Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 50 informacji. Wszystkie poniżej.

Polska nie wykorzysta unijnych pieniędzy? »
Tekst opublikowany 2013-11-28, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
- To niesłychane, ale poza machaniem plikiem dokumentów z Komisji Europejskiej premier Donald Tusk nie przedstawił żadnego planu współfinansowania unijnych inwestycji - alarmują eksperci.

Każdego można wrobić w wypadek? »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie Malwina Wrotniak-Chałada, Bankier.pl
Zagrożeniem na polskich drogach są nie tylko słabe umiejętności innych kierowców. Niebezpieczeństwo stanowią też oszuści, którzy celowo powodują lub fingują wypadki, żerując na nieświadomości przypadkowych ludzi.

Zadzwonisz 112 odbierze WCPR »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie (opr. ers)
Od 28 listopada wszystkie zgłoszenia na numer 112 z obszaru Dolnego Śląska będą odbierane w Wojewódzkim Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Operatorzy WCPR będą je przekierowywać do właściwych służb ratunkowych.
Zdjęć: 1  

Niemcy: płace minimalne, płatne autostrady, niższy wiek emerytalny »
Tekst opublikowany 2013-11-27, opracowanie INTERIA.PL
CDU/CSU i SPD osiągnęły w środę nad ranem porozumienie w sprawie umowy koalicyjnej, która ma stanowić podstawę programową nowego rządu Angeli Merkel.

Kiedy obowiązkowe „zimówki” »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie Justyna Halaś/VOTUM S.A.
Pomimo wielu projektów w Polsce nadal brakuje regulacji prawnych obligujących kierowców do zakładania w samochodach opon zimowych.

Nowy zarząd dolnośląskiej PO  »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie otomedia.pl
Rada dolnośląskiej Platformy Obywatelskiej wybrała zarząd regionu tej partii. Nie ma w nim byłego szefa struktur regionalnych Grzegorza Schetyny.

"Rz": Młodzi skazani na wyjazd »
Tekst opublikowany 2013-11-26, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Szansę widzą tylko 
w emigracji. Młodzi Polacy tracą wiarę, że w kraju czeka ich coś dobrego - czytamy na stronach "Rzeczpospolitej".

Najnowszy sondaż „Rz”: PO – 19 proc. »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie "Rz"
Rekonstrukcja rządu nie pomogła PO. Gdyby wybory odbyły się teraz, na Platformę zagłosowałoby zaledwie 19 proc. badanych.

Przechwycili pół tysiąca porcji narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie pol
Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę w wieku 30 lat podejrzanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu znaleźli ponad pół tysiąca porcji marihuany.
Zdjęć: 1  

Doda skoczy w Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie otomedia.pl
Doda ponownie skoczy w tłum… ale tym razem z dużo większej sceny - we wrocławskiej Hali Stulecia, w której samych multimediów będzie 260 m2.
Zdjęć: 2  

Polskie szklane kule podbijają świat »
Tekst opublikowany 2013-11-25, opracowanie Jarosław Mikołaj Skoczeń/Emmerson Realty S.A
Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, tradycyjnie zaraz po 1 listopada supermarkety zalała fala ozdób choinkowych.
Zdjęć: 7  

Szybko rośnie liczba samobójstw »
Tekst opublikowany 2013-11-24, opracowanie INTERIA.PL/DGP
Tempo wzrostu śmierci samobójczych w Polsce jest tak wysokie, jak w ratującej się przed bankructwem Grecji. Z Marią Jarosz, socjolog z Instytutu Studiów Politycznych PAN, kierownikiem Zakładu Przemian Społecznych i Gospodarczych, rozmawia Barbara Sowa.

Kolejarskie święto »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie otomedia.pl
Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Węglinieckiej oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Solidarność w Węglińcu serdecznie zapraszają w dniu 1 grudnia 2013 roku do Węglińca na coroczne obchody Święta Kolejarza.
Zdjęć: 1  

Szukają ofiar fałszywych policjantów  »
Tekst opublikowany 2013-11-23, opracowanie pol
Wyłudzali pieniądze za seks z nieletnią. Legniccy policjanci zatrzymali trzy osoby podejrzane o podszywanie się pod policjantów. Dwóch mężczyzn w wieku 21 i 33 lat, mieszkańców Legnicy oraz 33 – letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu.
Zdjęć: 2  

Święto wspinaczki we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie otomedia.pl
W najbliższą sobotę i niedzielę na ścianie wspinaczkowej Tarnogaj przy ul. Nyskiej we Wrocławiu zorganizowane zostaną jedne z największych amatorskich zawodów wspinaczkowych w Polsce. Do udziału zgłosiło się 250 zawodników.
Zdjęć: 1  

Abolicja w ZUS-ie »
Tekst opublikowany 2013-11-22, opracowanie INTERIA.PL
Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

Muszą zabrać pieniądze OFE »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dziewięć miliardów złotych - tej wysokości oszczędności będzie musiał wygospodarować w przyszłym roku rząd, jeżeli reforma systemu emerytalnego upadnie, albo gdy nie zostanie wprowadzona na czas.

Gala Stypendialna zDolny Śląsk 2013 »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie otomedia.pl
Na dzisiejszej uroczystości w Filharmonii Wrocławskiej 54 laureatów XIII edycji Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" i 7 laureatów Programu Stypendiów Pomostowych otrzymało dyplomy stypendialne.
Zdjęć: 5  

Wyróżnienia dla szkoły w Trójcy »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie ug
Uczniowie SP im. Osadników Wojskowych w Trójcy wzięli udział w konkursie plastycznym „Mój dom, moje miasto, moja ojczyzna” organizowanym przez Region NSZZ „Solidarność” Dolny Śląsk i Międzyregionalną Sekcję Oświaty i Wychowania.
Zdjęć: 2  

Wystawa o rzezi wołyńskiej  »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie ug
W holu Urzędu Gminy Zgorzelec, przy ul. Kościuszki 70 można obejrzeć wystawę przygotowaną przez Komitet Organizacyjny Obchodów 70 Rocznicy Ludobójstwa Dokonanego przez OUN-UPA na Kresach II Rzeczypospolitej.
Zdjęć: 4  

Krasnoludki lubią się bawić »
Tekst opublikowany 2013-11-20, opracowanie ug
Można bez wahania stwierdzić, że krasnoludki lubią dobrą zabawę. Taki wniosek można wysnuć towarzysząc polskim Krasnoludkom z Jędrzychowic z grupy „Słowików” podczas wizyty u zaprzyjaźnionych Krasnali z Schönau-Berzdorf.
Zdjęć: 4  

Zielona szkoła uczniów Gimnazjum nr 1  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie Andrzej Kozak
Uczniowie klas sportowych Gimnazjum Nr 1 w Zgorzelcu - 2a i 3a uczestniczyli w obozie sportowo - rekreacyjnym w Szklarskiej Porębie - Piechowicach.
Zdjęć: 1  

Udany sezon lekkoatletów OSY  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie Józef Marcinów/um
Polska Federacja Sportu Młodzieżowego ogłosiła wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży za sezon 2013. Wśród 868 sklasyfikowanych gmin Zgorzelec uplasował się na 114 pozycji z dorobkiem 210,37 pkt.
Zdjęć: 8  

Złote gody Marianny i Edwarda Zielińskich  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Marianna i Edward Zielińscy.
Zdjęć: 3  

Współpraca Zgorzelca i Goerlitz przykładem  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie um
Wystawa „Miasto i jego obywatele. Görlitz i Zgorzelec 1945-1989“ do końca listopada będzie gościć w warszawskim Muzeum Etnograficznym. Po Berlinie, Zgorzelcu, Dreźnie, Brukseli, Jagniątkowie i Görlitz to już ósmy „europejski przystanek” ekspozycji.
Zdjęć: 6  

Żądali haraczu  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie pol
Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 36, 38 oraz 40 lat podejrzanych o rozbój, wymuszenie rozbójnicze, a także uszkodzenie ciała. Mężczyźni od właścicielki nocnego klubu zażądali regularnych wypłat pieniędzy.
Zdjęć: 1  

Przechwycili 2 tys. porcji narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie pol
Policjanci dolnośląsko – saksońskiej grupy NYSA zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o uprawę konopi i posiadanie środków odurzających.
Zdjęć: 3  

Wrocław-Berlin na wiosnę? »
Tekst opublikowany 2013-11-19, opracowanie otomedia.pl
Linie lotnicze Etihad planują wejść do Polski i przygotowują się do uruchomienia od 1 kwietnia 2014 r. połączeń z Wrocławia do Berlina. Dla podróżnych Portu Lotniczego Wrocław będzie to oznaczało uzupełnienie oferty połączeń dla biznesu, ale nie tylko.
Zdjęć: 1  

Słowackie media zachwycone kibicami »
Tekst opublikowany 2013-11-17, opracowanie INTERIA.PL
Słowackie media, w relacjach z meczu Polska - Słowacja (0-2) zwracają uwagę na zachowanie polskich kibiców.

ZUS zbankrutuje przed 2020  »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie INTERIA.PL
Fundacja Republikańska oraz Związek Przedsiębiorców i Pracodawców przedstawiły "Raport o sytuacji ZUS", w którym obie organizacje podważają rządowe prognozy dotyczące sytuacji systemu emerytalnego. Według autorów raportu, ZUS zbankrutuje w przeciągu 5-8 lat.

Masowo zamykają apteki »
Tekst opublikowany 2013-11-15, opracowanie Puls Biznesu
Od początku roku w całym kraju zamkniętych zostało 1030 aptek, wynika z abalizy firmy badawczej IMS Health. Zdecydowana większość zamkniętych aptek to placówki indywidualne lub zrzeszone w minisieci składające się z 2-4 aptek.

Ważne przed meczem Polska – Słowacja  »
Tekst opublikowany 2013-11-14, opracowanie otomedia.pl
Bramy Stadionu Wrocław otwarte zostaną już na trzy godziny przed meczem, dlatego organizatorzy zachęcają do przyjazdu na stadion jak najwcześniej, tym bardziej, że na kibiców będzie czekało wiele atrakcji na esplanadzie stadionu.
Zdjęć: 1  

Lekarze rodzinni do premiera - Nie ma takich słów... »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie Bożena Janicka, prezes PPOZ
Szanowny Panie Premierze,

"Rz" – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-11-13, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
PiS może liczyć na poparcie 31 proc. ankietowanych, PO - 20 proc., a SLD - 15 proc. - wynika z sondażu IBRiS "Homo Homini" dla "Rzeczpospolitej".

GW: "Amnestia" dla pijaczków i złodziejaszków »
Tekst opublikowany 2013-11-09, opracowanie INTERIA.PL/GW
Ponad 10 tys. osób powinno opuścić w sobotę więzienia. W sądach - pisze "Gazeta Wyborcza" - trwa nerwowe przeglądanie setek tysięcy akt, żeby wyłowić tych, którzy mają wyjść. Bo inaczej budżet może płacić odszkodowania.

Wielkie kłamstwo o Warszawie »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie INTERIA.PL
62 lata temu, 6 listopada 1951 roku, punktualnie o godzinie 14 z taśmy montażowej świeżo wybudowanej Fabryki Samochodów Osobowych na Żeraniu zjechała Warszawa M20 oznaczona numerem 000 001.
Zdjęć: 1  

Nie odrzucajcie referendum »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie cwiżr
W przeddzień głosowania nad referendum ws. 6-latków, Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny, instytucja skupiająca wokół siebie kilkaset organizacji prorodzinnych z całej Polski, wystosowała do posłów PO i PSL apel o poparcie tej inicjatywy, pod którą podpisało się blisko milion obywateli.

Po co ZUS-owi reklama? »
Tekst opublikowany 2013-11-07, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
W przyszłym roku na utrzymanie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wydamy 4,267 mld zł, to jest aż o blisko 80 mln zł więcej niż w obecnym. Po przejęciu składek z OFE, ten wzrost kosztów może być jednak dwukrotnie wyższy.

Narkotyki na poddaszu »
Tekst opublikowany 2013-11-06, opracowanie pol
Funkcjonariusze polsko – niemieckiej policyjnej grupy NYSA zatrzymali mężczyznę w wieku 20 lat podejrzanego o uprawę i posiadanie środków odurzających.
Zdjęć: 1  

CYRKUS zaprasza do nowego sklepu  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie rtr
Projekt „CYRKUS im Laden / w sklepie" stowarzyszenia Kulturbrücken Görlitz e.V. (Mosty Kultur Zgorzelec) znalazł nową arenę cyrkową na zbliżający się sezon od jesieni do wiosny w Görlitz/Zgorzelcu – na ulicy Neißstraße 8 w Görlitz.
Zdjęć: 1  

Wieczorny Mityng LA  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Kozak
W Gimnazjum Nr 1 w Zgorzelcu odbyła się po raz pierwszy lekkoatletyczna impreza sportowa przy sztucznym oświetleniu WIECZORNY MITYNG LA.
Zdjęć: 1  

Sukces koszykarzy z Gimnazjum nr 2  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Magda Ponarad
W gimnazjum odbyły się Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców. W turnieju wystartowały reprezentacje trzech zgorzeleckich gimnazjów.
Zdjęć: 1  

Zgorzeleckie obchody Dnia Seniora  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie um
Życzenia, gratulacje, śpiew, taniec i świetne nastroje towarzyszyły spotkaniu z okazji Światowego Dnia Seniora, które odbyło się w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury.
Zdjęć: 19  

Wracają kontrole graniczne  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie msw
Minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz podpisał rozporządzenie w sprawie przywrócenia tymczasowo kontroli granicznej osób przekraczających granicę państwową stanowiącą granicę wewnętrzną.
Zdjęć: 1  

8. Bieg przy Pochodniach  »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie um
8 listopada wystartuje tegoroczna ósma już edycja Biegu przy Pochodniach Mostami Goerlitz-Zgorzelec.
Zdjęć: 1  

Które wiadomości oglądamy? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie press.pl
Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement, na które powołuje się serwis press.pl jedynym programem informacyjnym, który poprawił swój wynik są „Wydarzenia Polsatu”. Największy spadek oglądalności odnotowały natomiast „Fakty” TVN.

Zaproszenie organizacji pozarządowych »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie rtr
Dolnośląska Rada Rada ds. Młodzieży zaprasza organizacje pozarządowe oraz wszystkich zainteresowanych na spotkanie otwarte, które odbędzie się 13 listopada 2013 roku o godzinie 16 w Starostwie Powiatowym w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

W budżecie zabraknie 20 mld? »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Forsowane przez rząd Donalda Tuska, przekazanie obligacji z OFE do ZUS oraz ich umorzenie narusza konstytucję - uważają przedstawiciele Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych.

Ochotnicy OSP odwiedzili groby strażaków »
Tekst opublikowany 2013-11-05, opracowanie ug
Pamięć o ludziach którzy odeszli - nie tylko o najbliższych, ale też o tych, którzy przed nami budowali … organizowali … tworzyli … pracowali … - jest wyrazem naszej kultury i wdzięczności.
Zdjęć: 2  

Zginęły 3 osoby, zatrzymano 33 pijanych »
Tekst opublikowany 2013-11-03, opracowanie pol
Od czwartku do soboty na drogach odnotowano mniej wypadków niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. W ramach prowadzonej akcji „ZNICZ 2013” policjanci zatrzymali łącznie 78 nietrzeźwych kierujących.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl