Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Jedzie do Pekinu!

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
15 czerwca, podczas rozgrywanego w Warszawie Memoriału Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce pochodząca ze Zgorzelca Sylwia Ejdys wygrała bieg na 1500 metrów.

15 czerwca w Warszawie rozegrany został 54.Memoriał Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce. Wystartowało w nim wiele gwiazd europejskiej i polskiej "królowej sportu". Według zgodnej opinii znawców lekkiej atletyki najciekawszą konkurencją zawodów był bieg na 1500m kobiet, w którym aż pięć zawodniczek uzyskało wyniki lepsze niż minimum wyznaczone przez IAAF, uprawniające do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Zdecydowane zwycięstwo odniosła wychowanka "OSY" Zgorzelec, Sylwia Ejdys, która wynikiem 4:05;40min ustanowiła rekord życiowy i wyprzedziła Rosjankę Annę AłmijnowąWiolettę Frankiewicz. Wychowanka trenera Marka Bialica, urodzona w 1984 roku już jako młodziczka zdobywała medale na Mistrzostwach Polski a największe sukcesy odnosiła jako juniorka młodsza.

W 2001 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Polski w biegu na 600 m (na hali) w czasie 1:36,71,i w biegu na 800 m w czasie 2:09;10.

Po zakończeniu nauki w  Zespole Szkół Ogólnokształcących w Bogatyni została studentką Akadedii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Reprezentując barwy AZS AWF Wrocław rozpoczęła treningi pod okiem Marka Adamka i w ubiegłym roku odniosła pierwszy sukces na arenie międzynarodowej, wygrywając bieg na 1500m w Pucharze Europy. Od ubiegłego sezonu trenuje w Śląsku Wrocław.