Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 48 informacji. Wszystkie poniżej.

W tym roku 61 wakacji »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie oto
Odpowiednio planując 26 dni urlopu w tym roku można odpoczywać łącznie przez 61 dni - wyliczył portal Money.pl. To efekt sześciu długich weekendów i dwóch dodatkowych dni wolne za święta, które w 2014 roku wypadają w soboty.

Oto co lekarze zarzucają prof. Chybickiej »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie Bożena Janicka
Lekarze rodzinni piszą List Otwarty do profesor Chybickiej: - "Pani publicznie głoszone tezy podważają autorytet lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej w oczach pacjentów…"
Zdjęć: 3  

Wyrzucał łupy przez okno »
Tekst opublikowany 2013-12-31, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem. Łupem sprawcy padły elementy wykonane z metali kolorowych.

Nowi rodzice zastępczy »
Tekst opublikowany 2013-12-30, opracowanie pcpr
W Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu zakończyła się dwudziesta dziewiąta edycja szkolenia kandydatów na opiekunów zastępczych prowadzona programem PRIDE.
Zdjęć: 10  

Oto kto wyśmiewa najnowszy polski czołg »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie Sławek Zagórski/INTERIA.PL
Pokazany na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach czołg PL-01 Concept nie jest nawet prototypem, a już wywołał wiele kontrowersji. Zwłaszcza wśród osób nie związanych z wojskiem.
Zdjęć: 10  

Długoterminowe prognozy: oto początek nowego roku »
Tekst opublikowany 2013-12-29, opracowanie INTERIA.PL
Początek przyszłego tygodnia zapowiada się raczej jesiennie. Nieco bardziej zimowo zrobi się dopiero w przyszły weekend. Lokalnie poprószy śnieg.

Najlepsze kierunki na Sylwestra z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie otomedia.pl
Zwiedzanie uliczek, szał zakupów, a na koniec noworoczna zabawa – to możliwe w europejskich metropoliach, a pasażerowie wrocławskiego lotniska chętnie z tej oferty korzystają.
Zdjęć: 1  

Mniej wypadków, ale więcej pijanych  »
Tekst opublikowany 2013-12-27, opracowanie pol
Mniej wypadków drogowych, mniej rannych, ale niestety więcej nietrzeźwych kierujących, to bilans trzech dni tegorocznych Świąt Bożego Narodzenia na Dolnym Śląsku.
Zdjęć: 1  

Polska rajem dla złodziei  »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL/NEWSERIA
Złodzieje stają się coraz bardziej zuchwali, ponieważ teraz za kradzież do 400 zł grozi im tylko mandat, a sklepikarze są bezradni.

Gdzie najczystsze powietrze w Polsce? »
Tekst opublikowany 2013-12-26, opracowanie INTERIA.PL
W Puszczy Boreckiej na Mazurach powietrze jest najczystsze w kraju. Pomiary stężenia najbardziej szkodliwego dla zdrowia pyłu zawieszonego prowadzone na stacji w Diablej Górze są przeciętnie 2-3-krotnie niższe niż w najbardziej zanieczyszczonych rejonach kraju.
Zdjęć: 1  

Mikołaj na zastępstwo »
Tekst opublikowany 2013-12-25, opracowanie pcpr
Mikołaj odwiedza Dzieci z Rodzin Zastępczych co roku, ale za każdym razem w innej formie. Tym razem przybył do Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu na zaproszenie pracowników Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Zgorzelcu.
Zdjęć: 7  

Oto najwięksi szkodnicy gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie INTERIA.PL/Pracodawcy RP
Przedsiębiorcy należący do Pracodawców RP, czytelnicy "Rzeczpospolitej" wyłonili finalistów antynagrody Gospodarcze Maliny 2013. Trafi ona do instytucji i osób, które miały w tym roku szczególnie szkodliwy wpływ na polską gospodarkę.

Wojewoda wprowadził zakaz  »
Tekst opublikowany 2013-12-24, opracowanie rtr
Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa wydał Rozporządzenie nr 4 z dnia 19 grudnia br., które stanowi m.in., że:

Jest praca w… Egipcie  »
Tekst opublikowany 2013-12-21, opracowanie INTERIA.PL/Praca za granicą
W Egipcie nie jest trudno o pracę w szkołach językowych, kurortach i przemyśle naftowym. Mile widziani są cudzoziemcy z dyplomem wyższych uczelni, nawet bez żadnego doświadczenia zawodowego, dlatego Afryka Północna to dobre miejsce na zawodowy start.

Budżet województwa przyjęty  »
Tekst opublikowany 2013-12-20, opracowanie otomedia.pl/onet.pl
Sejmik województwa dolnośląskiego uchwalił budżet na 2014 r. Jest rekordowy - przeznacza ponad 2 mld zł na wydatki w regionie. Uwzględniono w nim poprawki wniesione przez ugrupowanie Obywatelski Dolny Śląsk.

Młodzi przeciwko nacjonalizacji »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
Przedstawiciele inicjatywy NieZaglosuje.pl, która obecnie skupia ponad 20 organizacji młodzieżowych, zwrócili się do Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z prośbą o spotkanie.

Cofanie opieki zdrowotnej o 20 lat? »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie rtr
7 listopada br. odbyło się w Sejmie pierwsze czytanie projektu ustawy cofającej wskazówki zegara odmierzającego proces transformacji systemu opieki zdrowotnej o 20 lat.

Będzie taniej za śmieci »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie ug
Uchwałą Nr 206/12 z dnia 19 grudnia 2012r. Rady Gminy Zgorzelec dokonała wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy.
Zdjęć: 1  

Wigilia dla samotnych »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie ug
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, kiedy najbardziej doskwiera samotność tym, którzy nie mają z kim zasiąść przy wigilijnym stole.
Zdjęć: 6  

Gmina Zgorzelec trzecia w województwie »
Tekst opublikowany 2013-12-18, opracowanie ug
W miejscowości Obora koło Lubina odbyło się uroczyste podsumowanie dolnośląskich XIV Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. Przedstawiono tegoroczną klasyfikację gmin i powiatów.
Zdjęć: 3  

Taka będzie nowa Syrenka? »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie INTERIA.PL
Końcówka roku kojarzy mam się ze świątecznymi prezentami. W tej kategorii traktować można nie tylko upominki, jakie znajdziemy pod bożonarodzeniowym drzewkiem, ale też najnowsze wiadomości dotyczące polskiej motoryzacji.
Zdjęć: 3  

Nowy projekt w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie sp
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Zgorzelcu, odbyło się pierwsze z zaplanowanych dwóch spotkań polsko-niemieckiej grupy roboczej.
Zdjęć: 2  

Pijana opiekowała się dziećmi  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie pol
Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miała 28 - letnia kobieta, która „opiekowała się” swoimi dziećmi w wieku 1,5 roku i 8 lat.

Przedszkolaki na komendzie »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci otrzymali życzenia od dzieci z przedszkola „Bajka”. Najmłodsi mieszkańcy miasta zaśpiewali piękną kolędę i złożyli świąteczne życzenia funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym zgorzeleckiej komendy.
Zdjęć: 2  

Mistrzowie Mowy Polskiej  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie Bożena Blansjaar
W Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Zgorzelcu odbył się powiatowy etap konkursu wojewódzkiego „ I Ty możesz zostać Demostenesem! Dolnośląski Uczeń Mistrzem Mowy Polskiej”.
Zdjęć: 1  

Złote gody Państwa Jadwigi i Jana Narajewskich  »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie um
13 grudnia w Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Jadwiga i Jan Narajewscy.
Zdjęć: 3  

Święta dookoła świata »
Tekst opublikowany 2013-12-17, opracowanie otomedia.pl
Karp, opłatek, puste miejsce przy stole i choinka. To pierwsze skojarzenia, jakie przychodzą nam do głowy w związku ze Świętami Bożego Narodzenia. Jakie zwyczaje celebrowane są w innych krajach?
Zdjęć: 2  

Jakie auto kupić, żeby odliczyć VAT? »
Tekst opublikowany 2013-12-16, opracowanie Ewa Wilczyńska i Damian Tomczyk, Money.pl
Tylko do końca grudnia można sprzedać samochód firmowy i nie płacić VAT. Początek roku to szansa, żeby odliczyć pełny VAT od samochodów o masie do 3,5 tony z homologacją ciężarową. Taka możliwość będzie jednak tylko przez najwyżej kilka miesięcy i jest wynikiem luki prawnej.
Zdjęć: 1  

Konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie otomedia.pl
W Muzeum Współczesnym we Wrocławiu został oficjalnie ogłoszony konkurs na projekt maskotki X Światowych Igrzysk Sportowych – The World Games 2017 Wrocław.
Zdjęć: 5  

Straż – drugą drogówką? »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie Creandi.pl
Obowiązki straży gminnej i miejskiej są dość zróżnicowane, jednak analizując statystyki MSWiA można odnieść wrażenie, że straż coraz bardziej angażuje się w kontrolowanie kierowców, stając się niejako drugą drogówką.
Zdjęć: 1  

Kazimierz Janik nagrodzony przez Euroregion Nysa »
Tekst opublikowany 2013-12-13, opracowanie ug
Jak co roku Euroregion Nysa wyróżnił samorządowców i urzędy miast i gmin za współpracę międzysąsiedzką. Tegoroczną nagrodę za najwyższe osobiste zaangażowanie we współpracę transgraniczną otrzymał wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik.
Zdjęć: 3  

Zapal Światło Wolności »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie IPN
IPN zachęca do upamiętnienia ofiar stanu wojennego poprzez zapalenie 13 grudnia o 19.30 w oknie świeczki lub kliknięcie na miniaturkę świecy na stronie www.ipn.gov.pl.
Zdjęć: 1  

