Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Koniec marzeń

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
PGE Turów uległ SLUC Nancy 82:102. Tym samym stracił szansę na awans do dalszej części turnieju Pucharu Europy.

"Czarno - zieloni" musieli to spotkanie wygrać co najmniej różnicą czterech punktów - z takim założeniem rozpoczęło się we Francji spotkanie. Gdyby plan ten się powiódł, awans PGE Turów miałby w swoich rękach podczas ostatniego meczu grupowego z Gran Canaria, który odbędzie się 12 stycznia we wrocławskiej Hali Stulecia. Niestety awans przeszedł koło nosa, a zbliżające się spotkanie będzie walką o prestiż.

Pierwszą kwartę kibice oglądali z podziwem. Goście stawiali twarde warunki. Zgorzelec prowadził 22:18 i wymusili na rywalach 6 strat. Druga kwarta rozpoczęła się świetnie. Już w 12. minucie wygrywali 32:21. To spowodowało pewne rozprężenie i błędy, które doprowadziły do utraty prowadzenia. Jednak drużyna ze Zgorzelca zdążyła się pozbierać. Podopieczni trenera Andreja Urlepa odzyskali prowadzenie i schodzili do szatni z prowadzeniem 46:40.

Druga połowa spotkania miała ograniczać się do utrzymania prowadzenia. Mecz był bardzo zacięty. W 25. minucie coś się stało... Do decydującej ćwiartki gospodarze przystępowali na prowadzeniu 70:68. SLUC Nancy w nadludzkim niemal tempie zbudowało bezpieczną przewagę.

Ostatecznie zgorzelczanie przegrali 82:102 i tym samym stracili szanse na awans do dalszej fazy Pucharu Europy.