Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 64 informacji. Wszystkie poniżej.

Kto zapłaci za dewastację nagrobka? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Gothaer TU S.A.
Każdego roku na cmentarzach regularnie dochodzi do dewastacji nagrobków i grobowców. Co zrobić, aby zabezpieczyć grób nie tylko 1 listopada?

Protasiewicz: Ja mam czyste sumienie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita/Gazeta Wyborcza
"Grzegorz Schetyna jako przewodniczący regionu pozwolił na pompowanie kół PO. Ja mam czyste sumienie, bo wiele razy prosiłem go o interwencję. Nie było żadnej reakcji - mówi w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej" nowy szef regionu dolnośląskiego Jacek Protasiewicz.

Uczczono ofiary ludobójstwa »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie Janina Słabicka/Foto: Renata Chmielewska
„Nie o zemstę, lecz o pamięć wołają ofiary” - pod takim hasłem w Gimnazjum w Jerzmankach odbyła się uroczystość upamiętniająca 70 rocznicę banderowskiego ludobójstwa dokonanego przez OUN-UPA na ludności polskiej na Kresach Wschodnich.
Zdjęć: 10  

Co z tymi śmieciami? »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie ug
W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy Zgorzelec zebrani wysłuchali informacji zastępcy wójta Piotra Machaja dotyczącej realizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, czyli tzw. ustawy śmieciowej.
Zdjęć: 2  

Pasowanie na uczniów »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej im. Osadników Wojskowych w Trójcy odbyła się uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów.
Zdjęć: 1  

Gimnazjaliści w Krainie Łużyckich Osobliwości »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie ug
Uczniowie z Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach zwyciężyli w etapie powiatowym XI Międzypowiatowego Turnieju Wiedzy o Bioregionie pod hasłem "W krainie łużyckich osobliwości".
Zdjęć: 3  

Krasnoludki już oficjalnie »
Tekst opublikowany 2013-10-30, opracowanie ug
Publiczne Przedszkole w Jędrzychowicach działa od 2 września 2013 roku, po półtorarocznym okresie remontu budynku po dawnej szkole podstawowej.
Zdjęć: 11  

I kolejny sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie niezalezna.pl/TVN
35 procent ankietowanych - tylu zagłosowałoby na PiS, gdyby dzisiaj musieli pójść do urn. Na Platformę Obywatelską chciałoby głosować tylko 27 procent respondentów.

NIK: Polska przepłacała za gaz »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie INTERIA.PL
Polska przepłacała za gaz kupowany od Rosji - ocenia Najwyższa Izba Kontroli. Powodem jest między innymi uzależnienie od jednego kierunku dostaw paliwa.

Ile kosztują nasze służby specjalne? »
Tekst opublikowany 2013-10-28, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Ponad miliard złotych rocznie kosztuje utrzymanie pięciu służb specjalnych w Polsce. Uprawnienia do podsłuchiwania obywateli i sięgania po billingi ma jednak więcej instytucji, nawet skarbówka.

Ostatni sondaż - zwrot w preferencjach?  »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.PL
W najnowszym sondażu TNS dla "Wiadomości" PO ma 9 punktów przewagi nad PiS. Na partię Donalda Tuska chciałoby głosować 41 procent respondentów.

"wSieci" ujawnia nieznane zdjęcie ze Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl/wSieci
Na okładce najnowszego numeru tygodnika "wSieci", który ukaże się w kioskach w poniedziałek, znajduje się niepublikowane dotąd zdjęcie premiera Donalda Tuska i Władimira Putina, które zostało wykonane tuż po tragedii w Smoleńsku.
Zdjęć: 1  

Jacek Protasiewicz przewodniczącym dolnośląskiej PO »
Tekst opublikowany 2013-10-27, opracowanie INTERIA.pl
W drugim tego dnia głosowaniu na szefa dolnośląskiej PO wygrał Jacek Protasiewicz, który pokonał Grzegorza Schetynę.

Zmiana czasu – staną pociągi »
Tekst opublikowany 2013-10-26, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl
W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy. 27 października nad ranem cofniemy wskazówki zegarów z godz. 3.00 na godz. 2.00, dzięki czemu będziemy spali o godzinę dłużej. Czas letni zacznie znów obowiązywać 30 marca 2014 r.
Zdjęć: 1  

Apel dyrektora gimnazjum o pomoc dla ucznia »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie Gim 2
Kacper Tobolski to uczeń drugiej klasy Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Jana Pawła II w Zgorzelcu, który zachorował na nowotwór złośliwy, zwany też czerniakiem.
Zdjęć: 1  

CBOS: Rząd słabnie w sondażach »
Tekst opublikowany 2013-10-25, opracowanie INTERIA.PL
W październiku rząd cieszył się 20-proc. poparciem; negatywnie o Radzie Ministrów wypowiedziało się 46 proc. - wynika z sondażu CBOS. Z tego, że na czele rządu stoi Donald Tusk, zadowolonych było 25 proc. badanych, a niezadowolonych 61 proc. respondentów.

Zimowy rozkład Portu Lotniczego Wrocław »
Tekst opublikowany 2013-10-24, opracowanie rtr
Zimowe loty do Rzymu i Barcelony. Oferta dla miłośników narciarstwa, czyli podalpejski Turyn. Więcej lotów do Londynu Stansted i Dublina. Nadchodzący sezon zimowy zapowiada się lepiej niż w ubiegłym roku, a na pasażerów czekają ciekawe nowości.
Zdjęć: 1  

"Zagranica" o polskich kierowcach »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie INTERIA.PL
Prestiżowy brytyjski tygodnik The Economist opublikował w swym internetowym wydaniu nasycony wstrząsającymi (dla zachodnich Europejczyków) danymi liczbowymi aczkolwiek wyważony w tonie artykuł na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce.

Przewozy autokarowe »
Tekst opublikowany 2013-10-23, opracowanie MR
Przewozy autokarowe zapewniają pasażerom bezpieczne i komfortowe podróżowanie po całej Europie. Firmy przewozowe, takie jak np.: Eurolines, Ecolines, Agat, Polonia Transport, Becker Reisen, Rudnik Tumay, Interbus, Sindbad, czy też Est Lorek przedstawiają bogatą ofertę transportową, gwarantującą transport osób. Transport autokarowy w ciągu ostatnich lat stał się bardzo popularną formą podróżowania. Jest on wybierany przez wiele osób, dla których to najkorzystniejsza forma przemieszczania się. Przewozy autokarowe charakteryzują się bowiem stosunkowo niską, konkurencyjną do innych formą transportu ceną, komfortem, a także dużą dostępnością przystanków autobusowych.

PE chce ograniczyć prawa rodziców »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie CWIdŻiR
Dziś w Parlamencie Europejskim odbędzie się debata i głosowanie nad projektem Rezolucji w sprawie zdrowia reprodukcyjnego i seksualnego oraz praw w tej dziedzinie.

"Fakt": Rząd nie oszczędza tylko na sobie »
Tekst opublikowany 2013-10-22, opracowanie INTERIA.PL/Fakt
"Fakt" pisze o tym, że rząd szuka oszczędności, gdzie tylko może, a jednocześnie z roku na rok ministerialni urzędnicy dostają coraz wyższe nagrody.

Narkotykowa plantacja za 3 miliony złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie pol
Policjanci CBŚ, współpracując z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu i legnickiej Straży Granicznej, zlikwidowali na terenie powiatu lubańskiego, plantację konopi indyjskich.
Zdjęć: 7  

Katyń - Trybunał umywa ręce »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie oto
21 października Wielka Izba Trybunału Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu uznała, że nie będzie się zajmował rzetelnością rosyjskiego śledztwa, prowadzonego miedzy 1990-2004.

"Rz": Po referendum bez zmian – najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-21, opracowanie INTERIA.PL/rp.pl
Referendum warszawskie nic nie zmieniło w układzie sił politycznych. Na PiS chce głosować 31 proc. respondentów, a na PO 22 proc. - wynika z sondażu Homo Homini dla "Rzeczpospolitej".

Komplet na Gali Thai Battle II »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie St.Wr.
Sobotnia Gala Thai Battle II, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadionu Wrocław, zgromadziła komplet publiczności. Kibice przez blisko cztery godziny emocjonowali się 12 walkami, których część zakończyła się efektownymi nokautami.
Zdjęć: 11  

Zamach na nasze pieniądze pewny – co robić? »
Tekst opublikowany 2013-10-20, opracowanie INTERIA.PL/GAZETA FINANSOWA
To pytanie powoli zaczyna sobie zadawać większość obywateli naszego państwa. Zamach na nasze pieniądze z OFE jest już pewny. Lada dzień posłowie PO-PSL przegłosują zabranie naszych miliardów do ZUS.

Każde wykroczenie ma kończyć się mandatem »
Tekst opublikowany 2013-10-18, opracowanie niezalezna.pl/onet.pl
Co z tego, że możemy stosować środki wychowawcze, w tym pouczenia, skoro komendanci zabraniają takich praktyk.

Emigracja, a rynek mieszkań - jest źle »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie Emmerson Realty S.A.
Ze względu na znaczenie dla rynku nieruchomości jednym ze wskaźników wartych obserwacji są dane GUS o rozmiarach emigracji. Niestety nie napawają one optymizmem.

"ND": Dopalacze wracają »
Tekst opublikowany 2013-10-17, opracowanie INTERIA.PL/Nasz Dziennik
Na rynek wchodzą masowo elektroniczne papierosy, które mogą zawierać substancje psychoaktywne charakterystyczne dla dopalaczy - twierdzi "Nasz Dziennik".

Dzień Edukacji Narodowej w gminie Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie ug
Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie. Motto Jana Zamoyskiego od lat przyświeca władzom gminy. Wójt Kazimierz Janik i jego ekipa wie, jak ważne jest dobre wykształcenie, szczególnie tu, na terenach wiejskich.
Zdjęć: 6  

Dramat polskich dróg »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do końca tego roku sieć płatnych dróg, objętych system viaTOLL, zwiększy się w Polsce o kolejne 460 km. Wczoraj w Gdańsku, firma Kapsch Telematic Services, operator systemu, ogłosiła jego rozszerzenie o kolejne odcinki. W sumie do płatnych tras dołączą fragmenty autostrad A1, A2 oraz A4.

Koncert Lusatia na otwarcie sezonu »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie ug
W Szkole Podstawowej w Osieku Łużyckim odbył się koncert Zespołu Pieśni i Tańca „ LUSATIA”, otwierający sezon 2013/2014. Zespół działa prężnie już od ponad 6 lat przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Zgorzelcu.
Zdjęć: 4  

Powstanie Warszawskie. Pamiętamy »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie ug
Zespół Pieśni i Tańca „Lusatia” z Osieka Łużyckiego przedstawił widowisko poetycko-muzyczne „Bój skończony i… nic, oprócz Sławy…” upamiętniające 69 rocznicę upadku Powstania Warszawskiego.
Zdjęć: 5  

Gimnazjum 1 czwarte na Dolnym Śląsku  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Andrzej Kozak - Gim 1
Podczas uroczystego otwarcia Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014 zostały wyróżnione najlepsze szkoły z województwa dolnośląskiego we współzawodnictwie sportowym.
Zdjęć: 7  

Rowerowa integracja niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie otomedia.pl
Na Dolnym Śląsku realizowane będą bezpłatne szkolenia i wycieczki z użyciem rowerów typu handbike - z napędem ręcznym dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Zdjęć: 1  

Rozstrzygnięcie konkursu na balkon, ogród kwiatowy »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie UM
XIII edycja konkursu na „Najładniejszy balkon, przydomowy ogród kwiatowy i teren wokół Wspólnoty Mieszkaniowej” został rozstrzygnięty.
Zdjęć: 22  

Żywa lekcja historii  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie Sylwia Olszak
Najnowszy film Irka Dobrowolskiego "Sierpniowe niebo. 63 dni chwały" stał się pretekstem do wspólnego spotkania trzech pokoleń.
Zdjęć: 1  

Odkryj owoce z naturalnych sadów  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie rtr
Jak uczyć i informować o korzyściach płynących z tradycyjnych sadów dowiedzieć się można już 15 listopada w Bad Muskau (Niemcy) podczas polsko-niemieckiego seminarium.
Zdjęć: 1  

Złote gody  »
Tekst opublikowany 2013-10-16, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Urszula i Władysław Przybyszowie.
Zdjęć: 4  

Włam do campera »
Tekst opublikowany 2013-10-15, opracowanie pol
Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy kilka godzin po jednej z kradzieży, gdy niósł swój łup. Teraz za czyny, o które jest podejrzany odpowie przed sądem.
Zdjęć: 2  

Odra – Niemen Kresowianom »
Tekst opublikowany 2013-10-13, opracowanie SON
Stowarzyszenie Odra – Niemen zaprasza do kolejnej edycji akcji RODACY-BOHATEROM, w ramach której organizuje ogólnopolską akcję zbierania darów: Paczka Świąteczna dla Polskiego Kombatanta Na Kresach - Boże Narodzenie 2013 .
Zdjęć: 14  

Ostatnia szansa – leć tanio na południe  »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie otomedia.pl
Siatka połączeń Portu Lotniczego Wrocław zapewnia spore możliwości wypoczynku na południu Europy. Leć do Paryża, Bolonii lub na Kretę Chanię - już od 156 zł.
Zdjęć: 1  

Jak nie płacą mandatów z fotoradarów? »
Tekst opublikowany 2013-10-12, opracowanie INTERIA.pl/Motor
Tylko co dziesiąte zdjęcie wykonane przez fotoradar kończy się wypisaniem mandatu. Kierowcy nauczyli się sprytnie uciekać przed odpowiedzialnością.

CBOS: PiS - 28 proc.; PO - 22 proc.  »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie INTERIA.pl
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w październiku, wygrałoby je PiS, na które zagłosowałoby 28 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu; PO uzyskałaby 22 proc.; do Sejmu dostałoby się jeszcze SLD - 8 proc. i PSL - 6 proc. - wynika z sondażu CBOS.

Wrocław bierze Śląsk »
Tekst opublikowany 2013-10-10, opracowanie um
Dziś zostało podpisane porozumienie pomiędzy miastem Wrocław i spółką Bithell Holdings Ltd. – akcjonariuszami WKS Śląsk Wrocław.

Rugby przed ołtarzem »
Tekst opublikowany 2013-10-09, opracowanie Patrycja Górecka
Ślub i rugby... Dwa tematy, które na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą nic wspólnego. A jednak są tacy, którzy potrafili połączyć subtelność z rywalizacją... Przykładem są kamerzyści weselni, tworzący zaskakujące i oryginalne klipy poślubne.
Zdjęć: 1  

Afera na Politechnice Wrocławskiej »
Tekst opublikowany 2013-10-08, opracowanie pol/PL/rtr
Czterech naukowców Politechniki Wr. zatrzymali funkcjonariusze Wydziału dw. z Korupcją KWP we Wrocławiu. Ma to związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Legnicy.
Zdjęć: 1  

Zatrzymani za włamania »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 21 i 25 lat podejrzanych o przestępstwa przeciwko mieniu. Ich łupem były elektronarzędzia oraz sprzęt RTV
Zdjęć: 4  

Samochód i garnitury za 300 tys. złotych  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie pol
Policjanci odzyskali skradziony luksusowy samochód o wartości ćwierć mln złotych oraz znajdujące się w pojeździe garnitury za 50 tysięcy złotych.
Zdjęć: 1  

Polityka klimatyczna UE nie liczy się z kosztami  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie rtr
Polityka klimatyczna UE jest wielkiej skali interwencją na rynku energii, która nie liczy się z żadnymi kosztami w postaci utraty konkurencyjności naszej gospodarki, rosnącej ceny energii dla gospodarstw domowych - mówił poseł PiS do PE Konrad Szymański na otwarciu targów POLEKO 2013.

Drugi tablet dla posła »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezależna.pl/Fakt
Posłowie otrzymali tablety zakupione przez Kancelarię Sejmu. Kosztowały one podatnika 1,5 mln zł. Jak dowiedział się „Fakt” posłowie dostaną jeszcze po drugim, gdyby się okazało, że jednego zapomnieli i został w domu.

ZUS chce zabierać więcej  »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie niezalezna.pl, Puls Biznesu
Zakład Ubezpieczeń Społecznych domaga się, aby od wszystkich typów umów, nawet zleceń ściągane były składki.

"GPC": Najnowszy sondaż »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/GPC
Kolejny sondaż potwierdza przewagę Prawa i Sprawiedliwości nad Platformą Obywatelską - pisze dzisiejsza "Gazeta Polska Codziennie".

"Rz": Wielki exodus z Polski trwa »
Tekst opublikowany 2013-10-07, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy - alarmuje "Rzeczpospolita".

Nielegalna fabryka - tony tytoniu i miliony papierosów  »
Tekst opublikowany 2013-10-06, opracowanie pol
Zlikwidowana nielegalna fabryka papierosów, kompletna linia technologiczna, 3,5 miliona sztuk papierosów i 22 tony krajanki tytoniowej. Wartość towaru oraz uszczupleń podatku - 33 mln złotych.
Zdjęć: 4  

Policjanci piszą pozew »
Tekst opublikowany 2013-10-03, opracowanie INTERIA.PL/RMF24.PL
Związek zawodowy policjantów uważa, że minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz popełnił przestępstwo mówiąc o funkcjonariuszach iż "pochodzą z patologicznych rodzin".

Balcerowicz do Tuska - propagandowe chwyty »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Leszek Balcerowicz
Propagandowe chwyty to nie argumenty Leszek Balcerowicz odpowiada premierowi Donaldowi Tuskowi

Otwarcie Izby Tradycji OSP w Trójcy »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie ug
Z inicjatywą utworzenia Izby Tradycji OSP w Trójcy wystąpiła druhna Janina Słabicka, która od wielu lat zbierała informacje i dokumenty strażackie.
Zdjęć: 4  

Drogi dla Natury – kampania na rzecz zadrzewień  »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie ug
26 września w sali Urzędu Gminy w Zgorzelcu odbyło się szkolenie w ramach projektu „Drogi dla Natury – kampania na rzecz zadrzewień” wspieranego przez program LIFE + Unii Europejskiej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zdjęć: 5  

Jedynka na wystawie Brueghlów »
Tekst opublikowany 2013-10-02, opracowanie Andrzej Kozak/Gim 1
Tłumy ludzi odwiedzają wartą 60 milionów euro wystawę dzieł malarzy flamandzkich „Rodzina Brueghlów” w Pałacu Królewskim we Wrocławiu. Wśród nich - uczniowie Gimnazjum nr 1 im. B. Chrobrego w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

Polacy pozwalają władzy na wszystko? »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/niezalezna.pl/RMF.FM
Profesor Leszek Balcerowicz na antenie RMF FM ostro skrytykował działania ministra finansów w sprawie OFE. Mówił, że Jacka Rostowskiego zna od lat, ale nie spodziewał się, że jest zdolny dokonać zamachu na nasze oszczędności emerytalne.

NIE dla portalu za 66 milionów złotych »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie bb
Senator Jarosław Obremski oraz Stowarzyszenie Obywatelski Dolny Śląsk zainicjowali akcję „NIE dla portalu za 66 milionów”.

Bukmacherzy: Gronkiewicz-Waltz przegra »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
13 października odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydent Warszawy. Gracze Fortuny, którzy typowali w zakładach na temat referendum uważają, że odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji jest wysoce prawdopodobne.
Zdjęć: 2  

"Rz": Spuszczą psy z łańcucha »
Tekst opublikowany 2013-10-01, opracowanie INTERIA.PL/Rzeczpospolita
Koniec z trzymaniem psów na uwięzi i występami dzikich zwierząt w cyrkach zakłada projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Prace nad nim kończy właśnie Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt - informuje "Rzeczpospolita".

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl