Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Lotto - upodobania Polaków »
Tekst opublikowany 2015-07-31, opracowanie otomedia.pl
Jak wynika z danych statystycznych, wakacyjne miesiące sprzyjają zakreślaniu „szóstek” na kuponach Lotto. Jakoś tak się dzieje, że w lipcu i sierpniu chętniej i częściej udajemy się do kolektur.

Poznaj 5 zasad przyjemnego latania »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Dowiedz się, jak najkorzystniej kupić bilet, na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, a wakacje zacząć już na lotnisku.
Zdjęć: 1  

Brave Kids 2015 oczami rodzin goszczących »
Tekst opublikowany 2015-07-29, opracowanie otomedia.pl
Przez dwa tygodnie przyjmowali w swoich domach młodych tancerzy z Ugandy i Brazylii, cyrkowców z St. Petersburga, artystki z Indii. Okazuje się, że to jedyny projekt, który tak łączy ludzi. Dlaczego? Oto odpowiedzi polskich rodzin biorących w nim udział.
Zdjęć: 4  

Stać nas na... pół metra mieszkania więcej niż 10 lat temu »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie Bankier.pl
W 2005 roku za roczne średnie wynagrodzenie mogliśmy nabyć 4,2 metra kwadratowego mieszkania w stolicy.

Najazd ministrów »
Tekst opublikowany 2015-07-27, opracowanie kprm
Prezentujemy przesłaną do naszej redakcji „Zapowiedź aktywności ministrów w związku z wyjazdową Radą Ministrów w woj. dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Rzeki mogą wezbrać »
Tekst opublikowany 2015-07-25, opracowanie IMGW
Wrocławskie biuro prognoz hydrologicznych IMGW-PIB ostrzega przed niebezpiecznym wezbraniem rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.
Zdjęć: 1  

Klaster Bem na liście najszybszych komputerów świata »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie otomedia.pl
Działający we Wrocławskim Centrum Sieciowo–Superkomputerowym (WCSS) Politechniki Wrocławskiej klaster Bem znalazł się na 135. miejscu w rankingu 500 najpotężniejszych komputerów na świecie.

Szewczak: Grecja to studnia bez dna »
Tekst opublikowany 2015-07-23, opracowanie eNewsroom.pl
Działania przedstawicieli Unii Europejskiej w sprawie kryzysu greckiego nie spowodują rozwiązania problemu, a zaproponowane Grecji lekarstwo na wyjście z długów jest gorsze od choroby.

Z farbami i pędzlem do zwierząt – wakacyjna akcja w Naszym Zoo  »
Tekst opublikowany 2015-07-22, opracowanie zoo
Dzieci lubią zwierzęta oraz malować. Zamiłowanie do sztuki i zwierząt bedzie można połączyć 29 lipca od godz. 10:00 do 17:00 w Naszym Zoo.
Zdjęć: 1  

TOP 5 kierunków z Wrocławia odkrytych na nowo »
Tekst opublikowany 2015-07-21, opracowanie otomedia.pl
Bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Na Kretę, Barcelonę czy Maderę można. Przedstawiamy TOP 5 miejsc, które warto poznać z zupełnie innej strony.
Zdjęć: 1  

Dopalacze. Gdzie szukać pomocy? »
Tekst opublikowany 2015-07-16, opracowanie źródło: MSW
W ostatnich dniach w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji. Producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!
Zdjęć: 1  

Złote Gody Państwa Elizy i Leonarda Czarneckich  »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Eliza i Leonard Czarneccy.
Zdjęć: 1  

Gmina Zgorzelec na 6 miejscu w „Rankingu Samorządów 2015”  »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie ug
13 lipca w Warszawie, w redakcji „Rzeczpospolitej” odbyła się gala „Rankingu Samorządów 2015”. O godz. 14:00 nastąpiło ogłoszenie wyników XI już edycji Rankingu Samorządów a laureatom wręczono wyróżnienia i dyplomy.
Zdjęć: 13  

Lato w gminie Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie ug
Dzieci i młodzież z gminy Zgorzelec nie mogą narzekać na nudę podczas wakacji. Gminne szkoły podstawowe oraz Gimnazjum w Jerzmankach jak co roku zorganizowały dla swoich uczniów 2 tygodniowe pólkolonie, z których skorzystało 130 osób.
Zdjęć: 51  

Spotkanie partnerów projektu  »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie ug
6 lipca w Centrum Rekreacyjno – Turystycznym w Radomierzycach odbyło się spotkanie partnerów projektu pn. „Przygoda z Nysą – zagospodarowanie turystyczne pogranicza polsko – niemieckiego - etap IV”.
Zdjęć: 11  

Dzień Talentów w SP w Osieku Łużyckim »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej w Osieku Łużyckim odbył się Dzień Talentów. W tym dniu szkoła podsumowuje całoroczną działalność wszystkich kół zainteresowań działających w szkole oraz udział uczniów w różnego rodzaju konkursach i zawodach.
Zdjęć: 18  

Otwarcie świetlicy w Spytkowie »
Tekst opublikowany 2015-07-15, opracowanie ug
Na świetlicę w Spytkowie lokalna społeczność czekała z niecierpliwością. Powstanie wielofunkcyjnego obiektu było możliwe dzięki funduszom ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi”.
Zdjęć: 10  

Pracowity początek wakacji  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
6 lipca we wrocławskim starostwie odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Dolnośląskiego. Dolnośląscy starostwie już po raz szósty w tym roku spotkali się, aby omówić kluczowe zagadnienia i aktualne problemy, z jakimi zmagają się powiaty w naszym regionie.
Zdjęć: 1  

Wyniki matur  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
We wtorek 30 czerwca minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska i dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Marcin Smolik ogłosili wyniki matur. Egzamin dojrzałości zdało 74% uczniów.
Zdjęć: 1  

Wolontariusz - to brzmi dumnie  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
Wolontariusz to…. i tu można napisać wiele definicji. A dla nas Wolontariusz to młody człowiek, który przyszedł i ot tak, bezinteresownie okazał dużo serca i ciepła, który pochylił się i zatrzymał nad ludzkim nieszczęściem, biedą czy chorobą.
Zdjęć: 2  

Wmurowano akt erekcyjny  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
Starosta zgorzelecki Artur Bieliński podpisał akt erekcyjny oraz wmurował kamień węgielny pod budowę mostu Bielawa Dolna-Horka.
Zdjęć: 2  

Noc Świętojańska w Spytkowie  »
Tekst opublikowany 2015-07-14, opracowanie sp
W sobotę 27 czerwca w Spytkowie, odbyła się Noc Świętojańska, zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach, Radę Sołęcką oraz Stowarzyszenie "Spytków bez Granic".
Zdjęć: 2  

Dopalacze zabijają »
Tekst opublikowany 2015-07-13, opracowanie pol
W ostatnich dniach na terenie Poznania i Katowic odnotowano kilkadziesiąt przypadków hospitalizacji osób, których stan wskazywał na zażycie tzw. dopalaczy. Jak się okazuje w innych miastach na terenie Polski również do szpitali trafiały osoby najprawdopodobniej po zażyciu nieznanych, groźnych dla życia substancji. Policjanci ostrzegają: producenci i sprzedawcy dopalaczy kierują się przede wszystkim zyskiem, za nic mając ludzkie życie. Sprzedając dopalacze – sprzedają śmierć!

Barszcz Sosnowskiego – skutki zaniedbań mogą być tragiczne »
Tekst opublikowany 2015-07-10, opracowanie dr Zygmunta Dajdok
Silne poparzenia, reakcje alergiczne, choroby narządów wewnętrznych, nowotwory, a nawet śmierć – o skutkach kontaktu z toksyczną rośliną mówi się ostatnio w całym kraju.
Zdjęć: 3  

Trójjęzyczne Nasze Zoo dzięki wsparciu Klubu Lions Goerlitz  »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie zoo
Nasze Zoo to instytucja kulturalna w Europamieście Görlitz-Zgorzelec, w której spotykają się goście z Niemiec, Polski, Czech a także z pozostałych krajów europejskich.
Zdjęć: 1  

Bankier.pl proponuje Kwotę Wolną od Wszystkiego »
Tekst opublikowany 2015-07-09, opracowanie Bankier.pl.
W przededniu wyborów parlamentarnych politycy prześcigają się w składaniu propozycji dla obywateli. My też postanowiliśmy dorzucić swoje trzy grosze, dlatego Bankier.pl proponuje wprowadzenie Kwoty Wolnej od Wszystkiego.

Wciąż przybywa pasażerów na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie otomedia.pl
W czerwcu Port Lotniczy Wrocław obsłużył prawie 240 tys. podróżnych. To o ponad 15% więcej w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego. Wzrosty odnotowano we wszystkich segmentach połączeń lotniczych. Największy w przypadku sieciowych połączeń międzynarodowych.
Zdjęć: 1  

Trudny start  »
Tekst opublikowany 2015-07-08, opracowanie (Foto: www.nasze-zoo.pl, G.Drozd)
Pierwsze potomstwo alpaki w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec. Zaledwie dwa tygodnie liczy sobie mała alpaka „Mayra“, jednak ma za sobą już także ciężkie chwile.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani włamywacze »
Tekst opublikowany 2015-07-07, opracowanie pol
Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem. Sprawcy wybili szyby w dwóch altanach działkowych, po czym zabrali elektronarzędzia.

Irlandzkie nieruchomości ostro w górę! »
Tekst opublikowany 2015-07-04, opracowanie Grupa Emmerson S.A.
Dane zebrane przez portal Global Property Guide dotyczące zmian cen nieruchomości w ostatnim kwartale 2014 r. przedstawiają obraz rynku nieruchomości mieszkaniowych w Europie. Na naszym kontynencie wzrost cen zauważalnie przyspieszył.
Zdjęć: 1  

Uwaga nadchodzi Sahara »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie um
BIURA PROGNOZ METEOROLOGICZNYCH IMGW we Wrocławiu ostrzega!

Traktorzysta miał ponad 3,5 promila  »
Tekst opublikowany 2015-07-02, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę ciągnika rolniczego. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Przedszkole talentów w Żarskiej Wsi »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
Oddział przedszkolny Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Żarskiej Wsi otrzymał certyfikat „Przedszkole talentów”, przyznawany przez Studium Prawa Europejskiego.
Zdjęć: 1  

Pozyskali dofinansowanie »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
Lokalna organizacja pozarządowa pozyskała dofinansowanie na profesjonalizację działań.

XVIII Gminny Przegląd Piosenki i Tańca Przedszkolnego »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim odbył się XVIII Gminny Przegląd Piosenki i Tańca Przedszkolnego.
Zdjęć: 9  

Festyn rodzinny u Krasnoludków w Jędrzychowicach »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
Na terenie Publicznego Przedszkola KRASNOLUDKI odbył się FESTYN RODZINNY. W tym dniu ogród przedszkolny „Krasnoludków” zmienił się nie do poznania.
Zdjęć: 10  

III miejsce "LUSATII" w „Galopie 2015” »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
Zespół Pieśni i Tańca „LUSATIA” zdobył III miejsce w Dolnośląskim Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Tanecznych "Galop 2015".
Zdjęć: 9  

Zawody jeździeckie w Łagowie »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
21 czerwca w Łagowie odbyły się XI Regionalne i Towarzyskie Zawody w Skokach Przez Przeszkody.
Zdjęć: 17  

Dolnośląski Klucz Sukcesu w Europejskim Centrum Edukacyjno- Kulturalnym »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie ug
W Europejskim Centrum Edukacyjno-Kulturalnym Zgorzelec – Görlitz Meetingpoint Music Messiaen odbyła się XIX edycja wręczenia Dolnośląskich Kluczy Sukcesów, przyznawanych przez Kapitułę Dolnego Śląska.
Zdjęć: 18  

Powiatowe Zawody Sportowo - Pożarnicze za nami »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie sp
Na boisku w Czerwonej Wodzie odbyły się VIII Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Powiatu Zgorzeleckiego.
Zdjęć: 1  

IV Integracyjny Turniej Kręgli  »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie sp
W Pink Bowling&Club w Zgorzelcu odbył się IV Integracyjny Turniej Kręgli, zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Zgorzelcu.
Zdjęć: 4  

Zgorzelec z medalami z Mistrzostw Polski  »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie um
Trzy medale zdobyli zawodnicy USK Warrior w Mistrzostwach Polski Juniorów w taekwondo olimpijskim. Srebrny krążek wywalczył Filip Olszak, natomiast Artur Sałata oraz Dawid Majocha uplasowali się na trzecich miejscach.
Zdjęć: 1  

CSR otworzyło basen odkryty  »
Tekst opublikowany 2015-07-01, opracowanie um
Centrum Sportowo-Rekreacyjne informuje, że od dnia 1 lipca otwiera basen odkryty w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl