Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra ¦l. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Ole¶nica Paczków Polkowice
¦roda ¦l. Strzelin ¦widnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Z±bkowice ¦l. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomo¶ci Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny ¦l±sk

Wrocław
Strażacy też maj± swój sport

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Drużyna strażaków z Wrocławia została zdobyła mistrzostwo Dolnego ¦l±ska w Sporcie Pożarniczym. Gospodarze zawodów - strażacy ze Zgorzelca nie obronili mistrzowskiego tytułu i zajęli drug± pozycję w klasyfikacji generalnej.

147 zawodników z 21 zespołów komend powiatowych i miejskich straży pożarnej przez dwa dni rywalizowało w Zgorzelcu w VI Otwartych Mistrzostwach województwa dolno¶l±skiego PSP w sporcie pożarniczym. Go¶cinnie poza konkursem wyst±pili strażacy z czeskiego miasta Hradec Kralove.

Zawodnicy wzięli udział w czterech konkurencjach: pożarniczy tor przeszkód 100m, wspinanie przy użyciu drabiny hakowej na 3 piętro wspinalni, sztafeta pożarnicza 4x100metrów z przeszkodami oraz pożarnicze ćwiczenie bojowe. Konkurencje rozgrywane były na terenie remizy straży pożarnej oraz na stadionie MOSiR w Zgorzelcu. Do najefektowniejszych konkurencji należała sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. W przypadku pierwszej konkurencji, 4-osobowa drużyna miała do pokonania 4 przeszkody. Pierwszy zawodnik przy pomocy drabiny musiał wspi±ć się na tzw. domek, drugi przeskoczyć 2 metrow± ¶cianę, przebiec przez równoważnię i najefektowniejszy element zgasić pal±c± się wannę z benzyn±. Najlepsi okazali się strażacy z Wrocławia, którzy pokonali 400 metrów w czasie 1:07:78.

Drug± efektown± konkurencj± było pożarnicze ćwiczenie bojowe. Drużyna siedmiu strażaków, musiała rozwin±ć węże na 60 metrowym torze i napełnić dwa zbiorniki po 10 litrów przy użyciu sikawki trafiaj±c w otwór o ¶rednicy 5 centymetrów. W tej konkurencji różnica pomiędzy pierwsz± i drug± drużyn± wyniosła niespełna 0,02 sekundy. Wygrała reprezentacja Z±bkowic ¦l±skich z czasem 39,06 sekundy.

Całe zawody wygrała reprezentacja Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu, na drugiej pozycji uplasowali się gospodarze i zeszłoroczni mistrzowie strażacy ze Zgorzelca, a trzecie miejsce zajęli reprezentanci Komendy Powiatowej PSP w ¦widnicy. Najlepsi zawodnicy Dolnego ¦l±ska będ± reprezentowali nasze województwo w ogólnopolskim turnieju, który odbędzie się w Częstochowie.

Wyniki VI Otwartych Mistrzostw Państwowej Straży Pożarnej województwa dolno¶l±skiego w sporcie pożarniczym w klasyfikacji generalnej: