Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Sensacja w Świebodziach!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Skazany na porażkę Górnik Wałbrzych pokonał w Świebodzicach PGE Turów Zgorzelec 77:75, co niewątpliwie jest największą niespodzianką pierwszej kolejki spotkań nowego sezonu.

Wicemistrzowie Polski spotkanie rozpoczęli z dużym impetem, chociaż, podobnie jak Górnik, pudłowali swoje rzuty. Obie ekipy rozpoczęły nerwowo, bowiem po 4 minutach na tablicy świetlnej było zaledwie 4:4. Zgorzelczanie nastawili się jednak na obronę na całym boisku, przez co gospodarze mieli problemy z przeprowadzeniem składnego ataku. W Turowie trafiał przede wszystkim Robert Witka, do którego partnerzy adresowali najwięcej piłek, ponieważ jego rywalem był Tomasz Zabłocki.

PGE Turów od samego początku narzucił swój styl gry, a przewaga przygranicznego zespołu, dzięki punktom Witki i Logana, niemal przez całe spotkanie oscylowała wokół dziesięciu punktów. W drugiej kwarcie zgorzelczanie grali szybko i wiele piłek adresowali do Logana, którego w ataku wspomagał jeszcze wprowadzony na boisko Thomas Kelati. Ze strony Górnika odpowiadali Łukasz Wichniarz i Kristijan Ercegovic, a popis dobrej gry dał Kris Clarkson. Pozostali Amerykanie wałbrzyskiego klubu byli nieco w cieniu.