Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Abstynenci walczyli

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
9 sierpnia, w ramach obchodów miesiąca trzeźwości, Stowarzyszenie Klub Trzeźwych Przyjaciół w Zgorzelcu już po raz drugi zorganizowało festyn na terenie boisk przy Kościele pw Św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

Udział licznej grupy członków Abstynenckiego Klubu Alkanti z Goerlitz i towarzyszących im rodzin, nadał festynowi charakter międzynarodowy. Łącznie aż 73 osoby bawiły się razem przy kawie, herbacie, napojach chłodzących, grillowanych kiełbaskach, kaszance, hamburgerach i przy pysznym bigosie. Na chętnych czekały także owoce i ciasta własnego wypieku.

Po wspólnym odśpiewaniu modlitwy o pogodę ducha i wysłuchaniu desideraty rozpoczęła się część sportowa festynu, w ramach której rozegrano m.in. mecz piłki siatkowej drużyn z SKTP Zgorzelec i Klubu Alkanti z Goerlitz o puchar przechodni Prezesa Klubu SKTP. Wszystkie rozegrane mecze eliminacyjne zakończyły się zwycięstwem drużyn z SKTP Zgorzelec. Festyn zakończył mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami SKTP Zgorzelec i Klubu Alkanti z Goerlitz, w którym zwycięstwo, wynikiem 5:4, odnieśli goście.

Imprezę zorganizowano w ramach Programów Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych realizowanych w mieście i w gminie Zgorzelec, przy udziale proboszcza parafii pw św. Józefa Robotnika ks. Kazimierza Pietkuna.

Wyniki meczów siatkówki

Drużyna mieszana SKTP Zgorzelec – Drużyna Męska Klubu Alkanti - 2:0 w setach ( 15:8; 15:4)

Drużyna Męska SKTP Zgorzelec – Drużyna mieszana z Klubu Alkanti - 2:0 w setach ( 15:12; 15:12)

Mecz finałowy o Puchar rozegrany został pomiędzy drużynami ze Zgorzelca. Wygrała drużyna mieszana 2:0 w setach (15:12; 15:5).