Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 114 informacji. Wszystkie poniżej.

Święto panów »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie dp
Dziś obchodzimy Dzień Chłopaka. Mimo, że w tym dniu świętują zwłaszcza nastolatkowie i studenci, to warto obdarować upominkiem swojego ukochanego.
Zdjęć: 3  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie red.
Zobacz film "Dorian Gray", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Prześwietlamy firmowe konto »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Banki coraz ostrzej rywalizują w walce na konta dla przedsiębiorców. Wybór nie jest łatwy, tym bardziej, że wiele tu zależy od specyfiki firmy, liczby transakcji, oczekiwań kredytowych. Warto dokładnie przyjrzeć się bankowym ofertom, by „wycisnąć” z rachunku firmowego jak najwięcej i zarazem nie przepłacać za wykorzystywane usługi.

Zciśnij kredyty »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. RW
Kupiłeś ostatnio mieszkanie, samochód, komputer dla dziecka i pojechałeś na wczasy? A wszystko to na kredyt? Co miesiąc spłacasz więc raty kilku kredytów, każda w innym terminie i wysokości. Jest sposób, by to zmienić – to konsolidacja zobowiązań. Spłata będzie wygodniejsza i unikniesz pułapki zadłużenia.

Dzieci z Bogatyni zatańczą »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Trzydziestoosobowa grupa dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni spędzi prawie dwa tygodnie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Podczas "zielonej szkoły" poza zwykłymi przedmiotami dzieci mają również zajęcia z tańca i śpiewu, które prowadzą artyści.
Zdjęć: 1  

Gdzie można plakatować? »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie red.
Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. Sprawdź, gdzie można bezpłatnie umieścić plakaty swoich kandydatów.

Dzieci z Bogatyni zatańczą »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Trzydziestoosobowa grupa dzieci z dotkniętej powodzią Bogatyni spędzi prawie dwa tygodnie w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk w Koszęcinie. Podczas "zielonej szkoły" poza zwykłymi przedmiotami dzieci mają również zajęcia z tańca i śpiewu, które prowadzą artyści.
Zdjęć: 1  

Hipoteki: Oprocentowanie coraz niższe »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Czwarty miesiąc z rzędu rośnie Indeks Dostępności Kredytowej. Nowy rekordowy poziom to 110,56 pkt.
Zdjęć: 1  

Spływ przez powiat »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie opr. aw
Miłośnicy kajakarstwa z najodleglejszych zakątków naszego kraju wzięli udział w I Ogólnopolskim Jesiennym Spływie Kajakowym „Nysa Łużycka 2010”. Impreza odbyła się przy wsparciu powiatu zgorzeleckiego.
Zdjęć: 4  

Krowa na autostradzie  »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Okazuje się, że nie tylko w Polsce nie brakuje absurdów na drogach. Do dziwnych zdarzeń dochodzi również na Słowacji...
Zdjęć: 1  

To była pomyłka... »
Tekst opublikowany 2010-09-30, opracowanie INTERIA.PL
Podczas finału programu "Next Top Model" prowadząca pomyliła wyniki i ogłosiła zwyciężczynią dziewczynę, która w rzeczywistości zajęła drugie miejsce.
Zdjęć: 1  

Cech pomógł »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie red
Choć od powodzi upłynęło już nieco czasu wciąż jeszcze napływają dary od ludzi dobrej woli. Na apel o wsparcie bogatyńskich powodzian odpowiedzieli tym razem rzemieślnicy z Gostynia.
Zdjęć: 1  

Zaklnij jak szwec »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie red
Od 1 do 2 października odbędzie się III edycja festiwalu „Mistrzostwa Polski w Klęciu jak Szewc”. Zapraszamy na kolejne słowne potyczki, czyli literackie, twórcze podejście do wulgaryzmów i frustracji w wykonaniu znanych i nieznanych.
Zdjęć: 1  

Upadły Orbis »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
1064 turystów, którzy wyjechali na wycieczki z Polskiego Biura Podróży Orbis jest poza granicami kraju. Za ich powrót ma zapłacić ubezpieczyciel.

Pies Bohater poszukiwany »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. aw
Jesteś właścicielem psa, który przyczynił się do uratowania ludzkiego życia lub zdrowia? Znasz historię czworonoga, który wykazał się prawdziwym bohaterstwem? Podziel się nią!
Zdjęć: 1  

Jak bezpiecznie kupić dom »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie opr. RW
Zakup domu to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu człowieka. Wiąże się nie tylko z wydaniem sporej sumy pieniędzy, ale bardzo często ma również wymiar emocjonalny.

Sprawdź gdzie wylała woda »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie INTERIA.PL
Podtopione budynki gospodarcze, pola i lokalne drogi oraz wysoki stan wód w dolnośląskich rzekach, to wynik utrzymujących się od kilku dni w regionie opadów deszczu.
Zdjęć: 1  

Jak wrócą z Orbisem? »
Tekst opublikowany 2010-09-29, opracowanie red.
Na razie nie są znane dane dotyczące Dolnoślązaków, których urlopy z Orbisem zostały gwałtownie przerwane. Ciągle trwa zliczanie danych. Wiemy ilu turystów i gdzie jest poza granicami i kiedy wrócą.

Rurociąg wykonany »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie MK
W urzędzie marszałkowskim województwa dolnośląskiego wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik podpisał umowę o dofinansowanie projektu "Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Gronów i Sławnikowice".
Zdjęć: 1  

Już pełnoprawni uczniowie »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie Opr. AW
W Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich 23 września odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.
Zdjęć: 5  

Podróż koleją coraz droższa  »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Ta wiadomość z pewnością nie ucieszy pasażerów. Od początku października średnio o 2,50 zł podrożeją bilety na międzywojewódzkie pociągi Przewozów Regionalnych InterRegio. Podwyżka cen jest spowodowana wzrostem kosztów usług związanych z utrzymaniem taboru - poinformował rzecznik przewoźnika.

Fala w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Fala kulminacyjna na Nysie Łużyckiej dotarła do Zgorzelca. Według prognoz, poziom wody w mieście wyniesie 620 cm, to o metr niżej niż podczas sierpniowej powodzi, która spustoszyła powiat zgorzelecki.
Zdjęć: 1  

Rzeki ''szczerzą kły'' »
Tekst opublikowany 2010-09-28, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Podtopione gospodarstwa w powiecie zgorzeleckim i odwołane zajęcia w niemal całkowicie zalanej w sierpniu Bogatyni - mieszkańcy Dolnego Śląska znów z niepokojem patrzą w niebo. Po intensywnych i długotrwałych opadach stan wody w rzekach jest nadal wysoki. Niestety w regionie wciąż pada deszcz, dlatego w wielu miejscach obowiązują alarmy powodziowe.
Zdjęć: 4  

''Hurtownia'' rowerów »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie Opr. aw
28 skradzionych rowerów - tyle jednośladów zabezpieczyła policja u jednego ze zgorzeleckich paserów. Ginęły one nie tylko na terenie miasta, lecz również w niemieckich miejscowościach.

Wody przybywa »
Tekst opublikowany 2010-09-27, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Po intensywnych i długotrwałych opadach deszczu podnosi się w poniedziałek poziom wód na dolnośląskich rzekach. Najpoważniejsza sytuacja panuje w powiecie zgorzeleckim, który ucierpiał w trakcie sierpniowej powodzi. Według prognoz synoptyków deszcz ma padać do jutra.
Zdjęć: 1  

Uwaga: opady! »
Tekst opublikowany 2010-09-26, opracowanie opr. MG
Wrocławski oddział Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu w dniu dzisiejszym.
Zdjęć: 3  

6 stycznia dniem wolnym »
Tekst opublikowany 2010-09-24, opracowanie Interia.pl
Święto Trzech Króli, będzie dniem wolnym od pracy - zdecydował w piątek Sejm, nowelizując Kodeks pracy i ustawę o dniach wolnych od pracy. Nowelą zajmie się jeszcze Senat.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać, wysyłając smsa.

Święto „Czarnej Dywizji” »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Starosta zgorzelecki wziął udział w obchodach święta 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, której żołnierze pełnili podczas powodzi służbę na terenie naszego powiatu.
Zdjęć: 2  

„Damski bokser” posiedzi »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie Opr. aw
Trzy miesiące w areszcie - tyle na razie spędzi 37 - letni mieszkaniec Zgorzelca za znęcanie się nad żoną.

Zadłużeni Dolnoślązacy »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie red.
Mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy nie uregulowali swoich zobowiązań i znaleźli się w biurze informacji gospodarczej, są zadłużeni średnio na 3 618 zł. Jednak już 200 zł zaległości odnotowane w rejestrze dłużników może zamknąć im dostęp do kredytów.

Wybuch na festiwalu »
Tekst opublikowany 2010-09-23, opracowanie bom, aw
Do niebezpiecznego wybuchu doszło podczas pokazów chemii pirotechnicznej na dziedzińcu filii Politechniki Wrocławskiej w Legnicy. Pięć osób odwieziono do szpitala.

Mazowiecki dostanie most »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie red.
Od 2001 roku, wspólnie z Gӧrlitz, Zgorzelec przyznaje Międzynarodową Nagrodę Mostu, wyróżniając nią osoby budujące przyjaźń i porozumienie pomiędzy ludźmi i narodami, zbliżające ludzi różnych nacji, kultur i poglądów.

Zgorzelecka e-gmina »
Tekst opublikowany 2010-09-22, opracowanie MK
Wzrastająca rola i popularność sieci zachęca instytucje publiczne do zwiększenia zakresu usług świadczonych poprzez Internet. Również uwarunkowania prawne, takie jak ustawa o dostępie do informacji publicznej, wymusza na administracji konieczne zmiany.
Zdjęć: 2  

Mniejsza pensja, mniejsze mieszkanie »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance współpraca: Michał Sad
Minimalny spadek średniej pensji spowodował spadek dostępności mieszkań na kredyt. Najwięcej stracili mieszkańcy Gdańska, gdzie dodatkowo zanotowaliśmy wzrost cen nieruchomości.

Spytków połączony z Ves »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie red.
Zakończyła się budowa drogi łączącej wieś Spytków po stronie polskiej ze wsią Ves po stronie Republiki Czeskiej.
Zdjęć: 4  

Piknik na skraju drogi »
Tekst opublikowany 2010-09-21, opracowanie red.
W związku z otwarciem nowej drogi łączącej polski Spytków z czeską miejscowością Ves mieszkańcy Spytkowa zorganizowali festyn pod nazwą „Piknik na skraju drogi”.
Zdjęć: 3  

Jean Michel Jarre w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Jean Michel Jarre, jeden z prekursorów muzyki elektronicznej, wystąpi w listopadzie w na czterech koncertach Polsce. Zagra w Gdańsku, Płocku, Wrocławiu i Rzeszowie
Zdjęć: 1  

Donieś na pracodawcę  »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Business Software Alliance rozpoczyna kampanię informacyjną w Internecie mającą na celu zwrócenie uwagi pracowników na problem korzystania przez pracodawców z nielegalnego oprogramowania.
Zdjęć: 1  

Muzyka przeciwko ubóstwu »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Konkurs „Muzyka przeciwko ubóstwu”: młodzi Europejczycy angażują się w walkę z ubóstwem na świecie!

Powakacyjne promocje kredytowe »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. RW
Wrzesień to kolejny miesiąc, w którym banki prześcigają się w coraz to korzystniejszych ofertach kredytów hipotecznych. Nowe, promocyjne warunki sprawiają, że dla niektórych osób, marzenia o własnym M, mają coraz większe szansę na realizację.

Magda! Nergal jeszcze żyje! »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wyemitowanego w niedzielę, 19 września, programu "Dzień Dobry TVN" Magda Mołek długo nie zapomni. Dziennikarka przez pomyłkę uśmierciła Nergala, który od kilku dni walczy z ciężką chorobą. Temat szybko podłapały media.
Zdjęć: 1  

Kocie piękności »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie red.
W sobotę 26 września w ZOO - Naturschutz-Tierpark Görlitz odbędzie się impreza z okazji Niemieckiego Dnia Zoo. Organizatorzy postanowili w tym dniu w szczególny sposób uhonorować koty.
Zdjęć: 2  

Kierowcy, cierpliwości... »
Tekst opublikowany 2010-09-20, opracowanie opr. aw
W poniedziałek rozpoczęły się prace przy naprawie i odbudowie zniszczonego przez powódź nadbrzeża Nysy Łużyckiej. Kierowcy powinni uzbroić się w cierpliwość.
Zdjęć: 4  

Agregaty do zwrotu »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie opr. aw
Trwa nadal sprzątanie i osuszanie budynków. Tylko nieliczni szczęśliwcy mogli rozpocząć remont pełną parą.

Altruizm według GDDKiA »
Tekst opublikowany 2010-09-19, opracowanie opr. MG
Od tygodnia każdy zatroskany o lokalne środowisko naturalne może zgłaszać swoje uwagi do „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2010-2015” GDDKiA, także we Wrocławiu. Musimy wybrać między egoizmem a ochroną fauny i flory.
Zdjęć: 3  

Nowy komendant straży »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie opr. aw
Od 15 września mamy nowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Powołany został st. kpt. mgr Wiesław Wypych. Ceremonia wręczenia aktu powołania na stanowisko odbyła się w siedzibie PPSP w Zgorzelcu.
Zdjęć: 2  

Receptury bomb w necie »
Tekst opublikowany 2010-09-18, opracowanie Jacek Bomersbach
Dziewięć lat po największym na świecie zamachu terrorystycznym wprowadzono wiele restrykcyjnych przepisów. Znowelizowano ustawy o kontroli materiałów wybuchowych. Jednak w internecie ludzie wymieniają się przepisami na produkcję niebezpiecznych substancji.
Zdjęć: 3  

Ten Krzyż nas obnażył »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie Marta Gołębiowska
Specjalnie dla nas, Paweł Hermanowski, dyrektor jednej z organizacji pozarządowych powstałej we Wrocławiu, opowiada o swoich doświadczeniach i przemyśleniach spod Krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
Zdjęć: 4  

Pomagać – kluczowa sprawa »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska będzie przyznawać Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostaną uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 1  

Oni dostali klucze »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie red
16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy już po raz czternasty odbyło się uroczyste wręczenie najbardziej prestiżowego, regionalnego wyróżnienia „Dolnośląski Klucz Sukcesu” .
Zdjęć: 1  

Kasa na skutki powodzi »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. aw
Wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik otrzymał promesę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznającą dofinansowanie na remont lub odbudowę obiektów komunalnej infrastruktury technicznej zniszczonych w wyniku powodzi.
Zdjęć: 3  

Spotkaj się z Ewą Lipską »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. aw
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu zaprasza na spotkania autorskie z Ewą Lipską, poetką, autorką tekstów piosenek, felietonistką.
Zdjęć: 1  

Klucze do sukcesu »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. RW
Po raz kolejny w tym roku Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska przyznało Dolnośląski Klucz Sukcesu. Uroczystość wręczenia tej specyficznej nagrody za każdym razem odbywa się w innym mieście naszego regionu. Tym razem wyróżnione firmy zostały uhonorowane 16 września w Teatrze Miejskim w Świdnicy.
Zdjęć: 2  

Kolejna inwestycja na Dolnym Śląsku »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie opr. red.
Marszałek Województwa Dolnośląskiego Marek Łapiński w piątek spotkał się we Wrocławiu z Jamesem Wigginsem, Prezesem Zarządu spółki Pittsburgh Glass Works. Amerykańska firma za ok. 175 mln zł wybuduje na Dolnym Śląsku fabrykę szyb samochodowych, w której pracę znajdzie 150 osób.

Przeszczepili rękę z ramieniem »
Tekst opublikowany 2010-09-17, opracowanie INTERIA.PL
Lekarze z trzebnickiego szpitala przeszczepili rękę z przedramieniem i ramieniem 56-letniej kobiecie. To 7. przeszczep kończyny w historii trzebnickiego szpitala i 2. transplantacja ręki z ramieniem. Na świecie do tej pory dokonano czterech takich przeszczepów.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Nie ma już krzyża przed Pałacem Prezydenckim »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Dzisiaj ok. godziny 8 rano krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego został usunięty. Jak poinformował na konferencji prasowej szef Kancelarii Prezydenta Jacek Michałowski, krzyż przeniesiono do kaplicy w Pałacu Prezydenckim.
Zdjęć: 1  

Piknik na skraju drogi »
Tekst opublikowany 2010-09-16, opracowanie Opr. AW
Impreza odbędzie się z okazji otwarcia transgranicznego połączenia Spytków - Ves. Zapraszamy już 17 września.
Zdjęć: 1  

Szymon prosi o pomoc »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie J.W
Szymon Ostański jest 9 miesięcznym chłopcem, który potrzebuje pomocy. Na pozór wygląda na zdrowe dziecko, jednak w momencie, gdy przyłoży mu się stetoskop do serduszka słychać, że bije ono inaczej niż u większości ludzi.
Zdjęć: 3  

Wybory w listopadzie »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie opr. aw
21 listopada będziemy wybierać samorządowców. Druga tura odbędzie się 5 grudnia.

80 pralek dla powodzian »
Tekst opublikowany 2010-09-15, opracowanie Opr. AW
Minął ponad miesiąc od czasu kiedy woda z zalewu Witka zalała Radomierzyce. I choć na pomoc organizowaną przez gminę mieszkańcy mogli liczyć już od pierwszych godzin, to w dalszym ciągu ta pomoc jest potrzebna.
Zdjęć: 3  

Upadło biuro podróży Selectours »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie Paf
W ciągu ostatnich dni Selectours wysłał na wakacje z wrocławskiego lotniska cztery samoloty do Turcji, Tunezji i Egiptu. Dziś miał odlecieć kolejny.

Armia manipuluje mózgiem »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie INTERIA.PL
To, nad czym pracuje William Tyler ze School of Life Sciences przy Uniwersytecie Stanowym w Arizonie na zlecenie amerykańskiej armii, brzmi jak science-fiction. Założyciel firmy Synsonix opracowuje hełm dla żołnierzy, który będzie wpływał na aktywność mózgu za pomocą śródczaszkowych impulsów ultradźwiękowych.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. RW
We Wrocławiu odbędzie się kolejna z zaplanowanych na ten rok konferencji w ramach Ogólnopolskiego Programu Samorządowego „Współdziałajmy”. Jego celem jest podniesienie wiedzy przedstawicieli władz samorządowych na temat tworzenia i prowadzenia programów profilaktyki zdrowotnej, które mają na celu skuteczną walkę z chorobami onkologicznymi kobiet.

Stypendia dla uczniów »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. aw
Do 15 września - tyle czasu mają rodzice, by wystąpić z wnioskiem o przyznanie stypendium szkolnego.

200 tys. na położnictwo »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie red.
W Wielospecjalistycznym Szpitalu SPZOZ w Zgorzelcu oddano do użytku kompleksowo wyremontowany i zmodernizowany oddział położniczy. To kolejny krok w podnoszeniu standaryzacji zgorzeleckiego szpitala.
Zdjęć: 3  

Tylko po przegotowaniu »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. aw
Woda z kranów nadaje się do picia tylko po uprzednim przegotowaniu. Należy ją doprowadzić do wrzenia i gotować nie krócej niż jedną minutę.

Ostatni sparing w hali »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. aw
W czwartek, 16 września, odbędzie się kolejny mecz sparingowy PGE Turowa Zgorzelec. Tym razem naszym przeciwnikiem będzie mistrz Czech - CEZ Nymburk.

ZOMO na ulicach »
Tekst opublikowany 2010-09-14, opracowanie opr. aw
Pluton ZOMO, koksownicy, strajki - to cześć obchodów XXX - lecia powstania NSZZ "Solidarność" w Zgorzelcu.
Zdjęć: 8  

Przybywa grzybów i zatruć »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie RW/INTERIA.PL
Na Dolnym Śląsku rozpoczął się sezon grzybowy. - Jest ich już zatrzęsienie – mówi Paweł z Wrocławia. - W ten weekend byłem w lasach okolicach Twardogóry, w godzinę nazbierałem dwa wielkie kosze. - Zaczyna się sezon zatruciowy – wzdycha dr Maciej Olkusz z wrocławskiego oddziału Ostrych Zatruć.

Wall Street kupuje czarny scenariusz »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Na Wall Street hitem tego roku są spółki, których produkty mogą być podstawowym wyposażeniem bunkrów.

Jak odrolnić działkę? »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie Magdalena Piprek
Chcesz urzeczywistnić marzenia o własnym domu, ale twoje zasoby finansowe są ograniczone? Alternatywą może być zakup działki rolnej, z możliwością przekształcenia na budowlaną. Grunty rolne cieszą się sporym powodzeniem ze względu na atrakcyjną cenę.

Księżniczka Czardasza w Bogatyni »
Tekst opublikowany 2010-09-13, opracowanie opr.J.W
Ognisty czardasz w wykonaniu orkiestry, przepych wiedeńskich salonów, barwne i porywające dźwięki i miłość... Tak Bogatyński Ośrodek Kultury opisuje to, czego będzie można doświadczyć podczas operetki „ Księżniczka Czardasza” Emmerlicha Kalmana.
Zdjęć: 2  

Bluesowy Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie red
Zgorzelec mekką polskiego młodego bluesa? Dlaczego nie, jeśli podczas 2 dni festiwalu na scenie prezentuje się plejada artystów spod znaku gitary i harmonijki. Obok znanych i doświadczonych wystąpią niespodzianki i młode talenty. Po prostu dobry blues.
Zdjęć: 1  

Czeladnicy z dyplomami »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie red
7 września w sali konferencyjnej starostwa powiatowego w Zgorzelcu, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych absolwentom szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu.
Zdjęć: 4  

Zapłać za koncesję »
Tekst opublikowany 2010-09-12, opracowanie red
Przypominamy, że 30 września upływa termin wpłacenia III raty za zezwolenie na sprzedaż alkoholu. Nie przegap terminu.

Pobił ochroniarza »
Tekst opublikowany 2010-09-10, opracowanie opr. J.W
Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20 - letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o pobicie pracownika ochrony. Mężczyzna wielokrotnie uderzył pokrzywdzonego powodując poważne obrażenia ciała.

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie red.
Zobacz film "Bazyl, człowiek z kulą w głowie", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu wypij kawę ze specjalnych kubków - wszystko to możesz wygrać wysyłając smsa.

Szansa dla przedsiębiorczych  »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie opr. RW
Trwa kolejna edycja prestiżowego konkursu „Europejskie Nagrody Przedsiębiorczości”, ogłoszonego przez Komisję Europejską i organizowanego w Polsce przez Ministerstwo Gospodarki we współdziałaniu z marszałkami województw. Na zgłoszenia zrealizowanych z sukcesem „przedsiębiorczych” projektów czekają urzędy marszałkowskie w całej Polsce.
Zdjęć: 1  

„Złodzieje” z Solidarności cz. 3. »
Tekst opublikowany 2010-09-09, opracowanie Wojciech Sitarz
Akcja wyprowadzenia 80 milionów z kont dolnośląskiej Solidarności nie zakończyła się z chwilą zdeponowania pieniędzy u kardynała. Gdy walizy z pieniędzmi leżały już bezpieczne w skrytce między arcybiskupią łazienką i gabinetem, Józef Pinior i Władysław Frasyniuk zaczęli planować dalsze posunięcia.
Zdjęć: 4  

Projekt dla małych i mikroprzedsiębiorców »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie D. Lejkowska
Trwa nabór wniosków o dofinansowanie projektów wspierających działalność gospodarczą w dziedzinie gospodarki elektronicznej, przyznawane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013, Działanie 8.1.

Długa Noc Muzeów »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie red.
Nam jedna noc muzeów nie wystarcza. Dlatego też kilka placówek regionu zdecydowało się na powtórzenie tej akcji.

Zabawa bez promili »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie Opr. aw
W Łagowie na boisku przy Szkole Podstawowej w ostatnią sobotę sierpnia odbył się drugi Gminny Rodzinny Festyn Trzeźwościowy, w którym uczestniczyło około 70 osób, dzieci i dorosłych ze Zgorzelca, okolicznych miejscowości gminy Zgorzelec oraz Klubu Alkanti z Goerlitz.
Zdjęć: 4  

Wolontariusze razem »
Tekst opublikowany 2010-09-08, opracowanie red.
3 września w restauracji „Zielona Pietruszka” odbyło się spotkanie wolontariuszy w związku z zakończeniem projektu „Cudze chwalicie swego nie znacie”, realizowanego w ramach unijnego programu „Młodzież w działaniu”.
Zdjęć: 3  

Jedyny taki w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie dp
Na wrocławskim Uniwersytecie Przyrodniczym powstał nowy kierunek dla studentów. Kierunek Inżynierii i Gospodarki Wodnej jest jedynym takim w Polsce.
Zdjęć: 2  

Meteo w Zgorzelcu do odstrzału »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie dp
Posterunek punktu pomiarowego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Zgorzelcu do likwidacji. Stacja pomiarowa ma już 50 lat. Instytut chce ją zdecydować, ponieważ uważa, że w Zgorzelcu taki oddział nie jest potrzebny.
Zdjęć: 1  

Uśmiech dla Radomierzyc »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie MK
Radomierzyce to wieś, która najbardziej w gminie Zgorzelec ucierpiała w trakcie ostatniej powodzi. Woda z przerwanej zapory na Witce zalała prawie wszystkie domy.
Zdjęć: 6  

Hodował konopie »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie opr. aw
Marihuana i amfetamina - te narkotyki miał na składzie jedne 19 - latek z Zawidowa. Poza tym hodował również trzy pokaźnych rozmiarów krzaki konopi indyjskich.
Zdjęć: 2  

Szalony motocyklista »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie opr. aw
Miał w nosie znaki, światła i goniących go policjantów. Teraz stanie przed sądem.

Są pieniądze dla uczniów! »
Tekst opublikowany 2010-09-07, opracowanie Dorota Przybylak
Ministerstwo Finansów postanowiło zwiększyć budżet województwa dolnośląskiego. Dzięki temu, dzieciaki z gmin dotkniętych powodzią będą miały dodatkowe fundusze na najpotrzebniejsze przybory szkolne i książki.

Gang straszy »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Justyna Wrzochul/RW
Zbierają się nocą, niszczą ławki, zaczepiają przechodniów, sikają na klatach schodowych, piją alkohol, rozrzucają butelki, są wulgarni i grożą ludziom. Mieszkańcy ulicy Dzieci Wrześni mieli już tego dosyć – postanowili poinformować o wszystkim naszą redakcję. Po artykule w ostatnim numerze Expressu Bolesławieckiego gang wyszedł z ukrycia i pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nazywają się TDK, najprawdopodobniej naoglądali się zbyt dużo filmów o włoskiej mafii i postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na razie grożą, kpią z policji, niedługo zaczną bić.
Zdjęć: 3  

Floryści Dzieciom »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Justyna Wrzochul
Wczoraj w ramach ogólnopolskiej kampanii „Floryści Dzieciom” w zgorzeleckim Centrum Plaza odbyły się warsztaty florystyczne skierowane do dzieci w każdym wieku. Spotkanie odbyło się o godzinie piętnastej i trwało do wczesnych godzin wieczornych. W ramach warsztatów dzieci miały okazję stworzenia indywidualnych kompozycji kwiatowych spośród dostępnych im roślin.
Zdjęć: 12  

Rowerem przez niebo nad morze »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Sylwia Chmielarz
Wyjazd nad Bałtyk nie musi oznaczać siedmiu godzin w podróży. Wystarczy ponad godzina lotu samolotem z Wrocławia, by odpocząć nad polskim morzem, na przykład jeżdżąc na rowerze.

Więcej transakcji, ceny stabilne »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Ceny transakcyjne mieszkań spadły w ośmiu miastach, a w siedmiu wzrosły, zaś indeks cen mieszkań nie zmienił się w sierpniu – wynika z analizy transakcji dokonanych przez klientów Open Finance i Home Broker.
Zdjęć: 1  

Dzień Energetyka »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie red.
Starosta zgorzelecki Mariusz Tureniec wziął udział w uroczystych obchodach Dnia Energetyka.
Zdjęć: 3  

Kanalizacja na 2012 »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie MK
W ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej gmin leżących w zlewni rzeki Czerwona Woda" od 7 września rozpoczną się prace związane z budową kanalizacji we wsi Tylice.
Zdjęć: 2  

Wojewoda w powiecie  »
Tekst opublikowany 2010-09-06, opracowanie red.
Działania rządowe w celu wsparcia poszkodowanych przez powódź oraz aktualna sytuacja w gminach, które ucierpiały w jej wyniku były głównymi tematami rozmów powiatowych samorządowców z wojewodą dolnośląskim Rafałem Jurkowlańcem
Zdjęć: 2  

Oprocentowanie spada coraz wolniej »
Tekst opublikowany 2010-09-05, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dynamika spadku oprocentowania depozytów wyhamowuje. W ciągu miesiąca oprocentowanie lokat obniżyło siedem banków – najmniej od stycznia bieżącego roku.

Rynek do góry nogami »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Dla właścicieli jednostek funduszy inwestycyjnych sierpień nie był już tak udanym miesiącem jak lipiec, choć na 350 funduszy otwartych, zysk zanotowało blisko 190.

Zgorzelec miesiąc po powodzi »
Tekst opublikowany 2010-09-04, opracowanie Justyna Wrzochul
Minął miesiąc od tragicznej powodzi, która dotknęła Zgorzelec. Dziennikarka Expressu Bolesławieckiego specjalnie dla naszych czytelników opisuje jak radzą sobie po powodzi mieszkańcy tego miasta. Okazuje się, że zgorzelniczanie do tej pory nie mogą otrząsnąć się po zdarzeniach, które miały miejsce gdy wylała Nysa Łużycka.
Zdjęć: 31  

Żigolo po wrocławsku »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie MG
Pójdzie z tobą do teatru, zatańczy na imprezie, poudaje twojego faceta na imieninach babci, a gdy zapadnie zmrok, spełni twoje najskrytsze łóżkowe fantazje. Tak przynajmniej deklaruje… Mężczyzna do towarzystwa.
Zdjęć: 1  

Rzeki straszą »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. aw
Aż do niedzieli ma obowiązywać trzeci stopień zagrożenia powodziowego. Stany alarmowe będą przekroczone w kilku miejscach.

Uwaga! Utrudnienia dla kierowców »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie opr. Anna Szudy
Sezon na remonty i inwestycje drogowe trwa. Przedstawiamy listę dróg wojewódzkich, na których kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność.
Zdjęć: 1  

Panie nie sikaj! »
Tekst opublikowany 2010-09-03, opracowanie Justyna Wrzochul
Pan Działo regularnie załatwia się na klatce schodowej przy ulicy Kościelnej 9 w Bolesławcu złoszcząc przy tym mieszkańców i urzędników, którzy nie mają środków do tego by pozbyć się wreszcie „śmierdzącego lokatora”.
Zdjęć: 11  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie red
Zobacz "Święty interes", potem spędź mile czas u kosmetyczki, a w domu pijąc kawę z nowych zestawów posłuchaj wrocławskich artystów, czyli co możesz wygrać wysyłając smsa.

Koniec wakacji »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie MK
29 sierpnia po 13 dniach pobytu w Ośrodku Szkoleniowo – Wypoczynkowym w Giewartowie zakończył się obóz „Sportowe Wakacje” dla 40 dzieci z gminy Bogatynia, Sulików i Zgorzelec.
Zdjęć: 5  

''Misyjny'' gang »
Tekst opublikowany 2010-09-02, opracowanie opr. aw
3 mężczyzn zatrzymanych, 16 postawionych zarzutów, odzyskany motorower - to efekt działań zgorzeleckich policjantów wymierzonych przeciwko sprawcom kradzieży.

Sekretarkę zatrudnię… »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie MG
Na lokalnych portalach z ogłoszeniami drobnymi co jakiś czas pojawiają się dwuznaczne oferty pracy dla kobiet. Zatrudniona pani za wyższą opłatą ma dobrze wykonywać obowiązki nie tylko biurowe.

Subaru Impreza i Citroen C2 pierwsi na mecie! »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie opr.J.W
W miniony weekend w Jeleniej Górze potężnym deszczem przywitała zawodników 25 Rajdu Karkonoskiego Kotlina Jeleniogórska, w której minionego weekendu odbył się Rajd o Puchar Polski oraz Międzynarodowy Puchar Lausitz.
Zdjęć: 5  

Do kolejki z numerkiem »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie red.
W Powiatowym Urzędzie Pracy został uruchomiony tzw. „system kolejkowy” – elektroniczne rozwiązanie mające za zadanie usprawnienie obsługi klientów urzędu.
Zdjęć: 3  

Taekwondo po warmińsku »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie opr. aw, na podstawie tesktu Wojciecha Pawłowskieg
W Bęsi, malowniczo położonej miejscowości na Warmii, w sierpniu odbyło się zgrupowanie zawodników taekwondo z województw: mazowieckiego, lubelskiego oraz dolnośląskiego.
Zdjęć: 11  

Kiedy szliśmy przez Pacyfik... »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie opr. aw
Już 3-4 września odbędzie się II edycja Granicznej Kuźni Szant – międzynarodowego festiwalu piosenki żeglarskiej w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

Pożegnanie komendanta »
Tekst opublikowany 2010-09-01, opracowanie opr. aw
W ostatnim dniu sierpnia odbyło się uroczyste pożegnanie dotychczasowego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu, mł. bryg. inż. Bernarda Szawłowskiego.
Zdjęć: 5  

Dzisiaj
Piątek 29 maja 2020
Imieniny
Benity, Maksymiliana, Teodozji

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl