Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Zgorzelec
Pierwszy sparing dla PGE Turowa

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W PGE Turów Arenie w swoim pierwszym sparingu przed sezonem 2017/2018 koszykarze PGE Turowa pokonali I-ligową Jamalex Polonię 1912 Leszno 118:98.

Po niespełna dwóch tygodniach ciężkich treningów - głównie wzmacniających kondycję, wytrzymałość i siłę - koszykarze PGE Turowa po raz pierwszy mieli okazję sprawdzić się w warunkach meczowych. Czarno-zieloni podjęli na własnym parkiecie pierwszoligową Jamalex Polonię 1912 Leszno, która w okresie przygotowawczym zdołała już sprawić sporo problemów zespołom ekstraklasowym, pokonując MKS Dąbrowa Górnicza i tocząc bardzo wyrównywany pojedynek z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski.

Także i w Zgorzelcu podopieczni trenera Łukasza Grudniewskiego rozpoczęli mecz od intensywnej gry, zarówno w obronie, jak i w ataku. Po 20 minutach rywalizacji goście prowadzili 55:51.

Słuchając wskazówek trenera Michaela Claxtona, czarno-zieloni po przerwie wzmocnili swoją defensywę, wywierając presję na gracza z piłką, czym zmusili rywali do popełnienia łącznie 21 strat. Ponadto sporym atutem czarno-zielonych była zespołowość. Sześciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrowym dorobkiem punktowym, a cała drużyna zapisała na swoim koncie aż 31 asyst.

Taka gra pozwoliła gospodarzom wygrać trzecią kwartę 35:19 oraz zanotować na przełomie dwóch ostatnich odsłon serię 16-0, czym zgorzelczanie przypieczętowali swoje zwycięstwo.

W tym pojedynku czarno-zieloni zagrali w okrojonym składzie. Stefan Balmazović, który przybył do Zgorzelca późnym wieczorem w czwartek, w dniu meczu przechodził testy medyczne i poczynania swoich nowych kolegów z zespołu obserwował z ławki rezerwowych. W składzie PGE Turowa brakowało także drugiego środkowego. Poszukiwania nowego centra trwają.

Kolejnym sparingpartnerem drużyny z przygranicznego miasta będzie niemieckie Niners Chemnitz.

PGE Turów - Jamalex Polonia 1912 Leszno 118:98 (25:33, 26:23, 35:19, 32:23)