Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 40 informacji. Wszystkie poniżej.

Mistrzyni Ortografii Ziemi Zgorzeleckiej »
Tekst opublikowany 2013-04-30, opracowanie gin2
W zgorzeleckim Gimnazjum nr 2 odbył się finał konkursu ortograficznego. Uczniowie tym razem rozwiązywali test. Musieli wykazać się w nim znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych.
Zdjęć: 1  

Leć nie tylko na majówkę  »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie oto
Gorąca Kreta i Malta, a może zjawiskowy Rzym lub Barcelona? Podpowiadamy, gdzie w tym roku lecieć na przedłużony weekend – niekoniecznie majowy – z Wrocławia. Z letnią siatką połączeń wrocławskiego lotniska wybór miejsc jest niemal nieograniczony, wszędzie dotrzemy szybko, wygodnie, a korzystając z oferty tanich linii – za przystępną cenę.
Zdjęć: 1  

Upada biuro podróży – nikt ci nie pomoże »
Tekst opublikowany 2013-04-26, opracowanie Piotr Kaszuwara, Money.pl
Sytuacja w branży turystycznej jest dużo gorsza niż rok temu, kiedy upadało Sky Club czy Triada. W tym roku, jeśli zbankrutuje biuro podróży, nikt nie zapewni podróżnym powrotu do kraju.

Gospodarka - koniec złudzeń »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Maciej Czujko, Money.pl
Wzrost sprzedaży detalicznej w okolicach zera, produkcja przemysłowa na wyraźnym minusie, PMI poniżej 50. Nawet ministerstwo finansów skapitulowało w optymizmie i redukuje prognozę PKB na rok 2013. To wszystko oznacza, że raczej nie odbijemy od dołka w drugiej połowie roku.

Dług publiczny spadł przez manipulację? »
Tekst opublikowany 2013-04-25, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Dług publiczny Polski wzrósł w ubiegłym roku o ponad 25 miliardów złotych. Mimo tego rząd mówi o sukcesie, bo zmniejszyliśmy zagrożenie w postaci przekroczenia 55-procentowego progu w relacji długu do PKB. Jak to możliwe? - Przez manipulację - odpowiada krótko prof. Stanisław Gomułka, były wiceminister finansów.

Co wywołuje deja vu? »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Czy deja vu jest zjawiskiem paranormalnym, pamięcią z poprzedniego życia, a może efektem telepatii? Niezupełnie.

Majówka na Twierdzy w Srebrnej Górze »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie oto
Majowy długi weekend zwykle spędzamy grillując leniwie na działce. Jednak codzienne pieczenie kiełbasek niektórym może się wydawać nieco monotonne. Jeśli więc jesteście ciekawi nowych wrażeń…
Zdjęć: 1  

Napad na kantor  »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pol
Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu bolesławieckiego, podejrzanych o napad na kantor wymiany walut.

Zaatakował nożem  »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który podczas kłótni zadał pokrzywdzonemu cios nożem. Trafił do policyjnego aresztu.

Wolność dla bocianów oraz orła bielika »
Tekst opublikowany 2013-04-24, opracowanie rtr
Dzięki współpracy pomiędzy Naturschutztierpark Nasze Zoo Görlitz Zgorzelec oraz Rezerwatem Biosfery Górnołużyckich Stawów i Wrzosowisk pracownicy Naszego Zoo oraz Rezerwatu Biosfery wypuścili na wolność dwa bociany oraz jednego orła bielika.
Zdjęć: 1  

Ile rząd wyciągnie ze spółek? »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie Maciej Rynkiewicz, Money.pl
Pieniądze zostaną przejedzone. Dlaczego? Ponieważ gabinet Donalda Tuska przyjął absolutnie nierealną prognozę wzrostu gospodarczego - pisze portal Money.pl. Poza tym politykom zależy głównie na opinii inwestorów zagranicznych i Unii Europejskiej.

Światowe gwiazdy na Gitarowym Rekordzie Guinnessa  »
Tekst opublikowany 2013-04-22, opracowanie oto
Tegoroczna edycja wrocławskiego Gitarowego Rekordu Guinnessa to zamiast jednej gwiazdy, wielu wspaniałych gitarzystów z całego świata, którzy pomogą w biciu gitarowego rekordu (w ubiegłym roku - 7273 gitary).
Zdjęć: 1  

Błyskawicznie rośnie deficyt - brakuje już 13 mld »
Tekst opublikowany 2013-04-18, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Do kasy państwa wpływa mniej podatków i opłat. W błyskawicznym tempie rośnie więc deficyt budżetowy, który po trzech miesiącach tego roku sięgał już blisko 25 mld zł - pisze portal Money.pl. To ponad 68 proc. tegorocznego limitu zapisanego w ustawie budżetowej.

Ukradł tonę miedzi  »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzanego o wielokrotne kradzieże przewodów instalacji elektrycznej. Jego łupem padła blisko... tona miedzi.

Pół tysiąca porcji marihuany  »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie pol
Bogatyńscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie środków odurzających. Funkcjonariusze znaleźli ukryte w pudełku blisko pół tysiąca porcji marihuany.

Agresywna niewiasta »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 36 – letniej kobiecie, zatrzymanej przez zgorzeleckich policjantów.

GALOP 2013 »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie ug
Zespół Pieśni i Tańca „Lusatia” ze Szkoły Podstawowej im. K. Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim został laureatem XI Dolnośląskiego Przeglądu Dziecięcych Zespołów Tanecznych Galop 2013 w kategorii inscenizacja taneczna.
Zdjęć: 5  

Mali recytatorzy »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie ug
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Żarskiej była gospodarzem Gminnego Konkursu Recytatorskiego dla laureatów eliminacji szkolnych w oddziałach przedszkolnych i klasach I - III.
Zdjęć: 1  

Turniej bezpieczeństwa »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie ug
W Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Bogatyni, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.
Zdjęć: 4  

Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i II Wojnie Światowej  »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie um
W Gimnazjum nr 3 im Armii Krajowej w Zgorzelcu pod patronatem Światowego Związku Żołnierzy AK odbył się już po raz piąty Powiatowy Konkurs Wiedzy o Armii Krajowej i II Wojnie Światowej.
Zdjęć: 1  

68. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej  »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie um
Pod Pomnikiem Orła Piastowskiego na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu, odbyła się uroczystość upamiętniająca 68. rocznicę forsowania Nysy Łużyckiej.
Zdjęć: 13  

Złote gody  »
Tekst opublikowany 2013-04-17, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Łucja i Ryszard Grudzień.
Zdjęć: 7  

Kim jest polski dłużnik? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Statystyczny polski dłużnik ma 44 lata, niespłacony dług w wysokości 4,7 tys. zł i najczęściej jest zodiakalnym Bykiem. Tak wynika z danych Grupy KRUK, największej firmy zarządzającej wierzytelnościami w Polsce.

A co Ty zrobiłeś dla swojego kredytu? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie oto
Najniższe stopy procentowe w historii spowodowały obniżenie kosztów kredytów spłacanych w złotych. Rada Polityki Pieniężnej ulżyła kredytobiorcom, pytanie czy oni sami mogą jeszcze coś zrobić, żeby zmniejszyć swoje miesięczne obciążenie?

Jakie szanse na kredyt dla firm? »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie rtr
Tylko w grudniu upadłość ogłosiło w Polsce 80 firm. To o 27,0% więcej, niż w grudniu 2011 r. W całym 2012 roku w Polsce upadło 877 przedsiębiorstw. W 2013 roku ta liczba z pewnością będzie znacznie większa - jest szacowana na ponad 1300*. Czy to znaczy, że mając firmę, w 2013 roku kredytu nie dostaniemy? Jak to wygląda na Dolnym Śląsku?

Janikowski pisze do Tuska »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie Damian Janikowski
Brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie Damian Janikowski wysłał petycję do premiera Donalda Tuska, w której prosi o wsparcie inicjatywy mającej na celu przeciwstawienie się propozycji usunięcia zapasów z programu igrzysk.

Sondaż Homo Homini – PiS przed PO, Kalisz zabiera PO »
Tekst opublikowany 2013-04-15, opracowanie
Niższe podatki, tańsze przedszkola, klarowniejsze rozliczanie księży, czy wsparcie młodych przy kupnie mieszkania. Donald Tusk i jego urzędnicy naobiecywali Polakom bardzo dużo i jak na razie - pisze portal Money.pl - nie widać szans na to, by wywiązali się z tych deklaracji.

Największa IKEA w kraju »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie oto
8 maja otwarcie nowego sklepu IKEA Wrocław. Jego powierzchnia to 37 705 m kw. – prawie tyle mierzy wrocławski Rynek. Do tej pory IKEA Wrocław była najmniejszym sklepem IKEA. Od 8 maja Wrocław będzie miał największy sklep IKEA w kraju.
Zdjęć: 10  

Bez wizy do USA? »
Tekst opublikowany 2013-04-12, opracowanie Lidia Geringer de Oedenberg
Polityka wizowa UE powinna zdaniem europosłów opierać się na zasadzie wzajemności, czyli: wymagasz od nas wizy - my też będziemy od ciebie jej żądać. Nowe zasady właśnie zostały przegłosowane w Komisji ds. Wolności Obywatelskich (LIBE), teraz czekają na ostateczną aprobatę państw członkowskich (Rady).

Kolej igra z życiem pasażerów »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie Andrzej Zwoliński/Money.pl
Linie kolejowe, rozjazdy i stacje są w złym stanie - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli. 60 proc. linii kolejowych i 30 proc. rozjazdów funkcjonuje tylko pod warunkiem, że przejeżdżające po nich pociągi znacznie zwalniają. Zamiast zapewnienia bezpieczeństwa na najwyższym poziomie, używane są procedury awaryjne o najmniejszym stopniu ochrony przed wypadkami, na przykład tak zwane sygnały zastępcze. Jeśli już jakiekolwiek kontrole stanu technicznego są przeprowadzane, to realizacja zaleceń przeciąga się nawet do 1,5 roku. Z kontroli Izby wynika też, że awarie PKP PLK usuwa nawet po dwóch latach od zgłoszenia!

Zobacz zdjęcia z I edycji XXLMotoShoot »
Tekst opublikowany 2013-04-10, opracowanie oto
Pierwsza edycja imprezy XXLMotoShoot, za nami. Nowa na polskim rynku platforma XXLSTOCK.COM zaprosiła fotografów na warsztaty i sesję fotograficzną łączącą świat mody z motoryzacją.
Zdjęć: 16  

Nowogrodziec trafi do Księgi Guinessa? »
Tekst opublikowany 2013-04-09, opracowanie rtr
W czerwcu na rynku w Nowogrodźcu stanie największy garniec świata. Będzie miał wysokość 330 cm. Teraz największy garniec stoi w Korei Pd. i mierzy 223 cm.
Zdjęć: 6  

Teraz uderzy woda? »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie IMGW
IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed gwałtownymi roztopami spowodowanymi opadami deszczu i rosnącą temperaturą.
Zdjęć: 1  

Bestialsko zabili psa  »
Tekst opublikowany 2013-04-08, opracowanie pol
Nawet do 3 lat pozbawienia wolności może grozić dwóm mężczyznom podejrzanym za bestialskie zabicie psa, który miał podjadać karmę psa sąsiada i zagryzać kury.

Wojna w Korei – konsekwencje dla Polski »
Tekst opublikowany 2013-04-05, opracowanie Damian Słomski/Money.pl
Panika na giełdach, osłabienie złotego i rekordowo droga ropa naftowa. Spełnienie gróźb Korei Północnej z pewnością wywołałby ogromne zamieszanie na rynkach.

Zaprojektuj nowe logo lotniska  »
Tekst opublikowany 2013-04-04, opracowanie oto
Nowe logo wrocławskiego lotniska zobaczą miliony osób z Europy, a nawet świata. Jego autor zyska uznanie, ale i 7 tysięcy złotych nagrody. Właśnie rusza otwarty konkurs na nowy znak graficzny Portu Lotniczego Wrocław.
Zdjęć: 1  

Doskonały start w Bautzen  »
Tekst opublikowany 2013-04-03, opracowanie rtr
Zawodnicy UKS Warrior Zgorzelec wystartowali w 15. Oberlausitz-Cup. Turniej taekwondo zgromadził ponad 200 uczestników z 36 niemieckich oraz polskich klubów.
Zdjęć: 2  

Sypnie śniegiem intensywnie »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie IMGW
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu na obszarze województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej  »
Tekst opublikowany 2013-04-02, opracowanie um
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Emilii Plater w Zgorzelcu odbył się XXIV Przegląd Piosenki Turystycznej i Ekologicznej SKKT 2013.
Zdjęć: 18  

Oto młodzi matematycy »
Tekst opublikowany 2013-04-01, opracowanie rtr
W Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu odbył się Powiatowy Turniej Matematyczny dla klas VI szkół podstawowych.
Zdjęć: 20  

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl