Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Dziewczyny walczyły o mistrzostwo

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W środę rozegrano Mistrzostwa Strefy Jeleniogórskiej Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Dziewcząt. Zwyciężczyniami zostały zawodniczki z II LO w Bolesławcu. Drużyna ze Zgorzelca uplasowała się na drugim miejscu.

Mistrzostwa rozegrane zostały 17 lutego w ramach Dolnośląskiej Liceliady. Zawodnicy z Bolesławca, Lwówka Śląskiego, Zgorzelca i Lubania spotkali się w sali sportowej II LO w Bolesławcu.

Po zaciętej walce pierwsze miejsce wywalczyły dziewczyny z II Lo w Bolesławcu pod opieką Piotra Napiórkowskiego. Drugie miejsce należy do Liceum Ogólnokształcącego ze Zgorzelca. Zawodniczkami opiekował się Tadeusz Morawski. Na podium znalazła się także drużyna z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Lubania. Dziewczyny zajęły trzecie miejsce. Opiekunem była Marta Klapetek. Zawodniczki z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych z Lwówka będące pod opieką Donaty Hess-Paraniak uplasowały się na czwartym miejscu.

Dokładne wyniki zawodów prezentują się następująco:

ZSOZ Lwówek - ZSP im.A.M. Lubań 0 : 2 (23:25, 26:28)

LO Zgorzelec - II LO Bolesławiec 0 : 2 (20:25, 19:25)

ZSOZ Lwówek - LO Zgorzelec 0 : 2 (19:25, 17:25)

ZSP im.A.M. Lubań - II LO Bolesławiec 0 : 2 (18:25, 4:25)

II LO Bolesławiec - ZSOZ Lwówek 2 : 0 (25:20, 25:10)

LO Zgorzelec - ZSP im. A.M. Lubań 2 : 0 (25:17, 25:22)

Do Finału Strefowego, który odbędzie się 02.03.2010 roku godz. 10:00 w II LO Bolesławcu zakwalifikowały się dwie pierwsze drużyny