Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Odzyskali samochód »
Tekst opublikowany 2015-08-31, opracowanie pol
Funkcjonariusze ze zgorzeleckiej, polsko–niemieckiej policyjnej grupy NYSA odzyskali samochód dostawczy. Pojazd o wartości ponad 80 tysięcy złotych został skradziony na terenie Niemiec. Ponadto odzyskano znajdujące się w pojeździe elektronarzędzia
Zdjęć: 1  

Uniwersalna łódź płaskodenna powstała na PWr »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie otomedia.pl
Ewakuacja rannych, dowóz zaopatrzenia, gaszenie pożarów i służba patrolowa to tylko cześć zadań, które mogą być wykonywane przy użyciu nowoczesnej łodzi płaskodennej.
Zdjęć: 3  

Złoty pociąg - mogą liczyć na nagrodę  »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek, Kancelaria Koksztys
Czy rzeczywiście pod Wałbrzychem stoi „Złoty pociąg”? To okaże się w najbliższych dniach. Teraz już jednak wiadomo, że jego odkrywcy mają podstawę, żeby domagać się nagrody.
Zdjęć: 1  

A gdyby tak… nie posłać dziecka do szkoły 1 września? »
Tekst opublikowany 2015-08-26, opracowanie Marta Kędziora – Dudek/Kancelaria Koksztys
Najczęściej do szkoły nie chcą chodzić sami zainteresowani czyli dzieci. Niewiele osób zastanawia się nad konsekwencjami zatrzymania dziecka w domu przez opiekunów i nie posyłania go do szkoły.
Zdjęć: 1  

Jakubowy Teatr Pod Chmurką  »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie rtr
Tegoroczne Jakuby to nie tylko stragany z towarami, których nie kupicie w zwyczajnych sklepach - pachnące woreczki z lawendą, zioła, polskie przyprawy, świece lane dawnym sposobem, czy zapachowe mydła.
Zdjęć: 3  

Festyn letni w Kunowie »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie ug
W Kunowie odbył się festyn letni, na który wszystkich mieszkańców wsi zapraszała sołtys Maria Krzywak. Temu plenerowemu spotkaniu dopisała zarówno pogoda jak i nastroje.
Zdjęć: 10  

Festyn letni w Łagowie »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie ug
22 sierpnia na stadionie sportowym w Łagowie odbył się festyn letni zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach oraz Radę Sołecką wsi Łagów pod przewodnictwem Sołtys Grażyny Liszki.
Zdjęć: 16  

Prace archeologiczne w naszym powiecie  »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie sp
Czy ktoś jeszcze pamięta o wsi Prędocice – Toporów (niem. Tormersdorf), znajdującej się w obecnym sołectwie Bielawa Dolna.
Zdjęć: 1  

Integracja w Ostoi »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie sp
Pomimo nieprzechylnej pogody mieszkańcy zaprzyjaźnionych DPS-ów i POW-u bawili się podczas wspólnego ogniska integracyjnego w naszej „Ostoi”.
Zdjęć: 1  

Zakończenie projektu Worcation  »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie sp
Na terenie Stalagu VIII A przy Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN zakończył się projekt WORCACTION (work + vacation), kończąc tym samym swoją ósmą edycję.
Zdjęć: 1  

Festyn rodzinny w Trójcy »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie ug
15 sierpnia w Trójcy ”u sołtysa na trawie”, Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach wraz z Radą Sołecką z Trójcy zorganizowali festyn rodzinny dla mieszkańców wsi.
Zdjęć: 3  

Rozpoczęcie sezonu piłkarskiego 2015/2016 »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie ug
Na boisku sportowym w Jędrzychowicach rozpoczęto sezon piłkarski 2015/2016. Pierwszy mecz po awansie do Ligi Okręgowej rozegrali KS „APIS” Jędrzychowice z „GKS” Warta Bolesławiecka.
Zdjęć: 16  

Tu potrzeba stanie się przyjemnością »
Tekst opublikowany 2015-08-25, opracowanie zoo
Rodzinna toaleta w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec jest już czynna.
Zdjęć: 1  

Lato 2015: dokąd latamy najchętniej? »
Tekst opublikowany 2015-08-23, opracowanie otomedia.pl
Wakacje w pełni. Które kierunki były najpopularniejsze wśród podróżnych Portu Lotniczego Wrocław? Przedstawiamy mapę wakacyjnych przebojów zarówno wśród fanów połączeń niskokosztowych, jak i osób preferujących czartery.
Zdjęć: 1  

Rozpoczęło się 21. Bolesławieckie Święto Ceramiki »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie MB
W Rynku odbywają się jedne z największych w Europie targów ceramicznych, trwa budowa pieca plenerowego „Drzewo Ognia” autorstwa Mateusza Grobelnego.
Zdjęć: 26  

Skandaliczna „Żytnia” do prokuratury »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie otomedia.pl
Na profilu wódki opublikowano dramatyczna zdjęcie przedstawiające pięciu mężczyzn biegnących ze śmiertelnie rannym Michałem Adamowiczem. Na fotografii umieszczono napis: "Kac Vegas? Scenariusz pisany przez Żytnią".
Zdjęć: 1  

Z zemsty podpalił drzwi zgorzeleckiego magistratu »
Tekst opublikowany 2015-08-19, opracowanie pol
Sprawca podpalił drzwi wejściowe do miejscowego magistratu. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, 40 lat wcześniej został wymeldowany i teraz postanowił wyrównać rachunki.

Prośba o pomoc w wyjaśnieniu okoliczności śmierci noworodka »
Tekst opublikowany 2015-08-16, opracowanie www.podlaska.policja.gov.pl
Być może ktoś rozpozna przedmioty, w które owinięte było ciało noworodka odnalezionego w minioną sobotę w leśnym stawie w gminie Piątnica koło Łomży. Każdy sygnał w tej sprawie może być bardzo ważny w wyjaśnieniu okoliczności śmierci dziecka i dotarciu do osób mogących mieć związek z jego porzuceniem.
Zdjęć: 3  

Napadał na starsze kobiety »
Tekst opublikowany 2015-08-16, opracowanie pol
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje z użyciem noża oraz włamania do mieszkań i kradzieże mienia. Zamaskowany sprawca wchodził do mieszkań kobiet w wieku powyżej 80 lat, groził nożem i zabierał pieniądze.
Zdjęć: 1  

Nowa świetlica wiejska w Ręczynie »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie ug
W centrum wsi Ręczyn miało miejsce uroczyste otwarcie kolejnej w gminie Zgorzelec świetlicy wiejskiej wraz z wielofunkcyjnym boiskiem.
Zdjęć: 10  

Dzień Kresowy w Trójcy »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie Janina Słabicka/fot: Piotr Burlikowski
Stowarzyszenie „Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej” po raz drugi zgromadziło mieszkańców powiatu zgorzeleckiego we wsi Trójca.
Zdjęć: 15  

Święto kwiatów z wiatrakami »
Tekst opublikowany 2015-08-11, opracowanie ug
Ciekawe wydarzenie - „Święto Kwiatów z wiatrakami” miało miejsce w Żarskiej Wsi. Organizatorami był Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach oraz sołtys Edmund Buko i Rada Sołecka z Żarskiej Wsi.
Zdjęć: 11  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie fot: archiwum DRF
Największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Jury wybrało finalistów Blog Day 2015 »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
Z rekordową liczbą 172 zgłoszeń zakończył się pierwszy etap konkursu Blog Day 2015 – na najciekawsze blogi Dolnoślązaków. Jury wskazało już 20 finalistów.
Zdjęć: 1  

Zmiany w prawie budowlanym »
Tekst opublikowany 2015-08-10, opracowanie otomedia.pl
1 lipca weszła w życie nowelizacja prawa budowlanego. Celem zmian jest przyspieszenie procesu budowlanego poprzez skrócenie okresu oczekiwania na wydanie pozwolenia na budowę. Wydział Urbanistyki, Architektury i Budownictwa przybliża najważniejsze zmiany.

Wandal zatrzymany przez policjantów »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie pol
Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zniszczenie mienia. Sprawca uszkodził m.in. kamerę monitoringu, lampę oświetleniową, a nawet elementy dachu stoiska handlowego.

