Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 52 informacji. Wszystkie poniżej.

Rekordowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław na lato »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
64 kierunki, a wśród nich gorące nowości, takie jak portugalska wyspa Madera, orientalne Maroko czy południowy Cypr.
Zdjęć: 1  

Rośnie wrocławskie Afrykarium  »
Tekst opublikowany 2014-03-27, opracowanie otomedia.pl
Prace na budowie Afrykarium-Oceanarium we wrocławskim ZOO przebiegają zgodnie z planem.
Zdjęć: 5  

Brzydkie kaczątko »
Tekst opublikowany 2014-03-26, opracowanie mdk
Kolejna propozycja Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu i Zdrojowego Teatru Animacji z Jeleniej Góry dla dzieci i rodziców. 30 marca pod zieloną kopułą przy ul. Parkowej 1 będzie można zobaczyć spektakl pt. „Brzydkie Kaczątko".
Zdjęć: 2  

Już za miesiąc rusza Bike Maraton 2014 »
Tekst opublikowany 2014-03-24, opracowanie otomedia.pl
W niedzielę 13 kwietnia, w Miękini, rusza kolejny sezon Bike Maraton, najpopularniejszego cyklu maratonów rowerowych w Polsce.
Zdjęć: 2  

"GPC": Ucinają nogi, zamiast leczyć  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie GPC
Polska jest jedynym krajem w Europie, w którym rośnie liczba amputacji kończyn z powodu miażdżycy - alarmują specjaliści cytowani przez "Gazetę Polską Codziennie".

Zarabiać jak bankierzy  »
Tekst opublikowany 2014-03-22, opracowanie Gazeta Wyborcza , niezalezna.pl
Prezesi polskich banków zarabiają po kilka milionów złotych rocznie. To nawet 200 razy więcej niż szeregowi pracownicy sektora bankowego, informuje „Gazeta Wyborcza”.

Kolejny sukces ucznia Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu  »
Tekst opublikowany 2014-03-20, opracowanie Gim2
W roku szkolnym 2013/2014 po raz drugi w historii uczniowie Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi wzięli udział w konkursie Liga Naukowa składającym się z trzech etapów: szkolnego, regionalnego i finału.
Zdjęć: 6  

Fotoradary przed Trybunałem »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Wydawało się, że o fotoradarach powiedziano już wszystko. Że niepotrzebne, nielegalne, wadliwej wcale nie wpływają na poprawę bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Kompania w ogniu napalmu »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie kpt. Ewa NOWICKA-SZLUFIK/fot: szer. Łukasz DUKAT
Wokół żołnierza płomienie, dym ograniczający widoczność, na twarzy maska przeciwgazowa, a przed nim zadanie: pokonać tor napalmowy.
Zdjęć: 12  

Kuźnia mistrzów fryzjerstwa  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie Zespół Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni
We Wrocławiu odbyły się Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska we Fryzjerstwie organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych. Po raz kolejny uczennice technikum usług fryzjerskich Zespołu Szkół Zawodowych im. św. Barbary w Bogatyni okazały się bezkonkurencyjne.
Zdjęć: 3  

Muzyczna Zadyma 2014  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie SP
Zapraszamy młodych muzyków z powiatu zgorzeleckiego do wzięcia udziału w przeglądzie Muzyczna Zadyma 2014. Organizatorem imprezy jest Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu.

Commenius w „Górniku”  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie ZSiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelc
W Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelcu odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego etapu projektu Commenius zatytułowanego: „Opieka z uwzględnieniem aspektu kulturowego”.
Zdjęć: 5  

Spotkanie z mistrzem  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie SP
W Szkole Podstawowej nr 1 w Pieńsku wicestarosta Mariusz Tureniec wziął udział w spotkaniu z wielokrotnym medalistą olimpijskim w zapasach Józefem Traczem.
Zdjęć: 13  

Szerokie porozumienie w sprawie remontów dróg  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie SP
W siedzibie Starostwa Powiatowego w Świdnicy 16 samorządów podpisało List Intencyjny dotyczący opracowania „Programu przewozów masowych pojazdami wysokotonażowymi w województwie dolnośląskim”.
Zdjęć: 1  

