Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 28 informacji. Wszystkie poniżej.

Premiera dukatów »
Tekst opublikowany 2008-08-29, opracowanie red.
30 sierpnia, przy okazji odbywających się Jakubów – święta starego miasta swoje stoisko promocyjne ustawi Mennica Polska S.A. Na stoisku będzie możliwość nabycia mosiężnych oraz srebrnych Jakubów.

Dzień poradnictwa w Görlitz »
Tekst opublikowany 2008-08-28, opracowanie red.
25 września, w siedzibie niemieckiej instytucji ubezpieczeniowej przy Wilhelmsprataz 1 odbędzie się dzień poradnictwa. Specjaliści z Polski i Niemiec udzielać będą porad w dziedzinie emerytur, rent i składek.

Jak Głomb film kręci - cisza na planie! »
Tekst opublikowany 2008-08-27, opracowanie Tomasz Jóźwiak
"Widziałeś ten czołg, jak z Czterech Pancernych". Co tam czołg, młody Stuhr to dopiero przystojniacha!". "A ja mam autograf od samego Menzla!".

Uwinęli się w kilkanaście minut »
Tekst opublikowany 2008-08-25, opracowanie red.
W iście ekspresowym tempie przebiegała akcja strażników granicznych, którzy otrzymali informację o skradzionym mercedesie.

Utrudnienia w ruchu podczas Jakubów »
Tekst opublikowany 2008-08-24, opracowanie EM
Ze względu na organizację Jarmarku Staromiejskiego Jakuby 2008 w dniach 29 - 31 sierpnia w rejonie Przedmieścia Nyskiego będzie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

W rocznicę stłumienia Praskiej Wiosny »
Tekst opublikowany 2008-08-23, opracowanie Mieczysław Piotrowski
Miałem wtedy dziesięć lat. Upalny sierpień 1968 roku. Pamiętam kolumny czołgów sunących na południe - pisze w naszym serwisie Mieczysław Piotrowski.

Miasto opanują zebry »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie Red.
Do końca sierpnia powinno zakończyć się malowanie przejść dla pieszych na zgorzeleckich ulicach. Tym samym w mieście pojawi się sporo nowych zebr.

Testują nowe cacko »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie Red.
Od tygodnia funkcjonariusze Łużyckiego Oddziału SG testują nowy samochód typu Schengenbus – Ford Transit. Samochód potocznie nazywany jest przejściem granicznym na kółkach.

Jeżeli Viagra, to w aptece i na receptę! »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie Red.
Zgorzeleccy policjanci wraz z pracownikami miejskiego Sanepidu skontrolowali sklepy erotyczne na terenie naszego powiatu. Jak się okazało, w kilku z nich można było swobodnie kupić Viagrę – lek, który może być dostępny jedynie w aptece.

Ostrzeżenie hydrologiczne! »
Tekst opublikowany 2008-08-22, opracowanie Renata Burdosz
Jak informuje Biuro Prognoz Hydrologicznych we Wrocławiu w okresie od 22 sierpnia 2008 od godz. 18.00 do 23 sierpnia do godz. 8.00, na terenie województwa dolnośląskiego wystąpią opady deszczu i lokalne burze o natężeniu umiarkowanym i silnym.

Festyn letni w Żarskiej Wsi »
Tekst opublikowany 2008-08-21, opracowanie Red.
23 sierpnia 2008 o godz 15.oo w Żarskiej Wsi odbędzie się letni festyn. Organizatorami imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Zgorzelcu oraz Sołtys i Rada Sołecka w Żarskiej Wsi.

Przyszłość należy do wiatru »
Tekst opublikowany 2008-08-20, opracowanie Red.
Wedle przyjętej w 2001 roku strategii już za dwa lata Polska powinna wytwarzać minimum 7,5% energii z zasobów naturalnych. Dziś wiemy już, że trudno będzie osiągnąć to minimum. Tymczasem Gmina Zgorzelec przystąpiła do Stowarzyszenia Gmin Przyjaznych Energii Odnawialnej”.

Bawią się nad Bałtykiem »
Tekst opublikowany 2008-08-19, opracowanie Red.
Dzieci z gminy Zgorzelec uczestniczą w drugim turnusie kolonii letniej w Międzywodziu. W programie przewidziano wycieczki autokarowe, piesze oraz różnego rodzaju gry konkursy i zabawy.

Gminę odwiedził audytor »
Tekst opublikowany 2008-08-18, opracowanie Red.
Gmina Zgorzelec po raz czwarty bierze udział w konkursie „Gmina Fair Play”, którego główną ideą jest wskazanie polskim i zagranicznym firmom miejsca, gdzie mogą inwestować bez większych obaw.

Dzisiaj święto kościelne »
Tekst opublikowany 2008-08-15, opracowanie ech
Dzisiaj 15 sierpnia, dla katolików ważne święto religijne - Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, nazywane również Świętem Matki Boskiej Zielnej, nierozłącznie związane z dożynkami. Jest to dzień wolny od pracy.

Woda dla Pokrzywnika »
Tekst opublikowany 2008-08-14, opracowanie Red.
Pokrzywnik to niewielka wieś na terenie Gminy Zgorzelec, w której już niebawem 18 gospodarstw otrzyma dostęp do bieżącej wody. Wójt postawił sobie za punkt honoru doprowadzenie wody do wszystkich miejscowości na terenie gminy.

Abstynenci walczyli »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie red.
9 sierpnia, w ramach obchodów miesiąca trzeźwości, Stowarzyszenie Klub Trzeźwych Przyjaciół w Zgorzelcu już po raz drugi zorganizowało festyn na terenie boisk przy Kościele pw Św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

Jakuby na koniec lata »
Tekst opublikowany 2008-08-13, opracowanie EM
W ostatni weekend sierpnia w Zgorzelcu odbędzie się Jarmark Staromiejski Jakuby 2008.

Pamięć o ofiarach wojny »
Tekst opublikowany 2008-08-12, opracowanie Red.
Gmina Zgorzelec posiada miejsce o znaczeniu historycznym i kulturalnym dla całego kontynentu, miejsce upamiętnione śmiercią kilku tysięcy ofiar II Wojny Światowej. Jest to Stalag VIIIa. Ginęli tu z wyczerpania, chorób i niedożywienia jeńcy m.in. z Polski, Francji i ZSRR. Tworzył tu swoją muzykę Olivier Messiaen, komponując słynny „Kwartet na koniec czasu”.

Wiedza „pod bokiem" »
Tekst opublikowany 2008-08-11, opracowanie Red.
W ramach projektu „Internetowe centra edukacyjno-oświatowe na wsi” w budynku Straży Pożarnej w Trójcy uroczyście rozpoczęto działalność Internetowego Centrum Edukacyjno-Oświatowego w świeżo wyremontowanych pomieszczeniach.

Nowy Powiat Görlitz »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie www.kreis-goerlitz.de
W Saksonii z dniem 1 sierpnia br. weszła w życie powiatowa reforma terytorialna, w wyniku której z 22 saksońskich powiatów powstało 10 nowych powiatów, a liczba miast na prawach powiatu zmniejszyła się z 7 do 3 (Drezno, Chemnitz, Lipsk).

Wybuch w budynku. »
Tekst opublikowany 2008-08-08, opracowanie KPP Zgorzelec
Jedna osoba nie żyje a dziewięć innych ucierpiało po wybuchu gazu w Bogatyni. Tragedię najprawdopodobniej spowodował mężczyzna, ofiara zdarzenia. Prowadzona, między innymi, przez policjantów akcja ratunkowa pozwoliła na wyprowadzenie wszystkich mieszkańców budynku, który został poważnie uszkodzony.

Psi pakiet w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2008-08-07, opracowanie UM Zgorzelec
Wydział Infrastruktury, Ochrony Środowiska i Spraw Mieszkaniowych Urzędu Miasta zamówił usługę w zakresie dostawy 10 sztuk stacji PSI PAKIET oraz worków pokrywających roczne zapotrzebowanie miasta.

Sierpień na trzeźwo »
Tekst opublikowany 2008-08-06, opracowanie UM Zgorzelec
Dnia 1 sierpnia 2008 r. w parafii św. Bonifacego w Zgorzelcu, nabożeństwem drogi krzyżowej ksiądz dziekan Maciej Wesołowski wraz ze Stowarzyszeniem Apostolstwo Trzeźwości im. M.M Kolbe zainaugurowali miesiąc trzeźwości.

Kolorowo i bezpiecznie »
Tekst opublikowany 2008-08-05, opracowanie UM Zgorzelec
Trwa systematyczna modernizacja placów zabaw. Zgodnie z decyzją Burmistrza Miasta wymieniane i usuwane są stare elementy, a w ich miejsce montowane nowe, estetyczne i w pełni bezpieczne urządzenia zabawowe.

Zatrzymany złodziej kamer »
Tekst opublikowany 2008-08-04, opracowanie EM
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kamer przemysłowych monitorujących jedną z miejskich stacji paliw.

Słońce zgaśnie...częściowo »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie Ewa Chojna
Dzisiaj będziemy świadkami częściowego zaćmienia słońca. Rozpocznie się kilka minut po godzinie 10, punkt kulminacyjny przewidziany jest na 12.21, a koniec zaćmienia na 14.38.

Nagroda za pomoc »
Tekst opublikowany 2008-08-01, opracowanie red.
Zgorzelec otrzymał nagrodę za wkład w budowę systemu informatycznego Dolnego Śląska. Celem projektu jest stworzenie możliwości sprawnego, elektronicznego kontaktu pomiędzy mieszkańcami a instytucjami w mieście.

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl