Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
O włos od awansu

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
4 styczna w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców.

Awans do tych zawodów uzyskali mistrzowie stref: jeleniogórskiej – ZSZiL Zgorzelec, wałbrzyskiej – ZSO Świdnica (obrońca tytułu oraz zeszłoroczny medalista Mistrzostw Polski), legnickiej - I LO Jawor oraz wrocławskiej – ZS nr 22 z Wrocławia.

W meczach półfinałowych spotkali się:

I LO Jawor - ZSZiL Zgorzelec - 40:80

ZS 22 Wrocław - ZSO Świdnica - 68:45

Mecz finałowy lepiej rozpoczęli zawodnicy zgorzeleckiego „Górnika”, obejmując prowadzenie 10:0, ale po pierwszej kwarcie prowadzili już tylko 13:9, a po pierwszej połowie przegrywali 32:34.

Drużyna z ZS nr 22 składała się wyłącznie z zawodników Śląska Wrocław i WKK Wrocław (rocznik 1993), mając w swoich szeregach trzech reprezentantów Polski do lat 18 (Koelner, Błaszczyk i Niedźwiedzi). Kadrowicze wspomagani przez kolegów zachwycali wysoką skutecznością w rzutach za 3 pkt (12/16) oraz doskonale zorganizowaną obroną zespołową. Mimo iż Górnicy po 3 kwartach prowadzili 41:40 ostatecznie po serii celnych rzutów z dystansu ulegli zawodnikom z Wrocławia 52:58.

Historia lubi się powtarzać – rok temu na tym samym obiekcie zgorzelecki Górnik przegrał minimalnie (3 pkt.) mecz finałowy z ZSO Świdnica.

ZS nr 22 z Wrocławia będzie reprezentował Dolny Śląsk na Mistrzostwach Polski, a zgorzelecka drużyna musiała zadowolić się drugi raz z rzędu zdobytym tytułem wicemistrzów Dolnego Śląska.