Berlin i Hanower zdobyty!  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie ZSiL im. Górników i Energetyków Turowa w Zgorzelc
Młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych - „Górnika” i „Emilki” w ramach kształcenia zawodowego zwiedzili targi branżowe w Hanowerze i Berlinie.
Zdjęć: 9  

25 lat zgorzeleckich mandolin!  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie otomedia.pl
Od momentu kiedy usiedli razem w sali prób i zaczęli grać, mija właśnie ćwierć wieku. Swój srebrny jubileusz Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów uczci - a jakże - koncertem!
Zdjęć: 3  

Rewolucja w Gimnazjum »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie ug
Gmina Zgorzelec zamierza zrewolucjonizować naukę w Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach. Planuje się, że od najbliższego roku szkolnego wszyscy uczniowie klas pierwszych Gimnazjum otrzymają do nauki komputery.
Zdjęć: 2  

III etap Przygody z Nysą »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie UG
Na bazie byłego przejścia granicznego w Radomierzycach powstaje Centrum Rekreacyjno - Turystyczne. To jeden z elementów III etapu projektu „Przygoda z Nysą – turystyczne zagospodarowanie pogranicza polsko - niemieckiego”.
Zdjęć: 3  

II Gminny Turniej Sportowy klas I-III »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie UG
17 marca odbył się w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim II Gminny Turniej Sportowy klas I-III o Puchar Naczelnika Wydziału Oświaty Promocji i Rozwoju Gminy Zgorzelec.
Zdjęć: 3  

Brawo Jerzmanki! »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie UG/MK
Na Łagowskim Obiekcie Sportowym 16 marca rozegrano pokazowy mecz hokeja pomiędzy drużyną Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach, a zespołem Orły Oleśnica. To pierwsze hokejowe spotkanie na tym obiekcie.
Zdjęć: 6  

Rośnie Europejskie Centrum »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie UG/MK
Minęły dopiero dwa miesiące odkąd pracownicy firmy Pre-Fabrykat weszli na plac budowy na terenie byłego Stalagu VIIIA, a już widać jak rosną ściany Europejskiego Centrum Edukacyjno-Kulturalnego Zgorzelec-Goerlitz.
Zdjęć: 6  

Odzyskano dwa samochody dostawcze  »
Tekst opublikowany 2014-03-19, opracowanie pol
Dwa odzyskane samochody dostawcze oraz zatrzymany mężczyzna podejrzany o paserstwo kradzionych pojazdów, to efekt działań zgorzeleckich policjantów.
Zdjęć: 4  

Qishan - w krainie chrupania i hałasu  »
Tekst opublikowany 2014-03-18, opracowanie zoo
Otwarcie przechodniej woliery „Qishan“ dla aleksandrett, wiewiórek i bażantów 23 marca o godz. 15.00 w Naszym Zoo Görlitz- Zgorzelec.
Zdjęć: 2  

Na Maltę, gdzie krajobrazy, historia i Hollywood  »
Tekst opublikowany 2014-03-16, opracowanie otomedia.pl
3 tysiące godzin słońca w ciągu roku i średnia temperatura na poziomie 23 stopni – Malta zaprasza wszystkich stęsknionych słońca i marzących o wypoczynku w hollywoodzkim klimacie.
Zdjęć: 7  

Rusza budowa OVO Wrocław  »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie otomedia.pl
Realizacja jednej z najbardziej oczekiwanych we Wrocławiu inwestycji staje się faktem. Niezwykły budynek, w którym znajdzie się pięciogwiazdkowy hotel, luksusowe apartamenty, biura i lokale usługowe, zostanie oddany do użytku w 2016 roku.
Zdjęć: 4  

Długołęka wspiera przyjaciół z Ukrainy »
Tekst opublikowany 2014-03-13, opracowanie Adrian Walczyk
W podwrocławskiej Długołęce odbyła się konferencja z delegatami partnerskiego miasta Sarny na Ukrainie. Tematem rozmów była obecna sytuacja społeczno-polityczna za wschodnią granicą.
Zdjęć: 2  

"PB": Gaz z węgla – Polska niezależna  »
Tekst opublikowany 2014-03-12, opracowanie Puls Biznesu
Australijski lider w badaniach nad podziemnym zgazowaniem węgla przekonuje, że ta technologia da Polsce niezależność energetyczną - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Zdjęć: 1  

Berlin, jakiego nie znacie »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
9 powodów, dla których warto odwiedzić to niezwykłe miasto
Zdjęć: 3  

Dla kogo Podróżnicze Oscary? »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Redakcja miesięcznika National Geographic Traveler ogłosiła nominowanych w 8. edycji konkursu TRAVELERY. „Podróżnicze Oscary” zostaną tradycyjnie wręczone w 6 kategoriach.
Zdjęć: 1  

Flaga dla Tybetu »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
10 Marca w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec, burmistrz Goerlitz ds. kultury dr. Michael Wieler oraz dyrektor Naszego Zoo dr. Sven Hammer, wspólnie wznieśli tybetańską flagę, na znak pamięci o Powstaniu tybetańskim z 10 marca 1959 roku.
Zdjęć: 1  

Dwa lata wysokich lotów  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie otomedia.pl
Blisko 3,9 mln odprawionych pasażerów, prawie milion przewiezionych walizek, 320 tysięcy wypitych kaw i… papieru toaletowego, jak stąd do Dubaju. Port Lotniczy Wrocław obchodzi swój jubileusz i podsumowuje dwa lata działalności nowego terminalu pasażerskiego.
Zdjęć: 1  

Muzeum Łużyckie - otwarcie nowej wystawy  »
Tekst opublikowany 2014-03-11, opracowanie MŁ
Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu zaprasza wszystkich miłośników fotografii na przekrojową wystawę prac Anny Musiałównej, warszawianki, od czterdziestu lat związanej z fotografią o tematyce społecznej.
Zdjęć: 2  

Wielkie pieniądze na zbrojenia »
Tekst opublikowany 2014-03-10, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet jeśli konsekwentnie w najbliższej dekadzie wydamy zaplanowaną, niebagatelną kwotę 130 miliardów złotych na modernizację armii, to dalej wobec Rosji będziemy bezbronni. To ułamek kwot, które potęgi militarne wydają na zbrojenia.
Zdjęć: 1  

Śmiech przez łzy »
Tekst opublikowany 2014-03-09, opracowanie fot.: Twitter/@EuromaidanPR/Internet/OTOMEDIA.pl/
Memy, karykatury, rysunki satyryczne. W Internecie znaleźć można coraz więcej ilustracji tego, co dzieje się na Ukrainie, a szczególnie wokół Krymu.
Zdjęć: 20  

Czym jeżdżą nasze panie? »
Tekst opublikowany 2014-03-08, opracowanie OTOMEDIA.pl
Ople, volkswageny i fiaty zwyciężają w rankingu popularności aut wybieranych przez kobiety. Zestawienie za rok 2013 przygotowało towarzystwo ubezpieczeń Gothaer.
Zdjęć: 3  

Co nam może zrobić Putin? »
Tekst opublikowany 2014-03-06, opracowanie Damian Słomski i Łukasz Pałka, Money.pl
Jeżeli konflikt o Krym się zaostrzy, a Polska poprze wprowadzenie sankcji przeciwko Rosji, to cała nasza gospodarka będzie miała poważne problemy. Ewentualna ekonomiczna zemsta Rosjan odbiłaby się przede wszystkim na branży spożywczej. Istnieje też ryzyko skoku cen paliw na stacjach benzynowych.
Zdjęć: 1  

Kupno mieszkania na wynajem – czy to ryzykowne? »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Przemysław Kotwicki, serwis otoDom.pl/Jarosław Mik
Nie ma róży bez kolców, należy mieć świadomość, jakie konsekwencje niesie decyzja o zakupie inwestycyjnym mieszkania. Przedstawimy także kilka porad, które pozwolą zmniejszyć ryzyko i uczynić transakcję bardziej bezpieczną dla inwestora.

Zoo - kolejne oznaki wiosny »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie zoo
W zeszłym roku do wrocławskiego zoo przyjechało stado nietoperzy. Szybko zaaklimatyzowały się w pawilonie Madagaskaru, czego efektem jest pierwszy przychówek. Młode długo ukrywało się pod skrzydłami samicy.
Zdjęć: 4  

Termy Cieplickie zapraszają »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Maja Nowak/ Termy Cieplickie
W Jeleniej Górze-Cieplicach otwarto nowoczesny aquapark Termy Cieplickie. To idealne miejsce dla aktywności sportowej, odpoczynku i spotkań biznesowych w otoczeniu Karkonoszy.
Zdjęć: 4  

Port Lotniczy Wrocław w górę  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie otomedia.pl
Luty upłynął na wrocławskim lotnisku pod znakiem połączeń niskokosztowych. Wzrost w tym sektorze ruchu wyniósł aż 13,6% w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.
Zdjęć: 1  

Przygoda z Nysą - więcej możliwości »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie ug
Ta wiadomość z pewnością ucieszy miłośników aktywnego wypoczynku, nie tylko z gminy Zgorzelec. Powiększają się możliwości wykorzystania turystycznego terenów nad Nysą i Witką.
Zdjęć: 3  

Podsumowanie i wybory w ZNP »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie ug
Rok 2014 to rok kampanii sprawozdawczo – wyborczej w Związku Nauczycielstwa Polskiego. W Oddziale ZNP w Gminie Zgorzelec kampanię rozpoczęło zebranie sprawozdawczo – wyborcze Sekcji Emerytów i Rencistów.
Zdjęć: 2  

Śmieci taniej dla mieszkańców gminy Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie ug
Od 1 marca mieszkańcy gminy Zgorzelec płacą o 3 zł mniej za zagospodarowanie śmieci zbieranych w sposób selektywny.
Zdjęć: 1  

Krasnoludki na balu »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie ug
Przedszkole w Jędrzychowicach zamieniło się w bajeczne miejsce, w którym nie zabrakło magicznych i wyjątkowych postaci.
Zdjęć: 3  

Kolejna promesa na odbudowę  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie SP
Starosta zgorzelecki Artur Bieliński, z rąk Sekretarza Stanu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji Stanisława Huskowskiego, otrzymał promesę powodziową na odtworzenie powiatowej infrastruktury zniszczonej wskutek ubiegłorocznej powodzi.
Zdjęć: 1  

Nowa sala terapeutyczno-rehabilitacyjna »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie sp
W Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Bogatyni oficjalnie otwarto salę wczesnego wspomagania rozwoju z elementami rehabilitacji i integracji sensomotorycznej.
Zdjęć: 6  

Nasi wabiarze jeleni najlepsi w Europie  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie Kazimierz Bieganowski/Ruszów
Polscy myśliwi, w tym reprezentanci naszego powiatu, zdobyli tytuł Mistrzów Europy w Wabieniu Jeleni. Mistrzostwa odbyły się w austriackim Salzburgu.
Zdjęć: 5  

Kadra Narodowa powołała Filipa  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie W. Pawłowski/UKS Warrior Zgorzelec
Filip Olszak - utalentowany i wielokrotnie nagradzany zawodnik UKS Warrior Zgorzelec, został powołany do Kadry Narodowej Juniorów Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego.
Zdjęć: 4  

Edukacja podczas ferii »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie um
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu postawiła na edukację zdrowotną oraz bezpieczeństwo podczas ferii zimowych dla dzieci biorących udział w zajęciach.
Zdjęć: 1  

Gangi rowerowe rozbite  »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie pol
Rozbite 3 grupy przestępcze, odzyskanych kilkadziesiąt skradzionych rowerów o wartości ponad 100 tysięcy złotych, 14 osób zatrzymanych, to jedne z efektów działań zgorzeleckiej (dolnośląsko – saksońskiej) policyjnej grupy NYSA.
Zdjęć: 2  

Atak na fryzjera »
Tekst opublikowany 2014-03-05, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do salonu fryzjerskiego i kradzież mienia. Łupem sprawcy padły pieniądze oraz sprzęt i akcesoria fryzjerskie.
Zdjęć: 1  

Ważna zmiana dla „Zabużan” – będą mogli uzyskać miliony? »
Tekst opublikowany 2014-03-04, opracowanie Marcin Zadrożny/HILLS LTS S.A.
Sprawy dot. mienia zabużańskiego, tj. mienia zostawionego przez Polaków przymusowo wysiedlonych w latach 1944-1952 z terenów należących przed II wojną światową do Polski, nie zostały w pełni rozwiązane do dnia dzisiejszego pomimo upływu przeszło pół wieku od tamtych wydarzeń.

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl