Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 20 informacji. Wszystkie poniżej.

„Broniewski. Miłość, wódka, polityka” »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie opr. HB/UM
Na spotkanie z Mariuszem Urbankiem, autorem głośnej biografii Władysława Broniewskiego, zamilczanego z polityczną premedytacją poety, zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna.

Wymień dowód »
Tekst opublikowany 2012-02-29, opracowanie Halina Biernat
Tym, którzy do tej pory nie wymienili jeszcze starych dowodów osobistych, wydanych w roku 2002 zgorzelecki magistrat przypomina, że ostateczny termin upływa w 2012r. Wymiana dowodów jest bezpłatna.

Zgorzelec w folderze Kolei Dolnośląskich »
Tekst opublikowany 2012-02-23, opracowanie opr. HB/UM
Koleje Dolnośląskie S.A. wydały folder promocyjny „Podróżuj z Kolejami Dolnośląskimi”, promujący atrakcje turystyczne Dolnego Śląska leżące na trasach obsługiwanych przez tego przewoźnika lub w ich pobliżu. Wśród zaprezentowanych w folderze miejscowości jest także Zgorzelec.

Dzień Otwartych Drzwi »
Tekst opublikowany 2012-02-22, opracowanie opr. HB
Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz organizuje Dzień Otwartych Drzwi, na który zaprasza wszystkich zainteresowanych nauką w klasach o profilu dwujęzycznym.

Uwaga! Idą… mrozy »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie red.
Dziś w nocy w niektórych rejonach Dolnego Śląska temperatura przy gruncie może spaść do minus 7 stopni!

Transgraniczna kultura »
Tekst opublikowany 2012-02-17, opracowanie opr. as
„Nyski Kulturalny Kulturalnik” to wspólny, polsko-niemiecki projekt realizowany od początku 2012 roku do końca września 2013 roku na terenie Euroregionu Nysa.

Czad cichy zabójca »
Tekst opublikowany 2012-02-16, opracowanie Halina Biernat
Na terenie powiatu zgorzeleckiego od początku roku odnotowano 46 pożarów i 15 zdarzeń związanych z występowaniem gazów powstałych przy spalaniu.. Komenda Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu apeluje o czujność i rozsądek.

Klikaj na Goerlitz »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Halina Biernat
Być może dzięki naszemu wsparciu, piękna starówka naszych sąsiadów znajdzie się na światowej liście atrakcji turystycznych. A na tym skorzystamy wszyscy !

Gdy pies szarżuje z zębiskami »
Tekst opublikowany 2012-02-10, opracowanie Prof.dr hab. Janusz Kuźniewicz
Na przestrzeni ostatnich lat zdarzyło się wiele tragicznych przypadków ciężkich pogryzień ludzi przez psy, które niekiedy kończyły się śmiercią. Nasuwa się więc pytanie, dlaczego pies rzuca się, by pogryźć, a nawet zagryźć innego człowieka i to nie tylko w obronie swego opiekuna.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-09, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Opium, eter i groźne wydziały »
Tekst opublikowany 2012-02-08, opracowanie Jacek Bomersbach
Od niedawna działa we Wrocławiu Muzeum Farmacji. Można w nim oglądać eksponaty z pracowni alchemicznej oraz stare przyrządy do produkcji leków. Klimatu miejsca nie da się jednak przełożyć na obostrzenia panujące w dzisiejszych zakładach farmaceutycznych.

KNF grozi palcem bankom »
Tekst opublikowany 2012-02-07, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Komisja Nadzoru Finansowego rozprawiła się z kredytami walutowymi i zabiera się za finansowanie nieruchomości bez wkładu własnego klientów. Jeśli będzie równie skuteczna jak w walce z walutami, to wkrótce może być kłopot z kredytem na całość mieszkania.

Gruźlica mutuje »
Tekst opublikowany 2012-02-03, opracowanie RW
Zdążyliśmy już zapomnieć o zmutowanych wirusach, świńskiej grypie i innych niezbyt przyjemnych chorobach. To że zapomnieliśmy nie oznacza jednak, że problem zniknął. Ostatnio powraca bowiem kolejny mutant – tym razem uaktywniła się gruźlica. Na razie jej klasyczna wersja zaatakowała w kilku wrocławskich szkołach. Za rogiem czai się jej gorsza odmiana, tzw. lekooporna.
Zdjęć: 2  

Muzea zapraszają  »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie opr. HB/UM
W niedzielę warto znaleźć czas i wybrać się do Muzeum Śląskiego w Gӧrlitz i Muzeum Łużyckiego w Zgorzelcu, gdzie z przewodnikiem będzie można zwiedzić wystawy „Drogi w nieznane” oraz „Na nowym wśród obcych.”

Oto słownik psio - ludzki »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Prof.dr hab.Janusz Kuźniewicz
Zwierzęta porozumiewają się między sobą za pomocą określonych rodzajów sygnałów, które nie zawsze należą do dźwięków. Również psy dają znać najczęściej o niebezpieczeństwie i agresji, powitaniu i uspakajaniu. Rozróżniamy również sygnały oznaczające zaloty oraz pożywienie.

Równać szanse 2012 »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie D. Lejkowska
Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza Ogólnopolski Konkurs Grantowy w ramach Programu "Równać Szanse 2012" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Szkolenia dla rolników »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie Aleksandra Zając
Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu wspólnie z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu, Dolnośląską Izbą Rolniczą we Wrocławiu oraz Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Legnicy zapraszają do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu „Wykorzystania komputera w zarządzaniu gospodarstwem rolnym przez dolnośląskich rolników”.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2012-02-02, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, książki, wejściówki na koncerty do klubów i Filharmonii Wrocławskiej - to wszystko może być Twoje. Wystarczy, że wyślesz sms.

Wisława Szymborska nie żyje »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie opr. bom
W Krakowie zmarła Wisława Szymborska, poetka, eseistka, laureatka literackiej Nagrody Nobla. Zmarła we śnie. Miała 89 lat.

Apel o ratowanie kotów »
Tekst opublikowany 2012-02-01, opracowanie red
Apelujemy i prosimy o otwieranie okienek piwnicznych. Pozwólmy bezdomnym kotom schronić się przed mrozem. Wpuszczajmy je do ciepłych i bezpiecznych miejsc, aby nie zamarzały na dworze lub ginęły chowając się w silnikach samochodów!

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl