Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 43 informacji. Wszystkie poniżej.

Puchar dla Osieka Łużyckiego »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie KP
Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach skupia w swoich murach uczniów z terenu całej Gminy Zgorzelec. W szkole szczególną wagę przywiązuje się do integracji młodzieży z różnych środowisk.

Połączeni z Jelenią Górą »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie SP
W niedzielę, 11 grudnia, wejdzie w życie nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Dolnośląskich, Przewozów Regionalnych oraz PKP Intercity.

Żeby nie wdepnąć »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie um
Jesienią i zimą trawniki zapełniają się... psimi pamiątkami po spacerach. Zgorzelec postanowił przywołać do porządku właścicieli, by sprzątali po swoich pupilach.

Bezpieczna Femina »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie red
W Görlitz odbyło się spotkanie zgorzeleckich policjantów z kobietami ze Stowarzyszenia Interclub Femina. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie kobietom mieszkającym po obu stronach Nysy Łużyckiej podstawowych zasad unikania zagrożeń.

Koncert Bożonarodzeniowy »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie um
W sobotę, 17 grudnia, o godz. 17.30 w Centrum Sportowo-Rekreacyjnym w Zgorzelcu wystąpi Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów z programem „Melodie pod choinkę”.

Dzień pluszowego przyjaciela »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie um
Z okazji obchodów Światowego Dnia Pluszowego Misia 25 listopada Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zorganizowała dla dzieci spotkanie z "Misiem".

Pierwsze miejsce dla Katarzyny Starzec »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie MK
7 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Zgorzelcu z/s w Radomierzycach zebrało się jury w celu wyłonienia najpiękniejszych prac dzieci, które uczestniczyły w cyklu zajęć plastycznych pt. „ Jesienne obrazki”.

Lawendowa i Jaśminowa »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie MK
Mieszkańcy Łagowa mają nowe ulice - kwiatowe i pachnące.

Tytan walczy w Bitwie »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie MK
Zespół Rockowy Tytan z Jędrzychowic został zakwalifikowany do drugiego etapu Muzycznej Bitwy 2011/2012 Radia Wrocław.

Dłużej bezpłatna A4 »
Tekst opublikowany 2011-11-30, opracowanie Opr. aw
Bramki na autostradzie A4 w kierunku Opola miały powstać do Wigilii. Wykonawcy Egis i Starbag nie zdążą. Z opóźnienia skorzystają kierowcy, gdyż pojadą za darmo.

Medycy sądowi zbadają kości »
Tekst opublikowany 2011-11-29, opracowanie bom
Szczątki ludzkie znalezione na polu między Pasikurowicami, a Siedlcami zbadają specjaliści z medycyny sądowej. Z kości pobrano wycinki do badań DNA.

Skrzydlaci współlokatorzy »
Tekst opublikowany 2011-11-26, opracowanie Halina Biernat
Do stacji opieki nad rannymi, dzikimi zwierzętami w Tierparku, został oddany kruk, który zamieszkał z płowymi sępami. Jak dotąd, współlokatorzy rozumieją się doskonale!

Koniec kawałów o policjantach  »
Tekst opublikowany 2011-11-25, opracowanie opr. as
O około 30% wzrosła skuteczność działań straży miejskich, które wdrożyły elektroniczny system wspomagania - wynika z danych firmy Sprint zebranych także na Dolnym Śląsku.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-24, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty, do Aquaparku Granit czy zestawy Noodle w Pudle - to wszystko masz w zasięgu ręki, wystarczy wysłać smsa.

ONEwrocław – konkurs filmów krótkometrażowych »
Tekst opublikowany 2011-11-22, opracowanie red
Weź udział w konkursie na filmik o Wrocławiu i wygraj noclegi dla siebie i znajomych w oryginalnych, kapsułach noclegowych w samym sercu miasta. Konkurs organizuje nowootwarty, położony w Rynku hostel The One.

Auto ''niby'' dziewczyny »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie Opr. aw
32 - latek pchał po ulicy samochód. Niby należał on do jego dziewczyny, jednak mężczyzna zapomniał jak ma na imię. Niezwykły przypadek sklerozy?

Nie tylko lanie wosku »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie ug
Andrzejki to wyjątkowa noc. Ze względu na tą okazję świetlica w Jędrzychowicach zamieni się w miejsce, gdzie będzie można i potańczy i wywróżyć sobie przyszłość.

Poznali sąsiadów »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie sp
Pierwsze spotkanie w ramach projektu "Poznaj swojego sąsiada - spotkania polskich i niemieckich uczniów w ramach współpracy międzyszkolnej" mamy już za sobą. Oto co z niego wynikło.

Melodie pod choinkę »
Tekst opublikowany 2011-11-18, opracowanie Halina Biernat
Eleni wystąpi ze Zgorzelecką Orkiestrą Mandolinistów.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-17, opracowanie red
Bilety do wrocławskich kin, na koncerty w Synagodze pod Białym Bocianem i w Filharmonii Wrocławskiej czy zestawy ProSzkliwo - to wszystko może być Twoje, wystarczy, że wyślesz smsa.

Krasnoludki w Jędrzychowicach »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie MK
Krasnoludek, krasnal, skrzat – przyjazna ludziom istota pojawiająca się często w literaturze polskiej i zagranicznej, szczególnie w baśniach. Krasnoludki wyglądem przypominają małych ludzi. Przeważnie są przedstawiane w szpiczastych czerwonych czapeczkach, od koloru których pochodzi ich polska nazwa. Występują zarówno w baśniowej tradycji polskiej, jak i innych narodów europejskich. Tyle o krasnoludkach wie Wikipedia. W gminie Zgorzelec wiedzą więcej.

Pierwsza ślizgawka w gminie »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie MK
Już wkrótce gmina Zgorzelec zaprosi wszystkich amatorów łyżwiarstwa do nowego, nowocześnie zaprojektowanego i wspaniale urządzonego obiektu sportowo-rekreacyjnego w Łagowie.

Koparką chciał staranować policjanta »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie Red
Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o włamanie i kradzież koparki. Podczas próby zatrzymania mężczyzna usiłował rozjechać policjanta. Funkcjonariusze odzyskali koparkę o wartości 130 tysięcy złotych. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.

Ruszył YEPP »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie Tomasz Mikołajczyk
15 listopada w Urzędzie Miasta Görlitz odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowej Konferencji poświęconej aktywizacji społecznej i politycznej młodzieży, organizowanej przez międzynarodowe stowarzyszenie YEPP.

Wieńce pod pomnikiem Millenium »
Tekst opublikowany 2011-11-16, opracowanie um
Mszą świętą odprawioną w intencji ojczyzny oraz uroczystością przy Pomniku Millenium, zakończoną złożeniem wieńców i kwiatów, Zgorzelec uczcił 93. rocznicę odzyskania niepodległości.

Wspomnienie o Marianie Szałeckim »
Tekst opublikowany 2011-11-15, opracowanie Halina Biernat
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu i Przyjaciele zapraszają na VIII Zaduszki Poetyckie poświęcone pamięci poety, publicysty i animatora kultury Mariana Szałeckiego.  

YEPP czyli o atywizacji młodzieży »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie ug
Od 15 do 17 listopada w Görlitz i Zgorzelcu odbędzie się Międzynarodowa Konferencja poświęcona aktywizacji społecznej i politycznej młodzieży organizowana przez stowarzyszenie YEPP.

Złupili bibliotekę »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Złodzieje, którzy "napadli" na bibliotekę, ukradli trzy książki. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

WOŚP dla kobiet z cukrzycą w ciąży »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie red
Zakup pomp insulinowych dla kobiet z cukrzycą w ciąży to jeden z celów najbliższego XX Finału WOŚP.

Nieuczciwi sprzedawcy kredytów »
Tekst opublikowany 2011-11-14, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Sanatoria, pielgrzymki, bezpłatne badania – okazują się „świetną okazją” do zaciągnięcia niechcianego kredytu. Z kolei od spragnionych pożyczek oszukańcze firmy coraz częściej wyłudzają tysiące złotych. W większości przypadków ofiarami nadużyć są osoby starsze – alarmuje Rzecznik Konsumentów.

Zaśpiewa Pochodnia »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie um
Z okazji Święta Niepodległości odbędzie się koncert chóru męskiego Pochodnia, który rozpocznie się 10 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w kościele pw. Św. Bonifacego w Zgorzelcu.

Komu kluczyki, komu? »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Zgorzeleccy policjanci poszukują właściciela odnalezionych w okolicach Koźlic kluczyków do samochodu. Kluczyki są do odebrania w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu przy ul. Bohaterów II Armii WP 12 G.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-10, opracowanie red
Bilety do kina Helios, Multikina i kina 5D, zaproszenia na operę rockową i koncerty jazzowe, soulu czy wrocławskiej filharmonii - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Jak zarobić na deweloperach? »
Tekst opublikowany 2011-11-09, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Mieszkania tanieją, rentowność najmu jest na poziomie przeciętnej lokaty bankowej, a akcje deweloperów dotknęła mocna przecena. Na rynku nieruchomości wciąż jednak można zarabiać powyżej 10 proc. w skali roku. Wystarczy pożyczyć deweloperowi pieniądze.

Świętoszów nie taki straszny »
Tekst opublikowany 2011-11-07, opracowanie Jacek Jonczyk
Na zaproszenie dowódcy 10 Brygady Kawalerii Pancernej, młodzież z klasy pierwszej oddziału wojskowego odwiedziła świętoszowską jednostkę.

Zainteresowany kołami »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie Opr. aw
32 - latek postanowił szybko się wzbogacić. Parking samochodowy traktował jak hurtownie, z której kradł koła aut.

Znajdź swoje kołpaki »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie red
Jeśli komuś z Państwa ukradziono z samochodu kołpaki, jest nadzieja na ich odzyskanie. Wystarczy zgłosić się do komendy.

Z historią za pan brat »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie um
Jeśli interesujesz się historią Łużyc i chciałbyś wnieść swój wkład w wydarzenia związane z rekonstrukcją wydarzeń z przeszłości Naszej Małej Ojczyzny przyjdź na spotkanie organizacyjne Łużyckiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej.

Pamięci szewca »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie um
W środę, 2 listopada, na terenie zielonym przy skrzyżowaniu ulic Bohaterów Getta, Warszawskiej, Staszica, Daszyńskiego i Okrzei ustawiono rzeźbę nawiązującą tematycznie Jakuba Boehme, XVII-wiecznego szewca – filozofa, który mieszkał, pracował i tworzył w Zgorzelcu.

Cysterski piknik w Krzeszowie »
Tekst opublikowany 2011-11-04, opracowanie red
W sobotę, 5 listopada, zostanie zainaugurowany „Południowo-zachodni Szlak Cysterski”. Z tej okazji, na terenie historycznego opactwa cysterskiego w Krzeszowie, odbędzie się piknik, na który organizatorzy zapraszają m.in. przedstawicieli władz samorządowych, organizacje turystyczne, a także mieszkańców i fanów średniowiecznych rozrywek.

Biały czwartek w Trójcy »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie MK
Podstawowa opieka zdrowotna to dla mieszkańców wsi temat szczególnie ważny. O ile w mieście placówek ochrony zdrowia jest zazwyczaj pod dostatkiem, to na wsiach każda jest na wagę złota. Dla Kazimierza Janika, wójta gminy Zgorzelec, bezproblemowy dostęp do podstawowych usług medycznych dla mieszkańców gminy, to sprawa priorytetowa.

Przeprowadź kredyt i oszczędź 100 zł na racie »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Na refinansowaniu kredytu można dziś nieźle zyskać. Po zmianie banku rata kredytu sprzed dwóch lat może być niższa o co najmniej 100 zł na każde 100 tys. zł kredytu.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2011-11-03, opracowanie red
Bilety do kina Helios i kina 5D, zaproszenia na koncerty do wrocławskiej filharmonii, porady dietetyczne i nordic walking - wszystko to możesz otrzymać, wystarczy wysłać smsa.

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl