Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

powiat zgorzelecki
Szerszeń z medalami

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
13 czerwca na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.

Ponad 600 młodych zawodników rywalizowało o medale i tytuł najlepszych młodzików na Dolnym Śląsku. Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Szerszenia Bogatynia, którzy z zawodów wrócili z trzema medalami. Najlepiej spisała się Agata Wiśniewska podopieczna trenera Tomasza Pistiolisa, która wywalczyła dwa krążki. Złoty medal i tytuł Mistrza Dolnego Śląska zdobyła w konkurencji rzucie oszczepem posyłając oszczep na odległość 34,74m. Dzięki temu zwycięstwu Agata zapewniła sobie start w trójmeczu młodzików Dolny Śląsk- Saksonia- Liberec, który odbędzie się pod koniec sierpnia w Komenz ( Niemcy ). Natomiast swój drugi medal tym razem brązowy zdobyła w rzucie dyskiem ( 27,61m ). Bartosz Kempski podopieczny Tomasza Pistiolisa z nowym rekordem życiowym zdobył srebrny medal w pchnięciu kulą ( 11.64m ). Ten sam zawodnik w rzucie oszczepem na odległość 36, 20m zajął miejsce piąte. Tuż obok podium, na miejscu czwartym w rzucie oszczepem wynikiem 31,87m uplasowała się Sandra Wanat ( trener Tomasz Pistiolis ). Również na miejscu czwartym uplasowały się zawodniczki trenera Piotra Wyroby w sztafecie 4 x 100m Roksana Frączek, Joanna Wojtania, Daria Bolinger, Kaja Zamożna, które wynikiem 53,31 ustanowiły swój rekord życiowy. Klaudia Mały ( trener Tomasz Dróżdż ) w biegu na 100m ppł z nowym rekordem życiowym uplasowała się na miejscu piątym. Joanna Wojtania ( trener Piotr Wyroba ) w skoku w dal na odległość 4,67m zajęła miejse siódme. Również miejsce siódme w rzucie oszczepem (31,28m) zajął Patryk Mokijewski ( trener Tomasz Dróżdż ).

Juniorka Kamila Kasprzak "Szerszeń" Bogatynia w konkurencji - skok wzwyż, rywalizować będzie w Mistrzostwach Polski Juniorów, które w dniach 25- 27 czerwca odbędą się w Białymstoku.