Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 38 informacji. Wszystkie poniżej.

Polskie rolnictwo ekologiczne zagrożone »
Tekst opublikowany 2014-02-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Rządowa polityka na kolejne lata może zahamować rozwój polskiego rolnictwa ekologicznego, które od wejścia Polski do UE rozwija się dynamicznie głównie dzięki funduszom unijnym.

"Rz": Tylko cztery partie w Sejmie  »
Tekst opublikowany 2014-02-25, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w ostatni weekend do Sejmu weszłyby tylko cztery partie: PiS, PO, SLD i TR - wynika z sondażu IBRiS Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

150 km/h autostradą „pod prąd”  »
Tekst opublikowany 2014-02-24, opracowanie pol
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z legnickiej komendy miejskiej zatrzymali obcokrajowca, który pędził autostradą A-4 „pod prąd” z prędkością 150 km/h. Kierowcą mercedesa okazał się 74 – letni mężczyzna.

Ukraińcy zarabiają trzy razy mniej, a ceny podobne »
Tekst opublikowany 2014-02-23, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Ukraińska gospodarka jest dziś warta 176 miliardów dolarów. Tyle, co polska 14 lat temu. Państwo rozwija przestarzały model ekonomiczny oparty na przemyśle ciężkim, utrzymuje i dopłaca do nierentownych kopalń i wspiera biznes oligarchów, a tracą na tym zwykli ludzie.
Zdjęć: 1  

Ryanair poleci z Wrocławia do Gdańska »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie otomedia.pl
Od lipca tanie linie lotnicze Ryanair uruchomią loty z Wrocławia do Gdańska. To kolejne po Warszawie krajowe połączenie irlandzkiego przewoźnika, który rozwija siatkę lotów z Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

W lipcu zniknie część fotoradarów »
Tekst opublikowany 2014-02-21, opracowanie INTERIA.PL/RMF
Ponad 200 masztów fotoradarów zniknie z polskich dróg do końca czerwca. Od lipca działać będą tylko fotoradary pomalowane na żółto, o których ustawieniu informuje znak drogowy.
Zdjęć: 1  

Przeprosiny »
Tekst opublikowany 2014-02-20, opracowanie otomedia.pl
OtoMedia.pl przeprasza Polską Grupę Pocztową S.A. – operatora pocztowego świadczącego usługi na rzecz Sądów oraz Prokuratur – za opublikowanie w dniu 27.01.2014 r. artykułu „Sklep wydał cudzy akt oskarżenia”, w którym znalazły się informacje nieścisłe i nieprawdziwe.
Zdjęć: 1  

OSP w Trójcy z wizytą u „Krasnoludków” »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
6 lutego Ochotnicza Straż Pożarna w Trójcy odwiedziła podopiecznych przedszkola "Krasnoludki" w Jędrzychowicach.
Zdjęć: 6  

Geodezyjny jubileusz  »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie SP
W Starostwie Powiatowym w Polkowicach odbyła się konferencja podsumowująca 15 lat działalności geodezji samorządowej, w której uczestniczyli Starosta Zgorzelecki Artur Bieliński i Geodeta Powiatowy Artur Klecki.
Zdjęć: 1  

Zapusty w Osieku »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
Kolorowo i barwnie było w Szkole Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim 14 lutego. Szkoła wzięła bowiem udział w korowodzie zapustowym*, który był jednym z elementów projektu „Tradycje wiecznie żywe- Dziadkowie wnukom”.
Zdjęć: 5  

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
Już po raz szósty w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorskie Prozy i Poezji Obcojęzycznej.
Zdjęć: 2  

Dzień Babci i Dziadka »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
W tym roku przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy obchodziły Dzień Babci i Dzień Dziadka 30 stycznia.
Zdjęć: 3  

Święto Gimnazjum nr 3  »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie um
14 lutego Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Zgorzelcu świętowało swoje 12-lecie. Wraz z uroczystością szkolną uczczono również 72. rocznicę powstania Armii Krajowej - patrona szkoły.
Zdjęć: 6  

