Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Filip Olszak najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Gospodarzem XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich w 2013 roku jest województwo łódzkie. Finałowy turniej taekwondo olimpijskiego odbył się w Łowiczu.

W zawodach rywalizowało 163 juniorów młodszych w walkach, dwuboju techniczny oraz układach formalnych. Uczniowski Klub Sportowy Warrior Zgorzelec reprezentowali Martyna Majocha, Filip Olszak oraz Maksymilian Gołda. Martyna w walkach eliminacyjnych zdeklasował rywalki, aby w finale ulec utytułowanej rówieśniczce z Kozłowa zdobywając srebrny medal.

Doskonałe przygotowanie do imprezy mistrzowskiej potwierdził Filip Olszak, który zarówno w dwuboju technicznym, jak i w walkach nie miał sobie równych, zdobywając dwukrotnie tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych w taekwondo olimpijskim. Dużym wyróżnieniem było przyznanie nagrody Polskiego Komitetu Olimpijskiego dla najlepszego zawodnika OOM w taekwondo Filipowi Olszakowi.

Debiutant Maksymilian Gołda pierwszy pojedynek wygrał, a w kolejnym przegrał nieznaczną różnicą punktów z przyszłym złotym medalistą. W rundzie repasażowej uległ zawodnikowi z AZS OŚ Poznań i ostatecznie uplasował się na piątym miejscu.

Trener kadry Dolnego Śląska Wojciech Pawłowski podsumował start zawodników UKS Warrior jako bardzo udany, choć apetyt przed turniejem był jeszcze większy. Łącznie w OOM wystąpiło 10 juniorów młodszych z województwa dolnośląskiego, którzy zdobyli 2 złote, srebrny i 2 brązowe medale. Zgorzelecki klub taekwondo zajął 12 pozycję na 47 sklasyfikowanych klubów sportowych, a województwo dolnośląskie 4 miejsce w kraju.