Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Osa w czołówce

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W Wałbrzychu odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska,które zakończyły sezon halowy w lekkiej atletyce.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Osa w czołówce
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Podobnie jak wcześniej rozegrane Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów i Mistrzostwa Polski Juniorów, potwierdziły przynależność lekkoatletów zgorzeleckiej "OSY" do czołowki krajowej w kategoriach młodzieżowych.

W wałbrzyskiej hali juniorzy i juniorzy młodsi walczyli o medale i tytuły najlepszych na Dolnym Śląsku, a także sprawdzali formę przed Mistrzostwami Polski. Reprezentanci "OSY" dziewięć razy stawali na podium. Wysoką formę zasygnalizował Paweł Basałgo, który wygrał skok wzwyż (185 cm) i skok w dal (621cm) w kategorii juniorów. Wśród juniorów młodszych skok wzwyż wygrał Jan Poblocki (180 cm). Złoto wywalczyły również dziewczęta - Karolina Wrzesińska w biegu na 1000 m (3:22,95 min) i Kamila Gutkowska w skoku wzwyż (165 cm).Tytuły wicemistrzów Dolnego Śląska wywalczyli - Karina Balicka na 600 m -1:57,7 min i Grzegorz Bednarz w skoku w dal – 605 cm, a brąz przypadł Kamilowi Orzechowskiemu w skoku wzwyż – 170 cm i Krzysztofowi Majewskiemu w biegu na 1000 m -2:59,48 min.

Od 24 do 27 stycznia w Spale przeprowadzono Halowe Mistrzostwa Polski, w których srebrne medale i tytuły wicemistrzów Polski przypadły podopiecznym Grzegorza Piaseckiego: KamiliGutkowskiej i Janowi Poblockiemu. Kamila była druga w skoku wzwyż z wynikiem 162 cm, a Janek również drugi w siedmioboju z wynikiem 4394 pkt.

Piąte miejsce z wartościowym rekordem życiowym w biegu na 300 m (36,46 sec) wywalczył Artur Walczak.

Ogromnego pecha mieli starsi wieloboiści. Paweł Basałygo zachorował w dniu wyjazdu, a Grzegorz Bednarz odniósł kontuzję w trakcie skoku o tyczce.

Sezon halowy udanie zakończyli młodzicy, którzy na Mistrzostwach Dolnego Śląska zdobyli osiem medali. Złote medale i wartościowe rekordy życiowe wywalczyli: Nikola Nowak w skoku wzwyż – 160 cm, Damian Piechno w biegu na 60 ppł - 9,24 sec i Filip Papla w biegu na 1000m 2:58,88min. Martyna Fijałkowska w biegu na 60 ppł (9,98 sec), Paweł Jaros na tym samym dystansie (9,26 sec) i Adam Ptak w pchnięciu kulą (11,46 m) zdobyli srebrne medale, a Nikola Jaworska w skoku w dal – 468 cm i Damian Piechno na 300 m - 44,22 sec zajęli trzecie miejsca.

Przed lekkoatletami teraz okres przygotowań do sezonu na stadionach, a swoje zawody będą

rozgrywać przełajowcy. Liczymy na podobne sukcesy w sezonie letnim.