Przejęli luksusowe auta »
Tekst opublikowany 2013-12-12, opracowanie pol
Przejęli luksusowe auta
Zdjęć: 6  

Za drogo w sylwestra? Sprawdź, gdzie zaoszczędzisz! »
Tekst opublikowany 2013-12-11, opracowanie otomedia.pl
To już ostatnie dni na wybranie wymarzonego balu sylwestrowego. Jeśli koszty powitania Nowego Roku spędzają Ci sen z powiek, sprawdź gdzie wydasz najmniej.
Zdjęć: 3  

One powalczą o tytuł MISS POLSKI 2013 »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Marta Cybakow - Szachowska
Oto laureatki dwóch Gali Finałowych - Miss Wrocławia i Miss Dolnego Śląska, które już w tę niedzielę, wraz z pozostałymi 20 finalistkami z całej Polski, walczyć będą o tytuł.
Zdjęć: 19  

Obwodnica Warszawy kosztem Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2013-12-10, opracowanie Tomasz Sąsiada, Money.pl
Kolejny fragment obwodnicy Warszawy powstanie kosztem lepszego połączenia z Czechami. Warte ponad 37,5 miliarda złotych przetargi na budowę dróg ekspresowych rozpoczną się jeszcze w tym roku.

Jak odzyskać banki dla polskiej gospodarki »
Tekst opublikowany 2013-12-07, opracowanie INTERIA/Rafał Zaza/GAZETA BANKOWA
Rozmowa z prof. dr. hab. Witoldem Kieżuniem.

Komin runął – dostawy ciepła utrzymane »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie um
Wczoraj w godzinach wieczornych w wyniku porywistego wiatru runął 45 - metrowy stalowy komin Zakładu Energetyki Cieplnej w Bolesławcu.
Zdjęć: 2  

O dług upomną się po śmierci »
Tekst opublikowany 2013-12-06, opracowanie INTERIA.PL
Źle oszacowali swoje finansowe możliwości, dali się namówić rodzinie na kredyt, a może obniżyła im się stopa życiowa? Rośnie liczba emerytów, którzy za długi trafiają do Krajowego Rejestru Długów.

Monika Wilgocka - Mistrzynią Regionu Dolnego Śląska  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie rtr
Regionalny oddział Stowarzyszenia Florystów Polskich na Dolnym Śląsku zorganizował we Wrocławiu Krajowe Mistrzostwa Florystyczne Regionów, które odbyły się w Centrum Handlowym „Magnolia”.
Zdjęć: 5  

Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie um
W romantycznej scenerii Görlitzkiej Starówki od 6 grudnia br. przez dziesięć dni czeka na Gości coś niecodziennego. Nie czekając na Św. Mikołaja, każdy może zrobić sobie miły prezent przychodząc na uroczyste otwarcie jarmarku pełne muzyki.
Zdjęć: 1  

Diamentowe gody  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Diamentowe Gody świętowali Państwo Sabina i Tadeusz Szuccy.
Zdjęć: 3  

Koncert Mandolinistów z Grzegorzem Turnauem  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie Miejski Dom Kultury
Jak co roku w grudniu, Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów zaprasza na bożonarodzeniowy koncert. Jak co roku grudniowy koncert uświetni recital gwiazdy. Tym razem zaproszenie zgorzeleckich mandolinistów przyjął Grzegorz Turnau.
Zdjęć: 1  

Okradł kantor i zniknął  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie pol
Przedstawił się jako… „inspektor walutowy”, twierdził że ma przeprowadzić kontrolę kantoru wymiany walut. Po stwierdzeniu rzekomych uchybień, poszedł po protokoły do wypełnienia i… zniknął, a razem z nim gotówką.

Międzywojewódzki Turniej Zapaśniczy  »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie Waldemar Woźniak
152 zawodników reprezentujących 10 dolnośląskich klubów zapaśniczych uczestniczyło w Międzywojewódzkim Turnieju Zapaśniczym rozegranym w Zgorzelcu w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Młodzików w Zapasach.
Zdjęć: 8  

Gminni strażacy z nową motopompą »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie ug
Jednostki OSP z terenu gminy Zgorzelec nie mają powodu do narzekania.
Zdjęć: 1  

Turniej Andrzejkowy w Jerzmankach »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie ug
Od 2011 roku do Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach przyjeżdżają uczennice i uczniowie z klas piątych i szóstych ze szkół gminy Zgorzelec, by na tutejszej sali gimnastycznej wziąć udział w Andrzejkowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec.
Zdjęć: 8  

Posadzono drzewa »
Tekst opublikowany 2013-12-04, opracowanie ug
Pomimo deszczowej pogody, przeprowadzona została akcja sadzenia siedemdziesięciu drzew w gminie Zgorzelec.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl