Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Prokom Trefl – BOT Turów: Połowa drogi wykonana

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Prokom Trefl – BOT Turów: Połowa drogi wykonana Prokom wyłączył z gry Kelatiego i znów grał pod kosz, a to dało drugie zwycięstwo nad Turowem. Tym razem 80:70.

Tym razem Prokom nie dał się zaskoczyć od pierwszych minut. Sopocianie wyszli na parkiet bardzo skoncentrowani i realizowali swoje założenia dogrywania piłki pod kosz. W polu trzech sekund Huseyin Besok był bezlitosny dla rywala. Turek zdobył 13 punktów, a gospodarze prowadzili po pierwszej kwarcie 32:20. W zespole przyjezdnym od pierwszych minut bardzo aktywny był Robert Witka, który rzucił 7 punktów. Turów nie radził sobie jednak w obronie, a mistrzom Polski tego dnia wychodziło po prostu wszystko. W pierwszej kwarcie trafili 12 z 17 rzutów z gry.

W drugiej kwarcie Turów znacznie zacieśnił obronę. Przyniosło to zamierzone efekty. Sopocianie przestali zdobywać punkty. W ataku goście wciąż grali jednak słabo. Nie mogli się wstrzelić w rzutach z dystansu. Gospodarze utrzymywali dzięki temu około dziesięciu punktów przewagi. W drużynie trenera Filipovskiego dobrą zmianę dał Lance Williams, który w obronie tym razem bardzo dobrze radził sobie z Michaelem Andersenem. W tej sytuacji ciężar gry starali się wziąć na siebie ze zmiennym szczęściem Donatas Slanina i Christian Dalmau.