Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 39 informacji. Wszystkie poniżej.

Pączki, pączki, pączki... »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie ech
Dziś tłusty czwartek, ostatni czwartek karnawału i zarazem dzień jedzeniowej rozpusty. Na naszych stołach zagoszczą pączki i faworki. Dawnie tłusty czwartek był pierwszym dniem tak zwanego tłustego tygodnia. Przez kilka dni dozwolone było wszelkie obżarstwo.

Napadł na bank, już siedzi »
Tekst opublikowany 2008-01-31, opracowanie red.
29 stycznia, godzina 11.00. Do oddziału Kredyt Banku w Bogatyni wbiega nieznany mężczyzna. Krzyczy na kasjerkę, aby przekazała mu kasetkę z pieniędzmi. Potem sam przeskakuje przez ladę, wyrywa pieniądze i ucieka.

Pościg za złodziejami »
Tekst opublikowany 2008-01-30, opracowanie red.
Trzech młodych mieszkańców gminy Pieńsk próbowało wczoraj ukraść samochód subaru na czeskich numerach rejestracyjnych. Gdy złodzieje zobaczyli policyjny patrol, rzucili się do ucieczki.

Narysuj zajączka »
Tekst opublikowany 2008-01-29, opracowanie Ewa Mastalska
Gminny Ośrodek Kultury ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży poświęcony symbolom wielkanocnym.

Uwaga na nowy narkotyk »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie MAT
Narkotyk ,,piko" staje się coraz modniejszy wśród młodych ludzi. Narkomani sprowadzają go z Czech.

Najmniejszy wyrok dla szefa »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie bom
11 lat więzienia posiedzą członkowie gangów – warszawskiego i zgorzeleckiego, którzy do Londynu przemycali heroinę.

Wnuczek okradał babcię »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie bom
26 – latek ze Zgorzelca wykradł swojej babci kartę kredytową i przez kilka miesięcy wypłacał z konta pieniądze.

Zatrzymano śmieci z Niemiec »
Tekst opublikowany 2008-01-28, opracowanie bom
Strażnicy graniczni ze Zgorzelca razem z inspektorami ochrony środowiska zatrzymali nielegalny transport odpadów komunalnych.

Ferie w MDK »
Tekst opublikowany 2008-01-27, opracowanie Ewa Mastalska
Podczas zimowych ferii Miejski Dom Kultury organizuje zajęcia dla dzieci w wieku 7-13 lat.

Chciał pomóc, wpadł pod auto »
Tekst opublikowany 2008-01-24, opracowanie red.
21 stycznia, kierujący mercedesem mieszkaniec Zgorzelca potrącił na pasach 14-latka. Chłopcu chciał pomóc inny przechodzień, który wbiegł na ulicę - prosto pod nadjeżdżający samochód.

Wpadł włamywacz »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie red.
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali 22-latka, podejrzanego o włamanie do jednego z mieszkań. Chłopak wyniósł sprzęt o wartości ok. 5 tysięcy złotych.

Nietypowy kurs »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie red.
Wczoraj nad ranem, podczas kontroli w Ręczynie strażnicy graniczni z Bogatyni zatrzymali pojazd taxi. W trakcie kontroli okazało się, iż kierowca – mieszkaniec Bogatyni – miał nietypowy kurs. Zamiast pasażerów, jego auto przewoziło tytoniową kontrabandę.

Ucieczka Czeczenki z ośrodka »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie bom
Czeczenkę wraz z trójką dzieci zatrzymali funkcjonariusze straży granicznej podczas kontroli autokaru rejsowego w Zgorzelcu. Kobietę odesłano do ośrodka dla cudzoziemców w Samosiewie.

Energia z wiatraków »
Tekst opublikowany 2008-01-23, opracowanie bom
W gminach Sulików, Zgorzelec i Pieńsk pojawili się inwestorzy, którzy chcą postawić wiatraki produkujące energie. Niektórzy samorządowcy mają pewne wątpliwości odnośnie pomysłu.

Kwartet na koniec czasu  »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie red.
Na terenie byłego Stallagu VIIIA rozległy się dźwięki muzyki Oliviera Messiaena. "Kwartet na koniec czasu" – utwór o tematyce apokaliptycznej i religijnej jest wyjątkowym arcydziełem dwudziestowiecznej kameralistyki.

Dzieci lubią pływać  »
Tekst opublikowany 2008-01-22, opracowanie Ewa Mastaldska
19 stycznia odbyły się pierwsze tegoroczne zawody Ligi Pływackiej o Uśmiech Dziecka. Organizatorem był UKS Energetyk UKS Energetyk we współpracy z władzami samorządowymi i Centrum Sportowo -Rekreacyjnym ze Zgorzelca.

Trefne fajki za 60 tysięcy »
Tekst opublikowany 2008-01-21, opracowanie red.
Strażnicy graniczni z Placówki SG w Lubawce zatrzymali wczoraj pięć pojazdów. Podczas kontroli okazało się, iż w każdym z zatrzymanych samochodów w specjalnie skonstruowanych skrytkach ukryte zostały trefne papierosy.

Tankowali „na lewo” »
Tekst opublikowany 2008-01-20, opracowanie bom
Strażnicy graniczni zdziwili się na widok sporej ilości kanistrów i pojemników, które przewoził kierowca samochodu osobowego. Po przeprowadzonej kontroli zatrzymano 2 mężczyzn, którzy kradli paliwo.

Alkohol niszczy płód »
Tekst opublikowany 2008-01-20, opracowanie bom
O problemach alkoholowych kobiet w ciąży i kłopotach wychowawczych dzieci, których matki piły alkohol dyskutowano na konferencji w Zgorzelcu.

Konkurs na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki »
Tekst opublikowany 2008-01-18, opracowanie red.
Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Zarządu Nieruchomościami Sp. z o.o. Zgorzelcu ogłasza wszczęcie postępowania konkursowego na stanowisko Prezesa Zarządu Spółki.

Wyjątkowy koncert »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie red.
W mroźny zimowy wieczór 15 stycznia 1941 roku w jednym z baraków Stallagu VIIIA jeńcy – muzycy klarnecista Henri Akoka, wiolonczelista Étienne Pasquier, skrzypek Jean Le Boulaire i pianista - autor Olivier Messiaen dali wyjątkowy koncert.

Weź udział w dyskusji !! »
Tekst opublikowany 2008-01-17, opracowanie red.
Zapraszam wszystkich mieszkańców Zgorzelca do publicznej dyskusji w sprawie sposobu zagospodarowania Zalewu „Czerwona Woda” W roku 2008 kończy się długoletnia dzierżawa Zalewu.

Zgorzelec też zagrał »
Tekst opublikowany 2008-01-15, opracowanie red.
Jak co roku Zgorzelec wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Kwesta na ulicach miasta rozpoczęła się o godzinie 11.00 nieopodal Banku Pekao SA. Łącznie udało się uzbierać ponad 20 tysięcy zł.

Prowadził po marihuanie »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie bom
W Zgorzelcu po krótkim pościgu funkcjonariusze straży granicznej złapali mężczyznę, który palił marihuanę, a później prowadził samochód.

Zakłuty na ulicy »
Tekst opublikowany 2008-01-14, opracowanie bom
23-latek z Bogatyni zamordował na ulicy nożem swojego rówieśnika. Policja i prokuratura wyjaśniają motywy tej okrutnej zbrodni.

Finał ze smokami »
Tekst opublikowany 2008-01-13, opracowanie Ewa Mastalska
O godzinie 11 w Zgorzelcu rozpoczął się XVI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Okradał budowlańców »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie red.
Zgorzeleccy policjanci złapali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże, popełniane najczęściej na terenie budów domków jednorodzinnych. 50-latek uprzykrzał życie budowlańców nawet w Święta.

Chciał przejechać strażnika »
Tekst opublikowany 2008-01-11, opracowanie red.
Funkcjonariusze straży granicznej w Jakuszycach podczas patrolu zauważyli jadący z dużą prędkością samochód. Jego kierowca wyprzedzał inne auta łamiąc przepisy. Gdy zobaczył funkcjonariuszy – zaczął uciekać.

Tegoroczne konkursy ekologiczne rozstrzygnięte »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie red.
Zadbane posesje, zagrody wiejskie, miłe dla oka wsie, to wizytówki każdej gminy. Każdego roku Urząd Gminy organizuje konkursy ekologiczne, które zachęcają mieszkańców do podnoszenia estetyki najbliższego otoczenia.

Supernowoczesne boiska w Żarskiej Wsi »
Tekst opublikowany 2008-01-10, opracowanie red.
W Żarskiej Wsi zakończono inwestycję, w ramach której wybudowano kompleks rekreacyjno sportowy. Dla mieszkańców otwarty zostanie już wiosną.

Schwytano złodzieja torebek »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie bom
W Zgorzelcu złodziej napadł na kobietę i wyrwał jej torebkę. Poszkodowana natychmiast zawiadomiła policję, która złapała bandytę.

Złodziej rur i wodomierzy »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie bom
Policja w Zgorzelcu zatrzymała 28-letniego mężczyznę, który z piwnic i altanek kradł żywność, rury miedziane i wodomierze. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.

Straż kontroluje i wyłapuje »
Tekst opublikowany 2008-01-08, opracowanie bom
Dwoje obywateli ze Wschodu i pijanych kierowców zatrzymali funkcjonariusze Straży Granicznej w Zgorzelcu podczas wspólnego patrolu z niemiecką policją.

Alarm bombowy z zawodówce »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie red.
Podczas jednej z przerw międzylekcyjnych w Zespole Szkół Zawodowych im. Emilii Plater w Zgorzelcu jedna z uczennic odebrała anonimową informację z automatu telefonicznego na korytarzu o podłożonym ładunku wybuchowym na terenie szkoły.

Muzyka w stalagu »
Tekst opublikowany 2008-01-07, opracowanie Ewa Mastalska
15 stycznia o godzinie 19.30 na terenie Stalagu VIII odbędzie się prawykonanie utworu Oliviera Messiaena „Koncert na koniec czasu”.

Podejrzany golf »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
500 złotych mandatu musiał zapłacić 28-latek, który w Jędrzychowicach próbował przekroczyć granicę podejrzanym samochodem.

Ten film to unikat! »
Tekst opublikowany 2008-01-04, opracowanie red.
Zaskakująco dobra jakość, pełny kolor i przede wszystkim niezapomniane panoramy przedwojennego Wrocławia – to wszystko znaleźć można na umieszczonym serwisie YouTube filmie, nakręconym w roku 1939.

Nie zastawiaj kopert »
Tekst opublikowany 2008-01-03, opracowanie MW
Czy zaparkowałeś kiedyś na miejscu dla niepełnosprawnych? Jeśli ci się zdarzyło, koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Kampania Parkingowa na terenie powiatu zgorzeleckiego przynosi efekty.

Maluchy kolędują  »
Tekst opublikowany 2008-01-02, opracowanie Ewa Mastalska
5 i 6 stycznia w Miejskim Domu Kultury odbędzie się I Przegląd Przedszkolnych Przedstawień Jasełkowych.

Dzisiaj
Niedziela 7 czerwca 2020
Imieniny
Ariadny, Jarosława, Roberta

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl