Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 91 informacji. Wszystkie poniżej.

Zatrzymany złodziej roweru  »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież roweru w przygranicznym Gorlitz. Warty ponad 2 tysiące złotych jednoślad wrócił do właściciela.

Tragedia nad wodą »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie INTERIA.PL
15-latek utonął w jeziorze miejscowości Samsieczynek. Do wypadku doszło podczas nurkowania. Ciało nastolatka wyłowili nurkowie. Z kolei podczas spływu kajakowego Nysą Kłodzką na Dolnym Śląsku w rzece utonął 22 letni opiekun grupy młodzieży.

Górnik Mistrzem Polski  »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Starostwo Powiatowe Zgorzelec/opr.MP
W Łodzi odbył się zorganizowany po raz pierwszy Ogólnopolski Finał w biegach rozstawnych dziewcząt i chłopców. Areną rywalizacji sportowej był stadion lekkoatletyczny AZS Łódź, a honorowymi gośćmi byli znani lekkoatleci: Irena Szewińska, Jacek Wszoła, Artur Partyka, Szymon Ziółkowski, Marcin Urbaś czy też pochodzący ze Zgorzelca Filip Walotka.

Nowy rekord »
Tekst opublikowany 2010-06-30, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Indeks Dostępności Kredytowej wzrósł w czerwcu o 0,85 pkt i o 0,05 pkt poprawił najlepszy dotychczasowy wynik – z kwietnia 2010 roku.
Zdjęć: 1  

Kolejny zaginiony »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie opr. MG
W dniu 25 maja br. zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał, znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolski.

Skakał z synem po autach  »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
5 lat więzienia grozi 34-letniemu mieszkańcowi Zgorzelca podejrzanemu o zniszczenie mienia. Mężczyzna wraz z 9-letnim synem skakali po samochodach powodując straty w wysokości blisko 4000 złotych.
Zdjęć: 1  

Pijany kierowca autobusu  »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, podejrzanemu o kierowanie autobusem w stanie nietrzeźwości.
Zdjęć: 1  

Kaczyński we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-06-29, opracowanie Marta Gołębiowska
Dziś, w ramach kampanii prezydenckiej, Wrocław odwiedził jeden z dwóch kandydatów, Jarosław Kaczyński. Wiec wyborczy odbył się tuż obok pomnika Chrobrego, w pobliżu C.H. Renoma. Nie obyło się bez spięć.
Zdjęć: 13  

Widziałeś tego człowieka? »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie opr. RW
W dniu 25 maja br., zaginął 46-letni Jarosław Isko z Wrocławia. Samochód, którym się poruszał znaleziono w okolicach Lewina Brzeskiego w woj. opolskim
Zdjęć: 1  

Politycy się sprzedają »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marta Gołębiowska
W pierwszej turze wyborów prezydenckich mieszkańcy Wrocławia i Dolnego Śląska największego poparcia udzielili Bronisławowi Komorowskiemu. Tuż przed drugą turą, której wynik nadal stoi pod wielkim znakiem zapytania, w ferworze kampanii przyglądamy się technikom, jakich używają dwaj główni kandydaci, by zdobyć jak najszerszy elektorat.

Zdolność kredytowa to fikcja »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Większość banków deklaruje chęć udzielenia wyższego kredyt zamożnemu singlowi niż średnio zarabiającej rodzinie z dzieckiem.
Zdjęć: 1  

Noc Kupały z Gosią  »
Tekst opublikowany 2010-06-28, opracowanie MP
Magia, wróżby, koncerty i świetna zabawa towarzyszyła jubileuszowej X Nocy Świętojańskiej w Starym Węglińcu. Gwiazdą dwudniowej imprezy była Gosia Andrzejewicz.
Zdjęć: 23  

Akcja prędkość »
Tekst opublikowany 2010-06-26, opracowanie Wojciech Sitarz
Policja na ten weekend zapowiada wzmożone kontrole.

Rusza grupa „Nysa”  »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
21 czerwca w Komisariacie Policji w Gorlitz zostało podpisane porozumienie o powołaniu wspólnej polsko – niemieckiej grupy "NYSA". Głównym zadaniem grupy będzie zwalczanie przestępczości transgranicznej. Jest to kolejny projekt zacieśniający współpracę policjantów obu krajów.

Bezpieczna Sobótka  »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
23 czerwca zgorzeleccy policjanci wzięli udział w imprezie zorganizowanej przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej w Zawidowie pod nazwą „Bezpieczna Sobótka”. Oprócz zabawy uczniowie zostali zapoznani z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa przed zbliżającymi się wakacjami.
Zdjęć: 3  

Odsetki kosztem? »
Tekst opublikowany 2010-06-25, opracowanie Agata Szymborska-Sutton, analityk Tax Care
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą firmę w mieszkaniu kupionym na „prywatny” kredyt hipoteczny mogą znacząco obniżyć płacone podatki, wrzucając w firmowe koszty odsetki od tegoż kredytu.
Zdjęć: 1  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie red.
Zobacz "Wenecję", pospaceruj z kijkami, posłuchaj płyty wrocławskich artystów 4871 i poczytaj książki z Biura Literackiego. Wystarczy wysłać smsa, a to wszystko może być Twoje.

Geografia może pomóc »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Bernard Waszczyk, Open Finance
Geograficzne zróżnicowanie portfela funduszy inwestycyjnych może ograniczyć ryzyko straty. Z drugiej strony – potencjał zysku też jest ograniczony.
Zdjęć: 1  

Dziewczyny lubią brąz… »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. RW
Dziewczyny lubią brąz, a słońce o tym wie… Niestety, tego samego nie da się powiedzieć o naszej skórze. I mimo że słońce jest niezbędne do syntezy witaminy D w ludzkim organizmie, to są i ciemne strony opalania, takie jak poparzenia, fotostarzenie się skóry, a nawet zmiany nowotworowe. Jak poskromić ultrafiolet? Pamiętać o kremach z filtrem, okularach z fotoprotekcją i dużych ilościach witaminy C w diecie, kosmetykach i zabiegach.
Zdjęć: 2  

Pierwszy raz? Przygotuj się! »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie opr. red.
Nadchodzą wakacje. Wielu młodych ludzi latem może zdecydować się na pierwszy stosunek seksualny. Czy będą do tego przygotowani?

Piknik tenisowy  »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
27 czerwca, w godzinach 10.00 - 20.00, na kortach ziemnych ZSP im. Emilii Plater odbędzie się turniej „Piknik tenisowy o Puchar Burmistrza Miasta Zgorzelec”.

Rok najniższych stóp »
Tekst opublikowany 2010-06-24, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Mamy najniższy WIBOR w historii i spadające od jesieni ubiegłego roku marże kredytów hipotecznych. Posiadacze kredytów złotowych nie powinni narzekać.

Młotki zwyciężyły  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Zgorzelecki Kabaret Młotki został zwycięzcą II Nocnych Spotkań Kabaretowych NOC-NIK 2010.
Zdjęć: 1  

Zamknięte kino  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie BOK/opr.MP
Kino Kadr w Bogatyni w lipcu będzie nieczynne.

Poznajemy zakątki Goerlitz  »
Tekst opublikowany 2010-06-23, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
Muzeum Łużyckie zaprasza na wycieczkę po ciekawych miejscach w Goerlitz, z cyklu „Goerlitz jakiego jeszcze nie znamy”.

Psychologia wyborów »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Marta Gołębiowska
Nawet jeśli wydaje się nam, że wybierając prezydenta, kierujemy się racjonalną, merytoryczną analizą jego osoby i programu, jaki reprezentuje, czynniki nieświadome grają w tym procesie ogromną, jeśli nie główną rolę. Psychologiczne sylwetki czterech kandydatów i ich wyborców w rozmowie z Martą Gołębiowską nakreśliła dr Violetta Aumer, politolog z Uniwersytetu Wrocławskiego, psychoterapeuta, wykładowca psychologii.

Zabawa w Łagowie  »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie Urząd Gminy Zgorzelec/opr.MP
W sobotę, 12 czerwca Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu wraz ze Stowarzyszeniem Rozwoju Wsi Łagów oraz z sołtysem i Radą sołecką z Łagowa zorganizowali na stadionie sportowym Festyn Wakacyjny
Zdjęć: 3  

Druga tura już wkrótce »
Tekst opublikowany 2010-06-22, opracowanie opr. MG/UM Głogów
Informacja o warunkach udziału w ponownym głosowaniu w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 4 lipca 2010 r.

Noc Kościołów »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie red.
Co z końcem świata w 2012? Co czeka na chrześcijan w Azji? - te i inne ciekawe tematy będą poruszane na Nocy Kościołów.
Zdjęć: 3  

Od Amatora do Gwiazdora »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie BOK/opr.MP
17 czerwca w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbyły się eliminacje do konkursu piosenki „Od Amatora do Gwiazdora”.
Zdjęć: 1  

Szerszeń z medalami  »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Urząd Miasta i Gminy Bogatynia/opr.MP
13 czerwca na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.
Zdjęć: 1  

Festyn Trzech Państw  »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Urząd Miasta i Gminy Bogatynia/opr.MP
„Wszyscy płyniemy jedną łodzią” - pod takim hasłem w dniach 12 i 13 czerwca odbyła się kolejna edycja Festynu Trzech Państw. W tym rok gospodarzem obchodów było miasto Hradek nad Nysą.
Zdjęć: 2  

Najdłuższy tunel w Polsce »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Tunel o długości 2290 m powstanie w ciągu drogi S3 na wysokości miejscowości Stare Bogaczowice. Będzie to najdłuższy tunel drogowy w Polsce. Drugi znacznie krótszy (310m) powstanie na wysokości miejscowości Gostków.
Zdjęć: 1  

Kobieto, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Kobiety nie lubią mówić o klimakterium, potocznie zwanym przekwitaniem. Kojarzą go ze starością i utratą kobiecości, zwłaszcza gdy towarzyszą mu uciążliwe zmiany hormonalne, psychologiczne oraz fizyczne. Tymczasem wszystkie pojawiające się w okresie klimakterium objawy są czymś naturalnym i powszechnym.
Zdjęć: 1  

Więcej mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie Emil Szweda, Open Finance
W Polsce buduje się więcej mieszkań niż w USA. I to przeszło dwa razy więcej. Oczywiście w przeliczeniu na tysiąc mieszkańców. Kryzys budownictwa mieszkaniowego nie dotknął nas więc tak dalece, jak najbardziej rozwiniętego rynku.
Zdjęć: 1  

Warto wiedzieć przed wakacjami »
Tekst opublikowany 2010-06-21, opracowanie opr. RW
Jakich pamiątek nie możesz przywozić z wakacji? Czy możemy bez przeszkód podróżować ze swoim pupilem? Jak zostać ambasadorem dobrych nawyków? Jak sprawdzić, czy autobus, którym jedziemy na wycieczkę jest bezpieczny? Co zrobić w przypadku opóźnienia samolotu? Dlaczego warto mieć Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego? Czy cena wycieczki może się zmienić? Na te i inne pytania odpowiada dziewiętnaście instytucji.
Zdjęć: 1  

Wybory bez zakłóceń »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Wybory prezydenckie przebiegają bez zakłóceń, bez incydentów rozpoczęło się też głosowanie na terenach dotkniętych powodzią - poinformowała PKW. Frekwencja na godz. 8. wyniosła 1,87 proc.
Zdjęć: 1  

Pierwsza tura wyborów dla Komorowskiego »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Według sondażowych wyników z godziny 20, pierwszą turę wyborów wygrał Bronisław Komorowski. W drugiej turze jego rywalem będzie Jarosław Kaczyński.
Zdjęć: 1  

Zgorzelczanie poparli Komorowskiego  »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie MP
Bronisław Komorowski pokonał Jarosława Kaczyńskiego w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Zgorzelczanie w większości głosowali na kandydata PO. Wybieraliśmy głowę państwa spośród 10 kandydatów
Zdjęć: 1  

Komorowskiemu spada, Kaczyńskiemu rośnie »
Tekst opublikowany 2010-06-20, opracowanie opr. RW
Wyniki sondażów przeprowadzonych dla TVN i TVP znacznie się różnią. Kandydat PO, w badaniach przeprowadzonych przez TNS OBOP również w nich prowadzi, ale różnica poparcia w porównaniu do badań SMG/KRC jest o wiele mniejsza.
Zdjęć: 3  

Mężczyzno, nie wstydź się »
Tekst opublikowany 2010-06-18, opracowanie opr. RW
Na terenie województwa dolnośląskiego trwa akcja„Zdrowie mężczyzny”. Można się telefonicznie skonsultować ze specjalistą urologiem.
Zdjęć: 1  

Bilety za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie red.
"Statek Błaznów", seanse w Multikinie Pasaż Grunwaldzki, książki i kupony do Pizzy Hut - to wszystko czeka na naszych czytelników.

13 pechowa dla złodzieja  »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 22–letniemu mieszkańcowi Pieńska podejrzanemu o włamania i kradzieże. Łupem sprawcy padały głównie elektronarzędzia i butle gazowe. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty o wartości ponad 10 tysięcy złotych.
Zdjęć: 1  

Rozwój szpitala  »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Rezonans magnetyczny i stacja dializ to kolejne spektakularne inwestycje szpitala w Zgorzelcu. W uroczystości otwarcia nowych obiektów uczestniczył wiceminister zdrowia Jakub Szulc.
Zdjęć: 3  

Bajeczne fryzury modelek  »
Tekst opublikowany 2010-06-17, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
W ubiegły piątek, 11 czerwca odbył się finał Międzynarodowego Konkursu Fryzjerskiego uczniów klas III. Fryzury stworzone przez uczestników były bardzo twórcze.
Zdjęć: 5  

Elektrownia Turów ucichnie  »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Ponad 20 milionów złotych zainwestuje w redukcję hałasu PGE Elektrownia Turów SA. Niemcy nie kryją zadowolenia z podjętych przez spółkę działań.
Zdjęć: 1  

Działoszyn pamięta o księdzu  »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
Ksiądz Jerzy Popiełuszko odprawiał w Kościele pw. św. Bartłomieja w Działoszynie swoją mszę prymicyjną. 38 lat później, 13 czerwca 2010 r., w kościele tym odsłonięto tablicę pamiątkową z relikwią błogosławionego kapelana „Solidarności”.
Zdjęć: 2  

XX-lecie samorządu w Pieńsku  »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
12 czerwca w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Pieńsku odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, związana z upamiętnieniem XX-lecia powstania samorządu terytorialnego.
Zdjęć: 2  

Oszczędności pod (nieskuteczną) ochroną »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Michał Sadrak – Open Finance
Biorąc pod uwagę realne stopy zwrotu z lokat, w jednym na 31 przeanalizowanych banków klienci stracili przez ostatnich 12 miesięcy. W Banku Pekao strata wyniosła od 0,01 do 0,77 proc.

Szybka pożyczka na last minute się nie opłaca »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak - Open Finance
Wyjazd na wakacje to dla wielu osób najbardziej wyczekiwana chwila w roku. Lepiej jednak unikać zaciągania kredytu na ten cel.
Zdjęć: 1  

Drogie hipoteki bez wkładu własnego »
Tekst opublikowany 2010-06-16, opracowanie Marcin Krasoń, Open Finance
Oprocentowanie kredytów hipotecznych bez wkładu własnego jest wyższe od ofert dla osób go posiadających, szczególnie w kredytach walutowych. Na dodatek trzeba się liczyć z ubezpieczeniem niskiego wkładu podnoszącym koszt pożyczki.

Tydzień prawdy dla BP  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wyciek ropy w Zatoce Meksykańskiej z platformy należącej do koncernu BP, sprawił, że wartość spółki spadła o 40 proc., a ceny obligacji osiągnęły poziom śmieciowych. Na horyzoncie jest obcięcie dywidendy, a niektórzy eksperci wieszczą wręcz bankructwo firmy, mogą mieć w tym interes.
Zdjęć: 1  

Zatrzymana za cukierki  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Zatrzymano 44–letnią mieszkankę Zgorzelca, która posiadała kilkadziesiąt porcji środków odurzających. Policjantom tłumaczyła, iż w foliowych workach znajdują się cukierki.
Zdjęć: 1  

Niszczył z nerwów  »
Tekst opublikowany 2010-06-15, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o zniszczenie trzech skrzynek energetycznych. Jak tłumaczył policjantom, zniszczył skrzynki, ponieważ się zdenerwował.
Zdjęć: 1  

Uważajmy nad wodą! »
Tekst opublikowany 2010-06-12, opracowanie tom
Tragiczne wypadki z Bolesławca i Kozłowa, gdzie utonęło dwóch nastoletnich chłopców przypominają nam wszystkim, jak niebezpieczna może być kąpiel w nieznanych i niestrzeżonych akwenach.
Zdjęć: 1  

Alarm odwołany, idą burze »
Tekst opublikowany 2010-06-11, opracowanie INTERIA.PL
Alarm powodziowy w zalanej po gwałtownej ulewie gminie Marcinowice został odwołany. Trwa szacowanie strat. Jednak - według informacji hydrologicznych - nad Dolnym Śląskiem w najbliższych godzinach spodziewać można się znów intensywnych deszczów i burz.

Powódź mnie... ucieszyła! »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Robert Włodarek
We Wrocławiu jest przynajmniej jedna osoba, którą ostatnie powodzie... ucieszyły. To Kamil Zaremba, który twierdzi, że przechodzące przez miasto fale wezbraniowe udowodniły, iż urzędnicy się mylą. - Wbrew ich opiniom, przez ostatnie tygodnie, wraz z rodziną i przyjaciółmi utrzymywałem się na powierzchni – mówi pan Kamil.
Zdjęć: 19  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Multikino Pasaż Grunwaldzki, Capitol, Pizza Hut - to tylko niektóre miejsca, w których z nami możesz spędzić czas. Dodatkowo dla czytelników mamy płyty i książki

I Cross Zgorzelecki »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie opracowanie red.
W niedzielę 27 czerwca 2010 odbędzie się I Cross Zgorzelecki - bieg przełajowy. Celem imprezy jest popularyzacja zdrowego trybu życia i biegów masowych, promocja miasta i regionu.

Odkrywanie smaków bez końca »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
Włosi mówią, że makaron to ich tradycja, ale przede wszystkim, prawdziwa miłość. Czy makarony rzeczywiście można pokochać? Za to jak łączą prostą formę i nieograniczone możliwości kompozycji smakowych?
Zdjęć: 2  

Pieńsk bez przemocy  »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Funkcjonariusze z Pieńska wzięli udział w „Dniu Bez Przemocy” zorganizowanym przez Dyrekcję Szkoły Podstawowej nr 1. W obchodach wzięli również udział przedstawiciele lokalnych władz, sądu rodzinnego, komisji rozwiązywania problemów alkoholowych i nauczyciele. Największą atrakcję dla najmłodszych stanowił Polmiś – maskotka zgorzeleckiej Policji.
Zdjęć: 3  

Zgorzeleckie talenty  »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu/opr.MP
We wtorek odbył się „II Powiatowy konkurs talentów”. Konkurs przeprowadzany jest na zasadzie przeglądu artystycznego młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgorzeleckiego.
Zdjęć: 4  

Wielobój Obrony Cywilnej  »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie red.
W dniu 21 czerwca o godz. 9:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. E. Plater w Zgorzelcu, pod patronatem Wojewody Dolnośląskiego, Starosty Zgorzeleckiego oraz burmistrzów Bogatyni i Zgorzelca, odbędzie się X Młodzieżowy Wielobój Obrony Cywilnej Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Zgorzeleckiego.

Drugie dno w USA »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
Wskaźniki wyprzedzające koniunkturę sugerują, że drugie dno recesji w USA jest coraz bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jeszcze zbyt wcześnie, by głosić powtórkę z lat 30 ubiegłego wieku, choć nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone wkraczają w decydującą fazę.
Zdjęć: 1  

Woda znów zalewa »
Tekst opublikowany 2010-06-10, opracowanie INTERIA.PL/PAP
Po tym jak nad Dolnym Śląskiem przeszły intensywne opadu deszczu i gradu, które doprowadziły do zalania kilku domów i gospodarstw rolnych, wójt gminy Marcinowice ogłosił alarm powodziowy. W wyniku nawałnicy zalanych zostało kilka miejscowości w powiecie świdnickim. Woda dostała się do domów i gospodarstw rolnych.
Zdjęć: 1  

Koniec prac na drogach w Jarkowicach, Zagrodnie i Zieleńcu  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie umwd.dolnyslask.pl
Dobra wiadomość dla dolnośląskich kierowców - zakończyły się remonty trzech remontowanych dotychczas odcinków dróg.

Od amatora do gwiazdora  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie BOK/opr.MP
Bogatyński Ośrodek Kultury zaprasza dzieci w wieku od 6 do 9 roku życia na eliminacje do IV Edycji Konkursu „Od Amatora do Gwiazdora”, które odbędą się 17 czerwca 2010 r. o godz. 17.00.

Handel podróbkami  »
Tekst opublikowany 2010-06-09, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Nawet do 2 lat pozbawienia wolności grozi 41-letniemu mężczyźnie podejrzanemu o handel tzw. podróbkami. Mężczyzna usiłował wprowadzić do obrotu piłę spalinową, szlifierkę oraz wiertarkę z podrobionym znakiem towarowym.
Zdjęć: 1  

Wietrzenie Magazynów JYSK »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie opr. ech
Kiedy w JYSK mówi się o wietrzeniu magazynów- chodzi naprawdę o wielkie porządki i wyprzedaż towaru po bardzo niskich cenach.
Zdjęć: 1  

Policja zlikwidowała dziuple »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie KPP Zgorzelec/opr.MP
Zlikwidowana „dziupla”, odzyskane 2 skradzione luksusowe samochody o wartości ponad 120 tysięcy euro, zabezpieczone skradzione tablice rejestracyjne oraz inne części - to efekt działań przeprowadzonych przez policjantów ze Zgorzelca i Wrocławia.
Zdjęć: 1  

Wręczono nagrody uczniom  »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Starostwo Powiatowe w Zgorzelecu/opr.MP
W ubiegłą środę, 2 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbyła się Doroczna Gala Wręczenia Nagród, organizowana przez Powiatowe Centrum Edukacyjne w Zgorzelcu.
Zdjęć: 3  

Wracają do starego systemu »
Tekst opublikowany 2010-06-08, opracowanie Dorota Przybylak
Dolnośląscy strażacy po raz kolejny udowodnili, że są bohaterami. Przez ponad trzy tygodnie pracowali co drugi dzień. Teraz przyszedł czas na to, by wrócić do starego systemu pracy, czyli 24 na 72, co oznacza, że w jednostce mają się stawić na swoich normalnych zmianach, czyli co trzeci dzień.
Zdjęć: 4  

Odsetki na koszt fiskusa »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Michał Sadrak – Open Fina
Banki nadal obniżają oprocentowanie lokat, ale kolejne instytucje decydują się na antypodatkowe depozyty.

Narkotyk na bolący brzuch  »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie KPP w Zgorzelcu/opr.MP
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali dwoje obywateli Czech, podejrzanych o posiadanie amfetaminy. Para tłumaczyła funkcjonariuszom, iż jest to soda na bolący brzuch. Łącznie zabezpieczonych zostało ponad 200 porcji narkotyku.
Zdjęć: 1  

Plastikowe pieniądze na urlopie »
Tekst opublikowany 2010-06-07, opracowanie Mateusz Ostrowski, Open Finance
Karta płatnicza na pewno się przyda podczas wakacyjnego wyjazdu, ale warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.
Zdjęć: 1  

Przygotowania do drugiej fali »
Tekst opublikowany 2010-06-04, opracowanie Dorota Przybylak
Druga fala powodziowa ma dotrzeć do nas jutro wieczorem. Prace obronne trwają w całym województwie.
Zdjęć: 4  

Monitoring non-stop »
Tekst opublikowany 2010-06-03, opracowanie DUW
W czwartek po raz kolejny we Wrocławiu zebrał się sztab kryzysowy. Jutro dowiemy się, które miejsca na Dolnym Śląsku są szczególnie zagrożone.
Zdjęć: 1  

Coraz więcej wody »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie INTERIA.PL/RMF/PAP
Synoptycy ponownie ostrzegają przed ulewami. W ciągu dnia fala opadów obejmie Dolny Śląsk, Opolszczyznę, a także część województwa lubuskiego i Wielkopolski. Intensywnie padać będzie od rana w Małopolsce i na Górnym Śląsku. W związku z prognozami, w pięciu południowych województwach ogłoszono trzeci stopień zagrożenia.
Zdjęć: 1  

Znów mamy falę! »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Na Wiśle i na Odrze ponownie utworzą się fale wezbraniowe, których kulminacje będą układać się powyżej stanów alarmowych - poinformował w środę na konferencji prasowej dyrektor Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Mieczysław S. Ostojski. Zdaniem synoptyków, najtrudniejszy będzie czwartek.
Zdjęć: 4  

Samochodowy Rajd Rodzinny  »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie SP Zgorzelec/opr.MP
W niedzielę, 30 maja spod Miejskiego Domu Kultury w Zgorzelcu wystartowały 24 pojazdy w ramach XXVI Samochodowego Rajdu Rodzinnego „O UŚMIECH DZIECKA 2010”. Pomimo złej pogody, do rajdu stanęły załogi pełne radości i dziecięcej ciekawości.
Zdjęć: 3  

Stan powodziowy w powiecie  »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie red.
Na obszarze powiatu zgorzeleckiego wprowadzono stan pogotowia powodziowego.

Karbonalia 2010 »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie UMiG Bogatynia
W miniony weekend po raz trzeci odbyła się największa bogatyńska impreza. W tym roku oprócz całego mnóstwa atrakcji wystąpiły największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej, a wśród nich m.in. Big Cyc, Kalwi & Remi, Patrycja Markowska, Majka Jeżowska oraz Stachursky.
Zdjęć: 6  

Alarmy wzdłuż Odry »
Tekst opublikowany 2010-06-02, opracowanie RW/INTERIA.PL/PAP
Alarmy powodziowe obowiązują w powiatach dolnośląskich położonych wzdłuż Odry, natomiast w pozostałej części województwa, głównie górzystej, m.in. w Kotlinie Kłodzkiej i Jeleniogórskiej, wojewoda ogłosił dzisiaj pogotowia przeciwpowodziowe.
Zdjęć: 2  

Bilet za sms »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Kino, spektakl w Capitolu i nordic walking - każdy z naszych czytelników znajdzie coś dla siebie. Wystarczy wysłać sms.

Południe znów czeka na powódź »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie INTERIA.PL
W najbliższych dniach deszcz nie da nam o sobie zapomnieć. Padać będzie aż do piątku. Efekt? Wzrastający poziom rzek i ryzyko przeciekania przesiąkniętych wodą wałów. Najbardziej zagrożone są województwa: małopolskie, śląskie i świętokrzyskie - akcentuje "Rzeczpospolita".
Zdjęć: 1  

Zwłoki w Nysie Łużyciej  »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie KPP w Zgorzelcu/opr.MP
Kara dożywotniego więzienia grozi 23 – letniemu mężczyźnie podejrzanemu o zabójstwo, którego zatrzymali bogatyńscy policjanci. Ciało zabitego mężczyzny znaleźli w Nysie Łużyckiej niemieccy funkcjonariusze.
Zdjęć: 1  

10 pułapek Dnia Dziecka »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie Marek Jankowski, Czasopismo Branża Dziecięca
Coraz szybsze tempo życia sprawia, że nierzadko prezenty na Dzień Dziecka kupowane są bezrefleksyjnie czy w ostatniej chwili. Może to jednak mieć poważne konsekwencje. Dlatego doradzamy świeżo upieczonym rodzicom i nie tylko, jak uchronić siebie i dziecko przed pułapkami zakupowymi.
Zdjęć: 1  

Niemiecki koncert  »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie UM Zgorzelec/opr.MP
W Miejskim Domu Kultury w Zgorzelcu odbędzie się koncert chóru nauczycieli z Görlitz i chóru Five Seasons z Wiesbaden. Występ odbędzie się w piątek o godz. 18.00.

Nieudana próba kradzieży  »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie KPP w Zgorzelcu/opr.MP
Do 10 lat pobawienia wolności grozi 50–letniemu mieszkańcowi Bogatyni podejrzanemu o kradzieży samochodu osobowego. Mężczyzna został zatrzymany przez bogatyńskich policjantów, kiedy usiłował uruchomić pojazd.

Policyjne spotkanie w Ruszowie  »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie KPP w Zgorzelcu/opr.MP
W świetlicy środowiskowej w Ruszowie w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”, odbyło się spotkanie dzieci i rodziców z funkcjonariuszem Komisariatu Policji w Pieńsku. W trakcie spotkania, na prośbę rodziców omówiony został temat agresywnych zachowań młodzieży.
Zdjęć: 2  

Zapisy z kabiny pilotów »
Tekst opublikowany 2010-06-01, opracowanie red.
Upubliczniono zapisy rozmów załogi samolotu prezydenckiego, który uległ katastrofie 10 kwietnia w czasie podejścia do lądowania na lotnisku w Smoleńsku.

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl