Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
BOT Turów – Polpak: Zabójcza czwarta kwarta

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
BOT Turów – Polpak: Zabójcza czwarta kwarta Polpak wygrał czwartą kwartę 17 punktami i pokonał Turów w Zgorzelcu 65:55. Świetny debiut Howarda Friera.

Gospodarze prowadzili niemal przez cały mecz. Przez pierwsze minuty spotkania gracze BOT Turowa dobywali punkty głównie poprzez dogrania pod kosz do Dragisy DrobnjakaLance’a Williamsa. Ten pierwszy w ciągu całego spotkania zapisał na swoim koncie 18 punktów, a ten drugi siedem. Początkowo Polpak nie mógł znaleźć odpowiedzi na kontrataki zgorzelczan.

Czasami jednak podopieczni Saso Filipovskiego nie potrafili ich wykończyć, a dwukrotnie w takiej sytuacji pomylił się Vjeko Petrovic.- Każdy mecz jest dla nas ważny i każde następne spotkanie jest traktowane przez nas, jako mecz fazy play-off – mówił po meczu Steven Thomas, środkowy Polpaku Świecie.

Gospodarze w czwartej kwarcie, którą przegrali 9:26, fatalnie pudłowali. Nie trafiali Thomas Kelati, Łukasz Koszarek i w decydującym momencie Andres Rodriguez. Nic nie pomógł czas wzięty przez Saso Filipovskiego, po którym portorykański rozgrywający oddał rzut z nieprzygotowanej pozycji. W zespole gości świetnie grał Jermaine Anderson.