Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec - Lubań 3:1

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Kibice „biało - niebieskich” mogą czuć się usatysfakcjonowani Nysa Zgorzelec pokonała wicelidera rozgrywek ligi okręgowej Łużyce Lubań 3:1.
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.Zgorzelec - Lubań 3:1
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Na zgorzeleckim stadionie spotkały się dwie drużyny ze szczytu tabeli ligi okręgowej. Nysa Zgorzelec podejmowała wicelidera rozgrywek Łużyce Lubań.

Początek meczu wyraźnie należał do „biało - niebieskich”, w czym dodatkowo pomagał mocno wiejący wiatr. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 2 do zera dla gospodarzy spotkania.

Druga połowa meczu to kilkakrotne odważne próby ataku zawodników Łużyc, jednak mało skuteczne. Atmosfera na boisku stała się nieco nerwowa, co doprowadziło do kilku strać z zawodnikami Nysy. W 72. minucie spotkania pada kolejna 3 bramka dla „biało - niebieskich”. W 86 minucie kontaktowego gola głową dla Łużyczan zdobywa były zawodnik Nysy Krzysztof Mazur. Jest to jednak jedyna bramka strzelona przez gości w tym spotkaniu.

Tak więc spotkanie kończy się zwycięstwem 3:1 dla Nysy Zgorzelec. Bramki dla "biało - niebieskich" zdobyli Grzegorz Rydol, Sebastian Monik oraz Bogumił Jabłoński. Dzięki tej wygranej „biało - niebiescy” mają już 12 „oczek” przewagi nad grupą pościgową.