Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 111 informacji. Wszystkie poniżej.

Policyjny kryptonim: ''Majowy weekend'' »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Noga z gazu i zapięte pasy - tak w skrócie można określić rady dzięki którym nie dostaniemy mandatu podczas majówki.

Powstane muzeum Dolnego Śląska »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Historia spleciona z teraźniejszością, mozaika dolnośląskich samorządów oraz wysokiej klasy dzieła sztuki w towarzystwie nowoczesnych multimediów. Takie idee przyświecają utworzeniu we Wrocławiu Muzeum Dolnego Śląska, które siedzibę będzie miało w gmachu głównym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Majówka w górach czy Czechach? »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie umwd
Długi weekend majowy w Czeskich Karkonoszach, Brnie lub Pradze? Czemu nie! Województwo Dolnośląskie i Przewozy Regionalne przygotowały dla pasażerów kolei nie lada atrakcje.

Lecisz tanimi liniami, uważaj na opłaty dodatkowe »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie dotPR
W tanich liniach bez problemu można zarezerwować bilet do Barcelony czy Mediolanu za 100 zł. Jednak, gdy pasażer chce wziąć ze sobą dużą walizkę, wybrać miejsce na pokładzie czy po prostu zapłacić za bilet, musi ponieść dodatkowe koszty. Wysokość takich opłat może wynieść nawet 250 zł.

Banki przepłacają za lokaty »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Najwyżej oprocentowana lokata bankowa daje zarobić 20 proc. w skali roku. Takiego zysku może pozazdrościć nawet wielu inwestorów giełdowych.

Każda praca niesie zagrożenia »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie aw
Jeśli myślisz, że skoro pracujesz w biurze wypadki przy pracy Cię nie dotyczą, grubo się mylisz. Dziś przypada Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków przy Pracy.

Starasz się o kredyt hipoteczny? Nie daj się zaskoczyć! »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie Emmerson S.A.
Wybierając się na spotkanie z przedstawicielem banku dotyczące kredytu hipotecznego, warto się do niego dobrze przygotować. Poniżej przedstawiono kilka kwestii, o których warto pamiętać, a z których nie do końca zdaje sobie sprawę większość kredytobiorców.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-28, opracowanie red
Rejsy po Odrze, kino 5D, szalona majówka i Thanks Jimi Festival - wszystko to możesz mieć za smsa.

Podchmielony woźnica »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Opr. aw
Zapewne jest fanem westernów, bo gdy wracał w środę wozem konnym cała jezdnia była jego. Czyżby dodawał sobie trunkami animuszu w obawie przed Indianami?

A Ty już byłeś na komisji? »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie cs
Wicestarosta Mariusz Tureniec zainaugurował tegoroczną kwalifikację wojskową w powiecie zgorzeleckim. Co roku, na terenie kraju pracuje do 400 powiatowych komisji lekarskich.

Następcy Kasparowa »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie cs
Pod koniec kwietnia na Zamku Książ koło Wałbrzycha odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach.

Emisja monet ''Beatyfikacja Jana Pawła II'' »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie NBP
W czwartek 28 kwietnia 2011r. Narodowy Bank Polski wprowadzi do obiegu monety okolicznościowych upamiętniające beatyfikację papieża Polaka, Jana Pawła II.

Festiwal Dobrego Piwa »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie CK Zamek
27 browarów z Polski, Czech, Niemiec oraz Belgii, 60 rodzajów piw lanych, setki piw butelkowych, liczne degustacje, briofilskie wystawy, "piwne" wykłady oraz warsztaty warzenia piwa – za niespełna dwa tygodnie, 7-8 maja, we wrocławskim Centrum Kultury "ZAMEK" odbędzie się II Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa, jedna z największych imprez w kraju poświęcona oryginalnym smakom złocistego trunku. W programie Festiwalu oprócz punktów związanych z piwem znalazły się również, koncerty rockowe i etniczne, jarmark produktów ekologicznych, konkursy z nagrodami oraz blok atrakcji dla najmłodszych.

Jak nie płacić podatku od zysków giełdowych?  »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
PIT38 – najprostsze do wypełnienia zeznanie podatkowe i zarazem najboleśniejsze. Zysk z inwestycji giełdowej to przecież nagroda za podjęte ryzyko, stracone nerwy i przedwcześnie posiwiałe skronie. Czy można się jakoś od podatku wywinąć?

67 milionów złotych na inwestycje w odnawialne źródła energii »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie DIP
67 milionów złotych – tyle środków przeznaczono na wsparcie przedsiębiorstw energetycznych chcących zainwestować w odnawialne źródła energii. Środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Konkurs o dotacje na ten cel ogłosiła Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca, odpowiedzialna za podział środków unijnych dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego.

Prawo jazdy bez stresu? »
Tekst opublikowany 2011-04-27, opracowanie INTERIA.PL
Czy po 30 godzinach kursu można przystąpić do egzaminu na prawo jazdy i go zdać? Wybierając samochód z "automatem", szanse na to wzrastają.

Sukces LO w Lipsku »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie opr. Daniel Biernat
Uczniowie zgorzeleckiego LO mogą mieć powód do satysfakcji. Ich publikacja „InterKulturManagement“ wzbudziła duże zainteresowanie podczas Targów Książki w Lipsku.

200 euro za 2 promile »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. aw
Mieszkaniec powiatu złotoryjskiego może mieć tylko do siebie pretensje. Kierował autem "pod wpływem" i jeszcze chciał przekupić policjantów.

Koniec gangu »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Opr. aw
Gang zajmował się kradzieżami aut. W zlikwidowanej dziupli policjanci znaleźli trzy auta, w tym luksusowe audi Q7.

Rosną kredyty wiosną »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Co ma wiosna do kredytów? Bardzo wiele. Wiosenny przypływ energii mobilizuje do działania, mimo że nie na wszystkie pomysły wystarcza pieniędzy. W efekcie maj to tradycyjnie miesiące kiedy widać skok popytu na kredyty konsumpcyjne.

Fart uczy się chodzić »
Tekst opublikowany 2011-04-26, opracowanie aw
Pies, którego właściciele urządzali przyjęcie, gdy on zdychał z powodu poważnego zakażenia oskalpowanej łapy, miał już operację i uczy się na nowo chodzić.

Ratują przysłupy »
Tekst opublikowany 2011-04-25, opracowanie CS
W Bogatyni gościła wicewojewoda Ilona Antoniszyn - Klik, która rozmawiała z lokalnymi samorządowcami o przyszłości zabytkowych domów łużyckich.

Boisko przy LO »
Tekst opublikowany 2011-04-25, opracowanie Opr. aw
W tym tygodniu podpisano porozumienie w sprawie dofinansowania projektu budowy boiska przy LO w Bogatyni.

Czas odkurzyć rower »
Tekst opublikowany 2011-04-25, opracowanie CS
W tym roku już po raz dziesiąty odbędzie się Gwieździsty Rajd Rowerowy Powiatu Görlitz.

Zabawa obok oskalpowanego psa »
Tekst opublikowany 2011-04-23, opracowanie aw
Amputowana łapa to cena, jaką pies musiał ponieść za skrajnie nieodpowiedzialnych właścicieli. Sprawa rozegrała się w Krynicznie, koło Środy Śląskiej.

Branża budowlana na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie SILKA YTONG
Koncepcja ogólnopolskiego roadshow Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG (które już 26-27 kwietnia zawita do Wrocławia) została stworzona, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów, ekip wykonawczych, a także szkół o profilu budowlanym. Dane dotyczące branży, opracowane przez Annę Waszczuk, analityka rynku Xella Polska, potwierdzają potrzebę inicjowania akcji, które wielowymiarowo wspierają edukację budowlaną.

IPN o Ziemi Zgorzeleckiej »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Daniel Biernat
Dzięki porozumieniu władz samorządowych i Solidarności z IPN-em powstaną dwie publikacje dotyczące najnowszej historii ziemi zgorzeleckiej.

I Gminny Bieg Uliczny »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Opr. aw
Gminny Ośrodek Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w I Gminnym Biegu Ulicznym, który odbędzie się 1 maja w samo południe na trasie 1500 m.

IPN o Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie CS
Zostało podpisane porozumienie w sprawie wydania publikacji poświęconej obrazowi społeczeństwa Ziemi Zgorzeleckiej lat 1945-89 w dokumentach bezpieki.

Drogi w naprawie »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie MK
Trwają prace związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych. Na ten cel w budżecie gminy przeznaczono kwotę 300 tys. złotych.

Odpowie w sądzie za pogryzienie policjanta »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie TOW
Nawet 15 lat więzienia grozi 29-letniemu Franciszkowi M. za atak i pogryzienie policjanta na izbie wytrzeźwień. Straszył funkcjonariusza, że jest zarażony wirusem HIV.

Tylko nie szlauchem »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie aw
Nie przesadzajcie z wodą w Lany Poniedziałek. Patrole policji i strażników będą zwracać szczególną uwagę na takich "żartownisiów"

Emerytury będą coraz droższe i coraz niższe »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Roman Przasnyski, Open Finance
Dokonane niedawno zmiany w systemie emerytalnym nie rozwiązały zasadniczego problemu. Polega on na tym, że zmiany demograficzne wkrótce doprowadzą do niewydolności dotychczasowych rozwiązań. Aby temu zapobiec konieczne są bardziej radykalne posunięcia.

Zmiany w rozkładach jazdy pociągów TLK »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie PKP Intercity
W związku z prowadzonymi przez zarządcę infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe SA - pracami modernizacyjnymi na odcinku Lubliniec – Opole w dniach od 27 kwietnia do 31 maja nastąpią istotne zmiany w rozkładach jazdy wybranych pociągów Twoich Linii Kolejowych kursujących przez Częstochowę, Opole do/z Wrocławia. Zmiany dotyczyć będą godzin przyjazdów i odjazdów pociągów ze stacji początkowych/pośrednich/końcowych. Należy zwrócić szczególną uwagę na wcześniejsze odjazdy pociągów ze stacji początkowych i pośrednich.

Bezpieczna Wielkanoc na drogach »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie KWP Wrocław
Już od 22 kwietnia 2011r. rozpoczną się działania pod kryptonimem „Wielkanoc” na drogach województwa dolnośląskiego i potrwają do 25 kwietnia 2011 roku. Policjanci w okresie świątecznym czuwać będą nad bezpieczeństwem wszystkich podróżnych. W tym czasie funkcjonariusze spodziewają się zwiększonej liczby samochodów na drogach. Dla wielu będzie to czas wyjazdów z domów do osób najbliższych.

Nielegalny drwal »
Tekst opublikowany 2011-04-22, opracowanie Opr. aw
Funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Straży Miejskiej na wspólnym patrolu w okolicy zalewu Czerwona Woda zauważyli mężczyznę, który ładował na wózek kawałki drewna.

Dopłacasz do PIT-a? – zrób to mądrze »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie BrandScope
Ostateczny termin składania deklaracji podatkowych za rok 2010 zbliża się nieubłaganie i niestety dotyczy on także tych, którzy do swojego PIT-a będą zmuszeni dopłacić. Co zrobić, gdy kwota dopłaty przerasta nasze jednorazowe możliwości? Zaciągnąć oprocentowany kredyt w banku, czy spłacać odsetki podatkowe (jeśli urząd skarbowy w ogóle wyrazi na to zgodę)? Doradcy finansowi Aspiro z Dolnego Śląska we współpracy z portalem ePodatnik.pl. postanowili poszukać odpowiedzi na to pytanie.

Rosną kredytowe apetyty Polaków »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie Halina Kochalska, Open Finance
Topnieje zapał do oszczędzania, rośnie chęć do zadłużania się – wynika z danych NBP za marzec. Jak podaje Pentor w kwietniu jeszcze bardziej widać spadek ochoty do zakładania lokat terminowych i wzrost apetytu na kredyty.

Iście świąteczna pogoda »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie aw
Wielkanoc zapowiada się słonecznie i ciepło. Aura wymarzona na święta.

Twoje auto też czeka majówka »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dobocom
Święta wielkanocne oznaczają dla wielu z nas pierwszą po zimie daleką podróż samochodem. W tym roku w trasę wyruszymy jeszcze liczniej – niezwykle korzystny układ świąt w kalendarzu sprawia bowiem, iż biorąc kilka dni urlopu można połączyć weekend wielkanocny z majowym i w najlepszym przypadku wybrać się na ponad tygodniowe wakacje. Niezależnie jednak od długości naszego urlopu, nadchodzące dni dla nas oznaczają odpoczynek, a dla naszego pojazdu ciężką pracę w warunkach zupełnie innych niż te, w których poruszaliśmy się jeszcze niedawno w okresie zimowym.

Krótkowzroczność - problem młodego pokolenia »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie dotPR
Problemy z prawidłowym widzeniem ma już ponad połowa Polaków. Najbardziej niepokojący jest jednak fakt, że coraz gorzej widzą nie tylko osoby starsze, ale też młodzież. Przyczyn takiego stanu rzeczy poszukuje się w czynnikach genetycznych, niezdrowym stylu życia, ale przede wszystkim w postępie technologicznym.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-21, opracowanie red
Szalone majówka, koncerty poświęcone Jimiemu Hendrixowi, kino 5D i filharmonia - to wszystko możesz mieć, wysyłając smsa.

10 kg lewego tytoniu »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie aw
Zwykła kontrola drogowa skończyła się pechowo dla jednego z amatora tytoniu bez akcyzy.

Pomylili groby  »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Daniel Biernat
Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie można spokojnie odejść na tamten świat. Podczas dwóch uroczystości pogrzebowych na lubańskim cmentarzu, pracownicy zakładu pogrzebowego pomylili groby. Zamianę zauważono podczas drugiego pochówku.

Tajniki żołnierskiego rzemiosła »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie opr. Daniel Biernat, fot 23SBA
Uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Zawodowych i Licealnych ze Zgorzelca przez dwa dni poznawali tajniki żołnierskiego rzemiosła w 23. Brygadzie Artylerii w Bolesławcu.

Wielkanoc w wersji light? »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie inPlus PR
Babki, mazurki, jajka, szynka i biała kiełbasa to główni bohaterowie wielkanocnej uczty. Niewątpliwie są to pokusy, które zagrażają zgrabnej sylwetce. Jednak czas spędzony przy suto zastawionym stole nie musi przełożyć się na dodatkowe kilogramy. Podpowiadamy co i jak jeść, aby Wielkanoc kojarzyła nam się nie tylko ze smacznym, lecz i zdrowym jedzeniem.

66 lat temu forsowali Nysę »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie opr. Daniel Biernat
16 kwietnia pod Pomnikiem Orła na Cmentarzu II Armii Wojska Polskiego w Zgorzelcu odbyły się uroczystości rocznicowe w hołdzie pamięci bohaterom, którzy forsowali Nysę Łużycką.

Łagów ''rządzi'' w biegach »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie MK
Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie na początku kwietnia uczestniczyli w Ogólnopolskim Biegu Przełajowym „Powitanie wiosny” w Rząsinach

Wykorzystaj słońce »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie MK
Już od 2009 roku gmina Zgorzelec wspiera tych, którzy inwestują w wykorzystanie energii odnawialnej.

Recytować każdy może… »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie MK
15 kwietnia zwycięzcy szkolnych konkursów recytatorskich w kategorii klas IV - VI z gminnych podstawówek spotkali się w Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Łagowie na Gminnym Konkursie Recytatorskim.

Aktywny Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie opr. Daniel Biernat
Zgorzelec został jednym z siedmiu finalistów wyróżnionych w I edycji konkursu dla urzędów miast i gmin „Aktywne Miasto”. Teraz przez rok ma prawo do używania tego honorowego tytułu.

Spisało się już ponad 2 mln osób »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie GUS
W Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2011 przez Internet spisało się już ponad 2 mln osób.

Więcej rozpoczętych budów i pozwoleń »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
W okresie ostatnich 12 miesięcy rozpoczęto budowę blisko 162 tys. mieszkań. To najwięcej od przeszło dwóch lat – wynika z danych GUS.

Wydadzą resztę „Smoleńskiem” »
Tekst opublikowany 2011-04-20, opracowanie Paf
Zobacz, jakie dwuzłotówki pojawiły się we wrocławskich sklepach.

Nie tylko mieszkanie »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Piotr Bugaj
Rozwój inwestycji budowlanych w największych polskich miastach niweluje powstały przez lata deficyt mieszkaniowy. Kolejne nieruchomości nabierają przy tym zupełnie nowego charakteru.

Pożyczki tanieją »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Kredyty gotówkowe tanieją, ale na niedrogą pożyczkę w dalszym ciągu mogą liczyć tylko najbardziej wiarygodni konsumenci. Banki prześcigają się coraz niższym oprocentowaniem, brakiem prowizji i nagrodami, a klientom coraz trudniej porównać oferty.

Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy »
Tekst opublikowany 2011-04-19, opracowanie opr. EP
W ramach Światowego Tygodnia Immunologii (22-29.04.2011) rozpoczęła się Ogólnopolska Społeczna Kampania Edukacyjna "Postaw Na Odporność - zacznij od diagnozy", której celem jest wzrost świadomości na temat objawów oraz możliwej diagnosytki i leczenia pierwotnych niedoborów odporności (PNO).

''Krwawa niedziela. 1905'' Kossaka we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie UMWD, opr. EP
We wtorek 19 kwietnia Marszałek Rafał Jurkowlaniec oraz Sergij Larin, Przewodniczący Kirowogradzkiej Administracji Obwodowej, podpiszą list intencyjny w sprawie przekazania stronie polskiej obrazu „Krwawa Niedziela. 1905” autorstwa Wojciecha Kossaka. Uroczystość odbędzie się w Muzeum Narodowym o godzinie 11.00.

Polacy wiedzą jak tanio kupować w internecie »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie dotPR
Coraz częściej Polacy wybierają zakupy przez internet. Oszczędzają w ten sposób czas i pieniądze. Odnaleźć się w wirtualnym hipermarkecie i nie stracić głowy nie jest trudną sprawą. By wiedzieć gdzie, co i za ile warto korzystać z pomocy internetowych serwisów aukcyjnych, porównywarek cenowych oraz serwisów zakupów grupowych dostępnych online.

Doodle 4 Google - zaprojektuj nowe logo Google! »
Tekst opublikowany 2011-04-18, opracowanie opr. EP
"Każdy wie, że w Polsce…" to hasło konkursu na specjalne logo Google, które uświetni objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej 1 lipca 2011.

Koźmin z nową świetlicą »
Tekst opublikowany 2011-04-17, opracowanie mk
Ten, kto nie mieszka na wsi – nie wie jak ważna w życiu wiejskim jest świetlica. Spełnia różne role: sali zebrań, ośrodka kultury, sali prób, jest jednym z dwóch, oprócz kościoła najważniejszych budynków we wsi.

Pozbądź się wielkich śmieci »
Tekst opublikowany 2011-04-17, opracowanie um
W poniedziałek i wtorek będą sprzątane odpady wielkogabarytowe. Akcję przeprowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zgorzelcu.

Kierowców czeka rewolucja! »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie INTERIA.PL, opr. EP
Zdarzyło ci się zapomnieć dokumentów? Już niedługo nie trzeba będzie wozić ze sobą prawa jazdy ani nawet dowodu rejestracyjnego!

Przesuń sobie ratę kredytu mieszkaniowego »
Tekst opublikowany 2011-04-16, opracowanie Open Finance, opr. EP
Irytuje Cię wciąż powtarzający się skok kursu waluty w dniu spłaty raty kredytu mieszkaniowego, a na dodatek pracodawca notorycznie spóźnia się z wynagrodzeniem i nie masz pieniędzy na ratę? Zmień datę spłaty kredytu. W wielu bankach jest to możliwe. Nie wymaga szczególnych formalności i kosztuje ok. 100-200 zł.

Uważajmy podczas przedświątecznych zakupów  »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie KPP Bolesławiec
Okres przedświąteczny to między innymi czas zakupów. Obserwujemy zwiększony ruch w obiektach handlowych i na parkingach przed sklepami. W gorączce świątecznych zakupów zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Zróbmy wszystko, aby te szczególne dni minęły nam w spokojnej atmosferze.

Kręci Cię Wrocław? Kręć go »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie Opr. aw
Co Was kręci we Wrocławiu? Co sprawia, że jesteście z niego dumni? Czy będzie to piękny Rynek i imprezy się w nim odbywające? Długie spacery nad Odrą? Ostrów Tumski, ZOO, Hala Stulecia? A może zakamarki, podwórka i kamieniczki znane nielicznym, ale pełne klimatu i uroku? Zapraszamy Was do poszukiwania filmowej odpowiedzi na zadane pytania.