Karnawał trwa »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie wesoło i głośno było do samego wieczora. Przedszkolaki i uczniowie klas I – III z łagowskiej podstawówki postanowili podtrzymać karnawałowe tradycje i fantastycznie się zabawić.
Zdjęć: 4  

Uczniowie Gimnazjum nr 1 myślą o wyborze zawodu  »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie um
Jednym z zadań gimnazjów jest prowadzenie doradztwa edukacyjno – zawodowego, które ma na celu wspieranie uczniów w planowaniu własnej ścieżki kształcenia i kariery zawodowej.
Zdjęć: 1  

Nowa szansa – pierwsze spotkanie »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie ug
W sali konferencyjnej Urzędu Gminy Zgorzelec zostało zorganizowane przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu I spotkanie rekrutacyjne z osobami chętnymi do udziału w Projekcie „Nowa Szansa”.
Zdjęć: 3  

Uniwersytet III Wieku zaczyna nowy semestr  »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie um
Po krótkiej przerwie międzysemestralnej Transgraniczny Uniwersytet Trzeciego Wieku znowu zaprasza na zajęcia. Inauguracja semestru wiosenno-letniego miała miejsce 19 lutego o godzinie 11.00 w Miejskim Domu Kultury.
Zdjęć: 1  

Policja szuka świadków »
Tekst opublikowany 2014-02-19, opracowanie pol
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu poszukują świadków zdarzenia drogowego zaistniałego w dniu 13 lutego, około godz. 7.00 w okolicy skrzyżowania ulic Prusa i Struga.
Zdjęć: 2  

25 kilometrów morderczej trasy  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Kilkanaście kilogramów obciążenia. Trudne orientacyjnie korytarze kompleksu Włodarz. Organizatorzy i zawodnicy twierdzą zgodnie: to był najbardziej wymagający i zaskakujący bieg w historii GF Point.
Zdjęć: 5  

Jak wygrać z windykatorem? »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie brykczynscy.pl
Do Twoich drzwi puka windykator? To nie koniec świata – pod warunkiem, że znasz swoje prawa. Firmy windykacyjne nie mają tak wielu uprawnień jak mogłoby się wydawać. Sprawdź jak wyjść z tarapatów obronną ręką.

Mieleński zlot morsów  »
Tekst opublikowany 2014-02-17, opracowanie otomedia.pl
Przy niemal wiosennej pogodzie 1736 uczestników XI Międzynarodowego Zlotu Morsów Mielno 2014 odbyło w samo południe rytualną kąpiel w Bałtyku.
Zdjęć: 6  

Airosoftowy bieg korytarzami kompleksu „Riese »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie otomedia.pl
W ramach airosoftowego biegu GF Point 250 uczestników przejdzie niedostępnymi korytarzami kompleksu „Riese”, największego projektu górniczo – budowlanego hitlerowskich Niemiec.
Zdjęć: 5  

Klęska podwyżki VAT! »
Tekst opublikowany 2014-02-13, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Podwyżka VAT do 23 procent nie przyniosła budżetowi państwa żadnych korzyści. Wpływy z tego podatku w porównaniu do PKB już są najniższe w historii, a może być jeszcze gorzej. Tak przynajmniej wynika z szacunków rządu na ten rok.

Polacy uciekają z kraju »
Tekst opublikowany 2014-02-11, opracowanie INTERIA.PL/Dziennik Gazeta Prawna
W ciągu ostatniego roku z kraju wyjechało nawet pół miliona osób. W ubiegłym roku ruszyła kolejna potężna fala emigracji po wielkim eksodusie rodaków w latach 2006-2007.
Zdjęć: 1  

Najdłuższa wyprawa polarna napędzana siłami człowieka »
Tekst opublikowany 2014-02-08, opracowanie otomedia.pl
7 lutego o godzinie 2:15 polskiego czasu brytyjscy polarnicy Ben Saunders i Tarka L'Herpiniere zapisali się na kartach historii.
Zdjęć: 1  

Dziadkowie w odwiedzinach u wnuków »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie zrobiło się bardzo tłoczno i bardzo rodzinnie za sprawą przedszkolaków, które tego dnia do oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich dziadków.
Zdjęć: 5  

Mam Haka na Raka »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
„Mam Haka na Raka” jest Ogólnopolskim Programem dla Młodzieży, którego ideą jest zaangażowanie młodych ludzi do kształtowania postaw dorosłych Polaków.
Zdjęć: 6  

Nowy radiowóz dla Policji  »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie SP
W Komendzie Powiatowej Policji w Zgorzelcu starosta zgorzelecki Artur Bieliński wziął udział w uroczystej odprawie rocznej, podsumowującej rok 2013. W odprawie uczestniczył zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Andrzej Łuszczyszyn.
Zdjęć: 4  

Zabawa karnawałowa »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
Uczniowie bawili się na Balu Karnawałowym. W tym roku odbył się on w świetlicy wiejskiej w Białogórzu, którą udostępnił nam Gminny Ośrodek Kultury w Radomierzycach.
Zdjęć: 3  

W Radomierzycach zabrzmiały kolędy »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
Za oknem śnieg, a w przytulnym ciepłym wnętrzu rozbrzmiewają dźwięki kolęd. Czy to nie idealny obraz bożonarodzeniowego klimatu? Taki właśnie nastrój zapanował w Radomierzycach w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury.
Zdjęć: 10  

Kolędowanie w Sławnikowicach i Trójcy »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
Jak co roku w Sławnikowicach i w Trójcy organizowane są spotkania kolędowe. Po raz pierwszy wzięli w nich udział uczniowie szkoły.
Zdjęć: 2  

Zmiany w bogatyńskiej straży pożarnej  »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie SP
Zmieniło się dowództwo Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Bogatyni.
Zdjęć: 7  

Najpiękniejszy żłóbek w powiecie jest w Żarskiej Wsi »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie ug
Zakończył się konkurs na najpiękniejszy żłóbek zorganizowany przez Starostę Zgorzeleckiego. Brało w nim udział 15 parafii z terenu powiatu zgorzeleckiego.
Zdjęć: 3  

Uderzenie w przestępczość samochodową  »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie pol
Rozbita grupa przestępcza, zabezpieczone skradzione samochody osobowe o wartości kilkuset tysięcy złotych, 5 osób zatrzymanych to efekt działań zgorzeleckiej polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA.
Zdjęć: 5  

Kradli na terenie Niemiec  »
Tekst opublikowany 2014-02-05, opracowanie pol
7 osób zatrzymanych i odzyskane rowery o wartości, co najmniej kilkunastu tysięcy złotych, to efekt działań zgorzeleckich funkcjonariuszy polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA.
Zdjęć: 1  

Ile za kilometr przejechanej nartostrady »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie oto
Szusowanie w Polsce i Czechach to wciąż koszt ok. 70 zł za km przejechanej nartostrady. Jazda na nartach i snowboardzie w krajach alpejskich i na Słowacji tymczasem staniała do 10 – 27 zł… Travelplanet.pl po raz drugi sprawdził ile tak naprawdę kosztują prawdziwe narciarskie wakacje w Karkonoszach i Tatrach w porównaniu do Dolomitów i Alp.

Rachunki za prąd w górę! »
Tekst opublikowany 2014-02-03, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Nawet o 30 procent mogą wzrosnąć nasze rachunki za prąd po ich uwolnieniu przez Urząd Regulacji Energetyki. Decyzja w tej sprawie powinna zapaść w tym roku. Już teraz, jak podaje portal Money.pl, gdy ceny energii dla gospodarstw domowych są regulowane, należymy do unijnej czołówki, jeżeli chodzi o udział wydatków na energię w domowych budżetach.

Podatek na kontrakty gwiazdorskie  »
Tekst opublikowany 2014-02-01, opracowanie INTERIA.PL
Wreszcie poznaliśmy szczegóły dotyczące planów nowelizacji ustawy medialnej. Wczoraj, resort kultury ujawnił 18-stronicowy dokument prezentujący nową koncepcję finansowania mediów publicznych.

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl