Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk


Młodzi znają "Solidarność"

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego sprawdzała swoją wiedzę na temat NSZZ „Solidarność”.
Młodzi znają

Trzecia edycja konkursu odbyła się pod patronatem Starosty Zgorzeleckiego, NSZZ „Solidarność” KWB Turów, Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Turów i Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”. Celem konkursu było popularyzowanie wiedzy na temat w/w ruchu społecznego, kultywowanie i upowszechnianie ideałów oraz wartości ruchu.

Idee „Solidarności” przypomnieli uczestnikom konkursu przedstawiciele organizatorów: pan Bogdan Wojtas – wiceprzewodniczący regionu Jelenia Góra NSZZ „Solidarność”, pan Marek Stecyk – przewodniczący Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” przy Elektrowni Turów, pan Wojciech Ilnicki – przewodniczący NSZZ „Solidarność” KWB Turów, zastępca przewodniczącego pan Marek Dołkowski oraz starosta pan Artur Bieliński.

Uczestnicy konkursu wykazali się rozległą wiedzą z zakresu historii i działalności ruchu „Solidarność”, a najlepsi z nich otrzymali atrakcyjne nagrody: tablety i bony podarunkowe. Najlepsze szkoły (w kategorii: gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) otrzymały nagrody pieniężne w kwocie 750 zł. z przeznaczeniem na zakup książek. Ponadto dla wszystkich uczestników ufundowano wyjazd do Kopalni Węgla Kamiennego Wujek w Katowicach.

Lista laureatów:

Szkoły gimnazjalne:

1. Michał Małkiewicz – Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni

2. Mikołaj Wenecki - Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu

3. Paulina Ludziak - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni

Wyróżnieni: Karolina Tobała, Aleksandra Wojnarowicz, Paweł Korbut, Paweł Dzikowski, Karolina Rajewicz.

Szkoły ponadgimnazjalne:

1. Konrad Rokicki - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

2. Patrycja Sroka – Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu

3. Wojciech Łopata – Zespół Szkół Budowlanych w Bolesławcu

Wyróżnieni: Julia Karska, Karolina Derkowska, Szymon Zaręba, Aleksandra Bartczak, Katarzyna Lelek.

W klasyfikacji ogólnej szkół ponadgimnazjalnych I miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu.

W klasyfikacji ogólnej szkół gimnazjalnych I miejsce - Publiczne Gimnazjum nr 2 w Bogatyni.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!


sp



o © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl
Dzisiaj
Niedziela 12 lipca 2020
Imieniny
Brunona, Jana, Wery

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości