Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Mistrz znów mistrzem

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Donatas Slanina mimo kontuzji kciuka poprowadził Prokom do mistrzostwa w piątym meczu. Sopocianie wygrali 68:56.

To był mecz Litwina, który zdobył 24 punkty i podobnie jak Tomas Masiulis w zeszłym sezonie, głosem kibiców został uznany MVP finałów. Rzucający Prokomu grał z lekką kontuzją kciuka i widać było, że na początku meczu mu to przeszkadzało. Druga połowa to już jednak teatr jednego gracza, który rzucił 17 punktów z 40 drużyny. - Jestem bardzo szczęśliwy. Chciałbym podziękować drużynie ze Zgorzelca, za to jak się nam postawiła w tych finałach oraz swoim kolegom z zespołu i kibicom – mówił po spotkaniu z uśmiechem na twarzy Slanina.

Emocje w meczu w Sopocie dało się wyczuć jeszcze przed meczem. Prokom przygotował dla swoich kibiców wiele atrakcji, w tym żółte kartki z napisem Mistrz, przewidując nieco wynik piątego spotkania. Oba zespoły od pierwszych minut starały się wykorzystać swoje przewagi.

Sopocianie powrócili do grania pod kosz i zdominowali walkę pod koszami. Początkowo zdołali sobie dzięki temu wypracować kilka punktów przewagi, ale Turów szybko wyrównał po kilku przechwytach i kontratakach. Dobrze kryci byli liderzy obu drużyn KelatiSlanina. Po pierwszej kwarcie zespół trenera Kijewskiego prowadził 14:12.

W drugiej części gry na początku oba zespoły grały bardzo chaotycznie. Dużo strat i niecelne rzuty nawet z czystych pozycji spowodowały, że po piętnastu minutach był bardzo niski wynik (20:21). Chwilę później celnym trafieniem za trzy z faulem popisał się Christian Dalmau, a Anders Rodriguez w krótkim okresie czasu zaliczył trzy przewinienia. Po kolejnym trafieniu sopocian z dystansu Prokom prowadził 28:23. Goście seryjnie pudłowali rzuty wolne i nie mogli złapać odpowiedniego rytmu. Wynik do przerwy rzutem spod kosza ustalił Lance Williams.