Rynek mieszkaniowy w Polsce w marcu 2011 »
Tekst opublikowany 2011-04-15, opracowanie redNet Consulting
Trzy miesiące to w sumie krótki okres w aspekcie szeroko rozumianego rynku nieruchomości. Jeśli jednak systematycznie go śledzimy, to jest to czas, który daje nam pewne sygnały o stanie koniunktury. O ile słowo koniunktura kojarzy się z czymś pozytywnym – dobrym okresem na rynku, o tyle obecne realia rynkowe są niełatwe do jednoznacznego zinterpretowania. W zasadzie z taką trudnością mamy do czynienia zawsze, poza typową bessą lub hossą. Bo jak określić sytuację, w której mieszkania sprzedają się bardzo dobrze (np. w Warszawie prawie 1.000 mieszkań sprzedanych w marcu) oraz w której ceny są coraz niższe?

Póki czy kiedy, czyli jaki mamy hymn »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie aw
Prof. Jan Miodek śpiewa w hymnie „kiedy”. Rozmawialiśmy z profesorem o skomplikowanym pytaniu na egzaminie gimnazjalnym.

Nasze droższe karty kredytowe »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Banki nie każą długo czekać na wyższe odsetki od zadłużenia na kartach kredytowych. Minął tydzień od drugiej podwyżki stóp procentowych, a kolejne instytucje podnoszą oprocentowanie plastikowych pieniędzy.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-14, opracowanie red
Bilet do kina czy na koncert: Raz Dwa Trzy, Piotra Roguckiego lub do Filharmonii Wrocławskiej, a potem nordic walking - wszystko to możesz mieć za smsa.

Do kopii Grobu Pańskiego »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Opr. aw
Muzeum Łużyckie 19 kwietnia zaprasza wszystkich na wycieczkę do Kopii Grobu Pańskiego w Goerlitz z cyklu „Goerlitz jakiego jeszcze nie znamy”.

Przyszły elektryk filozofem? »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Opr. aw
W Zespole Szkół Zawodowych i Licealnych im. Górników i Energetyków Turowa uczeń klasy maturalnej, w Technikum kształcącym w kierunku technik elektryk, został laureatem XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Filozoficznej.

Nasz nowy komendant »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Opr. aw
Nowy komendantem powiatowym został nadkom. Leszek Zagórski, dotychczasowy zastępca komendanta KPP w Bolesławcu.

Zatrzymali włamywaczy »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Opr. aw
Na początku kwietnia włamali się do sklepu spożywczego w Porajowie. Złapała ich jednak "ręka sprawiedliwości".

Granica pokonała Włókniarza »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Daniel Biernat
Piłkarze Granicy Bogatynia pokonali przed własną publicznością zespół Włókniarza Mirsk. Jedynego gola w spotkaniu strzelił Marcin Chrzanowski.

Zgorzelec - Lubań 3:1 »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie Daniel Biernat
Kibice „biało - niebieskich” mogą czuć się usatysfakcjonowani Nysa Zgorzelec pokonała wicelidera rozgrywek ligi okręgowej Łużyce Lubań 3:1.

Wypadki 2010 w policyjnych statystykach »
Tekst opublikowany 2011-04-13, opracowanie KWP Wrocław, Paf
Spadek liczby wypadków oraz osób poszkodowanych w zdarzeniach drogowych odnotowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu w I kwartale 2011 roku oraz w roku 2010. Według policjantów to efekt m. in. działań podjętych przez funkcjonariuszy w trosce o bezpieczeństwo wszystkich osób poruszających się drogami województwa dolnośląskiego.
Zdjęć: 2  

Dziś świętuje... czekolada! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie ed
Biała, mleczna, gorzka, deserowa, nadziewana, z bakaliami... Uwielbiają ją nie tylko dzieci, ale też dorośli. Czekolada jest jednym z najbardziej popularnych słodkości i obchodzi dziś swoje święto.

Jedna z dziesięciu »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Jedną z 10 nominowanych osób w tym konkursie Eurolider 2011 jest Joanna Tokarczuk - naczelnik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Urzędzie Gminy Zgorzelec.

Dostali nowe pompy »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Strażacy OSP z Porajowa i Kopaczowa otrzymali nowe pompy. Oficjalnego przekazania sprzętu dokonał wicestarosta Mariusz Tureniec.

Zatrudniał złodziei »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Okradali swojego pracodawcę. Teraz sąd może ich skazać nawet na 5 lat więzienia.

3 promile rekordu »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie aw
Niestety jest to tylko rekord z tego weekendu. 13 kierowców było pod wpływem alkoholu i mimo to usiadło za kółkiem.

Złapali fałszywego wnuczka »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Mężczyzna podawał się za wnuczka. Na szczęście dzięki czujności i opanowaniu starszej pani jest już w rękach policji.

Szajka wędkarzy? »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie aw
Trzej mężczyźni mieli pecha. Zostali zatrzymani przez policjantów z grupy "Nysa", gdy mieli przy sobie przedmioty pochodzące z włamania w Goerlitz.

Uwaga, kleszcze! »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Opr. aw
Lekarze weterynarii alarmują. Kleszcze na dobre przebudziły się z zimowego snu i stanowią poważne zagrożenie dla naszych psów.

2,28 promila za kierownicą »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie aw
Był tak pijany, że nie potrafił odpowiadać na zadawane pytania. Mimo to wsiadł za kółkiem i prowadził auto.

Ekoplastyka szansą na zwiedzenie KOPERNIKA »
Tekst opublikowany 2011-04-12, opracowanie Instytut Obywatelski
Jeszcze tylko do 22 kwietnia 2011 r. można przesyłać prace na konkurs ekologiczny "Zielony Dom" skierowany do klas 4 - 6 szkół podstawowych organizowany przez Instytut Obywatelski. Nagrodą główną dla zwycięskiej klasy jest jednodniowa wycieczka do Warszawy, w trakcie której odbędzie się Gala Finałowa w Sejmie RP, zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Zostaną również wręczone zestawy upominków. Dodatkowo przyznanych zostanie 10 wyróżnień: zestawy filmów przyrodniczych BBC dla szkół.

Każdy będzie pracował ze stoperem? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Interia.pl
Zdaniem Pracodawców RP ustawowe regulowanie czasu pracy jest archaizmem, który nie uwzględnia potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Ekonomia Społeczna w regionie wrocławskim »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie RCWiP
Badania wskazują, że Ekonomia Społeczna jest wciąż pojęciem stosunkowo mało znanym w społeczeństwie.
Zdjęć: 5  

Praca czeka za granicą? »
Tekst opublikowany 2011-04-11, opracowanie Eures
Jak zaplanować swoją karierę zawodową , czy ubiegać się o pracę za granicą, jak przygotować się do spotkania z pracodawcą z danego kraju – na takie i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedź już 12 kwietnia na wrocławskim Rynku. W godzinach 12-18 odbędą się tam targi "Niemiecki, austriacki i szwajcarski rynek pracy otwarty dla wszystkich". Podczas prezentacji doradcy Eures z tych trzech krajów opowiedzą o warunkach życia i pracy w swoich państwach, a pracodawcy przedstawią oferty pracy. Całe wydarzenie związane jest z tym, że od początku maja niemiecki, austriacki oraz szwajcarski rynek pracy będą dostępne dla Polaków.

Wrocław o zamianie tablic »
Tekst opublikowany 2011-04-10, opracowanie aw
Skandal – tak jednym słowem można oddać sens komentarzy Jacka Świata i polityków z wrocławskiego oddziału PiS, mówiących o zamianie tablic przez Rosjan.

Rosjanie podmienili tablicę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie interia/RMF/PAP
Z kamienia upamiętniającego ofiary katastrofy zniknęła stara, ufundowana przez Rodziny Katyńskie, tablica. Z nowej wersji Rosjanie wycięli fragment dotyczący "sowieckiej zbrodni ludobójstwa" w Katyniu.

Figle z wiatrem  »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie aw
Wichura to problemy, szczególnie dla strażaków i właścicieli aut. Jednak może sprawić również wiele zabawy i śmiechu.

Rycerstwo zjechało na bitwę »
Tekst opublikowany 2011-04-09, opracowanie TOW
- Serce się raduje, że tyle rycerstwa stanęło na nasze wezwanie! - krzyknął książę Henryk Pobożny do zebranych pod Zamkiem Piastowskim.

Złapany na próbie skrobanki »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie TOW
Władysław Z., 87-letni lekarz-ginekolog stanie przed sądem za próbę nielegalnej aborcji.

Na Wielkanoc i majówkę pociągami Intercity »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie Opr. aw
Jak podróżować taniej pociągami PKP Intercity? Przed wyjazdem na Święta Wielkiej Nocy, czy na weekend majowy warto zapoznać się z ofertą Przewoźnika. Dzięki temu korzystając z weekendowych ofert specjalnych można znacznie zaoszczędzić.

Dziś Światowy Dzień Zdrowia »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie WHO/Europe, opr. EP
7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku obchodzimy go pod hasłem: "Brak działań dziś, brak leków jutro".

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2011-04-07, opracowanie red.
Bilety do kina 5D, koncerty: Kapeli ze Wsi Warszawa, "Idzie nowe", Vibraslap, Smolika czy Concha Buiki lub cyrk Arlekin, a wszystko za smsa.

Szkolne korepetycje? »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Opr. aw
W szkołach podstawowych w gminie Zgorzelec trwa realizacja projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkoły podstawowej w kontekście wdrażania nowej podstawy kształcenia ogólnego”.

Na mistrzostwach »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie cs
W Krasnymstawie pod koniec marca odbyły się eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów taekwondo olimpijskiego.
Zdjęć: 6  

Biegł z nie swoją torebką »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Opr. aw
Na widok policjantów zaczął uciekać. Nic dziwnego. Miał przy sobie nie swoją torebkę.

Złodziejska szajka braci »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Opr. aw
Dwóch braci włamało się do straganu w Zawidowie. Zostali złapani.

Chrońcie swoje działki »
Tekst opublikowany 2011-04-05, opracowanie Opr. aw
Wiosną i latem więcej czasu będziemy spędzać na działkach, a co za tym idzie zostawimy tam również większość swoich rzeczy. Na to tylko czekają złodzieje.
Zdjęć: 1  

W hołdzie poległym »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Daniel Biernat
16 kwietnia przypada 65. rocznica forsowania Nysy Łużyckiej. W tym dniu na cmentarzu wojennym w Zgorzelcu odbędzie się Apel Poległych i złożenie wieńców na mogiłach żołnierskich
Zdjęć: 1  

Wielkanoc na kramach »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Daniel Biernat
9 kwietnia w godz. od 10.00 do 18.00, w Sali Głównej Miejskiego Klubu Seniora przy ul. Mickiewicza 13 w Zgorzelcu odbędzie Kiermasz Wielkanocny.
Zdjęć: 1  

Piłkarzyki w Tylicach »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie MK
W Tylicach odbył się III Gminny Turniej Futbolu Stołowego o Puchar zastępcy wójta gminy Zgorzelec. Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu.
Zdjęć: 5  

Krwawa noc »
Tekst opublikowany 2011-04-04, opracowanie Marta Gołębiowska
W sobotę Browar Mieszczański zamienił się w miejsce tortur. Jedni wyrządzali krzywdę drugim za pełną ich zgodą. Zdarzali się też tacy, którzy sami zadawali sobie ból… dla przyjemności. Kilkadziesiąt wrocławian przyglądało się temu ze zdumieniem.

Poszukują tego bandziora »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie KGP, PAf
Jest niebezpieczny i może posiadać broń. Mężczyzna najpierw strzelał w jednym z warszawskich warsztatów samochodowych a potem uciekł samochodem. Auto znaleziono, w bagażniku był nieboszczyk. Gdzie jest teraz morderca? Tego nie wiadomo.
Zdjęć: 2  

Jak zalegalizować samowolę? »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. RW
Co to jest samowola budowlana? Wiele osób, nawet nie zdaje sobie sprawy, że ją popełnia. Na szczęście 6 sierpnia 2010 r. weszła w życie nowelizacja ustawy Prawo budowlane (Dz. U. Nr 121, poz. 809, dalej "nowelizacja"), która procedury legalizacyjne wyjaśnia. Jakie przyniosła korzyści, o tym poniżej.
Zdjęć: 3  

Od dziś mogą cię spisać! »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. MG
Powszechny spis ludności i mieszkań zostanie przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 roku (wg stanu na 31 marca 2011 r.) i będzie pierwszym spisem powszechnym od czasu, kiedy Polska stała się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Rachmistrze spisowi będą nosić w widocznym miejscu identyfikator ze zdjęciem, imieniem i nazwiskiem oraz pieczęcią urzędu statystycznego, pieczątką imienną i podpisem dyrektora urzędu.

Odporny na miny  »
Tekst opublikowany 2011-04-01, opracowanie opr. Daniel Biernat/ fot.:Artur Weber - /PKW Afgan
Kilkanaście pojazdów minoodpornych MaxxPro Dash w drugiej połowie marca rozpoczęło służbę w Polskim Kontyngencie Wojskowym w Afganistanie.

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl