Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 53 informacji. Wszystkie poniżej.

Nasi posłowie to finansowa elita! »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Forsal.pl
Polscy parlamentarzyści zarabiają proporcjonalnie lepiej od swoich kolegów z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, czy Szwajcarii…
Zdjęć: 1  

2013 - ceny mieszkań w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie Emmerson S.A.
Jak kształtować będą się ceny mieszkań deweloperskich w nadchodzącym roku? Czego mogą spodziewać się kupujący mieszkania? Czy czeka nas zastój na rynku, a może należy oczekiwać ożywienia?

Zmiany w paszportach »
Tekst opublikowany 2012-12-31, opracowanie dt
Od 17 stycznia 2013 r., aby złożyć wniosek o wydanie paszportu lub paszportu tymczasowego nie będziemy musieli jechać do punktu paszportowego, właściwego według miejsca zameldowania.

Najbogatszy poseł ma dość polityki »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie MenStream.pl /fot. archiwum prywatne/kozlakiewicz.
Ekonomista i filozof ze wsi Kunki pod Płockiem, nazywany królem drobiu. Mirosław Koźlakiewicz po przełomie w 1989 roku przejął od państwa Ciechanowskie Zakłady Drobiarskie. Jego firma wyrosła na największą w Polsce w tej branży.

Sylwestrowy szok cenowy »
Tekst opublikowany 2012-12-28, opracowanie rtr
Kryzys? Ale nie na sylwestra... Pomimo ciągłych podwyżek cen towarów i usług Polacy nie zamierzają oszczędzać w okresie świąteczno - sylwestrowym.

Gracze stawiają w Turnieju Czterech Skoczni »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Adam Warlewski, Fortuna
Najważniejsze zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, czyli Turniej Czterech Skoczni – rozpocznie się już za kilka dni. O tytuł zwycięzcy walczyć będzie 50 zawodników z całego świata.

Uwaga – drogi zamarzną! »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie oto
Jutro nad ranem może być niebezpiecznie na dolnośląskich i opolskich drogach. Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział we Wrocławiu ostrzega przed oblodzeniem na obszarze województwa dolnośląskiego oraz części opolskiego.

Dziennikarz z wyrokami śmierci »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie Menstream.pl
Antonio Salas to dziennikarz zagadka. Wielu zastanawia się, czy w ogóle istnieje, a nawet jeśli to, czy nie jest aby agentem wywiadu. Nam udało się z nim porozmawiać.

Święta na drogach - 34 wypadki, 108 pijanych kierowców »
Tekst opublikowany 2012-12-27, opracowanie pol
Podczas ostatnich sześciu dni o kilkuset policjantów więcej niż, na co dzień czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach Dolnego Śląska. W tym okresie doszło do 34 wypadków, w których zginęła 1 osoba, a 55 zostało rannych. Funkcjonariusze zatrzymali, aż 108 nietrzeźwych kierujących.

Polska zbyt droga na Sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-25, opracowanie oto
Polacy coraz częściej uciekają przed zimą, wybierając sylwestrowe oferty za granicą. Sylwester w ciepłych krajach jest świetną opcją dla wszystkich zmęczonych śniegiem i niskimi temperaturami.

Polska okupuje Afganistan i nie pomaga?  »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Menstream.pl/ fot: Michal Niwicz/Agencja SE/East N
Od najkrwawszego zamachu na polskich żołnierzy w Afganistanie mija właśnie rok. Z generałem Romanem Polko, byłym dowódcą GROM, który był jedną z osób, która przygotowywała Polaków do tej wojny, rozmawiamy o zemście, nienawiści i islamie.
Zdjęć: 1  

Jak przetrwać święta z teściową »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie MenStream.pl
Świąteczne spotkanie przy rodzinnym stole to dla wielu osób prawdziwy survival. Mogą spodziewać się niewygodnych pytań, docinków. Niektórzy będą musieli zdobyć się na nie do końca szczere komplementy. Jak to wszystko przetrwać?
Zdjęć: 1  

Frank, euro, dolar - jakie kursy w przyszłym roku? »
Tekst opublikowany 2012-12-24, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Nawet o cztery procent wobec euro i franka szwajcarskiego oraz o dziesięć procent wobec dolara może się osłabić złoty w pierwszym półroczu 2013 roku. Naszej walucie nie będzie sprzyjać między innymi spowolnienie wzrostu gospodarczego w Polsce.

InPost kontra Poczta Polska »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie ret
Zdaniem InPost uprzywilejowana Poczta Polska uderza cenami w klientów indywidualnych oraz instytucje publiczne

XIII Dolnośląskie Igrzyska LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-23, opracowanie rtr
Uroczyste podsumowanie XIII Dolnośląskich Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi odbyło się w Witoszowie Dolnym w gminie Świdnica.

Rozporządzenie pirotechniczne »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie rtr
Wojewoda wprowadził ograniczenia w używaniu materiałów i wyrobów pirotechnicznych.

Pensje piłkarzy, to pieniądze wyrzucone w błoto »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie iWoman.pl
Od prawie dwóch lat rządzi w klubie piłkarskim. Z premedytacją wykorzystuje swoją urodę do promocji przedsięwzięć, w które się angażuje, ale w samych interesach liczy się dla niej tylko zysk i końcowy efekt. Izabela Łukomska-Pyżalska - była modelka Playboya, a dziś szefowa Warty Poznań i wiceprezes Family House.
Zdjęć: 3  

Zarobki – najgorzej od 8 lat »
Tekst opublikowany 2012-12-20, opracowanie Łukasz Pałka, Money.pl
Polacy muszą zapomnieć o podwyżkach pensji. W przyszłym roku firmy będą mocno oszczędzać. To oznacza, że nasze wynagrodzenia przed utratą realnej wartości będzie chronić tylko spadająca inflacja. Money.pl sprawdził, jakie są prognozy ekonomistów.

Polska w strefie euro? Bez żartów! »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Money.pl
Polska nie ma szans i nie powinna na razie wchodzić do pogrążonej w kryzysie strefy euro - uważają ekonomiści.

Podsumowanie XIII Igrzysk LZS »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W Witoszowie Dolnym koło Świdnicy odbyło się podsumowanie XIII Igrzysk LZS i Mieszkańców Wsi. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele gminy Zgorzelec w osobach Kazimierza Janika wójta Gminy Zgorzelec, Małgorzaty Korelin dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury i Franciszka Habera przewodniczącego Związku LZS Powiatu Zgorzeleckiego.

Wigilijny czas w gminie »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie ug
W gminie Zgorzelec rozpoczął się czas wigilijnych spotkań. W poniedziałek, 17 grudnia, w Sali gimnastycznej Gimnazjum w Jerzmankach członkowie Związku Sybiraków zorganizowali wigilię, na którą zaprosili przyjaciół i osoby wspierające tę organizację.
Zdjęć: 11  

Roczny bilet wstępu do Naszego Zoo  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Szukanie odpowiednich prezentów w okresie przedświątecznym, dla wielu z nas, często stanowi kłopot. Dla tych, którzy nie mają ochoty na skarpetki, slipki, biżuterię czy lalkę Barbie, alternatywą może być roczny bilet wstępu do Naszego Zoo ma inną alternatywę.
Zdjęć: 1  

Mandolinowo i przedświątecznie  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
To już tradycja, że koncerty Zgorzeleckiej Orkiestry Mandolinistów odbywają się przy wypełnionej niemal do ostatniego miejsca sali. Nie inaczej było także w ostatnią niedzielę, gdy mandoliny dały wspólny koncert z legendarnym zespołem Skaldowie.
Zdjęć: 1  

Betlejemskie Światło Pokoju dla sąsiadów »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie um
Na moście Staromiejskim burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz, ks. dziekan Maciej Wesołowski, harcerze szczepu im. Osadników Wojskowych w Zgorzelcu i mali kolędnicy z Zespołu Pieśni i Tańca Lusatia z Osieka Łużyckiego przekazali nadburmistrzowi Goerlitz Siegfriedowi Deinege oraz towarzyszącym im duchownym i młodzieży Betlejemskie Światło Pokoju.
Zdjęć: 1  

Zgorzelecka Gala Wolontariatu 2012  »
Tekst opublikowany 2012-12-19, opracowanie Patrycja Biegańska - Centrum Wolontariatu
Impreza, którą patronatem objął burmistrz Zgorzelca, zgromadziła niemal 90-ciu uczestników.
Zdjęć: 7  

Pijana ciężarówka w rowie »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie pol
Blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał zatrzymany przez policjantów kierowca samochodu ciężarowego. Teraz stanie przed sądem.

Anna Komorowska. Od 12 lat ryzykuje życiem. »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie iWoman.pl/fot.arch. pryw.
Dla niej to codzienność. Drobna, filigranowa brunetka, czyli Anna Komorowska, aktorka, kaskaderka i akrobatka. Jedna z dwóch licencjonowanych kaskaderek w Polsce. Jej żywiołem jest plan filmowy, na którym od ponad 12 lat ryzykuje życiem, choć jak mówi robi to z głową. I obala mity na temat kaskaderki.

Gdzie wyjechać na Boże Narodzenie? »
Tekst opublikowany 2012-12-18, opracowanie oto
Z badań przeprowadzonych przez Instytut Turystyki wynika, że co piąty Polak wyjeżdża na urlop w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Popularne są również wyjazdy na Sylwestra i ferie zimowe.
Zdjęć: 2  

Udany nocleg w górach »
Tekst opublikowany 2012-12-17, opracowanie
Podróżując po Polsce bardzo często zmuszeni jesteśmy nocować w hotelach. A te jak wiadomo do tanich nie należą.

Pamięć społeczna, czyli o co chodzi Kuźniarowi? »
Tekst opublikowany 2012-12-15, opracowanie rtr
Prof. Roman Kuźniar, doradca prezydenta ds. międzynarodowych mówi o zwrocie wraku:

Zabiła psa wyrzucając go z V piętra  »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie pol
Wrocławscy policjanci zatrzymali kobietę podejrzaną o zabicie psa. Sprawczyni po libacji alkoholowej wyrzuciła zwierzę przez okno mieszkania znajdującego się na V piętrze. W chwili zatrzymania kobieta miała prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Gdzie na sylwestra? »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie oto
Jakie są tegoroczne preferencje sylwestrowe Polaków? Wolimy huczne bale pełne przepychu czy nowoczesny klubowy styl, a może miejski szyk na wrocławskim Rynku lub górski ośrodek wypoczynkowy? Badania przeprowadzone przez portal sylwestrowy.pl informują, że wśród Polaków rośnie zainteresowanie sylwestrem w klubach, jednak bale sylwestrowe oraz górskie ośrodki wypoczynkowe nadal wiodą prym.
Zdjęć: 3  

Frank stabilny – raty w dół »
Tekst opublikowany 2012-12-14, opracowanie Marcin Krasoń/Openfinance
Szwajcarski Bank Narodowy oczekuje, że przez najbliższe trzy lata stawka LIBOR CHF pozostanie na poziomie bliskim zera, co oznacza, że oprocentowanie kredytów we franku nie wzrośnie, a wysokość raty zależeć będzie od kursu walutowego CHF/PLN.

Nasz patronat - największa gonitwa psich zaprzęgów. VII Husqvarna Tour 2013.  »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Ponad 1000 psów zaprzęgowych na starcie, setki kilometrów trasy, śnieg, sportowa rywalizacja, kilkadziesiąt najlepszych ekip z całego świata i pełne emocji widowisko – to wszystko już za kilka tygodni - w dniach 10-13 stycznia 2013, podczas VII edycji Husqvarna Tour 2013. Miejsce zawodów – Jakuszyce k/Szklarskiej Poręby, nazywane polską Alaską.
Zdjęć: 2  

Polski budżet – jakim cudem?! »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie Money.pl
O ponad 5,5 miliarda złotych mają według rządu wzrosnąć w przyszłym roku dochody budżetu państwa. Tylko jakim cudem w okresie gospodarczego spowolnienia będą jednocześnie rosnąć wpływy z podatków? Analiza Money.pl pokazuje, że rządowe prognozy są zdecydowanie zbyt optymistyczne i zdaniem ekonomistów w budżecie może zabraknąć około 16 mld zł.

Więcej Ryanaira na wrocławskim lotnisku »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie oto
Drugi samolot w bazie, rekordowa liczba 23 połączeń, w tym jedno nowe do Zadaru, więcej operacji lotniczych na wybranych trasach – linie lotnicze Ryanair ogłosiły plany rozwoju swojej bazy operacyjnej na lotnisku we Wrocławiu na wiosnę 2013 roku.
Zdjęć: 1  

Oto polski Indiana Jones »
Tekst opublikowany 2012-12-13, opracowanie MenStream.pl
Co naprawdę działo się ze zrabowanymi skrzypcami Stradivariego albo z otoczoną mistyczną wręcz aurą włócznią św. Maurycego? Czy historyczne oręża z polskich muzeów posłużyły Himmlerowi do ozdobienia ścian świątyni czarnego zakonu SS? Gdzie podziały się skradzione, bezcenne dzieła sztuki i czy uda się je kiedykolwiek odzyskać?
Zdjęć: 2  

Dostaniemy tańsze prezenty – o 15 zł »
Tekst opublikowany 2012-12-12, opracowanie Money.pl
Z szacunków TNS Polska wynika, że mniejsza będzie średnia kwota wydatków na na prezenty gwiazdkowe przypadająca na osobę. Po kilku latach wzrostów na tym polu odnotujemy tym razem spadek, bo suma ta skurczy się do 341 zł i będzie mniejsza od ubiegłorocznej średniej o 15 zł.

Nielegalna broń »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie pol
Policjanci z CBŚ zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu lubańskiego podejrzanych o posiadanie oraz handel bronią i amunicją. Podczas przeszukania mieszkań należących do podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli 15 sztuk broni palnej i blisko sto sztuk amunicji.
Zdjęć: 5  

Odliczanie do otwarcia Multikina »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już tylko kilkanaście dni dzieli mieszkańców Zgorzelca od możliwości uczestniczenia w projekcji najlepszych filmów na wielkim ekranie. W piątek, 21 grudnia, w Centrum Handlowym Zgorzelec Plaza zostanie otwarty multipleks Multikino. Specjalnie z tej okazji przygotowano liczne atrakcje.
Zdjęć: 1  

Gdzie będą zatrudniać, gdzie zwalniać? »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie rtr
Najbardziej optymistyczne prognozy na świecie ustalono na podstawie deklaracji pracodawców na Tajwanie (+35%), w Indiach (+27%), Brazylii (+21%), Meksyku (+20%), Kolumbii i Panamie (+18% dla obu). Najbardziej pesymistyczni są pracodawcy w Grecji, Hiszpanii, Włoszech (-11% dla wszystkich trzech), Słowenii (-9%), Holandii i Słowacji (-8% dla obu), Irlandii (-6%), Bułgarii, Czechach (po -4%), Węgrzech (-2%), Francji, Polski oraz RPA (-1% dla każdego z trzech).

Ważne dla studentów – jak dorabiać »
Tekst opublikowany 2012-12-11, opracowanie oto
Już nie rozdając ulotki, stojąc za barem czy kasą w markecie ale udzielając korepetycji – tak najczęściej studenci dorabiają sobie do stypendium. I chociaż konkurencja jest duża, a stawki mniejsze niż jeszcze kilka lat temu, to ten rodzaj pracy cały czas jest opłacalny – w zależności od przedmiotu i miasta, można zarobić średnio od 30 do 50 zł za godzinę, wynika z analizy serwisu Tablica.pl.

Miejskie Mikołajki już za nami!  »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie um
W niedzielę 2 grudnia do Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu, ku uciesze mnóstwa dzieci, zawitał sam Święty Mikołaj w towarzystwie swoich elfów.
Zdjęć: 12  

Obdaruj pupila w Naszym Zoo Goerlitz-Zgorzelec! »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
9 grudnia od 15:00 do 16:00 goście będą mieć możliwość karmić zwierzęta przyniesionym przez siebie pokarmem.
Zdjęć: 1  

Konkurs na „nowe domy przysłupowe” rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie oto
Poznaliśmy najlepsze pomysły architektów i studentów z Polski i Niemiec w konkursie na „Nowe domy przysłupowe”
Zdjęć: 6  

Indywidualizacja nauczania – ciąg dalszy »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
Od września tego roku szkoły podstawowe z terenu gminy Zgorzelec kontynuują realizację projektu pn.: „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania klas I-III szkoły podstawowej w kontekście wdrażania nowej podstawy kształcenia ogólnego” finansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Gimnazjaliści grają w hokeja »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W zeszłym roku, na początku grudnia, wójt Gminy Zgorzelec Kazimierz Janik uroczyście otwierał Łagowski Obiekt Sportowy, czyli popularny „ŁOŚ” – lodowisko, które zaskarbiło sobie sympatię dzieci i młodzieży, nie tylko z terenu gminy Zgorzelec. Od samego startu Łosia, uczniowie gminnych szkół podstawowych i gimnazjum brali udział w bezpłatnej nauce jazdy na łyżwach a później w regularnych zajęciach w-f na lodowisku.
Zdjęć: 4  

Znaleźć nową szansę »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
Stopa bezrobocia w Polsce kształtuje się w tym roku na poziomie ponad 12%. Przyszłoroczne prognozy też nie są optymistyczne. Specjaliści zapowiadają nawet możliwość zwiększenia się poziomu bezrobocia do 13% w skali roku. Nic więc dziwnego, że osoby, które obecnie nie są aktywne zawodowo szukają możliwości dostosowania się do zmieniających się potrzeb rynku pracy i zdobycia nowych kwalifikacji.
Zdjęć: 2  

Andrzejkowe zawody »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W Gimnazjum im Sybiraków w Jerzmankach odbyła się interesująca impreza. W progi szkoły zostały zaproszone reprezentacje wszystkich gminnych podstawówek. Wzięły one udział w II Andrzejkowym Turnieju Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec.
Zdjęć: 11  

Chłopcy z Gimnazjum w Jerzmankach na siódemkę »
Tekst opublikowany 2012-12-05, opracowanie mk
W hali sportowej Gimnazjum w Kotli koło Głogowa w ostatnią niedzielę 25 listopada odbył się finał XIII Igrzysk LZS w halowej piłce nożnej dzieci do lat 15-tu.
Zdjęć: 3  

Podpalił samochód  »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie pol
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 28 – letniemu mężczyźnie, który oblał łatwopalną cieczą, a następnie podpalił samochód osobowy.

Grunty rolne drożeją od dwóch dekad! »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie Emmerson S.A.
Dane Agencji Nieruchomości Rolnych wskazują, że ceny gruntów rolnych opierają się jakimkolwiek zawirowaniom rynkowym i od dwudziestu lat pozostają w stałym trendzie wzrostowym. Bardzo prawdopodobne, że żadne inny rodzaj nieruchomości nie przyniósł takich stóp wzrostu w długim okresie.

Świąteczne topienie... finansów »
Tekst opublikowany 2012-12-04, opracowanie oto
Przedświąteczny czas to jeden z tych okresów w roku, kiedy gospodarstwa domowe mają zwiększone potrzeby finansowe. Mimo że podobnie jest z innymi świętami i przed wakacjami, to właśnie Boże Narodzenie wiąże się z wyjątkowo dużymi wydatkami. Na ich pokrycie wiele osób zaciąga pożyczki, które niestety później trudno zwrócić.

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl