Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 100 informacji. Wszystkie poniżej.

Dziesięciu dziś zginie »
Tekst opublikowany 2010-07-30, opracowanie PUO, opr. Paf
Co dzień rak prostaty zabija w Polsce 10 mężczyzn. Po raz trzeci startuje kampania Polskiej Unii Onkologii „Mam haka na raka”
Zdjęć: 1  

Wyłudzili kredyt na aparat  »
Tekst opublikowany 2010-07-30, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę oraz kobietę podejrzanych o wyłudzenie sprzętu komputerowego, fotograficznego oraz telefonu komórkowego.
Zdjęć: 1  

W pogoni za wandalem  »
Tekst opublikowany 2010-07-30, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
5 lat więzienia grozi 23 – letniemu mieszkańcowi gminy Zgorzelec podejrzanemu o zniszczenie mienia. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu dokonał wybicia przedniej szyby w samochodzie osobowym, powodując tym samym straty w wysokości 600 złotych.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie red.
Nordic walking, a po aktywnie spędzonym czasie książki, kino i płyty wrocławskich wykonawców - te atrakcje czekają na Wasze smsy.

Odznaki i podziękowania policjantów  »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
W poniedziałek odbyła się uroczysta akademia z okazji 91 rocznicy powołania Policji Państwowej. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, podinsp. Marek Szmigiel, poseł Roman Brodniak, Wicewojewoda Dolnośląski Ilona Antoniszyn – Klik oraz przedstawiciele służb współpracujących z policją, władz samorządowych, duchowieństwa jak również największych pracodawców w powiecie zgorzeleckim, a także delegacje Policji zagranicznych z Czech i Niemiec. Na uroczystościach pojawili się emeryci policyjni, rodziny policjantów, a także mieszkańcy Zgorzelca.
Zdjęć: 5  

Wizje ulic  »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Od 28 lipca na murze Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Langiewicza oraz na elewacjach budynków przy ul. Daszyńskiego można oglądać prace Krzysztofa Stępnia oraz Andrzeja Korytkowskiego, którzy zwyciężyli internetowe głosowanie na najlepszą artystyczną wizję ulic, które maja być poddane rewitalizacji lub modernizacji. Ekspozycja potrwa do 30 września.
Zdjęć: 2  

Idź z nami na Feel the summer II »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie red.
W piątek, 30 lipca, o godzinie 20.00 na terenie klubu Big Star w Brzegu w województwie opolskim, rozpocznie się najlepsze klubowe wydarzenie tego lata, Feel the summer 2010.
Zdjęć: 1  

Będzie lało »
Tekst opublikowany 2010-07-29, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - w czwartek i piątek będzie padać, co spowoduje wzrost poziomu wód w rzekach.

Elektronarzędzia z kradzieży  »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
Zgorzeleccy policjanci znaleźli na terenie jednej z posesji na terenie miasta kilkanaście sztuk elektronarzędzi. Prawdopodobnie pochodzą one z kradzieży, dlatego osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoje przedmioty proszone są o kontakt z KPP w Zgorzelcu.
Zdjęć: 3  

Drewniany mandat  »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
Policjanci z Komisariatu w Pieńsku zatrzymali nietrzeźwego 47-letniego mężczyznę. Kierowca samochodu osobowego chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej usiłował przekupić policjantów oferując im… drzewo.
Zdjęć: 1  

Czujny sąsiad  »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.Katarzyna Falbierska
26 lipca policjanci KPP w Zgorzelcu otrzymali informacje o mężczyźnie uciekającym z pobliskiego mieszkania, którego właściciel przebywa na wakacjach. Sąsiad właściciela widząc "kręcącego" się mężczyznę zadzwonił natychmiast na policję. Ustalono, iż mężczyzna przed wyjazdem nie zabezpieczył właściwie swojego mieszkania pozostawiając otwarte okna. Przed stratami uchroniła go godna naśladowania czujność sąsiada.
Zdjęć: 1  

Dolny Śląsk w remontach »
Tekst opublikowany 2010-07-28, opracowanie Opr. AW
Lato kojarzy się nie tylko z urlopem, lecz również z remontami dróg. Przedstawiamy listę tras, na których możemy napotkać na problemy.
Zdjęć: 1  

Policjant, który pomaga  »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Zakończyła się III edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł” ogłoszonego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”. Konkurs odbywał się pod patronatem Komendanta Głównego Policji. Jednym z laureatów konkursu został zgorzelecki policjant aspirant Cezary Kalis.
Zdjęć: 1  

Kolejowy SMS »
Tekst opublikowany 2010-07-27, opracowanie Dorota Przybylak
Od dzisiaj możesz dowiedzieć się, które z pociągów przyjadą na peron opóźnione i z jakiego powodu. Wszystko za sprawą jednego SMS- a.
Zdjęć: 5  

Będzie nadal lało i wiało »
Tekst opublikowany 2010-07-24, opracowanie Paf
Czekacie na koniec deszczu? Proponujemy uzbroić się w cierpliwość. Weekend będzie deszczowy i bardzo zimny.
Zdjęć: 2  

Jak milion w totolotka »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie Katarzyna Kotlarz
Mieści się w dłoni, jest nadzwyczaj żywiołowy a przy tym czujny jak prawdziwy stróż. Czy miniaturowy ratlerek ze Strzelina będzie najmniejszym psem na świecie?
Zdjęć: 5  

Nadciągają burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie opr. aw
Od zachodu zmierzają do nas burze, ulewy i ochłodzenie. Będzie zimno, gdyż temperatura spadnie do 24 stopni.
Zdjęć: 2  

Feel The Summer II  »
Tekst opublikowany 2010-07-23, opracowanie opr. aw
W piątek, 30 lipca, o godzinie 20.00 na terenie klubu Big Star w Brzegu w województwie opolskim, rozpocznie się najlepsze klubowe wydarzenie tego lata, Feel the summer 2010.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie red.
Rejsy statkiem po Odrze, nordic walking, a po aktywnie spędzonym czasie książki i kino - te atrakcje czekają na Wasze smsy.
Zdjęć: 1  

Modernizacja MDK-u »
Tekst opublikowany 2010-07-22, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Burmistrz podpisał następną z umów o dofinansowanie przyznane Zgorzelcowi w ramach działania „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców”. Umowa dotyczy dofinansowania modernizacji i wyposażenia budynku Miejskiego Domu Kultury. Na realizację tego projektu Zarząd Województwa przyznał ponad 800 000 zł.
Zdjęć: 1  

Zwycięska porażka pod Grunwaldem »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Agata Wojciechowska
Adrenalina gra w żyłach, przez niewielki otwór widać tylko skrawek pola, włosy pot przylepił do czoła, słychać ciężkie oddechy towarzyszy, gdy nagle pada rozkaz „Do boju!” i już wiadomo, że trzeba biec ile sił w płucach i nogach. Przed siebie. Na Krzyżaków... lub na Jagiełłę.
Zdjęć: 112  

Wracają upały! »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie dp
Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ostrzega prze nadchodzącą falą upałów. Jeszcze dziś termometry wskażą 34 stopnie. W nocy temperatura trochę spadnie.
Zdjęć: 1  

Raty wzrosną do 15 proc. »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W ciągu 18 miesięcy oprocentowanie niektórych kredytów hipotecznych podwoi się, a miesięczne raty mogą wzrosnąć o kilkanaście procent – wynika z prognoz Open Finance.
Zdjęć: 1  

Fundusze mieszane mniej popularne »
Tekst opublikowany 2010-07-21, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Fundusze mieszane, które jeszcze kilka lat temu były najchętniej wybieranymi produktami przez klientów TFI, cieszą się coraz mniejszym zainteresowaniem.

Lotnisko w Zgorzelcu  »
Tekst opublikowany 2010-07-20, opracowanie opr.MP
Port Lotniczy Wrocław zaprasza na otwarcie wystawy pod hasłem „Wrocławskie lotnisko przylatuje do Zgorzelca”.
Zdjęć: 1  

Przecięli wstęgę w PUP-ie  »
Tekst opublikowany 2010-07-20, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Powiatowy Urząd Pracy w nowej lokalizacji funkcjonuje już od poniedziałku ubiegłego tygodnia, przyjmując i obsługując swoich klientów w normalnym trybie, jednak oficjalne jego otwarcie odbyło się dopiero kilka dni później.
Zdjęć: 3  

Trwa sprzątanie po nawałnicach »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie RW/INTERIA.PL
Wielkie sprzątanie czeka dziś mieszkańców Nowej Rudy i Świdnicy na Dolnym Śląsku. Nawałnice, które przeszły nad miastami w sobotę połamały drzewa i zalały piwnice. Burzowo było też w województwie śląskim i zachodniopomorskim. W kilku miejscach od uderzenia piorunów zapaliły się budynki.
Zdjęć: 1  

Cena za otwartość »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie Marta Gołębiowska
Wyobraź sobie, że jesteś z nią prawie cztery lata. Na początku jest cudownie, ale już po krótkim czasie okazuje się, że za niektóre przyjemności…musisz zapłacić. Kiedy już zdołałeś się z tym pogodzić i jej wybaczyć, ona oświadcza ci, że albo zaakceptujesz nowe zasady związku albo „koniec z nami”.
Zdjęć: 23  

Życie bez barier  »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Niezwykły entuzjazm, ogrom energii, życzliwość i pozytywne spojrzenie na świat – to tylko niektóre z cech charakteryzujących członków zgorzeleckiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. Po raz kolejny zorganizowali wspólne spotkanie, zapraszając na nie przyjaciół i znajomych.
Zdjęć: 3  

Narkoza w Nysie Łużyckiej  »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Strzykawka z narkozą dla krowy wpadła do Nysy Łużyckiej. W przypadku jej znalezienia należy zachować ostrożność.
Zdjęć: 1  

Gdzie jest Gmina Przyszłości? »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Blisko 60 projektów rywalizuje w konkursie na „Gminę przyszłości”, organizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju Społeczności Lokalnych pod patronatem Ministerstwa Gospodarki.

Basen otwarty  »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Dziś ponownie zostanie otwarty basen odkryty w Zgorzelcu. Można z niego bezpiecznie korzystać codziennie w okresie wakacyjnym w godzinach od 10.00 do 18.00.

Dobre dane GUS »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
O ponad 5 proc. wzrosła powierzchnia mieszkania, które w Gdańsku można kupić na kredyt zarabiając dwukrotność średniej krajowej.

Hotel na Euro 2010 »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Poważnym wyzwaniem dla przedstawicieli branży hotelarskiej w Polsce będzie międzynarodowa rzesza blisko stu tysięcy fanów piłki nożnej, którzy latem 2012 roku na pięć tygodni przyjadą do naszego kraju.

ADHD trzeba leczyć »
Tekst opublikowany 2010-07-19, opracowanie opr. RW
Program edukacyjny o ADHD - „Dziecko i świat za pan brat” ADHD można i trzeba skutecznie leczyć. To przesłanie, które przyświeca inicjatywie edukacyjnej pod nazwą „Dziecko i świat za pan brat”.

Uwaga na gradobicie! »
Tekst opublikowany 2010-07-17, opracowanie dp
Po kilkutygodniowych upałach przyszedł czas na załamanie pogody. Meteorolodzy ostrzegają przez silnym wiatrem, burzami, a nawet gradobiciem.
Zdjęć: 2  

Kradł olej z lokomotyw  »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o kradzieże oleju napędowego z lokomotyw. Łupem sprawcy padło kilkaset litrów paliwa.
Zdjęć: 1  

IMGW: najwyższy stopień zagrożenia »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie Paf
Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia upałami, do tego burze z gradem.

Nowy Urząd Pracy  »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie Starostwo Powiatowe Zgorzelec/opr.MP
12 lipca Powiatowy Urząd Pracy rozpoczął swoją działalność w nowej siedzibie – budynku zaadaptowanym po dawnej KPP przy ulicy Pułaskiego w Zgorzelcu.
Zdjęć: 3  

Śląski Jarmark Garncarski »
Tekst opublikowany 2010-07-16, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Stowarzyszenie Śląski Jarmark Garncarski wraz z przyjaciółmi zapraszają w najbliższy weekend 17-18 lipca na doroczny Śląski Jarmark Garncarski w Görlitz.

Odpocznij nad wodą  »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Piękna pogoda to wymarzona okazja do relaksu nad wodą. Nad bezpieczeństwem wszystkich kąpiących się osób czuwać będą, m.in. policjanci oraz ratownicy. Warto jednak samemu zadbać o to, aby pobyt nad wodą był bezpieczny i kojarzył się nam wyłącznie z radością i wypoczynkiem.
Zdjęć: 1  

Dzieci kontrolują kierowców  »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Dzieci ze świetlicy środowiskowej z Zielonki, w ramach kampanii profilaktycznej „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, wspólnie z policjantami przeprowadziły kontrole pojazdów. Najmłodsi wręczyli kierującym materiały promujące bezpieczną jazdę - przede wszystkim bez alkoholu.
Zdjęć: 2  

Nieświadomi przemytnicy  »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Wybierając się w podróż za granicę pamiętaj, że możesz stać się narkotykowym przemytnikiem! Jeśli zbytnio zaufasz obcym, nie będziesz strzegł bagażu, okażesz naiwność lub brak doświadczenia.
Zdjęć: 1  

Była powódź, będzie susza »
Tekst opublikowany 2010-07-15, opracowanie INTERIA.PL
Aż 128 gmin w Polsce jest zagrożonych suszą - informuje Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.
Zdjęć: 1  

Interesy z PKP Cargo za łapówkę »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie opr Paf, KWP Wrocław
Zobacz film o tym jak skończyło się eldorado jednego z naczelników PKP Cargo. Policjanci z Ząbkowic Śląskich zatrzymali mężczyznę za łapówki. Dziś ma widzenie z prokuratorem, jutro naczelnik spotka się z naczelnikiem...więzienia.

Klepanie po tyłku dozwolone? »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie dp
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Klepania Po Tyłku! Nie oznacza to jednak, że mężczyźni mogą się czuć bezkarnie. Nie oznacza to również większej swobody zachowania kobiet wobec mężczyzn. Nie wszyscy lubią takie zaczepki.
Zdjęć: 1  

Malarstwo Gałczyńskiego i Senia  »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu zaprasza do Galerii malarstwa, gdzie oglądać można obrazy Władysława Gałczyńskiego i Leszka Senia. Wystawa udostępniona będzie do 5 września.

Noc z nietoperzem  »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
16 lipca o godzinie 19.00 w zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury rozpocznie się „Noc nietoperzowa nad Nysą”, czyli prelekcja na temat nietoperzy zakończona nocnym spacerem.
Zdjęć: 1  

Coraz mniej czasu na rządowe dopłaty »
Tekst opublikowany 2010-07-14, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Ministerstwo Infrastruktury zapowiada ograniczenie programu Rodzina na Swoim, a w ciągu kilku lat jego likwidację. Warto przyjrzeć się najatrakcyjniejszym ofertom, dopóki można z dopłat skorzystać.

Orlik ma animatora  »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie UM Zgorzelec
Na boisku Orlik w Zgorzelcu działa już animator sportowy, który od poniedziałku do piątku oraz w weekendy, będzie pomagał organizować czas wolny dzieciom i młodzieży korzystającym z kompleksu boisk.

Wyłudzali telefony »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 3 osoby i odzyskali 4 telefony komórkowe o wartości blisko 8 tysięcy. Sprawcy przy pomocy skradzionych dokumentów wyłudzali telefony komórkowe.

Powiat uzdrawia finanse  »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu/opr.MP
Powiat zgorzelecki uzdrawia gospodarkę finansową. Plan oszczędnościowy ma przynieść wymierne efekty w roku 2010 i latach kolejnych. Zarząd powiatu przygotował w tym celu stosowne projekty uchwał, decyzje i postanowienia.

Dziś potężne burze z gradem »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie opr. Paf
Meteorolodzy wprowadzają I stopień zagrożenia. Ważny do północy!

Dolny Śląsk dla Dolnoślązaków! »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Małgorzata Prażmowska
Prezydent Wrocławia, lider stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI Rafał Dutkiewicz spotkał się w Bolesławcu z dolnośląskimi samorządowcami. Rozpoczęto prace nad powstaniem Związku Gmin Dolnego Śląska.
Zdjęć: 9  

Czeszki handlowały narkotykami  »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
5 lat więzienia grozi dwóm obywatelkom Republiki Czeskiej, podejrzanym o przywóz do Polski środków odurzających. Kobiety posiadały przy sobie heroinę oraz amfetaminę.
Zdjęć: 1  

Mizerne zyski z lokat »
Tekst opublikowany 2010-07-13, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Realne zyski z bankowych depozytów mogą nie przekraczać nawet 1 proc. w skali roku, a to oznacza, że trzeba dobrze wybierać instytucje, którym chcemy powierzyć pieniądze.
Zdjęć: 1  

Wciąż gorąco »
Tekst opublikowany 2010-07-11, opracowanie Marta Gołębiowska
Kilka dobrych rad na ekstremalną letnią pogodę, czyli jak radzić sobie z upałem.
Zdjęć: 1  

Szykujemy auto do wakacji  »
Tekst opublikowany 2010-07-10, opracowanie tom
Długo oczekiwany przez wszystkich sezon urlopowy wreszcie nadszedł. Przed nami wyjazdy w długie trasy nad morze, jeziora, w góry albo po prostu – w nieznane. Dobrze więc pomyśleć o przygotowaniu swoich "czterech kółek" do dłuższych wycieczek, bo nagła i niespodziewana usterka, może nam zepsuć cały urlop.
Zdjęć: 2  

Doda wściekła na Legniczanina! »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie tom
Coś niewiarygodnego, skandal - denerwował się manager Dody, gdy zobaczył okładkę Legniczanina. Arkadiusz Maciuszek, naczelny gazety bezprawnie wykorzystał wizerunek Dody na użytek własnej kampanii wyborczej do legnickiego samorządu. Sprawa trafi do sądu.
Zdjęć: 2  

Langusta z Wrocławia typuje finał mundialu! »
Tekst opublikowany 2010-07-09, opracowanie Paweł Fąfara
Nie ośmiornice a langusty najlepiej znają się na futbolu. W wytypowaniu zwycięzcy pomógł skorupiak z Wrocławskiego ZOO. Mistrzem będzie Holandia! Brąz dla Urugwaju wytypowała jej sąsiadka z akwarium – skrzydlica ognista.
Zdjęć: 23  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie red
Bilety do kina, rejs statkiem, najnowsza książka prof. Miodka i wiele innych nagród czeka na Twój sms.

Nie usmaż swego psa »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie aw
Nie tylko nas męczą upały. Pomyślmy o naszych czworonożnych towarzyszach, które pokryte sierścią, również mają problemy z upałem.
Zdjęć: 4  

30 stopni i więcej »
Tekst opublikowany 2010-07-08, opracowanie opr. aw
Jak bumerang wraca do nas fala upałów. Będzie jednak dłuższa i bardziej gorąca od poprzednich. Tropiki wydadzą się chłodnym schronieniem.

Kradł szyny kolejowe »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
Ukradł blisko 3 tony torów. Na szczęście szyny brał z nieczynnego torowiska.
Zdjęć: 1  

Amatorzy górali »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
Połakomili się na dwa rowery górskie. Teraz grozi im kara do 5 lat więzienia. Jednoślady wróciły już do swoich prawowitych właścicieli.

Powitali hucznie lato  »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie MK
W sobotę w połowie czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Łagów oraz z sołtysem i radą sołecką z Łagowa zorganizowali na stadionie sportowym Festyn Wakacyjny.
Zdjęć: 4  

Rocznica po staropolsku »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
W gorący letni dzień oprócz wyborów mieszkańcy terenów przygranicznych mieli okazję spędzić wolny czas w Radomierzycach na uroczystych obchodach 675 - lecia partnerstwa przygranicznego Radomierzyce - Nikrisch.
Zdjęć: 3  

Zabrakło 1 punktu »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
W rozegranym w czerwcu w Jeleniej Górze finale strefy jeleniogórskiej w trójboju lekkoatletycznym wspaniale spisali się uczniowie szkoły podstawowej w Łagowie, którzy zajęli IV miejsce.
Zdjęć: 1  

Pogaduszki przy grillu »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie red.
Zgorzeleckie koło Polskiego Związku Niewidomych zorganizowało spotkanie integracyjno-wypoczynkowe, wsparte finansowo przez powiat zgorzelecki.
Zdjęć: 3  

Szaleństwa w Izerach »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie JS
Starsza sekcja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Ochotniczej Straży Pożarnej rozpoczęła wakacje wspaniałym dwudniowym rajdem rowerowym w Izerach, na którym młodzi adepci pożarnictwa byli w pierwszy weekend lipca.
Zdjęć: 4  

Bez hamulców w noc »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
W ostatni weekend zawodnicy rywalizujący w Mistrzostwach Okręgu Jeleniogórskiego w rajdach samochodowych stanęli na starcie XV edycji Rajdu „Noc Świętojańska”, który jak co roku odbył się w Zgorzelcu. Wśród załóg nie zabrakło także teamu reprezentującego barwy Expressów Zgorzeleckiego i Bolesławieckiego.
Zdjęć: 8  

Na podręczniki w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Opr. aw
Wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników oraz wypłaty uczniom zasiłku powodziowego na cele edukacyjne należy składać do dyrektora szkoły, do której uczeń uczęszcza w roku szkolnym 2010/2011 do 6 września.
Zdjęć: 1  

Dać nadzieję »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
Żonkil, choć dla wielu z nas na pozór zwykł, żółty wiosenny kwiat to wraz z swą subtelnością, barwą i zapachem uświadamia nam wyższe cele istnienia. W tradycji chrześcijańskiej jest on symbolem nadziei; symbolizuje triumf poświęcenia nad egoizmem. Stąd też nie bez powodu stał się znakiem rozpoznawczym ogólnopolskiej akcji „Pola nadziei”.
Zdjęć: 4  

Wybierz się w podróż wgłąb siebie »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. aw
Niezwykłą wystawę malarstwa szykuje Miejski Dom Kultury w Zgorzelcu. Wernisaż odbędzie się 10 lipca.
Zdjęć: 1  

Nagroda za hałdy »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie red.
Nagroda była wyróżnieniem za sukcesywne zalesianie prze kopalnię hałd, powstałych w skutek wywożenia kopalnianego nadkładu.
Zdjęć: 1  

Zasłoń komara »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie opr. RW
Powodzie i utrzymujące się po nich wysokie temperatury spowodowały, że musimy sobie radzić ze wzmożoną aktywnością złośliwych komarów i meszek. Sprawdzonym rozwiązaniem, które zabezpieczy nasz dom przed inwazją tych owadów są moskitiery.
Zdjęć: 1  

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-07-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Większość banków oferuje już depozyty z dzienną kapitalizacją, czyli takie, które pozwalają uniknąć podatku Belki.
Zdjęć: 1  

Całowanie wskazane »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie dp
Dziś jest Światowy Dzień Pocałunku! O buziakach można śpiewać, pisać wiersze, ale najlepiej je praktykować!
Zdjęć: 7  

"Nie" dla Schetyny »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Rzecznik klubu PiS Mariusz Błaszczak uważa, że obecny szef klubu PO Grzegorz Schetyna nie powinien kandydować na stanowisko marszałka Sejmu. To nie jest osoba, która szuka kompromisu - podkreśla Błaszczak.
Zdjęć: 1  

Jak wypełniać wniosek »
Tekst opublikowany 2010-07-06, opracowanie red.
W starostwie powiatowym w Zgorzelcu odbyła się konferencja podsumowująca dwudniowy cykl szkoleń dla organizacji pozarządowych z zakresu pozyskiwania środków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Zdjęć: 3  

Kaczyński przed Komorowskim  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Jarosław Kaczyński przed Bronisławem Komorowskim. Takie są oficjalne, cząstkowe wyniki z nieco ponad połowy obwodów głosowania.

Wyborcze emocje sięgają zenitu  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Cóż za emocje wyborcze! Na prowadzeniu znów marszałek Bronisław Komorowski. Kandydat Platformy Obywatelskiej zyskuje przewagę nad Jarosławem Kaczyńskim.

Triumf Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie tom
Z ponad 95 procent obwodów głosowania, największą liczbę głosów zdobył kandydat Platformy Obywatelskiej, Bronisław Komorowski.

Kpili z zakazów »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie INTERIA.PL
Internauci kpili z zakazów i mimo ciszy szyfrem obstawiali wynik wyborów. Podczas drugiej tury ekscytowali się fikcyjnym pojedynkiem KOmory - KAmerun, informuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

Schizofrenia Komorowskiego? »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie INTERIA.PL
Z pobieżnej lektury przepisów wynika, że... może być zabawnie. Już wkrótce - oficjalne wyniki wyborów prezydenckich. PKW opublikuje obwieszczenie, które rozpocznie procedurę uznawania ich ważności. Ta zakończy się zaprzysiężeniem - najprawdopodobniej - Bronisława Komorowskiego przed Zgromadzeniem Narodowym. Pewnie będzie mieć ono nietypowy przebieg, bo Komorowski może na nim wystąpić nawet... w trzech rolach.
Zdjęć: 1  

Ceny mieszkań spadają  »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Czerwcowy odczyt stworzonego przez Open Finance indeksu cen mieszkań po raz pierwszy w tym roku był ujemny.

POstawiliśmy na Bronka »
Tekst opublikowany 2010-07-05, opracowanie aw
W powiecie zgorzeleckim Bronisław Komorowski otrzymał 59, 78 procent głosów, co oznacza że głosowało na niego prawie 22 tys. mieszkańców. Jarosław Kaczyński dostał 40,22 proc. Prawie 15 tys. głosujących widziałoby właśnie jego na fotelu prezydenta.
Zdjęć: 2  

Eksplozja w Wilkszynie »
Tekst opublikowany 2010-07-04, opracowanie RW
Kilkanaście zastępów straży pożarnej gasi płonący garaż w Wilkszynie koło Wrocławia. Przed południem doszło tam do potężnej eksplozji.

To będzie ekscytująca noc  »
Tekst opublikowany 2010-07-04, opracowanie tom
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki z 20,94 proc. obwodów głosowania. Jarosław Kaczyński goni Bronisława Komorowskiego. Zapowiada się ekscytujący wyścig po władzę w Pałacu Prezydenckim.

Chciał zabić, dostał granatem »
Tekst opublikowany 2010-07-03, opracowanie opr. RW
Dolnośląscy policjanci dzisiaj w nocy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Sprawca została zatrzymany po pościgu. Był poszukiwany listem gończym.

Ostatni dzwonek »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie MG
Jeszcze tylko dziś do godziny 17 w COM można odebrać zaświadczenie o prawie do głosowania w niedzielnych wyborach prezydenckich poza miejscem zamieszkania.

Pomoc dla gmin »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie opr. MG
W sumie prawie 10 mln zł trafi do 28 gmin w naszym województwie w ramach tzw. Dolnośląskiego Funduszu Pomocy Rozwojowej.

Idą, ale nie głosują »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Marta Gołębiowska
Z sondy przeprowadzonej wśród studentów wynika, że co dwudziesty żak chce zamanifestować w niedzielę swoją niechęć wobec... obu kandydatów. Studenci mają zamiar oddawać nieważny głos skreślając dwa nazwiska.

Fundusze pod kreską »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Podobnie jak miesiąc wcześniej, w czerwcu większość funduszy odnotowała straty. Najsłabiej wypadły fundusze akcji amerykańskich i polskich.

Telefon do urologa  »
Tekst opublikowany 2010-07-02, opracowanie opr. red.
W lipcu na terenie województwa dolnośląskiego w ramach akcji „Zdrowie mężczyzny” odbywać się będą telefoniczne konsultacje specjalistów urologów.
Zdjęć: 1  

Mgiełka na komara »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie Paweł Fąfara
Plagę komarów jaka co roku nawiedza Wrocław można bardzo łatwo oszacować. Im bliżej centrum dolecą gryzące insekty, tym plaga jest większa. W tym roku, w pierwszej połowie czerwca znalazły się w samym Rynku wypędzając klientów z zacienionych ogródków przy restauracjach.
Zdjęć: 14  

Wypadek autobusu z dolnoślązakami »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie INTERIA.PL/PAP
24 osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, w wypadku polskiego autobusu, do którego doszło w nocy ze środy na czwartek na autostradzie A6 w Bawarii, na południu Niemiec - poinformowała miejscowa policja.

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie red.
Zobacz "Czwarty stopień", wybierz się w rejs po Odrze, pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Sprawa nieprawidłowości w Banku umorzona »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze/opr.MP
Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Banku Polskiej Spółdzielczości SA O/Zgorzelec umorzone.

Biura za 76,5 miliona euro! »
Tekst opublikowany 2010-07-01, opracowanie opr. RW
Skanska sprzedała inwestycję Grunwaldzki Center we Wrocławiu za kwotę 76,5 mln EUR, czyli za około 317 mln PLN. Zysk netto firmy osiągnął wartość 12,5 mln EUR, czyli ok. 52 mln PLN. Biurowiec Grunwaldzki Center kupił niemiecki fundusz inwestycyjny RREEF. Przekazanie budynku inwestorowi nastąpiło z dniem podpisania umowy.
Zdjęć: 2  

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl