W tym roku do 546 przedstawień konkursowych w wykonaniu 428 aktorów – amatorów dopiszemy kolejne kilkanaście imion i nazwisk utalentowanej młodzieży, która drogą eliminacji wojewódzkich i międzywojewódzkich zakwalifikowała się na XXXV OSATJA do Zgorzelca. Są to przeważnie młodzi debiutanci – uczniowie szkół średnich, studenci i młodzi ludzie rozpoczynający swą pracę zawodową. Kto wie czy w przyszłości wielu z nich nie pójdzie w ślady ich poprzedników i swoje marzenia i losy życiowe nie zwiąże ze sztuką teatru. Życzymy im tego z całego serca.
Tegoroczna, jubileuszowa impreza rozpocznie się 9 czerwca br., w piątek o godz. 15.00 i trwać będzie do późnych godzin nocnych ( z przerwami na kolację i dyskusje seminaryjne ). Następnego dnia tj. 10 bm. od godz. 9 – tej dyskusje seminaryjne i od godz. 10.30 dalszy ciąg, kolejnych przedstawień konkursowych z krótkimi przerwami : obiadową
i kolacyjną aż do późnych godzin nocnych ( w tym czasie z koncertem niespodzianką – szczegóły w programach i na afiszach ), a zakończy się sporządzeniem protokołu Jury.
Dzień trzeci – 11 czerwca br. o godz. 10.00 nastąpi uroczyste zakończenie Spotkań ( rozdanie nagród i wyróżnień ) i koncert laureatów XXXV OSATJA.
Zapraszamy wszystkich miłośników teatru, a zwłaszcza niezawodna młodzież zgorzelecką na te trzy dni do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu. Wstęp wolny.
Zaręczamy, że warto będzie przeżyć te chwile z tym małym, a tak wiecznie żywym teatrem. Warto również zobaczyć szczegółowy program Spotkań dotyczący nie tylko przedstawień konkursowych a także wielu ciekawych imprez towarzyszących.
WYKONAWCY XXXV OGÓLNOPOLSKICH SPOTKAŃ AMATORSKICH TEATRÓW JEDNEGO AKTORA Zgorzelec 9 - 11 czerwca 2006r.
David Andriyan ( Podkowa Leśna )
Adrianna Banio ( Szczecin )
Karolina Bytnar ( Kędzierzyn Koźle )
Ołena Cikuj ( Przemyśl )
Katarzyna Dzierżawin ( Przemyśl )
Eliasz Gramont ( Nowa Sól )
Milena Kochańska ( Olesno )
Wioletta Komar (Słupsk)
Małgorzata Pokrywko (Gdańsk )
Sebastian Rzeszowski ( Ostrowiec Świętokrzyski)
Dominika Skoczylas ( Busko Zdrój)
Sandra Staniszewska ( Zielona Góra )
Natalia Szejko ( Sochaczew )
Natalia Szostak ( Dzierżoniów )
Magdalena Tabor ( Racibórz )
Ewa Tarnowska ( Rozprza )
Agnieszka Turska ( Łuków )
XXXV OSATJA - ZGORZELEC 2006PROGRAM SZCZEGÓŁOWY
DZIEŃ PIERWSZY 9 czerwca 2006 (piątek)
8.30 - 9.30 - śniadanie (MDK - klub PALACE)
10.30 - spotkanie organizacyjne (sala widowiskowa)
10.45 - 14.00 - próby
13.30 - 14.30 - obiad
15.00 - OTWARCIE XXXV OSATJA - sala widowiskowa
15.15 - 19.00 - przedstawienia konkursowe
- pierwsze przedstawienie konkursowe
ELIASZ GRAMONT (Nowa Sól)
"Ataraksja"
wg. prozy Samuela Becketta "Malloy"
reżyseria: Edward Gramont - Terminus
- drugie przedstawienie konkursowe (16.00)
NATALIA SZOSTAK (Dzierżoniów)
"Pogoń za wiatrem"
wg.powieści "Pływak" Zsuzsa Bank
scenariusz i reżyseria : Grzegorz Stawiak
muzyka: Daniel Stawczyk
- trzecie przedstawienie konkursowe (16.45)
ADRIANNA BANIO ( Szczecin )
"Cynkweiss, czyli biel cynkowa"
wg. Ingmara Villqista
scenariusz, scenografia i oprawa muzyczna: Adrianna Banio
reżyseria: Adrianna Banio i Joanna Banio-Surmiak
- czwarte przedstawienie konkursowe (17.30)
SEBASTIAN RZESZOWSKI ( Ostrowiec Świętokrzyski )
"Nocleg"
wg. Sławomira Mrożka
scenariusz: Sebastian Rzeszowski
reżyseria: Urszula Bilska
- piąte przedstawienie konkursowe
SANDRA STANISZEWSKA (Zielona Góra)
"Buty - kaprys w jednym akcie"
wg.Stefana Czpaliku przekład : Dorota Horodyska
reżyseria, scenografia, opracowanie muzyczne: Małgorzata Paszkier i Sandra Staniszewska
19.00 - kolacja
20.00 - przedstawienia konkursowe
- szóste przedstawienie konkursowe (20.00)
EWA TARNOWSKA ( Piotrków Trybunalski )
"Lamentnice"
wg. Stanisława Grochowiaka
scenariusz: Ewa Tarnowska
reżyseria: Lucyna Jakubczyk
- siódme przedstawienie konkursowe (20.30)
NATALIA SZEJKO ( Sochaczew )
"Kamień - wywiad z dzieckiem upośledzonym z Domu Spokojnej Starości
w Rembertowie pod Warszawą"
spektakl autorski
- ósme przedstawienie konkursowe ( 21.00 )
DAVID ANDRIYAN (Podkowa Leśna )
"Stąd do Ameryki"
wg. tekstów Davida Andriyana i Jerzego Lacha
scenariusz i reżyseria: Jerzy Lach
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY - DZIEŃ DRUGI
10 czerwca 2006 (sobota )
8.30 - 9.30 - śniadanie
10.00 - 14.00 - przedstawienia konkursowe
- dziewiąte przedstawienie konkursowe
MAGDALENA TABOR ( Racibórz)
"Gdy dziecko kapie się w mamałydze"
wg. Aglaja Veteranyi
- dziesiąte przedstawienie konkursowe (10.45)
KATARZYNA DZIERŻAWIN ( Przemyśl )
"Kim jestem"
scenariusz wg. Dubrawki Vgresič
reżyseria : Elżbieta Bernatek
- jedenaste przedstawienie konkursowe (11.30 )
MILENA KOCHAŃSKA ( Olesno)
"Ciało"
wg. Witkacego fr."Matki"
scenariusz, scenografia i reżyseria: Milena Kochańska
- dwunaste przedstawienie konkursowe (12.00)
KAROLINA BYTNAR (Kędzierzyn Koźle )
"Pamiętniki Ewy "
wg.Marka Twaina przekład Teresa Truszkowska
scenariusz: Andrzej Czernik
reżyseria , scenografia, oprawa muzyczna: Karolina Bytnar
opieka artystyczna : Waldemar Lankalif
- trzynaste przedstawienie konkursowe (13.00)
AGNIESZKA TURSKA ( Łuków )
"Panienka z poczty"
wg. Ewy Pokas
opieka artystyczna : Stefania Oleszkiewicz
14.00 - 15.00 - obiad
15.00 - przedstawienia konkursowe
- czternaste przedstawienie konkursowe
DOMINIKA SKOCZYLAS (Busko Zdrój)
"...było słowo"
wg.Ernesta Brylla
adaptacja i reżyseria: Arkadiusz Szostak
- piętnaste przedstawienie konkursowe (15.45)
WIOLETTA KOMAR ( Słupsk )
"Grzech"
na motywach powieści Francois Mauriac'a "Teresa Desquexralx"
scenariusz Marcin Bortkiewicz
reżyseria:Stanisław Miedziewski
- szesnaste przedstawienie konkursowe (16.45)
MAŁGORZATA POKRYWKO (Gdańsk )
"Chcę się zawsze tylko śpieszyć"
wg. prozy Aglaji Veteranyi
scenariusz: Agnieszka Kochanowska
reżyseria : Jarosław Rebeliński
- siedemnaste przedstawienie konkursowe
OŁENA CIKUJ (Przemyśl)
" Dlaczego ja?"
wg.Vedrana Rudana, tłumaczenie Marta Dobrowolska
reżyseria i scenografia : Barbara Płocica
18.30 - 19.30 - kolacja
20.00 - recital
KATARZYNY GRONIEC - "EMIGRANTKA"
21.30 - otwarte dyskusje seminaryjne
23.00 - obrady Jury
PROGRAM SZCZEGÓŁOWY - DZIEŃ TRZECI
11czerwca 2006 (Niedziela)
9.00 - 10.30 - śniadanie
11.00 - dyskusje
12.00 - ZAKOŃCZENIE XXXV OSATJA
- koncert laureatów