Czy będzie można przewalutować kredyt hipoteczny? »
Tekst opublikowany 2015-08-09, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
W Sejmie została uchwalona ustawa o szczególnych zasadach restrukturyzacji walutowych kredytów mieszkaniowych w związku ze zmianą kursu walut obcych do waluty polskiej.

Nadeszła Sahara i… zostanie »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie IMGW-PIB
Zdaniem IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu co najmniej do następnego piątku.

Kupić mieszkanie i wynająć studentowi »
Tekst opublikowany 2015-08-07, opracowanie otomedia.pl
Studenci stanowią liczną grupę najemców mieszkań w Polsce. Dlatego osoby inwestujące na rynku nieruchomości starają się sprostać ich wymaganiom. Jak kupić mieszkanie z myślą o wynajmie studentom?
Zdjęć: 1  

Spacer z muzyką na żywo i koncert »
Tekst opublikowany 2015-08-06, opracowanie otomedia.pl
10 sierpnia o godz. 18:00 zapraszamy na wydarzenie MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN e.V., w ramach którego możemy poznać bliżej historię tajemniczych rzeźb metalowych znajdujących się na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIII A.
Zdjęć: 1  

Wrocławskie lotnisko – remont pasa startowego »
Tekst opublikowany 2015-08-06, opracowanie otomedia.pl
Przystosowanie lotniska do kategorii drugiej ILS, nowe zaplecze techniczne i dwa dodatkowe rękawy lotnicze. Właśnie ruszył remont drogi startowej i budowa nowego oświetlenia nawigacyjnego.
Zdjęć: 1  

Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny Görlitz-Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Już w najbliższy weekend w Görlitz-Zgorzelcu rozpocznie się I. Międzynarodowy Letni Festiwal Muzyczny.
Zdjęć: 1  

III Dolnośląski Festiwal Tajemnic w Zamku Książ  »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie fot. archiwum DRF
Zapraszamy na największe w Polsce spotkanie poszukiwaczy skarbów, miłośników historii oraz badaczy jej tajemnic. 14 sierpnia o godz. 18.00 zacznie się trzecia już edycja Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic.
Zdjęć: 7  

Wakacje nad Bałtykiem – czyj portfel najmniej ucierpi? »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Polskie morze. Jedni nie wyobrażają sobie lepszego miejsca na wakacje - z sentymentu lub z powodu zasobności portfela. Inni wolą za „te same pieniądze” pozwiedzać zagranicę i łapać opaleniznę na bardziej egzotycznych plażach.
Zdjęć: 6  

Cypr atrakcyjnym kierunkiem, nie tylko turystycznym »
Tekst opublikowany 2015-08-04, opracowanie otomedia.pl
Skomplikowana sytuacja polityczna na północy Afryki skłania wielu turystów do wybrania innego miejsca wypoczynku. Naturalny wybór pada w tym wypadku na Cypr, który od lat jest sprawdzonym miejscem dla urlopowiczów z całej Europy.
Zdjęć: 5  

Kolekcja zaginionych kielichów na www.muzeumutracone.pl »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Już dziś w wirtualnym Muzeum Utraconym zamieszczona została nowa letnia wystawa utraconych dzieł sztuki „Kielichy”.
Zdjęć: 2  

Nadchodzi Sahara – nawet 37 stopni – jak przeżyć? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Na obszarze miasta i województwa dolnośląskiego prognozuje się od godz. 13.00 dnia 03.08 do 06.08 prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 33°C, temperatura minimalna od 16°C do 20°C.

Co kryje Montenegro? »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Wyjątkowe plaże z widokiem na pasma górskie, James Bond w „Casino Royale”, pierwsza główna rola Brada Pitta, zagłębie piratów, zatoka w kształcie ust czy żabi śpiew. Co jeszcze kryje perła Bałkanów?
Zdjęć: 1  

Najlepsze półrocze w historii wrocławskiego lotniska »
Tekst opublikowany 2015-08-03, opracowanie otomedia.pl
Ponad milion obsłużonych pasażerów i zwiększenie liczby podróżnych o blisko jedną piątą – to wyniki wrocławskiego lotniska z pierwszej połowy 2015 roku.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl