Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 73 informacji. Wszystkie poniżej.

Sensacyjne dokumenty rosyjskie ws. Smoleńska »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie INTERIA.PL/Gazeta Polska Codziennie
Rozrzucone na obszarze prawie jednego kilometra kwadratowego szczątki rządowego tupolewa, wiszące na drzewach fragmenty samolotu, nieuszkodzone przewody trakcji elektrycznej - to zaledwie kilka informacji znajdujących się w rosyjskim dokumencie ujawnionym w najnowszym numerze miesięcznika "Nowe Państwo".

Zatrzymana za fałszywy alarm »
Tekst opublikowany 2013-01-31, opracowanie pol
Za fałszywe zgłoszenie odpowie 34-letnia kobieta zatrzymana przez zgorzeleckich policjantów. Kobieta poinformowała o podłożeniu ładunku wybuchowego w zgorzeleckim szpitalu.

Będzie ciepło i mocno powieje »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie imgw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu po ostrzeżeniach o szybkim i niebezpiecznym wzroście temperatur ostrzega teraz przed silnymi wiatrami.
Zdjęć: 1  

Tu będą zwalniać. Bezrobocie 14,5 proc.? »
Tekst opublikowany 2013-01-30, opracowanie Money.pl
Po ubiegłorocznym kryzysie w branży budowlanej również najbliższe miesiące nie przyniosą niczego dobrego. - Wyhamowały zarówno inwestycje w budynki, jak również typowo infrastrukturalne, na przykład w drogi. Nic nie wskazuje na to, by w tym roku tej branży udało się stanąć na nogi - nie pozostawia wątpliwości Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka PKPP Lewiatan. Z budowlanką sprawa jest jasna, ale co się będzie działo w pozostałych branżach?

Pomóż Agnieszce »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie oto
Agnieszka walczy o życie. Dla siebie, dla swoich dzieci i najbliższej rodziny. Możesz jej pomóc...
Zdjęć: 1  

TV cyfrowa – jaki wybrać dekoder »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie rtr
Do odbioru telewizji w technologii DVB-T niezbędna jest nie tylko odpowiednio dobrana i prawidłowo ustawiona antena. By w naszym telewizorze uzyskać cyfrowy obraz i dźwięk, w niektórych przypadkach niezbędny okaże się jeszcze dekoder.

Zimowy tenis »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Org.
Na zakończenie I semestru odbył się kolejny wewnętrzny turniej sprawdzający tenisa ziemnego dzieci i młodzieży zorganizowany przez zgorzelecki LOB-tenisowe przedszkole.
Zdjęć: 6  

Gospodarka: będzie najgorzej od 1992 roku? »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie Arkadiusz Droździel, Money.pl
Produkt Krajowy Brutto wzrósł w minionym roku zaledwie o 2 procent - podał Główny Urząd Statystyczny. Rok wcześniej wynik był nieporównywalnie lepszy: 4,3 procent.

Uwaga! Śniegi spłyną »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie IMGW PIB
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed nagłymi roztopami spowodowanymi szybko rosnącą temperaturą. Zagrożenie dotyczy województwa dolnośląskiego i opolskiego.
Zdjęć: 1  

Dziewczęta z Trójcy najlepsze w powiecie! »
Tekst opublikowany 2013-01-29, opracowanie AK
W Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Zawidowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt.
Zdjęć: 2  

Policyjna odprawa »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie pol
W sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu odbyła się odprawa roczna zgorzeleckiej Policji z udziałem kierownictwa tutejszej jednostki, przedstawicieli prokuratury, a także władz samorządowych naszego powiatu.
Zdjęć: 5  

Fotoradary w drodze na ferie  »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie rtr
Kierowcy wybierający się na narty w polskie góry, mogą spodziewać się wzmożonych kontroli drogowych oraz zaskakująco dużej liczby fotoradarów. Rekordowa pod tym względem jest stosunkowo krótka trasa z Wrocławia do Szklarskiej Poręby, gdzie na 100 km przypada średnio 11 fotoradarów.

W Zieleńcu zjadą na krechę »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie oto
Już w najbliższą sobotę 2 lutego w Zieleńcu odbędą się pierwsze eliminacje do masowego zjazdu narciarsko-snowboardowego Red Bull Zjazd na Krechę!

Bunt w Tesco »
Tekst opublikowany 2013-01-28, opracowanie S80
Wszystkie związki zawodowe działające w Tesco wystąpiły do zarządu tej spółki z postulatami podwyżek płac, wzrostu zatrudnienia i poprawy warunków pracy.

Ponad 800 porcji narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-01-26, opracowanie pol
Policjanci z Pieńska wspierani przez funkcjonariuszy polsko – niemieckiej grupy NYSA zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków oraz przedmiotów pochodzących z kradzieży. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli marihuanę i metamfetaminę.
Zdjęć: 3  

Wyjście dla LOT-u? Bankructwo. Dreamlinery - gwoździem do trumny »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie Jacek Gratkiewicz, Money.pl
W piątek poznamy nazwisko nowego szefa Polskich Linii Lotniczych. Firma stoi w obliczu bankructwa, a mimo to o stanowisko ubiega się aż trzydziestu kandydatów. Jak nowy prezes będzie ratować firmę? I czy w ogóle warto ją ratować?

Czas na biegówki »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie ug
Od 24 stycznia dla narciarzy biegowych w gminie Zgorzelec dostępna jest trasa przygotowana na odcinku od Koźlic (Stalag VIII A – od cmentarza) do Radomierzyc (do nasypu kolejowego).
Zdjęć: 2  

Jedyny polski roadster - Syrena Sport z Wrocławia »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Zasiąść za kierownicą samochodu, który istniał tylko chwilę i przepadł bez wieści na ponad pół wieku, jednocześnie stając się legendą polskiej motoryzacji? To możliwe.

Bezpłatne szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2013-01-24, opracowanie oto
Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zaprasza na szkolenia z zakresu finansów gospodarstwa rolnego, ubezpieczenia rolników i gospodarstw rolnych z terenu woj. dolnośląskiego.

Seniorzy toną w długach »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Problem nie jest błahy – tylko Grupa KRUK obsługuje niespłacone zadłużenie ponad 135 tysięcy osób powyżej 65. roku życia. Średnie zadłużenie polskiego seniora to ok. 3,5 tys. zł.

Mini forum gospodarcze  »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie sp
W „Kaprysie” odbyło się spotkanie noworoczne inaugurujące kolejny sezon działalności i współpracy samorządów lokalnych oraz pracodawców . Tradycyjnie już, organizatorami przedsięwzięcia byli starosta zgorzelecki i Związek Pracodawców Powiatu Zgorzeleckiego.
Zdjęć: 1  

Ferie zimowe w gminie Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie ug
W tym roku według danych PENTOR jedynie ok. 15 % dzieci wyjedzie na ferie zimowe. Co zatem robić z wolnym czasem? Jak go pożytecznie zagospodarować? W sukurs przychodzą szkoły z terenu gminy oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Brąz w finale Dolnego Śląska  »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie Damian Kordasiewicz
16 stycznia w Mistrzostwach Dolnego Śląska w koszykówce chłopców, reprezentacja Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu zajęła trzecie miejsce.
Zdjęć: 1  

Wywalamy graty z chaty  »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie rtr
Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu kontynuuje dla swoich Klientów akcję sprzątania odpadów wielkogabarytowych.
Zdjęć: 1  

Max Bőgl w sprawie wrocławskiego stadionu »
Tekst opublikowany 2013-01-23, opracowanie oto
Poniżej publikujemy oświadczenie spółki Max Bőgl Polska, generalnego wykonawcy Stadionu Miejskiego na Euro 2012 we Wrocławiu, które do naszej redakcji dotarło 22 stycznia.

IV Gminny Przegląd Kolęd w Radomierzycach »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie MK/ug
Powoli dobiega końca czas śpiewania kolęd. W tradycji polskiej okres ten trwa do dnia Matki Boskiej Gromnicznej 2 lutego.
Zdjęć: 10  

Od Lenina do Putina – rozmowa z Grzegorzem Braunem  »
Tekst opublikowany 2013-01-22, opracowanie Roman Motoła/Polonia Christiana – pch24.pl
Rozmowa z Grzegorzem Braunem, reżyserem i scenarzystą, autorem cyklu dokumentalnego pt. “Transformacja”

Upadło już 30 deweloperów »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
W minionym roku w całym kraju upadło około 30 deweloperów. Pomimo obowiązywania w 2012 roku programu dopłat „Rodzina na swoim” na jego zakończenie w ofercie deweloperów pozostawała nadal rekordowa, ponad 50 tys., pula nowych mieszkań.

e-WUŚ ujawnia dane »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie rtr
Publikujemy list w sprawie nowych problemów z jakimi zmagają się lekarze korzystając z platformy EWUŚ, jaki, w imieniu lekarzy rodzinnych z Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia przekazano Rzecznikowi Praw Pacjenta.

Polacy się boją i… zbroją »
Tekst opublikowany 2013-01-21, opracowanie oto
Z najnowszych badań wynika, że aż 43 procent Polaków znalazło się kiedykolwiek w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia. Coraz chętniej sięgamy po narzędzia do samoobrony. Za najskuteczniejszy uważamy gaz pieprzowy (31 procent) lub paralizator (25 procent).
Zdjęć: 2  

Narkotyki w dropsach  »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
Policjanci ze Zgorzelca zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. Podczas kontroli pojazdu funkcjonariusze znaleźli środki odurzające w marihuanę i metamfetamine w opakowaniach po dropsach.

Pachnący łup »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 39–letniemu mieszkańcowi Bogatyni podejrzanemu o kradzież perfum. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Cała prawda o Drogówce »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Menstream.pl
Były punk, z zamiłowania bokser i niezwykle charakterny aktor zdradza swój sposób na policjantów. Właśnie w jednego z nich Eryk Lubos wciela się w dramacie Wojciecha Smarzowskiego Drogówka.
Zdjęć: 2  

Sprawa JTT – 28 mln do zwrotu! »
Tekst opublikowany 2013-01-18, opracowanie Krzysztof Mrówka, INTERIA.PL
Sąd Apelacyjny we Wrocławiu w czwartkowym wyroku zasądził od Skarbu Państwa - dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej we Wrocławiu - na rzecz MCI Management 28,82 mln zł plus odsetki od czerwca 2006 r.

Kwartet na Stalagu »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie ug
Po raz kolejny w styczniowy mroźny wieczór na terenie byłego Stalagu VIIIA odbył się koncert muzyki Oliviera Messiaena.
Zdjęć: 3  

Najlepsze linie lotnicze  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie oto
We Wrocławiu rozstrzygnięto plebiscyt na Najlepszą Linię Lotniczą 2012 roku. Nagrody wręczono w czwartek wieczorem podczas uroczystej gali.
Zdjęć: 1  

Prawa jazdy to żyła złota  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie Andrzej Zwoliński, Money.pl
Według ostrożnych szacunków, tylko w tym roku Polacy wydadzą na nie prawie 2,6 mld złotych. Zdecydowana większość tej kwoty trafi do szkół jazdy i ośrodków szkolenia kierowców. Niezłe sumy zainkasują też samorządy oraz producent nowych praw jazdy - Państwowa Wytwórnia Papierów Wartościowych.

Ślubowali policjanci  »
Tekst opublikowany 2013-01-17, opracowanie pol
Szeregi dolnośląskiego garnizonu zasiliło 70 policjantów i policjantek (57 mężczyzn i 13 kobiet)
Zdjęć: 4  

Mandat za grzanie auta? »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie INTERIA.PL
Media straszą kierowców, że za jazdę obsypanym śniegiem samochodem mogą zapłacić mandat. Tymczasem kara grozi im również wtedy, gdy do odśnieżania auta zabiorą się włączywszy uprzednio jego silnik. Powiało strachem. Czy słusznie?
Zdjęć: 2  

Tu szybko sprzedasz mieszkanie »
Tekst opublikowany 2013-01-16, opracowanie oto
Najszybciej sprzedamy mieszkanie na wschodzie kraju – w Lublinie i Białymstoku. O wiele cięższe zadanie stoi przed właścicielami lokali w Trójmieście i Warszawie.

Zagadka od Czytelnika »
Tekst opublikowany 2013-01-15, opracowanie Czytelnik
Gdzie leży granica polsko - niemiecka i po której stronie jest Polska?
Zdjęć: 1  

Finał WOŚP – pierwsze podsumowanie »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie wsop
KWOTA ZADEKLAROWANA na zakończenie 21. Finału WOŚP to: 39 855 148,00 PLN. W tym:

To rząd zmusza do pracy na czarno »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie Bartosz Chochołowski, Money.pl
Doszliśmy do granicy wytrzymałości jeśli chodzi o zarządzanie pracą. Można jeszcze wytransportować 30 procent ludzi w szarą strefę, ale tego już państwo nie wytrzyma...

Nasz patronat: Wielkie zwycięstwa! VII edycja Husqvarna Tour 2013! »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie oto
Ostatnie psie zaprzęgi dobiegły na metę! Cztery dni trwały zmagania najzdolniejszych maszerów z Europy i 1000 najszybszych psów zaprzęgowych! Wyłoniono najlepszych z najlepszych!
Zdjęć: 6  

Finał WOŚP. Z nożem do wolontariuszki »
Tekst opublikowany 2013-01-14, opracowanie pol
XXI Finał WOŚP na Dolnym Śląsku przebiegł spokojnie. Odnotowano jedynie dwa zdarzenia, czyli znacznie mniej niż w poprzednich latach.
Zdjęć: 14  

Ten zły, dobry, nieuchronny VAT »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie Łukasz Pałka, Menstream.pl
Dzięki niemu przestępcy nie muszą już napadać na banki, bo wystarczą im przekręty na "lewych" fakturach. Niektórzy przy jego pomocy odnaleźli nawet Boga.

Ile zarabia rodzina Owsiaka? »
Tekst opublikowany 2013-01-12, opracowanie MenSteam.pl
Od 21 lat w mroźną, styczniową niedzielę organizuje na polskich ulicach brazylijski karnawał. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy udało się zebrać już prawie 140 milionów dolarów na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie dzieci. Mimo tego szef całego zamieszania nie tylko kolekcjonuje kolejne ordery i nagrody, ale też zbiera ostre cięgi.
Zdjęć: 3  

Oszustwa przy wpłatach - komunikat  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie pol
Zgorzeleccy policjanci prowadzą postępowanie przygotowawcze w sprawie licznych oszustw przez prowadzącego punkt przyjmowania wpłat przy ulicy Poniatowskiego w Zgorzelcu. Zamiast na konta odbiorców, pieniądze trafiały do jego kieszeni.

Meble Kulczyka pod młotek  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Kompania Piwowarska przekazała na aukcję meble Jana Kulczyka wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Licytacje potrwają – odpowiednio – do 16 i 20 stycznia.
Zdjęć: 2  

Łupki w Niemczech jednak bezpieczne? »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie Rafał Bajczuk/OSW
3 stycznia 2013 roku dziennik ekonomiczny Handelsblatt poinformował, że Federalny Ośrodek Geologii i Surowców Naturalnych (Bundesanstalt für Geowissenschaften und Rohstoffe; BGR) sporządził na zlecenie Ministerstwa Gospodarki analizę, w której stwierdza, że wydobywanie gazu łupkowego metodą szczelinowania hydraulicznego nie zagraża środowisku.

Spinning maraton w Galerii Słowiańskiej Carrefour  »
Tekst opublikowany 2013-01-11, opracowanie oto
Karnawał coraz bliżej, więc najwyższy czas wzmocnić swoją formę fizyczną. Galeria Słowiańska Carrefour przygotowała maraton jazdy na rowerze stacjonarnym „Spinning maraton”. Wszystkich mieszkańców Zgorzelca i okolic zapraszamy do udziału w sobotę, 12 stycznia. Będzie mnóstwo dodatkowych atrakcji.
Zdjęć: 1  

Wrocławska XIV-tka najlepszym ogólniakiem w kraju! »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie rtr
LO nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu jest najlepszym liceum ogólnokształcącym, a Technikum Elektroniczne im. Obrońców Lublina 1939 r. z Lublina najlepszym technikum w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2013, który po raz piętnasty został opublikowany przez Perspektywy i Rzeczpospolitą.

eWUŚ – dezinformacja i nowe koszty? »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie PPOZ
Dzisiaj w siedzibie PPOZ odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez lekarzy rodzinnych z PPOZ. Spotkanie związane jest ze stanowczym sprzeciwem wobec dezinformowaniu pacjentów i opinii publicznej w sprawie działania systemu eWUŚ. Minister Zdrowia i szef NFZ wydają kolejne publiczne pieniądze na „plakatową“ kampanię informacyjną, która sieje zamieszanie i dezinformuje polskich obywateli.

Policzą najbardziej zagrożone zwierzęta na świecie »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie ort
W ciągu najbliższych dwóch tygodni ekolodzy ze stowarzyszenia „pro Natura" sprawdzą ile nietoperzy zimuje na Dolnym Śląsku. Zwierzęta spędzają zimę w stanie hibernacji w nieczynnych podziemnych sztolniach i bunkrach. W ubiegłym roku naliczono 2 tyś. gacków.
Zdjęć: 5  

Port Lotniczy Wrocław w górę »
Tekst opublikowany 2013-01-10, opracowanie oto
Grudzień przyniósł wrocławskiemu lotnisku wzrost ruchu o blisko 7%. W tym czasie z połączeń niskokosztowych skorzystało o 13,5% więcej podróżnych niż przed rokiem, a loty międzynarodowe wzrosły o ponad 8%.
Zdjęć: 1  

Nasz patronat: VII Husqvarna Tour 2013 – rekordowe wyścigi psich zaprzęgów! »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie oto
Bicie rekordów w trakcie Husqvarna Tour to już norma! Tym razem w dniach 10-13 stycznia na Polanie Jakuszyckiej zmierzy się aż 70 załóg z całego świata, a w trakcie trwania zawodów na trasie zobaczymy ponad 1000 psów w zaprzęgach! Siódma edycja tych emocjonujących zawodów przyciąga nie tylko najlepszych zawodników, ale też kibiców z całego kraju…
Zdjęć: 3  

Zaproszenie na wystawę  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie um
Orzeł bielik smagany silnym wiatrem, jeleń w porannej mgle czy też łabędź krzykliwy na gnieździe – w najbliższy piątek, 11 stycznia Muzeum Przyrodnicze im. Senckenberga w Goerlitz zaprasza do swojej siedziby przy Marienplatz na otwarcie wystawy „Szepty przyrody - fotografie Grzegorza Bobrowicza” prezentującej wybrane spośród najlepszych prac artysty.
Zdjęć: 6  

Zaproszenie dla polskich firm  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie um
Spółka Europastadt Görlitz/Zgorzelec GmbH serdecznie zaprasza polskich przedsiębiorców zainteresowanych rozszerzeniem prowadzonej działalności gospodarczej na teren Niemiec, na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 11 grudnia, w godzinach od 14.00 do 18.00, w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu przy ul. Parkowej 1. Konferencja będzie prowadzona w języku polskim.
Zdjęć: 1  

Sylwestrowy skok wzwyż  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie rt
Po raz XXIV spotkali się sympatycy lekkiej atletyki na tradycyjnym ”Sylwestrowym Konkursie Skoku Wzwyż”, który odbył się w Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

Złote gody Państwa Gołdyn  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie um
W Urzędzie Stanu Cywilnego swoje Złote Gody świętowali Państwo Stanisława i Stanisław Gołdyn.
Zdjęć: 5  

Wielka Orkiestra zaczyna się kręcić  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie rtr
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o XXI Finale WOŚP w Zgorzelcu, ale nie znajdziecie tego na głównym plakacie.
Zdjęć: 1  

Zlikwidowana fabryczka narkotyków  »
Tekst opublikowany 2013-01-09, opracowanie pol
Policjanci ze Zgorzelca zlikwidowali linię przygotowaną do produkcji metamfetaminy oraz zatrzymali 5 osób. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli znaczne ilości prekursorów do produkcji narkotyków.
Zdjęć: 2  

Budżet na rok 2013 »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie ug
Planowane dochody na rok 2013 wyniosą 32.155.745,76 zł. Wydatki szacowane są na poziomie 31.770.245,76 zł. Na inwestycje przeznaczono 23,29% tj. ponad 7,39 mln złotych.
Zdjęć: 3  

Już w piątek pierwsza Noc Kina  »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rt
11 stycznia mieszkańcy Zgorzelca nie zasną... Właśnie wtedy w nowo otwartym Multikinie odbędzie się po raz pierwszy całonocne święto filmów, czyli Noc Kina. Z biletem za jedyne 10 zł uczestnicy tego wydarzenia zobaczą komedie, filmy obyczajowe, thrillery, romanse oraz kino akcji.
Zdjęć: 1  

Wrocławska IKEA – największa w Polsce! »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie oto
W Bielanach Wrocławskich powstaje największy i najnowocześniejszy sklep IKEA w Polsce. Otwarcie obiektu planowane jest na drugi kwartał 2013 roku. Głównym wykonawcą inwestycji jest firma Kajima Poland.

Duży rynek w Kunowie »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie ug
Gmina Zgorzelec otrzymała dofinansowanie na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Zdjęć: 2  

Wiatraki będą się kręcić »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie ug
Na terenie farmy wiatrowej w Żarskiej Wsi rosną, jak grzyby po deszczu, wiatraki wysokie na ok. 100 metrów.
Zdjęć: 7  

Zbrodniarz w reklamie - czas na Hitlera? »
Tekst opublikowany 2013-01-08, opracowanie rtr
W reakcji na kampanię reklamową Heyah wykorzystującą wizerunek W. Lenina, prezes Instytutu Pamięci Narodowej wsparł akcję konsumencką Stowarzyszenia Twoja Sprawa i wystosował pismo, w którym zaapelował o natychmiastowe zaprzestanie wspomnianej kampanii przez Polską Telefonię Cyfrową S.A.

Drastyczne szczegóły pracy jasnowidza »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie MenStream.pl
Krzysztof Jackowski, najsłynniejszy w Polsce jasnowidz z Człuchowa. Rozsławiła go pomoc, jakiej udzielił japońskiej policji w rozwikłaniu kryminalnej zagadki i wygrana w pojedynku jasnowidzów. Kpi z telewizyjnych wróżek i magów, ale jednocześnie przyznaje, że z jasnowidzenia żyje lepiej, niż z pracy przy maszynie.
Zdjęć: 1  

Załóż spółdzielnię socjalną »
Tekst opublikowany 2013-01-07, opracowanie mat.sponsor.
Zapraszamy na szkolenie „Razem Łatwiej” z zakresu zakładania i zarządzania spółdzielnią socjalną, połączone z wyjazdem studyjnym u podnóża Gór Suchych.

Ukradł zabytkową szafę  »
Tekst opublikowany 2013-01-04, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 32–letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o kradzież zabytkowej szafy.

Wolne za niedzielne Święto Trzech Króli? »
Tekst opublikowany 2013-01-03, opracowanie rtr
W ostatnich miesiącach minionego roku głośno było o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który uznał za niezgodny z Konstytucją przepis odbierający zatrudnionym prawo do dnia wolnego za święto przypadające w dniu wolnym od pracy.

Ucieczka z 4-letnim dzieckiem »
Tekst opublikowany 2013-01-02, opracowanie pol
Policjanci zgorzeleckiej drogówki po pościgu zatrzymali kierującego samochodem osobowym. 25 - letni mieszkaniec gminy Bogatynia uciekał, ponieważ nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. W samochodzie znajdowało się .... 4 - letnie dziecko.

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl