Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 15 informacji. Wszystkie poniżej.

Cyrk Warszawa w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Z nowym atrakcyjnym programem przybywa Cyrk Warszawa pod dyrekcją Georgia Petkow. Cyrk Warszawa to cyrk z tradycjami - istnieje od 1947 roku.

Dni Zgorzelca 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie red.
Wspólna zabawa mieszkańców Zgorzelca w letnie, czerwcowe dni to już nasza wieloletnia, miejska tradycja. Nie inaczej będzie także w tym roku. Zapraszamy mieszkańców i gości do amfiteatru przy Miejskim Domu Kultury na Dni Zgorzelca 2012. Tam – 22, 23 i 24 czerwca – czeka na wszystkich wiele atrakcji i wspaniała, świąteczna atmosfera.

Trzeźwymi bądźmy »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Andrzej Pałys
Pod tym hasłem odbył się w Zgorzelcu czternasty, doroczny festyn trzeźwościowy św. Bonifacego. Parafia św. Bonifacego wraz z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zgorzelcu zaprosiła mieszkańców miasta na wielki festyn pod hasłem „Trzeźwymi bądźmy”.

Trzecia wycieczka do Francji »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
Od dwóch lat polscy i francuscy seniorzy odwiedzają się nawzajem, w ramach wymiany partnerskiej. Propozycję rozszerzenia porozumienia o współpracy między miastami o wymianę seniorów, złożył merowi Avion Jean Marc Tellierowi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. Dzięki porozumieniu z 2010 roku seniorzy już dwa razy gościli swoich francuskich przyjaciół, a sami po raz trzeci odwiedzili Francję.

Miasto Dzieci 2012  »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie UM
W drugiej połowie sierpnia swoje podwoje przed najmłodszymi mieszkańcami Zgorzelca i Gӧrlitz otworzy wakacyjne Miasto Dzieci Zgorzelec/Goerlitz "nasze miasto - unsere stadt 2012". Zajęcia, podobnie jak przed dwoma laty, odbywać się będą w Gӧrlitz, na terenie należącym do organizacji Kinderschutzbund przy Gersdorfstraβe 5 (osiedle - Königshufen).

W Łagowie piłkę kopią »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W ubiegłą niedzielę, wolni od troski, czy polska reprezentacja zakwalifikuje się do ćwierćfinałów Mistrzostw Europy, mogliśmy z przyjemnością oddać się dopingowaniu drużyn biorących udział w Mistrzostwach o Puchar Wójta Gminy Zgorzelec w Łagowie.

Jest moc w Gronowie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
Na boisku w Gronowie odbyły się Gminne Igrzyska Sportowe i Otwarte Zawody Strongmanów o puchar wójta gminy Zgorzelec. Do tej gościnnej wsi przyjechali adepci atletyki z Radomierzyc, Koźlic, Tylic, Jędrzychowic, Gozdanina, Przesieczan, Gronowa, Trójcy, Łomnicy, Sławnikowic oraz ze Zgorzelca.

Brązowe perełki z Łagowa »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
Na stadionie sportowym w Zgorzelcu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowe Klas I – IV. Są to niewątpliwie zawody promujące duże szkoły.

Dzień Talentów »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W Szkole Podstawowej w Osieku Łużyckim odbył się Dzień Talentów- to już tradycja. W tym dniu podsumowuje się całoroczną działalność wszystkich kół przedmiotowych, artystycznych i sportowych działających w szkole oraz udział uczniów w różnego rodzaju konkursach i zawodach.

Festyn w Łagowie »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Mirosław Kłys
W ubiegłą sobotę pogoda sprawiła psikusa Gminnemu Ośrodkowi Kultury oraz animatorom z Nyskiego Kulturalnego Kulturalnika, którzy przygotowali imprezę plenerową na terenie stadionu w Łagowie. Strumienie wody i grad przerwały dobrze zapowiadającą się imprezę rozganiając uczestników do domów.

Zakopali Kapsułę Czasu »
Tekst opublikowany 2012-06-22, opracowanie Ilona Gorąca
Gimnazjum nr 2 w Zgorzelcu przeżyło swoje dziesiąte urodziny. W kościele pw. Św. Jana Chrzciciela ksiądz Łukasz Klimek odprawił mszę św. w intencji uczniów i pracowników szkoły. W auli szkolnej zebrali się zaproszeni goście, pracownicy placówki oraz delegacje klas. Uroczystość obchodów 10-lecia podzielona była na dwie części: oficjalną i artystyczną.

Zbliża się Polcon 2012 »
Tekst opublikowany 2012-06-19, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliża się święto wszystkich miłośników fantastyki. Pod koniec sierpnia, pierwszy raz we Wrocławiu, zostanie zorganizowany Polcon 2012, czyli Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki. Wśród wielu zaproszonych gości znaleźli się Erich von Daniken i Andrzej Sapkowski. Od dziś czynne jest wrocławskie biuro konwentu.

Wrocławski Bieg Nadziei »
Tekst opublikowany 2012-06-16, opracowanie red.
Rozpoczęły się zapisy do Wrocławskiego Biegu Nadziei, który odbędzie się 30 czerwca w sobotę. Bieg oraz towarzysząca mu impreza na Stadionie Olimpijskim ma na celu zebranie pieniędzy na leczenie i rehabilitację chorego na raka wrocławskiego studenta Kuby Piśmiennego. Organizatorzy zapewniają uczestnikom i kibicom kosmiczne przeżycia rodem z Gwiezdnych Wojen oraz wegetariański poczęstunek prosto z Indii.

Sokoły powracają »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Osiem młodych sokołów wędrownych zamieszkało dzisiaj w sztucznych gniazdach na terenie Nadleśnictwa Żmigród. Te drapieżniki są jednym z najrzadszych gatunków w Polsce.
Zdjęć: 7  

Jak wybrać dom opieki dla bliskiej osoby? »
Tekst opublikowany 2012-06-11, opracowanie red.
Nie każdy ma możliwość zapewnienia bliskiej, starszej lub chorej osobie właściwej opieki w domu rodzinnym. Zazwyczaj, w takiej sytuacji opiekun zaczyna myśleć nad skorzystaniem w usług domu opieki. Instytucji oferujących opiekę nad osobami starszymi lub niesamodzielnymi jest coraz więcej. W obliczu starzenia się społeczeństwa w wymiarze globalnym zapotrzebowanie na tego typu usługi społeczne będzie wzrastać. W jaki sposób wybrać dom opieki i co powinniśmy wziąć pod uwagę – doradzają eksperci Tena Solutions

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl