważaj na silny wiatr  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie bom
Nadchodzi silny wiatr. Nie parkuj pod drzewami, ani w miejscach, w których uszkodzony może zostać twój samochód - ostrzega Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu.

Ludzie gubią szable i laptopy »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Jacek Bomersbach
Oprócz telefonów komórkowych i kart do bankomatu ludzie gubią sztuczne szczęki, laptopy i strzały do łuku. Do biura rzeczy znalezionych przy ulicy Długiej we Wrocławiu trafił też motocykl kawasaki. Jednak jego właściciel szybko się odnalazł.
Zdjęć: 5  

Dokarmiaj, ale mądrze »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Iwona Nadolska
W zimie krótki dzień oraz pogoda ograniczają ptakom dostęp do pożywienia. Pomóżmy im przetrwać ten czas.

Awans koszykarek SP nr 2  »
Tekst opublikowany 2012-01-04, opracowanie Halina Biernat
Reprezentacja dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr2 w Zgorzelcu zakwalifikowała się do Finału Strefowego Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej Szkół Podstawowych w Minikoszykówce.

Ryngraf „Czarnej Dywizji” na licytacji »
Tekst opublikowany 2012-01-03, opracowanie opr. HB/11LDKPanc
Dowódca 11. Dywizji Kawalerii Pancernej (11DKPanc) wystawił na licytację ryngraf z oznaką rozpoznawczą dywizji. Ryngraf nigdy nie był i nie jest dostępny w sprzedaży. Jeśli interesują Cię militaria i nie masz w swoich zbiorach ryngrafu „Czarnej Dywizji” zalicytuj.
Zdjęć: 1  

Areszt lub grzywna za kominiarkę »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Od 13 stycznia zaostrzają się przepisy karne wobec chuliganów podczas imprez masowych. Areszt lub grzywna w wysokości 2 tys. zł grozi osobie zasłaniającej twarz.

Odcinek ul. Daszyńskiego wyłączony z ruchu »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB/UM
Od dnia 3 stycznia do odwołania, odcinek ul. Daszyńskiego od skrzyżowania z ul. Struga do wysokości wjazdu do firmy „Torel”, zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Zmiana organizacji ruchu zostanie odpowiednio oznakowana.

Anakonda do akcji ratunkowych »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Jacek Bomersbach
Wrocławska policja ma poduszkowiec umożliwiający szybką akcję ratunkową np. podczas powodzi. Pojazd wraz z przyczepą i samochodem terenowym kosztował 385 tys. zł.
Zdjęć: 5  

Weekend w liczbach »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie opr. HB
W sobotę i niedzielę dolnośląscy policjanci przeprowadzili na terenie województwa łącznie 2113 interwencji.

Małe granty dla środowisk wiejskich »
Tekst opublikowany 2012-01-02, opracowanie Halina Biernat
Dla aktywnych środowisk wiejskich, czekają małe granty. Wystarczy mieć dobry pomysł i przygotować ciekawy projekt by otrzymać wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Rozwoju Wsi Polskiej. Trzeba się jednak spieszyć, termin składania wniosków do 5 stycznia.

Nadchodzi polski Tiger Woods? »
Tekst opublikowany 2012-01-01, opracowanie am
18-letni wrocławianin Adrian Meronk podąża śladami wielkiego Tigera Woodsa. Triumfator światowego rankingu World Junior Golf Series, w tym tygodniu znalazł się na prowadzeniu w zawodach Orange Bowl Championship, uznawanych za nieoficjalne mistrzostwa świata juniorów. Ostatecznie w turnieju, w którym kiedyś triumfował wielki Tiger, zajął 11. pozycję.
Zdjęć: 3  

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl