Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 138 informacji. Wszystkie poniżej.

Pałac z nowym „kapeluszem” »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie opr. aw
W Kunowie znajduje się okazały pałac, którego historia sięga końca XVI wieku. Kilkukrotnie przebudowany dotrwał do dzisiejszych czasów. Obecnie pełni rolę budynku z mieszkaniami komunalnymi i jest wpisany do rejestru zabytków pod nr 1905.
Zdjęć: 2  

Dzień Dawcy Szpiku »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie red
- Obojętnie, po której stronie granicy mieszkacie, zróbcie to razem z nami! Tylko ten kto się zarejestruje i odda krew, może uratować komuś życie - apeluje Łukasz Podolski, znany niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia.
Zdjęć: 1  

Młodzieżówka PO do kasacji? »
Tekst opublikowany 2010-01-30, opracowanie Daniel Biernat
Na Dolnym Śląsku nie ma struktur regionalnych młodzieżówki Platformy Obywatelskiej.
Zdjęć: 2  

Podwójna wpadka  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie KPP/opr.MP
3 lata więzienia grozi mężczyznom, którzy 26 stycznia wpadli w zaspę, a następnie wpadli z narkotykami, które policjanci przy nich znaleźli. Zabezpieczono ponad 20 porcji metamfetaminy.
Zdjęć: 1  

Wicemistrzowie pokonani »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr.MP
83:76 to wynik zaległego meczu 15. kolejki, Turów Zgorzelec przegrał z Polonią 2011.

Członkowie OFE wylosowani »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Blisko 74 tysiące osób zostało przydzielonych do Otwartych Funduszy Emerytalnych. W przeprowadzonym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych losowaniu udział brały osoby, które same nie dokonały wyboru OFE.

Zawieje i... zamiecie »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega - czeka nas ciężka doba. - Co za niespodzianka - mówią niektórzy.
Zdjęć: 2  

Myślący dom »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie Monika Sosnowska-Rainer
Inteligentny dom, który sam dba o komfort i bezpieczeństwo domowników to obecnie rzeczywistość, a nie wytwór wyobraźni. Może być on dostępny dla każdego z nas. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.
Zdjęć: 5  

Chroń kredyt »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. RW
Zaciągając kredyt hipoteczny na 30 lat trudno jest przewidzieć, co może wydarzyć się w tak długim czasie. Warto zatem zabezpieczyć się przed nieszczęśliwymi zdarzeniami losowymi, które mogą w niekorzystny sposób wpłynąć na naszą historię kredytową.
Zdjęć: 1  

Rozmowa przed wyjazdem »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie opr. aw
Rozpoczęły się już tegoroczne ferie zimowe, które często są okazją do pierwszych samodzielnych wyjazdów dzieci. To czas, kiedy mogą one odpocząć od codziennych zajęć, poznać nowe miejsca i zdobyć nowe umiejętności. To też czas wzmożonej obawy rodziców o swoje pociechy i o ich bezpieczeństwo…

Gimazjaliści na lodzie  »
Tekst opublikowany 2010-01-29, opracowanie MP
Bolesławieckie lodowisko przyciągnęło dziś uczniów Gimnazjum nr 1. Nasza młodzież nie ma żadnych zarzutów wobec ślizgawki w Bolesławcu, chwalą także tamtejsze kino Forum, które również odwiedzili.
Zdjęć: 5  

Czarny biały czwartek »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Autostrada A4 od rana wygląda jak parking rozbitych samochodów. W niektórych miejscach do kolizji i wypadków dochodzi niemal co kilometr. Opady śniegu i zmiany warunków spowodowały kompletną dezorientację kierowców.
Zdjęć: 4  

Wpadł, bo miał rękawice »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie KPP/opr.MP
Mieszkaniec Pieńska na początku stycznia dokonał kradzieży z włamaniem do samochodu osobowego. Sprawca został zatrzymany.
Zdjęć: 1  

Złodzieje w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie KPP/opr.MP
Mieszkańcowi gminy Zgorzelec, który jest podejrzewany o kradzież telefonu i zegarka grozi 5 lat więzienia. Mężczyna skradzione przedmioty sprzedał zgorzelczaninowi u którego znaleziono kilka sztuk kamer i elektronarzędzi. Policja przypuszcza, że pochodzą one z kradzieży.
Zdjęć: 3  

ABC przenoszenia rachunku »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie Łukasz Tabin, LTM Communications
Od 1 stycznia możemy przenieść konto z banku do banku, podobnie jak ma to miejsce w przypadku numeru telefonu komórkowego i zmiany operatora. Dlaczego warto taką zmianę rozważyć? Jak zrobić to bezpiecznie i bez kosztów? Ile to potrwa i w jakich sytuacjach bank ma prawo wydłużyć czas operacji? Przygotowaliśmy specjalny poradnik.
Zdjęć: 1  

Przegląd jasełek w Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie BOK/opr.MP
We wtorek 26 stycznia oraz w środę 27 stycznia w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbył się IX Przegląd Widowisk Jasełkowych JASEŁKA 2010. Na scenie podziwiano młodych aktorów z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.
Zdjęć: 5  

Ucieka, czy się czai? »
Tekst opublikowany 2010-01-28, opracowanie RW
Wiemy już kto nie będzie w najbliższym czasie prezydentem Polski – Donald Tusk ogłosił, że nie stanie do walki o, jak się wyraził „pałac i zaszczyty”. Do wyborów pozostało osiem miesięcy.
Zdjęć: 7  

Styczniowa sesja »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie opr.MP
Dziś w sali konferencyjnej Miejskiego Domu Kultury odbędzie się styczniowa sesja Rady Miasta Zgorzelec. W jej trakcie poruszone zostaną sprawy inwestycyjne, a także inne mające wpływ na przyszłe wydarzenia w mieście.

Uwaga! Znów nas zasypie »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie JG
W ciągu nadchodzącej nocy Biuro Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu ostrzega przed obfitymi opadami śniegu i porywistym wiatrem.
Zdjęć: 3  

Gołębie w Trójcy »
Tekst opublikowany 2010-01-27, opracowanie UG Zgorzelec/opr.MP
Mieszkańcy gminy spotkali się w remizie OSP w Trójcy by podziwiać gołębie pocztowe i ozdobne sekcji Zgorzelec. Był to drugi pokaz zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Impreza połączono z podsumowaniem działalności sekcji.
Zdjęć: 4  

Kolizja na Armii Krajowej »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie Małgorzata Prażmowska
Wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej doszło do kolizji dwóch samochodów. Przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.
Zdjęć: 1  

Jasełka 2010 w Bogatyni  »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr.MP
Dziś rozpoczyna się IX Przegląd Widowisk Jasełkowych „Jasełka 2010”. Imprezę zorganizował Bogatyński Ośrodek Kultury.

Koncert karnawałowy  »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr.MP
Dziś o godz. 17.00 odbędzie się „Koncert karnawałowy” wykonaniu młodych muzyków z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Zgorzelcu.
Zdjęć: 1  

Zaległy mecz już jutro »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr.MP
W środę o 19.00 w zaległym meczu 15 kolejki Polskiej Ligi Koszykówki Polonia 2011 zagra na własnym boisku z Turowem Zgorzelec.

Zderzenie ze Strażą Graniczną »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie opr. MP
W niedzielę 24 stycznia po południu doszło do kolizji samochodu Straży Granicznej z samochodem osobowym marki Peugeot. Kierowca „osobówki” prowadził mając 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

W drodze do sklepu Real »
Tekst opublikowany 2010-01-26, opracowanie MP
Dziś około godziny 14.00 doszło do groźnie wyglądającej kolizji przez wjazdem do hipermarketu Real. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.
Zdjęć: 1  

Oskarżeni o paserstwo celne  »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie prokurator okręgowy w Jeleniej Górze/opr.MP
Do sądu rejonowego w Złotoryi trafił akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, podejrzanym o tak zwane paserstwo celne. Jednym z oskarżonych jest funkcjonariusz policji z województwa lubuskiego
Zdjęć: 1  

Kontrasty – wystawa  »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr.MP
Miłośnicy malarstwa mają okazję obejrzeć wystawę dzieł Marty Jarosz, Renaty Stadler i Jarka Derwisza. Wernisaż dla zgorzelczan przygotował Miejski Dom Kultury.
Zdjęć: 1  

10 lat więzienia za włamania i kradzieże »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr.MP
10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie podejrzanemu o włamania i kradzieże samochodów na terenie Polski i Niemiec. Zatrzymany obecnie przebywa w areszcie.
Zdjęć: 1  

Pamięć o Oświęcimiu »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie red.
"Tylko pamięć i aż pamięć chcemy ofiarować" - takie hasło przyświecało uczestnikom spotkania zorganizowanego w Liceum Ogólnokształcącym im. Braci Śniadeckich w Zgorzelcu w przededniu 65. rocznicy wyzwolenia KL Auschwitz w Oświęcimiu.
Zdjęć: 2  

Grupa samopomocy w MOPS-ie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr. Małgorzata Prażmowska
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Zgorzelcu tworzy grupę samopomocową. Zainteresowani należeniem do niej mogą przyjść jutro do siedziby MOPS-u na spotkanie.
Zdjęć: 1  

Temperatura wzrośnie, ciśnienie spadnie »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie opr. RW
Nad Polską nadal utrzymuje się bardzo mroźne powietrze. Najbliższej nocy temperatura spadnie do -26 stopni. Od wtorku zacznie się niewielkie ocieplenie, a wraz z nim nastąpi drastyczny spadek ciśnienia.
Zdjęć: 2  

Hakerzy zabili Deppa! »
Tekst opublikowany 2010-01-25, opracowanie tvn24/RW
Uwaga na podstęp hakerów - Johnny Depp nie umarł! Dla internetowych przestępców nie ma tematów tabu. Żeby dostać się do naszego komputera są gotowi wymyślić nawet informację o śmierci Johnny'ego Deppa.
Zdjęć: 1  

Odzyskano BMW »
Tekst opublikowany 2010-01-24, opracowanie opr. aw
60 tysięcy euro - tyle warte jest BMW, które zostało skradzione w Goerlitz. Policjanci w trybie ekspresowym odzyskali auto.

Jak siostry »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie AS
W piątek 22. stycznia, na moście łączącym Zgorzelec i Gorlitz, doszło do bardzo wzruszajacego spotkania dawcy szpiku z pacjentem.
Zdjęć: 1  

Urodziny Ani Mru Mru »
Tekst opublikowany 2010-01-23, opracowanie opr. aw
W tym roku kabaret, który zasłynął m.in ze skeczu o zupce chińskiej, obchodzi 10 urodziny. W lutym wystąpi w Zgorzelcu.

Ferie pełne atrakcji »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie opr. aw
W piątek, 29 stycznia, uczniowie idą ostatni raz do szkoły przed feriami. Czeka ich dwutygodniowa laba. Co oferuje MDK?
Zdjęć: 1  

Roczna odprawa policjantów »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie red.
We wtorek, 19 stycznia, odbyła się odprawa roczna policji z udziałem komendanta wojewódzkiego z Wrocławia insp. Zbigniewa Maciejewskiego, przedstawicieli starostwa powiatowego w Zgorzelcu oraz prokuratury rejonowej w Zgorzelcu.
Zdjęć: 3  

Siedmiolatek ważył 8 kg »
Tekst opublikowany 2010-01-22, opracowanie opr. aw
Siedmioletni chłopiec, gdy trafił do szpitala, ważył tylko osiem kilogramów. Nie przeżył. Sprawę zbada jeleniogórska prokuratura.

Przygotuj samochód na mrozy »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie Michał Dróbka/wp.pl
W kilku słowach opowiemy jak sobie z tym wszystkim poradzić przy użyciu zarówno domowych sposobów, jak i specjalistycznych środków przeznaczonych do pielęgnacji samochodów zimą.
Zdjęć: 1  

Poszukiwany sprawca napadu  »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie KWP Wrocław/opr.MP
Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu poszukuje mężczyzny, który 10 grudnia 2008 roku dokonał napadu na placówkę bankową w Lwówku Śląskim. Osoby posiadające informacje o sprawcy napadu proszone są o kontakt.
Zdjęć: 2  

Jak rodzić to w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie red.
Wyposażenie oddziału położniczo - ginekologicznego w szpitalu składa się z nowoczesnego sprzętu, oddzielnych pokoi z łazienkami i... łóżka z masażem.

Pies ma imię »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie opr. aw
18 stycznia rozstrzygnięty został konkurs na „Imię dla psa tropiącego”, owczarka niemieckiego, który został kupiony przez powiat, a został ofiarowany komendzie policji.
Zdjęć: 3  

Walentynki a'la disco »
Tekst opublikowany 2010-01-21, opracowanie red.
13 lutego w świetlicy wiejskiej w Jędrzychowicach odbędzie się impreza walentynkowa w klimacie lat 60 - tych i 70 - tych.
Zdjęć: 1  

Mickiewicz lub Goethe »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie MK
14 stycznia w Szkole Podstawowej im. W. Chotomskiej w Łagowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Prozy i Poezji Obcojęzycznej.
Zdjęć: 2  

Czas rachunku sumienia »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie MK
Pora na podsumowanie najważniejszych wydarzeń, jakie miały miejsce na terenie gminy Zgorzelec w 2009 roku.
Zdjęć: 4  

"Domowy" złodziej »
Tekst opublikowany 2010-01-20, opracowanie opr. aw
Chciał się włamać do domku jednorodzinnego. Zamiast ucztować udaną kradzież - wylądował w areszcie.

Drożeje myto »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie bom
Od 1 lutego będą obowiązywać nowe stawki myta elektronicznego dla ciężarówek przejeżdżających przez Wrocław i inne miasta, w których funkcjonują wagi.

Pograją w Sudetach »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie opr. aw
Trójka wychowanków PGE Turowa Zgorzelec została wypożyczona do pierwszoligowych Sudetów Jelenia Góra.

O wyciszeniu elektrowni »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie red.
15 stycznia wicemarszałek Stanisław Longawa i dyrektor departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego i Rozwoju Obszarów Wiejskich Bogusław Wijatyk złożyli wizytę w PGE Elektrowni Turów S.A. w Bogatyni.
Zdjęć: 1  

Tragiczny pożar w Sulikowie »
Tekst opublikowany 2010-01-19, opracowanie red
Ogień pojawił się na parterze. Mimo wysiłku sąsiadów, strażaków i lekarzy z pogotowania nie udało się uratować mężczyzny.

Hakerzy atakują iPKO »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie RW
PKO BP, czyli „Firma przyjazna klientowi” od kilkudziesięciu godzin jest Firmą przyjazną... hakerowi. Internetowi piraci wyłudzają dane podszywając się pod stronę iPKO. Bank informuje, że panuje nad sytuacją.
Zdjęć: 1  

15-lecie pożegnania czterech zer »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie mt
15 lat temu pojawiły się w obiegu banknoty i monety jakimi posługujemy się obecnie.
Zdjęć: 4  

O włos od awansu »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie opr. aw
4 styczna w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska szkół ponadgimnazjalnych w piłce koszykowej chłopców.
Zdjęć: 1  

Pomysły nagrodzone »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie um
8 stycznia Międzynarodowa Akademia Dziecięca dla dzieci z Görlitz i ze Zgorzelca otrzymała wyróżnienie przyznane przez jury niemieckiego konkursu innowacyjnego „365 miejsc w Krainie Pomysłów”, któremu patronuje prezydent Niemiec Horst Köhler.

Koniec połączeń ze stolicą »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie red.
Nie będzie już bezpośredniego pociągu Zgorzelec - Warszawa. Jest to decyzja PKP PLK. Samorządy ziemi zgorzeleckiej postanowiły zaprotestować.

W nocy epoka lodowcowa »
Tekst opublikowany 2010-01-18, opracowanie aw
Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega - spada temperatura. W konsekwencji wszystko pokryje lód.

Ferie z... policją »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie RW
Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole autokarów na dolnośląskich trasach. W 5 województwach rozpoczęły się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Funkcjonariusze przypominają też o obowiązującym od nowego roku przepisie – dzieci na stoku muszą mieć kaski na głowie.
Zdjęć: 3  

Co zostało z zamku? »
Tekst opublikowany 2010-01-16, opracowanie Opr. aw, na podstawie bogatynia.dwr.pl
W północnej części wsi Trzciniec Górny stoją ruiny, które ukrywają się przed ciekawskim wzrokiem wśród zarośli. Są to pozostałości gotyckiego zamku.
Zdjęć: 1  

Sprawdź nieodśnieżone drogi »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Wybierasz się w podróż, a nie masz pewności jak wyglądają drogi w naszym województwie. Sprawdź ich stan na stronie urzędu marszałkowskiego.
Zdjęć: 1  

Narkotyki i kradzież »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Informacja, że pracownik jednego z warsztatów samochodowych posiada narkotyki, sprawdziła się w 100 proc. Policjanci zatrzymali go w areszcie.

Wspólny szpik »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Wzruszające spotkanie będzie miało miejsce 22 stycznia. Na moście łączącym Zgorzelec i Gӧrlitz po raz pierwszy zobaczą się dwie kobiety, które połączył przeszczep szpiku.

Chopin a'la jazz »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
W zgorzeleckim Miejskim Domu Kultury wystąpi Włodzimierz Nahorny z sekstetem. Koncert zapowiada się obiecująco.
Zdjęć: 1  

Jeszcze zdążysz »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej nadal poszukuje osób zainteresowanych projektem z Unii Europejskiej o nazwie SPA.
Zdjęć: 1  

Na łyżwy dzięki centrum  »
Tekst opublikowany 2010-01-15, opracowanie opr. aw
Bandy zostały usypane, pierwsze wiadra wody wylane – teraz trzeba tylko czekać na temperaturę minus 10 stopni i zabrać łyżwy.

Nasze szkoły w rankingu »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
„Rzeczpospolita” i „Perspektywy” opublikowały raport dotyczący szkół ponadgimnazjalnych. Wrocławskie LO nr XIV in. Polonii Belgijskiej zajęło 3 miejsce.

Koncert noworoczny Ireny Jarockiej »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
24 stycznia w sali widowiskowej Bogatyńskiego Ośrodka Kultury odbędzie się „Koncert noworoczny” Ireny Jarockiej.
Zdjęć: 1  

Los czworonogów »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Początek nowego roku z pewnością nie należy do pomyślnego okresu w życiu zgorzeleckich czworonogów. W ostatnim czasie na terenie miasta znaleziono sześć porzuconych psów, które oczekiwały lub nadal oczekują na właścicieli.
Zdjęć: 3  

W specjalnej strefie »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Czy miasto Zgorzelec znajdzie się w kamiennogórskiej specjalnej strefie ekonomicznej? Jak na razie jest pozytywna opinia w sprawie jej rozszerzenia.

Stratne jak lokaty »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie Open Finance
W pięciu bankach zakładane przed rokiem depozyty przyniosły klientom straty, bo ich oprocentowanie nie przekroczyło inflacji.

W piątek zaćmienie słońca »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
W Polsce również będzie można obserwować to jedno z najdłuższych zaćmień obrączkowych słońca w tym tysiącleciu. Następne w 3043 roku.

Deutsche Punk Attack »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie
Informacja dodana przez Czytelnika.
Zdjęć: 1  

Zmiany w rozkładach PKP »
Tekst opublikowany 2010-01-14, opracowanie opr. aw
Kilkanaście pociągów regionalnych na Dolnym Śląsku od poniedziałku 18 stycznia 2010 r. będzie kursowało według zmienionego rozkładu jazdy. Nowe godziny odjazdów i przyjazdów w większości przypadków wprowadzono na wniosek pasażerów.

Psy GOPRu w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Jak pracują psy w górach? O tym możesz się przekonać udając się na pokaz psów lawinowych w Karpaczu.

"Ogórek" dla Owsiaka »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie mt
Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami, ale internetowe aukcje idą pełną parą i wciąż można wesprzeć Fundację Jurka Owsiaka.

Odliczanie do Fantasy Park »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Dwa miesiące zostało do otwarcia pierwszego w regionie nowoczesnego centrum handlowo-rozrywkowego Zgorzelec Plaza.
Zdjęć: 2  

A4 zablokowana »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
Na autostradzie A4 doszło do zderzenia w okolicy zjazdu na Kostomłoty. Ruch w kierunku Zgorzelca całkowicie zablokowany.

Międzynarodowy konkurs pianistyczny »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie opr. aw
W dniach 8 - 9 stycznia odbył się Międzynarodowy Polsko – Niemiecki Konkurs Pianistyczny Zgorzelec/ Goerlitz, zorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. F. Nowowiejskiego ze Zgorzelca oraz Musikschule „Johann Adam Hiller” e. V. z Goerlitz.
Zdjęć: 2  

Pamiętaj o oświadczeniu »
Tekst opublikowany 2010-01-13, opracowanie red.
Przedsiębiorcy, którzy sprzedają napoje alkoholowe, są zobowiązaniu do złożenia oświadczenia. Termin mija 31 stycznia.

Surowce dały zarobić »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie Łukasz Wróbel, Open Finance
W przeciwieństwie do rynków akcji w latach 2000-2009 surowce okazały się strzałem w dziesiątkę. Droższa ropa naftowa czy miedź przełożyły się na wzrost inflacji, ale nawet po jej uwzględnieniu na surowcach trudno było stracić. Najwięcej dało zarobić złoto.

Odśnieżanie niegroźne dla gleby »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Podczas roztopów tony soli kuchennej z innymi chemikaliami trafią do kanałów i gleby. Według naukowców nie zagraża to w dużym stopniu roślinom.
Zdjęć: 3  

„Herbapol” pomylił krople »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie bom
Lubelski „Herbapol” przypadkowo zamienił partię kropli miętowych z walerianowymi. Apteki w Polsce otrzymały informację, aby wycofać partię leku.

Zagrają "na luzie" »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie red.
We wtorek PGE Turów rozegra ostatni mecz w Pucharach Europy. Jego przeciwnikiem będzie Gran Canaria.

Kolejny pomnik dla Greków? »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie red.
Najprawdopodobniej powstanie następny pomnik, który będzie upamiętniał pobyt Greków w czasie I wojny światowej.

Lewe auto »
Tekst opublikowany 2010-01-12, opracowanie aw
Jeździł po Bogatyni skradzionym w Niemczech autem. Został zatrzymany przez policję.

Policja dla orkiestry »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. aw
10 stycznia kolejny raz wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przystąpili do zbiórki datków. Jak co roku zgorzeleccy policjanci czynnie uczestniczyli w tej akcji.
Zdjęć: 4  

Zasypało, a teraz zamrozi? »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie aw
Meteorolodzy ostrzegają – od wtorku Polską będzie władał wyż znad Skandynawii. Przyniesie ze sobą temperaturę poniżej minus 10 stopni w nocy.

Spadają ceny mieszkań »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie Emil Szweda, Bernard Waszczyk – Open Finance
Indeks cen mieszkań opracowany przez Open Finance dla 16 największych polskich miast spadł w grudniu o 1 proc. Był to trzeci z rzędu spadek jego wartości.

Odeszła Freya von Moltke »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie red.
Freya von Moltke zmarła 1 stycznia w Norwich w stanie Vermont, gdzie mieszkała od 1960 roku.
Zdjęć: 1  

Weganinie – zbadaj dziecko! »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Zespół Kliniki Pediatrii Centrum Zdrowia Dziecka zaprasza dzieci wegańskie w wieku od 3-10 lat do udziału w badaniu weryfikującym pozytywny wpływ diety roślinnej na rozwój dzieci.
Zdjęć: 1  

Obrobił sklep »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie opr. aw
W niedzielę wieczorem, 10 stycznia, policjanci złapali mężczyznę, który włamał się do sklepu.

Ukarzą cię w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
- No to skończyło się, nawet na stoku mogą mi wlepić mandat – martwi się Andrzej, wrocławianin i jednocześnie narciarz. Przed bystrym okiem funkcjonariusza nie uciekniemy już na łono przyrody czy w niedostępne okolice górskie. Policjanci założyli narty.
Zdjęć: 3  

Śnieg zabija »
Tekst opublikowany 2010-01-11, opracowanie RW
Śnieg przyczyną tragedii na trasie do Legnicy, ale też pod przystankiem w Świdnicy. Drogi są śliskie, a dachy pękają pod naporem lodu i topiącego się śniegu.
Zdjęć: 3  

Targi rozwodowe we Wrocławiu »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie www.rozwodowe.pl
Zapraszamy na IV Targi Rozwodowe, które odbędą się 10 stycznia 2010 na Wzgórzu Partyzantów we Wrocławiu przy ul Piotra Skargi 18a w godz 11-17.
Zdjęć: 1  

Ciągle pada... »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie JG
We Wrocławiu intensywne opady śniegu występują nieprzerwanie niemal drugą dobę. Jak we Wrocławiu radzą sobie z odśnieżaniem - pokaż nam i dodaj swój film lub zdjęcie.
Zdjęć: 5  

Ruch przywrócony »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie opr. aw
Odcinek autostrady A4 ze Zgorzelca do Wrocławia jest przejezdny. Problemy wystąpiły w sobotę, 9 stycznia, z powodu wypadku.

Po służbie do schroniska »
Tekst opublikowany 2010-01-10, opracowanie opr. aw
6 lat pracował dla straży miejskiej w Zgorzelcu. Teraz trafi do schroniska dla zwierząt małych w Dłużynie Górnej. Chyba, że znajdzie się życzliwa osoba, która da mu dom.

Wynosili drewno z lasu »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie opr. aw
Policja i straż leśna w Bogatyni ma ostatnio ręce pełne roboty. Mieszkańcy okolic kradną drewno.

Ramię w ramię »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie red
We wtorek, 5 stycznia, podpisano porozumienie w myśl którego powstanie regionalny Punkt Przyjmowania Osób i Regionalnej Wymiany Informacji z siedzibą w Gőrlitz.

Wiele utrudnień na autostradzie »
Tekst opublikowany 2010-01-09, opracowanie mt/jg
Autostrada A-4 ze Zgorzelca do Wrocławia została rano całkowicie zablokowana. Drogowcy usunęli już skutki wypadku tira, jednak kłopoty nadal mają kierowcy niemal na wszystkich dolnośląskich drogach.

Dobroczyńcy roku »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Trwa XIII edycja konkursu o tytuł „Dobroczyńcy Roku” - największego programu promującego działalność dobroczynną firm w Polsce, organizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

Komercyjne lecznice »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie rr
Związek Powiatów Polskich chce, by podległe samorządom placówki służby zdrowia mogły świadczyć usługi za pieniądze.

Uprzątnij biurko! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie pp
Zgodnie z Kalendarzem Świąt Nietypowych to właśnie 8 stycznia obchodzimy Dzień Sprzątania Biurka.

Zasypie nas »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie opr. aw
Wojewódzkie centrum zarządzania kryzysowego ostrzega - nadciągają intensywne opady śniegu.

Górnik najlepszy »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie red.
W środę, 6 stycznia, w hali sportowej przy ul. Traugutta odbył się finał Mistrzostw Strefy Jeleniogórskiej w koszykówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych.
Zdjęć: 1  

Niebezpieczne damskie spodnie! »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie tom
W metalowych dodatkach damskich spodni "Mini Bleu" wykryto nikiel! Noszenie spodni z zawartością tego pierwiastka może wywołać stany zapalne.
Zdjęć: 2  

Podatkowy skandal »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie mt
W piątek prezydent – mimo wcześniejszych wahań - podpisał nowelizację ustawy o ochronie praw lokatorów.

Co można wylicytować? »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie aw
Jak podczas każdej edycji finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie można wygrać w licytacji ciekawe nagrody.

Nie ma ruin szpitala »
Tekst opublikowany 2010-01-08, opracowanie red.
Koniec z przerażającymi ruinami dawnego szpitala, które straszyły od wielu lat.

Myto za przejazd »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie zb
Czy powstające w Polsce nowe autostrady rzeczywiście zasługują na takie miano? Raczej nie, bo nie ma przy nich miejsc obsługi podróżnych, tzw. MOP-ów. Przykładem może być choćby wybudowany ostatnio odcinek A4 Zgorzelec- Krzyżowa czy trasa między Wrocławiem a Katowicami.

Chris Johnson w Turowie »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie red.
W środę, 6 stycznia, do Zgorzelca przyjechał Chris Johnson - nowy center PGE Turowa.

Poduszki powietrzne zadziałały »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie red.
Kierowca wjechał do rowu, bo usiłował wyminąć dzikie zwierzę, które wtargnęło na drogę.

Tablica cudownie odnaleziona »
Tekst opublikowany 2010-01-07, opracowanie opr. aw
"Leżała spokojnie" w parku miejskim obok swojego prawowitego miejsca, czyli Miejskiego Domu Kultury.

Skład rejestracji »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie opr. aw
Jeśli skradziono Ci ostatnio tablice rejestracyjne, zgłoś się na komisariat w Bogatyni.

Koniec marzeń »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie opr. aw
PGE Turów uległ SLUC Nancy 82:102. Tym samym stracił szansę na awans do dalszej części turnieju Pucharu Europy.

Zobacz prawdziwe okazy »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie opr. aw
Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu zaprasza wszystkich miłośników gołębi na pokaz.

Nie oddamy Euro 2012 Krakusom »
Tekst opublikowany 2010-01-06, opracowanie KT/RW
- Stadion wybudujemy na czas, mimo zerwania umowy z dotychczasowym wykonawcą obiektu – zapewniali w poniedziałek urzędnicy miejscy, po nadzwyczajnym posiedzeniu komitetu organizacyjnego Euro 2012 we Wrocławiu zwołanym przez wojewodę. Na posiedzeniu nie pojawił się Rafał Dutkiewicz, prezydent miasta. Na pytania dziennikarzy odpowiadał najczęściej wiceprezydent Maciej Bluj.
Zdjęć: 14  

Znikną licencje »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie zab
Minionego roku pośrednicy obrotu nieruchomościami nie zaliczą do udanych. Ich obroty, w zależności od rejonu kraju zmalały o 30-60 proc.

Bankowa fuzja »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie rr
Nowy rok w bankowości rozpoczął się fuzją Getin Banku z Noble Bankiem.

Usuwamy azbest »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie red
Tylko do końca stycznia można nadsyłać prace na ogólnopolski konkurs dla uczniów i nauczycieli „Usuwamy azbest!”. Projekt, który wystartował w październiku 2009 r. jest elementem działań wynikających z „Programu oczyszczania kraju z azbestu na lata 2009-2032”, koordynowanego przez Ministerstwo Gospodarki.

Trzeźwi w Nowym Roku? »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. aw
Od 31 grudnia do 3 stycznia trwała na drogach powiatu zgorzeleckiego akcja "Nowy Rok 2010". Jej rezultaty nie wypadły tragicznie.

Zgorzelecki finał »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. aw
10 stycznia kolejny raz zobaczymy światełko do nieba, które zakończy XVIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Najpierw jednak czeka nas wiele atrakcji.
Zdjęć: 1  

Na podwójnym gazie »
Tekst opublikowany 2010-01-05, opracowanie opr. aw
1,02 promila miał kierowca, którego zatrzymali zgorzeleccy policjanci. Jednak to nie wszystko...

Pierwszy stopień w górach »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie RW
Coraz groźniej na górskich szlakach w Karkonoszach. Wiele tras jest zamkniętych. Wszystkich, którzy planują właśnie rozpoczęcie urlopu w górach, goprowcy ostrzegają: jest bardzo niebezpiecznie.
Zdjęć: 1  

Trudne kroki w 2010 roku »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie Michał Sadrak, Open Finance
Dwa tysiące albo i więcej można zaoszczędzić rzucając palenie. Drugie tyle renegocjując umowę najmu mieszkania. Najwięcej da się zyskać przechodząc na samozatrudnienie. To też ostatnie chwile na zakup mieszkania w ramach RnS. Oto garść trudnych postanowień na 2010 rok.

Okradają banki »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie rr-
Nierzetelni klienci nie dają taryfy ulgowej bankom. Na koniec listopada kwota kredytów niespłacanych w terminie przez gospodarstwa domowe i firmy przekroczyła już 44 mld zł. Było to o ponad 1 mld zł więcej niż w październiku – wynika z danych Narodowego Banku Polskiego.

Na jarmarku w Avion »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie bum
Barwny program, animacje, Święty Mikołaj schodzący z wieży kościoła Saint Denis oraz słynna pieśń "Petit Papa Noel" śpiewana przez francuskie dzieci - to wszystko można zobaczyć i usłyszeć na tradycyjnym aviońskim Jarmarku Bożonarodzeniowym
Zdjęć: 3  

Pośledź Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie bum
29 grudnia na portalu społecznościowym nasza-klasa.pl i sledzik.pl pojawił się oficjalny profil miasta Zgorzelec (Europa - Miasta).
Zdjęć: 2  

Za piłę spalinową »
Tekst opublikowany 2010-01-04, opracowanie AW
14 - latkowie podejrzani o kradzież z włamaniem do mieszkania i piwnicy zostali zatrzymani. Czeka na nich sąd rodzinny.

Legalne narkotyki w Czechach »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Wyspecjalizowane jednostki policji i oddziały straży granicznej zapowiadają częstsze kontrole turystów powracających z Czech. Mają one związek z legalizacją narkotyków u naszych południowych sąsiadów.
Zdjęć: 3  

Aktor czuje się lepiej  »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Nieoficjalnie poprawia się stan zdrowia wrocławskiego aktora Mariusza Kiliana, który kilka dni temu zachorował na sepsę. Na prośbę rodziny szpital zakaźny odmawia udzielania informacji o stanie jego zdrowia.

Obowiązek odśnieżania »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie bom
Właściciel nieruchomości ma obowiązek usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż posesji – przypomina wrocławska straż miejska.
Zdjęć: 2  

Dziennikarski opłatek »
Tekst opublikowany 2010-01-03, opracowanie mt
W niedzielę we wrocławskim seminarium odbyło się opłatkowe spotkanie dolnośląskiego środowiska dziennikarskiego.

Przyczajona grypa? »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie KSAJ
Pandemia grypy A/H1N1 może nie zostać opanowana przed 2011 rokiem i wskazane jest zachowanie czujności, ponieważ wirus może mutować - poinformowała dyrektor generalna Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Margaret Chan.

Skręt z knedlikami  »
Tekst opublikowany 2010-01-02, opracowanie Wojciech Sitarz
Od 1 stycznia weszła w Czechach nowelizacja ustawy antynarkotykowej. Nasi południowi sąsiedzi silnie zliberalizowali obowiązujące prawo.

Szalony przemytnik »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie opr. aw
Audi ze szwajcarską tablicą rejestracyjną trzy razy nie zatrzymało się do kontroli. Od ucieczki kierowcy nie powstrzymała nawet kolczatka na jezdni.

Konkurs dla organizacji »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie opr. aw
Wójt gminy ogłosił otwarty konkurs ofert. Zadania publiczne mają dotyczyć: kultury, nauki, edukacji, kultury fizycznej i sportu, turystyki i krajoznawstwa, profilaktyki uzależnień porządku i bezpieczeństwa publicznego, promocji zdrowia oraz pomocy społeczne.

Kwartet na koniec czasu »
Tekst opublikowany 2010-01-01, opracowanie opr. aw
Na miłośników twórczości Oliviera Messiaena i muzyki współczesnej czeka niespodzianka - koncert, który odbędzie się na terenie Stalagu VIIIA, 15 stycznia o godz. 19.30.

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl