Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
BOT Turów – Kotwica: Bez dużych nie ma grania

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Przetrzebieni przez choroby koszykarze Kotwicy nie mieli większych szans w Zgorzelcu i przegrali z Turowem 66:88.

Kotwica już od samego początku spotkania miała problemy, bo Turów trafiał z dystansu. Zespół ze Zgorzelca szybko przejął inicjatywę. Podopieczni Saso Filipovskiego dobrze bronili, dzięki czemu przeprowadzali skuteczne kontry i konsekwentnie grali pod kosz, gdzie kołobrzeżanom brakowało centymetrów. W momencie, gdy gospodarze prowadzili nawet 14:4 wydawało się, że będzie to trzecia z rzędu wysoka wygrana przygranicznej drużyny.

Jednak trójki Tomasza MrożkaSebastiana Machowskiego pozwoliły Kotwicy wrócić do gry, a trener Filipovski zmuszony był wziąć czas. Równo z syreną kończącą pierwszą kwartę z połowy boiska trafił Anders Rodriguez, który tym trafieniem przypieczętował swoją dobrą grę w pierwszych dziesięciu minutach.

Później słoweński szkoleniowiec Turowa posłał na parkiet Lance’a Williamsa. Amerykanin dobrze radził sobie zarówno na tablicach, bo zebrał aż pięć piłek, ale także w ataku, gdzie trafił dwa z trzech rzutów i zapisał na swoim koncie cztery punkty. Kapitalne spotkanie rozgrywał jednak świetnie dysponowany Rodriguez. Portorykańczyk nie tylko napędzał ataki zespołu ze Zgorzelca, ale także trafiał do kosza z dystansu.