Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 47 informacji. Wszystkie poniżej.

Kłamstwa i intrygi - Lidia Geringer de Oedenberg o swoim rozwodzie »
Tekst opublikowany 2014-06-30, opracowanie rtr
Europarlamentarzystka Lidia Geringer de Oedenberg rozstaje się z SLD. Dlaczego? Oto co napisała.
Zdjęć: 1  

Czy podsłuch może być legalny? »
Tekst opublikowany 2014-06-29, opracowanie otomedia.pl
Afera podsłuchowa wywołała w naszym kraju gorącą dyskusję o legalności i granicach stosowania akcesoriów detektywistycznych. Dotyczy to nagrywania rozmów funkcjonariuszy publicznych tak samo, jak nagrywania każdej innej osoby. Czy z tego typu urządzeń można korzystać zgodnie z prawem?
Zdjęć: 1  

Wybierz 7 nowych cudów Polski »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Ruszył wakacyjny plebiscyt Travelera. 16 wyjątkowych miejsc walczy o tytuł kolejnego cudu Polski. Głosowanie online potrwa do 26 września. Uczestnicy głosowania mogą wygrać atrakcyjne nagrody.
Zdjęć: 16  

Gdzie najczystsze kąpieliska? »
Tekst opublikowany 2014-06-28, opracowanie otomedia.pl
Choć rozpoczęło się kalendarzowe lato, to aura nas niestety nie rozpieszcza. A tu przecież już wakacje. Gdzie szukać lata? Co obecnie najczęściej decyduje o wyborze wakacji – czyste i ciepłe morze i urlop koniecznie z parasolem… przeciwsłonecznym.
Zdjęć: 2  

Wrocław ma już połączenie z Lublinem »
Tekst opublikowany 2014-06-26, opracowanie otomedia.pl
Nowe połączenie Eurolotu będzie realizowane cztery razy w tygodniu, zaś lot potrwa niewiele ponad godzinę. To najszybszy i najwygodniejszy sposób podróżowania na tej trasie.
Zdjęć: 1  

Nowe muzeum człowieka  »
Tekst opublikowany 2014-06-24, opracowanie otomedia.pl
28 czerwca w Krasiejowie na Opolszczyźnie otwiera się interaktywny Park Nauki i Ewolucji Człowieka. To najbardziej nowoczesne muzeum człowieka w Europie.
Zdjęć: 4  

Nowy nabytek Zoo - żółw jaszczurowaty »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie zoo
Żółw jaszczurowaty nie pasuje do koncepcji Naszego Zoo, był to raczej akt koleżeńskiej pomocy.
Zdjęć: 1  

Wrocław - wystartowały już wszystkie czartery »
Tekst opublikowany 2014-06-22, opracowanie otomedia.pl
Peloponez, Paphos i Madera to ostatnie z czarterowych nowości, wprowadzone w tym sezonie do siatki wrocławskiego lotniska. 21 czerwca lot na Lanzarote zainaugurował sezon wakacyjny.
Zdjęć: 1  

Prehistoryczne plażowanie »
Tekst opublikowany 2014-06-21, opracowanie otomedia.pl
Nie tylko dinozaury lubiły odpoczywać nad wodą. W Krasiejowie na Opolszczyźnie, w towarzystwie ponad 200 okazów tych wyjątkowych stworzeń, można bawić się i uczyć w Prehistorycznym Oceanarium, a także odpoczywać na specjalnej jurajskiej plaży.
Zdjęć: 4  

Jak podsłuchują Polacy? »
Tekst opublikowany 2014-06-18, opracowanie otomedia.pl
Afera taśmowa stawia pytanie o skłonność Polaków do nagrywania i podsłuchiwania. Sprzedaż akcesoriów szpiegowskich wzrosła w ubiegłym roku o 80%. Dlaczego coraz bardziej interesujemy się urządzeniami detektywistycznymi?

Mini fabryczka prochów »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie pol
Na terenie posesji należącej do jednego z mieszkańców Zgorzelca funkcjonariusze znaleźli linię oraz prekursory do produkcji środków odurzających, a także gotowy produkt w postaci metamfetaminy.
Zdjęć: 2  

Akcja Letnia 2014 »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie ug
W roku 2014 gmina Zgorzelec zorganizuje wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży w formach wyjazdowych oraz w miejscu zamieszkania.
Zdjęć: 1  

Dzień Rodziny w Trójcy »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej w Trójcy odbył się Drugi Dzień Rodziny, na który przybyło wiele dzieci wraz ze swoimi najbliższymi, jak również zaproszeni goście.
Zdjęć: 7  

Absolutorium dla wójta »
Tekst opublikowany 2014-06-17, opracowanie ug
16 czerwca w świetlicy Urzędu Gminy Zgorzelec odbyła się sesja Rady Gminy Zgorzelec, na której postanowiono jednogłośnie udzielić absolutorium wójtowi gminy Zgorzelec Kazimierzowi Janikowi w związku z wykonaniem budżetu za 2013 rok.
Zdjęć: 1  

„Emilka” bezkonkurencyjna w subregionie »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie emil
Ogromnym sukcesem może pochwalić się młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im.Emilii Plater, która wzięła udział w „Konkursie na Najlepszych Uczniów w Zawodzie w Roku 2014”.
Zdjęć: 4  

Kinga Kociełowicz - laureatką Konkursu Papieskiego  »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie LO
Konkurs Papieski to największy w Polsce konkurs dotyczący wiedzy o życiu i nauczaniu Jana Pawła II.
Zdjęć: 1  

Śniadeccy na podium mistrzostw Polski  »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie sp
15 czerwca w Łodzi zostały rozegrane zawody międzynarodowe w biegach rozstawnych dla wszystkich szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych.
Zdjęć: 12  

Święto Błękitnej Niezapominajki »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie ug
Zespoły ludowe spotkały się na Górnołużyckim Przeglądzie Kultury Ludowej – „Święto Błękitnej Niezapominajki” organizowanym przez łagowskie Górnołużyckie Błękitne Kamizelki przy współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Łagów i GOK.
Zdjęć: 5  

Festyn w Jerzmankach »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie ug
Na placu zabaw w Jerzmankach odbył się festyn sołecki. Jak co roku, Radzie Sołeckiej w organizacji imprezy pomagał Gminny Ośrodek Kultury.
Zdjęć: 7  

Osiek Łużycki drugi w Mini Euro 2014 »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie ug
Piłkarska reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim zdobyła drugie miejsce w turnieju Mini Euro 2014 zorganizowanym na kompleksie boisk Szkoły Podstawowej nr 2 w Zgorzelcu.
Zdjęć: 4  

Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie ug
We Wrocławiu odbyły się Lekkoatletyczne Igrzyska Dzieci. W finale wojewódzkim wystartowało prawie 450 zawodników z ponad 60 szkół w tym dziewczęta ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy.
Zdjęć: 7  

Gminny Konkurs Informatyczny »
Tekst opublikowany 2014-06-16, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej w Osieku Łużyckim odbył się Gminny Konkurs Informatyczny klas IV-VI. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych w Łagowie, Żarskiej Wsi, Trójcy i Osieka Łużyckiego - po 2 przedstawicieli z każdej szkoły.
Zdjęć: 5  

55 lat SOSW – sto lat i hakuna matata  »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie BRP
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu bardzo radośnie obchodził jubileusz 55-lecia. W uroczystości wzięli udział starosta Artur Bieliński i wicestarosta Mariusz Tureniec.
Zdjęć: 11  

Szpital odmładza tabor »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie sp
Zgorzelecki szpital modernizuje swój transportowy i ratunkowy tabor. Dwie wysokiej klasy karetki zastąpiły stare, wysłużone pojazdy. Nowe nabytki ZOZ-u obejrzał starosta Artur Bieliński.
Zdjęć: 5  

Nowoczesne zarządzanie w powiecie zgorzeleckim »
Tekst opublikowany 2014-06-15, opracowanie sp
W Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbyło się forum tematyczne pt. „Nowoczesne zarządzanie publiczne w jednostkach samorządu terytorialnego”.
Zdjęć: 3  

Klucze Sukcesu przyznane »
Tekst opublikowany 2014-06-13, opracowanie otomedia.pl
W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu już po raz 18. odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, najstarszego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu”.
Zdjęć: 23  

Silnie uzależniająca metamfetamina  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie pol
Zabezpieczono bardzo groźną, silnie uzależniającą metamfetaminę, z której można było uzyskać blisko pół tysiąca porcji handlowych.
Zdjęć: 1  

Ile za rodzinne wczasy za granicą?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie otomedia.pl
2 tygodnie w hotelu, przelot samolotem, gwarantowana pogoda, posiłki w cenie – wakacje 2014. Tak przedstawiają to prospekty największych biur podróży. A ile trzeba obecnie zapłacić za rodzinne wczasy?
Zdjęć: 1  

"Rz": Pierwszy powyborczy sondaż – kto w Sejmie?  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie rp.pl
Mimo przegranej w eurowyborach, poparcie dla partii Jarosława Kaczyńskiego wzrosło - wynika z pierwszego powyborczego badania IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Remont drogi Tylice-Mała Wieś Dolna  »
Tekst opublikowany 2014-06-09, opracowanie BRP
Trwają prace przy przebudowie drogi powiatowej nr 2383D pomiędzy miejscowościami Tylice i Mała Wieś Dolna. Długość remontowanego odcinka to 4 247,00 m.
Zdjęć: 4  

Festyn w Białogórzu »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie ug
Kolejny majowy weekend Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach spędził w Białogórzu. Wspaniałą zabawę zorganizował mieszkańcom sołtys wsi Czesław Chorbotowicz wraz z Radą Sołecką.
Zdjęć: 6  

Festyn Rodzinny w Jędrzychowicach »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie ug
Ogród przedszkolny „Krasnoludków” zmienił się nie do poznania. Były kolorowe balony, czerwone serca, piękne kwiaty, a także dmuchany zamek i specjalnie przygotowane przez nauczycielki i rodziców kąciki plastyczne.
Zdjęć: 3  

I Międzynarodowy Triathlon Łużycki za nami  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie sp
Wielkie sportowe emocje, fantastyczne widowisko i udane przedsięwzięcie - tak w telegraficznym skrócie można podsumować wczorajszy I Międzynarodowy Triathlon Łużycki.
Zdjęć: 1  

Rajd rowerowy śladami pamięci Wesołego »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie Foto: Wojciech Dobrołowicz
Niedawno zawiązane Stowarzyszenie „Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej” z siedzibą w Łagowie stawia sobie za cel ożywianie historii naszego regionu i docieranie z nią do jak najszerszego grona mieszkańców.
Zdjęć: 5  

Wicemistrzyni Europy z naszego powiatu  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie sp
Anna Zwirydowska, wicemistrzyni Europy w zapasach, gościła w starostwie. Zapaśniczka Anna Zwirydowska (28 l., obecnie w barwach ZTA Zgierz), świeżo upieczona wicemistrzyni Europy z Vantaa (Finlandia) i Mistrzyni Polski Seniorek (Solec Kujawski), razem ze swoim tatą odwiedziła zgorzeleckie starostwo.
Zdjęć: 1  

Najpiękniejsza wieś dolnośląska »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie ug
Spytków to nieduża wieś w gminie Zgorzelec, zamieszkała przez 122 mieszkańców. Od wielu lat działa tu Stowarzyszenie Spytków bez Granic, koło hafciarskie i Klub 4H. W Spytkowie widać na każdym kroku aktywność mieszkańców i wsparcie, jakiego udziela gmina.
Zdjęć: 6  

Konferencja z marszałkiem  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie sp
W Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu odbyła się konferencja prasowa z udziałem członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzego Tutaja, starosty zgorzeleckiego Artura Bielińskiego, wicestarosty Mariusza Tureńca oraz burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza.
Zdjęć: 1  

Dobry start w Trójcy »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie ug
Na stadionie w Zgorzelcu zmierzyli się ze sobą najlepsi lekkoatleci ze szkół podstawowych z całej strefy jeleniogórskiej.
Zdjęć: 4  

Dzień Dziecka w Czerwonej Wodzie i Zielonce  »
Tekst opublikowany 2014-06-04, opracowanie pol
Policjanci z Pieńska i Bogatyni wzięli udział w organizowanym przez Automobilklub Zagłębie Turoszowskie XXX Rodzinnym Rajdzie Samochodowym o „Uśmiech Dziecka”.
Zdjęć: 3  

Oto największe centrum handlowe w Polsce »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie otomedia.pl
Ruszyły prace budowlane nowej części Parku Handlowego Bielany. Powstanie nowoczesna galeria handlowa, połączona z dotychczasowym obiektem, parking podziemny oraz dwa poziomy ze sklepami, restauracjami i kinem. Będzie to największe centrum handlowe w Polsce.
Zdjęć: 14  

Koncert Marion Fiedler w Naszym Zoo  »
Tekst opublikowany 2014-06-03, opracowanie otomedia.pl
9 czerwca o godzinie 15 na scenie w Naszym Zoo wystąpi Marion Fiedler. Piosenkarka przywiezie ze sobą upominki dla naszych gości.
Zdjęć: 1  

W co inwestują posłowie? »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Damian Tomczyk/Andrzej Zwoliński, Money.pl
63 posłów wybrało fundusze jako lokatę kapitału, co dziesiąty gra na giełdzie, a obligacje są popularne tylko wśród nielicznych. Z przeanalizowanych przez portal Money.pl oświadczeń majątkowych posłów wynika, że najchętniej odkładają gotówkę w bankach.

Nowy tydzień w MDK  »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie JP
Olo, Młody, Franz... Kojarzycie tych bohaterów? Jasne! To postacie z kultowych już przecież „Psów” Pasikowskiego. Jeszcze do środy włącznie „Psy” w odświeżonej wersji można oglądać w naszym kinie PozaNova.
Zdjęć: 1  

Obozy młodzieżowe za granicą - trening językowy, czy może coś więcej? »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie MR
Jak nauczyć nastolatka samodzielności? To pytanie zadaje sobie dzisiaj niejeden rodzic. Dziś wozimy dzieci z zajęć na zajęcia. W dużych miastach zniknęły podwórka, gdzie od rana do wieczora można było spędzać czas, regulując we własnym gronie pierwsze dziecięce konflikty i spory. Jak zatem zmotywować nastolatka, do większej aktywności i przebojowości?

Palikot biednieje, Tusk się bogaci »
Tekst opublikowany 2014-06-02, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Topnieje majątek Janusza Palikota, ale mimo tego wciąż nie ma on sobie równych wśród liderów sejmowych partii. Natomiast uwagę w przypadku premiera Donalda Tuska zwraca przede wszystkim ponad trzykrotny wzrost wartości posiadanej gotówki. Wiemy też, w czym podobni do siebie są: prezes PiS Jarosław Kaczyński i szef SLD Leszek Miller.

Ostatnie przygotowania do Monster X Tour »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
Trwa odliczanie do rozpoczęcia ekstremalnej imprezy – Monster X Tour. Prawie 5 tysięcy ton nawiezionej ziemi. 17 tysięcy ton rozłożonej murawy. 200 ton wraków osobówek.
Zdjęć: 9  

Budujcie pływające samoróbki »
Tekst opublikowany 2014-06-01, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 15 czerwca na Kaczawę w środku Legnicy wypłyną pomysłowe pływadła wykonane przez uczestników XVI Spływu Samoróbek o Błękitną Wstęgę Kaczawy.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl