Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 36 informacji. Wszystkie poniżej.

II Festyn Rodzinny »
Tekst opublikowany 2015-05-29, opracowanie otomedia.pl
Rada Rodziców oraz Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Zgorzelcu organizuj „II FESTYN RODZINNY”.
Zdjęć: 1  

Złodziej kół zatrzymany »
Tekst opublikowany 2015-05-26, opracowanie pol
Nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o liczne kradzieże kółó samochodowych, których dopuścił się na terenie Zgorzelca.
Zdjęć: 4  

Wybory na mapie »
Tekst opublikowany 2015-05-26, opracowanie wyborynamapie.pl
Wizualizacja wyników II tury wyborów prezydenckich z podziałem na powiaty.
Zdjęć: 2  

Rozpoznajesz tego mężczyznę – zadzwoń! »
Tekst opublikowany 2015-05-25, opracowanie pol
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z I Komisariatu Policji w Jeleniej Górze prowadzą sprawę mającą na celu ustalenie tożsamości szczątek ludzkich znalezionych 14 maja 2010 roku na terenie posesji przy ul. Krzywoustego w Jeleniej Górze.
Zdjęć: 1  

Już 54 kierowców straciło na Dolnym Śląsku prawo jazdy »
Tekst opublikowany 2015-05-25, opracowanie pol
W związku z nowelizacją przepisów, w szczególności dotyczących stosowania się do ograniczeń prędkości na terenie zabudowanym, czy też przewożenia pojazdami dopuszczalnej liczby pasażerów, od dnia, gdy nowe przepisy weszły w życie, czyli od 18 do 22 maja 2015 r., na Dolnym Śląsku prawo jazdy straciło już 54 kierowców. Kilku kolejnych odpowie też za przestępstwo, jakim obecnie jest kierowanie pojazdem pomimo wcześniejszego cofnięcia uprawnień decyzją starosty.

Zlikwidowana dziupla z samochodami BMW »
Tekst opublikowany 2015-05-22, opracowanie pol
Zlikwidowana kolejna dziupla samochodowa, odzyskane 5 skradzionych na terenie Niemiec aut - cztery BMW oraz Renault, a także części z kolejnych 3 kradzionych samochodów marki BMW, to efekt działań policjantów z dolnośląsko – saksońskiej grupy „NYSA” ze Zgorzelca, prowadzących m.in. działania wymierzone w przestępczość samochodową.

Dzień matki w Naszym Zoo Görlitz-Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2015-05-20, opracowanie zoo
Każdej wiosny w Naszym Zoo licznie przychodzą na świat młode zwierzęta: króliki, dżejrany, kózki, prosiaczki i inne. Z okazji Dnia Matki w Naszym Zoo rozpieszczane będą nie tylko mamy naszych zwierząt, ale także mamy naszych milusińskich gości.

Rusza konkurs fotograficzny "W Podróży"  »
Tekst opublikowany 2015-05-19, opracowanie sp
23 maja rusza konkurs fotograficzny "W Podróży", nad którym patronat objął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński oraz Starosta Görlitz Bernd Lange. Tematem głównym konkursu jest Przemysł.
Zdjęć: 1  

Ptasi Maraton za nami  »
Tekst opublikowany 2015-05-19, opracowanie sp
16 maja już po raz piąty odbył się Ptasi Maraton po Borach Dolnośląskich, nad którym patronat objął Starosta Zgorzelecki.
Zdjęć: 1  

24-lecie Straży Granicznej  »
Tekst opublikowany 2015-05-19, opracowanie sp
15 maja odbył się uroczysty apel z okazji 24-lecia Straży Granicznej, w którym udział wziął Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński.
Zdjęć: 1  

Centrum dla osób niepełnosprawnych  »
Tekst opublikowany 2015-05-19, opracowanie sp
Fundacja PROBUS wraz z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Starostwem Powiatowym, planuje w 2016r. utworzenie warsztatów terapii zajęciowej.
Zdjęć: 1  

Dni Otwarte Funduszy Europejskich w MOS-ie »
Tekst opublikowany 2015-05-19, opracowanie sp
W Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Zgorzelcu odbyła się impreza w ramach ogólnopolskiej akcji promocyjnej Dni Otwarte Funduszy Europejskich.
Zdjęć: 1  

Zmarł Albrecht Goetze »
Tekst opublikowany 2015-05-15, opracowanie Frank Seibel
Był pomysłodawcą i założycielem MEETINGPOINT MUSIC MESSIAEN.

Zobacz gdzie, kto wygrał »
Tekst opublikowany 2015-05-12, opracowanie wyborynamapie.pl
Na mapie portalu wyborynamapie.pl można sprawdzić, w których powiatach wygrali poszczególni kandydaci w I turze wyborów prezydenckich

Na Dolnym Śląsku Komorowski przed Dudą »
Tekst opublikowany 2015-05-11, opracowanie rtr
Według sondażu IPSOS dla TVP, TVN24 i Polsat News głosowanie w regionie wygrał Bronisław Komorowski, z poparciem 38,0 proc. Na Andrzeja Dudę głosowało 30,5 proc. wyborców, a na Pawła Kukiza - 20,6 proc.

Wybory prezydenckie 2015  »
Tekst opublikowany 2015-05-10, opracowanie rtr
O godzinie 7 rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich 2015, w których startuje 11 kandydatów. Lokale wyborcze będą otwarte do 21.00 - wtedy podane zostaną wyniki sondażowe.

Z Wrocławia na Teneryfę z tanimi liniami »
Tekst opublikowany 2015-05-07, opracowanie otomedia.pl
To będzie pierwsze niskokosztowe połączenie z Wrocławia na Wyspy Kanaryjskie. Zostanie uruchomione w sezonie zimowym przez linie lotnicze Ryanair.

Mobilna mapa ZOO na iOS dostępna »
Tekst opublikowany 2015-05-07, opracowanie otomedia.pl
Od listopada zeszłego roku wrocławskie ZOO można zwiedzać z mobilną mapą ogrodu. Do tej pory aplikacja była dostępna wyłącznie na urządzenia z systemem Android.

Piknik Europejski w Radomierzycach »
Tekst opublikowany 2015-05-06, opracowanie ug
9 maja o godzinie 16:00 w Centrum Rekreacyjno- Turystycznym w Radomierzycach odbędzie się „Piknik Europejski”.

Loty do Warszawy hitem »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie otomedia.pl
W kwietniu liczba pasażerów wrocławskiego lotniska zwiększyła się o prawie 16%. Port Lotniczy Wrocław kontynuuje dobrą passę pierwszego kwartału - czwarty miesiąc z rzędu zanotowano wzrosty we wszystkich segmentach ruchu pasażerskiego.

14. Rowerowy Rajd Gwieździsty  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie sp
9 maja w powiecie Görlitz odbędzie się 14. Rowerowy Zlot Gwieździsty. Tym razem zapraszamy Państwa wraz z rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi do Bad Muskau do Parku Mużakowskiego.

Młodzi znają "Solidarność"  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie sp
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu, młodzież ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego i bolesławieckiego sprawdzała swoją wiedzę na temat NSZZ „Solidarność”.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie absolwentów 2015  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie sp
W szkołach ponadgimnazjalnych, dla których organem prowadzącym jest powiat zgorzelecki, odbyło się pożegnanie tegorocznych absolwentów.
Zdjęć: 1  

Konferencja podsumowująca projekt  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie sp
W Restauracji Placebo w Zgorzelcu, odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Model Współpracy - standardem działań NGO i JST”, organizowana przez Starostę Zgorzeleckiego Artura Bielińskiego.
Zdjęć: 1  

Pobiegli na Majówkę »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
Amatorzy biegania i aktywnego wypoczynku z terenu Gminy Zgorzelec i nie tylko, dzień 1. maja świętowali na sportowo, a to za sprawą piątej edycji Gminnego Biegu Ulicznego.
Zdjęć: 6  

A jednak wróciły! Kłopoty trójeckich bocianów »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie Miłośniczki Bocianów/Fot: Janina Słabicka
Od wielu lat Trójca ma swoje bociany, a to za sprawą wielkiego miłośnika tych ptaków – Pana Jana Pawlikańca. To on, zamieszkawszy w Trójcy, dzięki licznym zabiegom i staraniom, doprowadził do postawienia na terenie swojej posesji bocianiego gniazda.
Zdjęć: 2  

Filmowy piątek w CRT w Radomierzycach »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
W Centrum Rekreacyjno-Turystycznym w Radomierzycach odbył się cykliczny pokaz filmowy.
Zdjęć: 2  

I Marsz Papieski w SP Łagów »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
Rok temu grono świętych Kościoła katolickiego powiększyło się o słowiańskiego papieża, Jana Pawła II. W I rocznicę tego wydarzenia społeczność SP w Łagowie pragnęła złożyć Bogu dziękczynienie za tak wielkiego i świętego Polaka.
Zdjęć: 8  

I rocznica kanonizacji papieża Polaka Jana Pawła II »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
27 kwietnia to I rocznica kanonizacji papieża Polaka Jana Pawła II. Z tej okazji uczniowie SP w Trójcy z klasy V i VI pod opieką Jadwigi Marmol oraz dziewczęta ze szkolnego kółka muzycznego pod kierunkiem Marioli Zosiuk przygotowali montaż słowno – muzyczny.
Zdjęć: 3  

Międzynarodowy Dzień Ziemi »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy obchodzono Międzynarodowy Dzień Ziemi, który prowadziła i przygotowała pani Małgorzata Olszak.
Zdjęć: 6  

Gminny Konkurs Recytatorski klas IV-VI »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas IV – VI. W tym roku wzięło w nim udział 14 uczestników reprezentujących szkoły z Łagowa, Osieka Łużyckiego, Trójcy oraz Żarskiej Wsi.
Zdjęć: 5  

„Lusatia” laureatem  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
Zespół Pieśni i Tańca „Lusatia” został laureatem XIII Dolnośląskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych Galop 2015 w kategorii inscenizacja taneczna oraz otrzymał wyróżnienie w kategorii taniec ludowy.
Zdjęć: 3  

Mistrzostwa Gminy Zgorzelec w Czwórboju Lekkoatletycznym »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
Na stadionie sportowym w Zgorzelcu odbyły się Mistrzostwa Gminy Zgorzelec w czwórboju lekkoatletycznym szkół podstawowych.
Zdjęć: 3  

Warsztaty terapii zajęciowej w Pieńsku »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
Fundacja Wspierania Inicjatyw Lokalnych PROBUS tworzy warsztaty terapii zajęciowej w Pieńsku, które rozpoczną się w 2016 roku.
Zdjęć: 1  

Wiosenne porządki w Sławnikowicach »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie Karolina Słomka-Majkut
W Sławnikowicach odbyła się społeczna akcja sprzątania terenu w centrum wsi.
Zdjęć: 2  

Praca uczennicy SP w Osieku Łużyckim w etapie wojewódzkim  »
Tekst opublikowany 2015-05-05, opracowanie ug
W Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu jury konkursowe oceniało prace plastyczne w konkursie PSP "Bezpieczeństwo i rozwaga - tego od Ciebie każdy wymaga" na etapie powiatowym.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Środa 3 czerwca 2020
Imieniny
Anatola, Leszka, Tamary

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl