Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 29 informacji. Wszystkie poniżej.

Awanse i medale za zasługi »
Tekst opublikowany 2007-12-30, opracowanie red.
27 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie aktu mianowania na kolejny stopień oficerski żołnierzom uczestniczących w walkach o wolność i niepodległość Polski podczas II wojny światowej i okresie powojennym.

Za pierwszego męczennika »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Ukamieniowali go za gorliwe głoszenie ewangelii. W drugi dzień Bożego Narodzenia na znak pamięci o św. Szczepanie sypie się w kościołach owsem.

Bez TIR-ów w święta »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Jeszcze dziś obowiązuje całkowity zakaz poruszania się ciężarówek po drogach. Za złamanie przepisu grozi tysiąc złotych mandatu.

Na świąteczny spacer! »
Tekst opublikowany 2007-12-26, opracowanie MW
Lekarze radzą: w drugi dzień Świąt koniecznie idźmy na spacer. Żołądek nie lubi obciążeń, których miał aż nadto przez trzy dni świętowania.

Pod znakiem kosza »
Tekst opublikowany 2007-12-25, opracowanie Ewa Mastalska
Wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy planują, by najbliższy finał imprezy odbył się w sportowym klimacie.

Petardy dla trzeźwych »
Tekst opublikowany 2007-12-23, opracowanie bom
Policja w Zgorzelcu kontroluje sprzedaż wyrobów pirotechnicznych w sklepach i na bazarach. Zatrzymała dwie kobiety, które sprzedały petardy nieletnim.

Nie ma już szlabanów »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie MAT
W nocy zniknęły szlabany na przejściu granicznym pomiędzy Goerlitz a Zgorzelecem. Polska jest już w strefie Schengen.

Telewizja na naszych łamach! »
Tekst opublikowany 2007-12-21, opracowanie red.
Zapraszamy Państwa do oglądania programów Telewizji Lubań - Bolesławiec na naszych łamach! Do Państwa dyspozycji oddajemy wszystkie sztandarowe programy stacji, które oglądać można bez żadnych ograniczeń.

Babcine reflektory  »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie Tomasz Jóźwiak
Moda w zdobieniu świątecznego drzewka zmienia się każdego roku. Po szale na amerykańską kiczowatość kreatorzy wzornictwa i producenci bombek namawiają dziś do powrotu do staropolskiej tradycji.

Wigilia dla samotnych »
Tekst opublikowany 2007-12-20, opracowanie red.
Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, gdy najbardziej odczuwa się samotność. Dlatego też 12 grudnia odbyła się już po raz siedemnasty „Wigilia dla Samotnych” organizowana, jak co roku, przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury.

Koniec Turowa Zgorzelec? »
Tekst opublikowany 2007-12-19, opracowanie MW
Czy to koniec Zagłębia Lubin i Turowa Zgorzelec? Rząd chce zakazać sponsorowania klubów sportowych przez państwowe przedsiębiorstwa. Władze największych dolnośląskich drużyn są przerażone.

Dilerzy wpadli w ręce policji »
Tekst opublikowany 2007-12-18, opracowanie MAT
Dwóch dilerów zatrzymali w weekend policjanci. Znaleziono u nich duże ilości narkotyków – marihuanę, amfetaminę i tabletki ekstazy. Przestępcom grozi teraz więzienie.

Trefna odzież za 40 tysięcy »
Tekst opublikowany 2007-12-17, opracowanie red.
Puma, Adidas, Nike, Ferrari - takie marki próbowali podrabiać obywatele Bułgarii, którzy na jednym z targowisk w Gryfowie Śląskim sprzedawali tanie i nieoryginalne ciuchy.

Próbowali bez skutku »
Tekst opublikowany 2007-12-14, opracowanie red.
Strażnicy graniczni w Jędrzychowicach dwukrotnie zatrzymywali ostatnio obywateli Ukrainy, którzy w środku nocy chcieli nielegalnie przekroczyć granicę do Niemiec.

Uczeń u dentysty »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
W Zgorzelcu badania stomatologiczne przejdzie prawie 2,8 tys. uczniów. Wizytę u dentysty zasponsoruje urząd miasta.

Wojewoda na granicy »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie red.
Wojewoda Dolnośląski Rafał Jurkowlaniec wizytował dziś Łużycki Oddział SG oraz Ośrodek Szkolenia Psów Służbowych SG. Spotkanie było okazją do przedstawiania sytuacji granicznej na odcinku ochranianym przez oddział w przededniu wejścia Polski do strefy Schengen.

Fajerwerki na Schengen »
Tekst opublikowany 2007-12-13, opracowanie bom
Jutro policjanci z Polski, Czech i Niemiec omówią w Zgorzelcu sprawy związane z naszym wejściem do strefy Schengen. Mieszkańcy otrzymają ulotki informacyjne na temat zmian, jakie będą obowiązywać od 21 grudnia

Winda dla niepełnosprawnych »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie red.
W Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Osieku Łużyckim oddano do użytku windę dla niepełnosprawnych. Inwestycję całkowicie sfinansowała Gmina Zgorzelec.

Monitoring w szkołach »
Tekst opublikowany 2007-12-12, opracowanie red.
Szkoły w gminie Zgorzelec od dawna zabezpieczone są siecią alarmowa. Teraz przyszła kolej na monitoring, który funkcjonuje już w placówkach oświatowych, a jego przydatność jest coraz większa.

Co dalej z zalewem? »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie red.
Burmistrz Zgorzelca zaprasza wszystkich mieszkańców Zgorzelca do publicznej dyskusji w sprawie sposobu zagospodarowania Zalewu "Czerwona Woda". W przyszłym roku kończy się długoletnia dzierżawa Zalewu.

Działkowa blokada dróg? »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
Krystyna Czyż ze Zgorzelca chciałaby, aby pomiędzy tzw. szosą sulichowską, a ogródkami działkowymi powstały ekrany dźwiękochłonne. Zdaniem Czytelniczki byłoby wtedy ciszej, a i spaliny by tak nie dokuczały.

W powiecie kradną znaki »
Tekst opublikowany 2007-12-11, opracowanie MAT
Władze powiatu wymieniły w regionie znaki drogowe na kwotę prawie stu tysięcy złotych. Jedne znaki są niszczone przez kierowców i wandali, a inne po prostu padają łupem złodziei.

Policjanci wzięli łapówkę? »
Tekst opublikowany 2007-12-10, opracowanie red.
5 grudnia policjanci z wrocławskiego Wydziału Biura Spraw Wewnętrznych zatrzymali w Zgorzelcu dwóch tamtejszych funkcjonariuszy Sekcji Ruchu Drogowego.

Narkomani w rękach policji »
Tekst opublikowany 2007-12-08, opracowanie MAT
Zgorzeleccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i kobietę podejrzanych o posiadanie amfetaminy. Ponadto jeden z zatrzymanych podejrzany jest o handel tym narkotykiem.

3-języczna straż graniczna »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie BOM
Od wczoraj rejon niemieckiego Zittau patrolują wspólne polsko-czesko-niemieckie patrole straży granicznej.

O moście, drogach i rowerzystach »
Tekst opublikowany 2007-12-07, opracowanie BOM
O nowej koncepcji układu komunikacyjnego Zgorzelca rozmawiano na spotkaniu w Urzędzie Miasta Goerlitz razem ze stroną niemiecką.

Mikołajki (z) Zygzakiem »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie MW
Już pojutrze zgorzelecka młodzież będzie miała okazję pobawić się przy kabarecie Zygzak. Wcześniej jednak czekają ją zmagania w konkursie literackim.

Taneczne show »
Tekst opublikowany 2007-12-05, opracowanie MW
Miłośnicy tańca nowoczesnego powinni pojawić się w domu kultury 17 grudnia. Tego dnia na scenie MDK w Zgorzelcu wystąpi zespół Inna Show.

Kolejne tysiące trefnym papierosów »
Tekst opublikowany 2007-12-04, opracowanie red.
Blisko sześć tysięcy papierosów znaleźli w jednym z samochodów funkcjonariusze z Placówki SG w Bogatyni. Papierosy przewoził 35-letni mieszkaniec Pojarowa.

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl