Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 74 informacji. Wszystkie poniżej.

Odmłodzona Emilia Plater »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie um / red
Pod koniec czerwca br. rozpoczął się II etap prac związanych z remontem podwórka mieszczącego się przy ul. Czachowskiego, Emilii Plater oraz Dąbrowskiego.

Jakie inwestycje nas czekają? »
Tekst opublikowany 2006-07-31, opracowanie um
Urząd Miasta zaprezentował kilka planowanych inwestycji, których realizację ułatwią fundusze unijne. W naszym serwisie szczegóły dotyczące trzech ważnych przedsięwzięć.

Święto Policji za nami »
Tekst opublikowany 2006-07-28, opracowanie um
26 lipca w górniczym Domu Kultury „Kubuś” w Zgorzelcu odbyła się uroczysta akademia z okazji 87 rocznicy powstania Policji Państwowej oraz Święta Policji.

Wielka Filharmonia w Görlitz »
Tekst opublikowany 2006-07-27, opracowanie um
Już w sobotę, w kościele św. Piotra w Görlitz, w ramach Łużyckiego Lata Muzycznego odbędzie się koncert symfoniczny Wielkiej Filharmonii Polskiej. Początek koncertu zaplanowano na godzinę 19.30.

Zgorzelec po kontroli »
Tekst opublikowany 2006-07-25, opracowanie red.
Na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy w siedzibie Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu inspektorzy kontroli skarbowej przeprowadzili kontrolę. Dziś znamy już efekty tej rutynowej akcji.

Zgorzelecka policja stara się o nowe lokale »
Tekst opublikowany 2006-07-25, opracowanie red
Do samego Ludwika Dorna wystosował pismo starosta zgorzelecki Andrzej Tyc, prosząc o dofinansowanie adaptaji nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji przy ulicy Boh. II AWP. Treść pisma publikujemy w naszym serwisie.

Alkoholowi agenci - raport »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie um
W sklepach na terenie Miasta Zgorzelec przeprowadzono eksperyment badawczy w zakresie przestrzegania prawa dotyczącego sprzedaży alkoholu nieletnim. Na 19 sprawdzonych sklepów w 12 sprzedawcy gotowi byli podać alkohol nie pytając o wiek kupujących.

Zgorzelec w połowie stawki - sukces to, czy porażka? »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
W rankingu samorządów 2006 zorganizowanym przez "Rzeczpospolitą", a opublikowanym w wydaniu z 20 lipca - Zgorzelec uplasował się na 56 miejscu spośród 100 najlepszych gmin miejskich i miejsko- wiejskich w Polsce, gromadząc na swym koncie 44,6 pkt.

Mandoliniści już po festiwalu »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie red.
W dniach 14 - 16 lipca Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów brała udział we francuskim VI międzynarodowym festiwalu tego typu orkiestr - Remiremont 2006. Nasi reprezentanci gościli na imprezie pierwszy raz.

W razie katastrofy nie będziemy sami »
Tekst opublikowany 2006-07-24, opracowanie up
22 lipca na przejściu granicznym Jędrzychowice – Ludwigsdorf zawarte zostało porozumienie między starostwem Zgorzelca a nadburmistrzem Görlitz w sprawie wzajemnej pomocy podczas katastrof, klęsk żywiołowych i innych poważnych wypadków.

Mianowano nauczycieli »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie powiat
W dniach 4 - 18 lipca w Wydziale Edukacji Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu odbywały się egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego. Do egzaminu przystąpiło 12 osób z naszego powiatu.

Najlepsi wędkarze walczyli na żwirowni »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie powiat
16 lipca br. na żwirowni w Żarkach nad Nysą odbyły się Zawody Wędkarskie o Puchar Starosty Zgorzeleckiego. Najlepszym wędkarzem okazał się Józef Miśków.

Dni środowiska i gospodarki już niebawem »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Przyszłość powiatu zgorzeleckiego oraz jego rozwój od wielu lat jest ściśle związany z transgraniczną współpracą w zakresie infrastruktury, marketingu, ekologii oraz kultury. W ostatnim kwartale tego roku zostaną zorganizowane dwie duże imprezy, mające na celu kontynuację tej współpracy.

Za tydzień Święto Policji »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
29 lipca, na terenie Centrum Sportowegp (ul. Maratońska) odbędzie się festyn z okazji Święta Policji. Organizatorzy imprezy przewidzieli mnóstwo atrakcji, w tym prezentacje wyposażenia, koncerty oraz występ kabaretu. Początek o godzinie 15.00

Ponad stu artystów na jednym koncercie »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
3 września w kościele pw. Św. Józefa wykonane zostanie oratorium "Tu es Petrus", skomponowane przez Piotra Rubika jako hołd dla Jana Pawła II. Utwór wykonują soliści, dwa chóry oraz filharmonicy - łącznie około 170 artystów! Bilety kosztują 100, 80, 50 i 20zł - kupić je można w MDK i Centrum Sportowym.

Wreszcie złapano złodziei dźwigów »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu zatrzymali 3 młode osoby w wieku od 16 do 22 lat, którzy w maju br. dokonali kradzieży elementów metalowych z dźwigu o łącznej wartości 5.000 zł na szkodę firmy Intertechnik w Zgorzelcu. Nieletniego po wykonaniu czynności przekazano rodzicom, pozostałych sprawców zatrzymano w PDOZ KPP w Zgorzelcu. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Dwa promile za kółkiem »
Tekst opublikowany 2006-07-21, opracowanie red.
Policjanci na terenie powiatu w ciągu ostatniej doby zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani do mężczyźni w wieku od 41 do 49 lat. Najwięcej alkoholu 1,98 promila posiadał 41-latek, który w tym stanie kierował w Zgorzelcu na ul. Norwida samochodem marki Opel. Mężczyznę osadzono w PDOZ do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.

Znów nie wiemy co z autostradą »
Tekst opublikowany 2006-07-20, opracowanie red.
Przetarg na budowę fragmentu autostrady ze Zgorzelca do Krzyżowej miał być rozstrzygnięty trzy dni temu. Niestety - kolejny "ostateczny" termin nie został dotrzymany.

Będą obiekty sportowe »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red
Podpisana została umowa na realizację buowy obiektów sportowych otwartych Zespołu Szkół Zawodowych im. E.Plater w Zgorzelcu. Inwestycja współfinansowana jest przez Unię Europejską, data zakończenia projektu planowana jest na koniec sierpnia przyszłego roku.

Strażacy w Randomierzycach »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie ug
15 lipca odbył się w Randomierzycach festyn, na który m.in. przyjechali zaprzyjaźnieni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Hagenwerde. Niemieccy sąsiedzi przywieźli ze sobą sprzęt strażacki dla najmłodszych miłośników strażackiego rzemiosła, dzięki czemu dzieci mogły bawić się w gaszenie domku – makiety.

Sucho w lasach! »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie ug
Przypominamy: w naszych lasach utrzymuje się katastrofalna susza. W tych warunkach niebezpieczeństwo pożarów jest bardzo wysokie. W związku z tym Nadleśnictwo Pieńsk i Nadleśnictwo Ruszów ogłosiło czasowy zakaz wstępu do lasu. Zakaz ten obowiązuje na terenie całej Gminy Zgorzelec do odwołania.

Porozumienie i ćwiczenia w Jędrzychowicach »
Tekst opublikowany 2006-07-19, opracowanie red.
22 lipca o godzinie 11:00 na terenie przejścia granicznego Jędrzychowice – Ludwigsdorf podpisane zostanie porozumienie dotyczące współpracy transgranicznej pomiędzy nadburmistrzem Görlitz Joachimem Paulick i starostą zgorzeleckim Andrzejem Tycem w sprawie wzajemnej pomocy podczas katastrof, klęsk żywiołowych i innych poważnych wypadków.

Wykopaliska w Koźlicach »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie um
Na terenie Koźlic prace badawcze prowadzi ekipa Instytutu Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Prace prowadzone na 2 stanowiskach mają na celu zadokumentowanie wczesnośredniowiecznego osadnictwa obronnego w postaci grodu oraz osadnictwa średniowiecznego-pochodzącej zapewne z XIII wieku osady wiejskiej.

Mamy nowe stowarzyszenia »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie up
W ostatnim czasie przybyło kilka kolejnych stowarzyszeń mających siedzibę i działających na terenie powiatu zgorzeleckiego. Prezentujemy ich programy.

Koniec przemytu ludzi »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie granica
Straż graniczna i policja rozbiły dwie powiązane ze sobą zorganizowane grupy przestępcze. Grupy trudniły się przemytem ludzi przez granicę. Funkcjonariusze zatrzymali 12 mężczyzn podejrzanych o udział w procederze.

Rowerzysta nielegalny »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Zgorzelcu podczas kontroli drogowej 47-letniego rowerzysty stwierdzili, że kieruje on rowerem pomimo zakazu Sądu Rejonowego w Zgorzelcu. Mężczyznę po wykonaniu czynności zwolniono. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Dopłacił do rekordu 400zł »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali 5 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Sprawców wykroczeń ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 1100 złotych i 30 punktami karnymi. Rekordzistą okazał się kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość o 49 km/h. Jazda ta kosztowała go 400 złotych i 8 punktów karnych.

Złapali i doprowadzą »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Policjanci z KP w Bogatyni zatrzymali Wiesława Ł. lat 29 poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia do Aresztu Śledczego wydanego przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu. Mężczyznę osadzono w PDOZ celem odkonwojowania.

Ujawniony pocisk »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Zielonka. Pracownicy Sekcji Drogowej, powiadomili o ujawnieniu pocisku artyleryjskiego z okresu II Wojny Światowej. Miejsce ujawnienia pocisku zabezpieczono. Powiadomiono patrol saperski z JW Bolesławiec.

Wzbogacamy policję »
Tekst opublikowany 2006-07-18, opracowanie red.
Policjanci ujawnili 3 wykroczenia społecznie uciążliwe tj. kradzież mienia (Łagów ul. Jeleniogórska), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (Jędrzychowice, Bogatynia ul. Ciołkowskiego). Na sprawców nałożono mandaty karne na sumę 620 złotych. Najwyższą grzywnę 500 złotych zapłacił sprawca kradzieży mienia.

Trójwymiatowe dioramy w Görlitz »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie um
Muzeum Śląskie w Görlitz zaprasza na wystawę "Dioramy – Trójwymiarowe obrazy z XIX wieku ze Śląska i Czech". Wykonane ze szkła, mchu i papieru, pochodzące ze śląskich i czeskich warsztatów, cieszyły się w XIX wieku dużą popularnością.

Stypendia dla młodzieży - podsumowanie kolejnego roku »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
To już drugi rok, w którym znajdujący się w ciężkiej sytuacji finansowej uczniowie szkół ponadgimnazjalnych objęci zostali specjalnym programem stypendialnym. W roku 2005/2006 programem objęto 428 osób (w ubiegłym - 566), łączna suma stypendiów wyniosła 397 164 pln.

Będzie wycieczka »
Tekst opublikowany 2006-07-17, opracowanie red.
Polskie Stowarzyszenie "Euroopera" organizuje 22 lipca wycieczkę rowerową na trasie: Zgorzelec - Gorlitz - Ostritz - Posada - Wigańcice - Viśniova - Ves - Ostróżno - Niedów - Radomierzyce -Zgorzelec/Gorlitz.

Uwaga na lampy! »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie red.
Rozpoczął się przegląd techniczny miejskich latarni i słupów oświetleniowych. Sprawdzone zostaną również kontrukcje znajdujące się w zasobach koncernu Energia Pro w Jeleniej Górze. Znajdujące się w złym stanie słupy oświetleniowe zostaną wymienione bądź zlikwidowane.

Wizyta prokuratora IPN, badania we wrześniu »
Tekst opublikowany 2006-07-14, opracowanie red / um
W środę na terenie byłego obozu jenieckiego Stalag VIIIA gościł Prokurator IPN - Przemysław Cieślik. Powodem wizyty było przeprowadzenie badań w sprawie zabójstwa nieustalonej liczby jeńców na terenach działek 2/72 i 2/73 w Zgorzelcu.

W sobotę festyn strażacki »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
15 lipca odbędzie się w Radomierzycach festyn strażacki, którego rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 15.00. Program imprezy przewiduje m.in konkurencje strażackie, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, wesołe miasteczko i konkursy dla dorosłych. Zaprezentuje się również grupa teatralna oraz zespół muzyczny.

Mamy samochody pościgowe! »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red.
W czerwcu na jeleniogórskim Rynku odbyło się uroczyste przekazanie nowych radiowozów dla przygranicznych jednostek, w tym dla KPP w Zgorzelcu. W sumie zakupiono 19 samochodów, których koszt - 1,9 miliona złotych - w 75% pokryły fundusze Unii Europejskiej.

Ukradli, przyznali się »
Tekst opublikowany 2006-07-13, opracowanie red
Policjanci zatrzymali 3 chłopców w wieku od 12 do 14 lat sprawców kradzieży torebki i plecaka, która miała miejsce 10 lipca w Zgorzelcu. Nieletni przyznali się do kradzieży. Po wykonaniu z nimi czynności przekazani prawnym opiekunom. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Są pieniądze na renowację cmentarza »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
90 tysięcy złotych przeznaczy Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa na remont cmentarza II Armi Wojska Polskiego. Wszystko za sprawą porozumienia, jakie w czerwcu podpisał burmistrz Zgorzelca i przedstawiciele Rady. Prace remontowe mają ruszyć na przestrzeni kilku najbliższych dni.

Nowa internetowa mapa miasta »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
Na stronie Urzędu Miasta pojawiła się nowa wersja internetowej mapy Zgorzelca, wzbogacona o łatwy w obsłudze indeks ulic. Dzięki nowemu mechanizmowi szybciej znajdziemy interesujący nas adres. Cały projekt wykonany został - jak twierdzą władze miasta - nieodpłatnie przez jedną z bydgoskich firm.

Kolejne nielegalne papierosy »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie red.
Kolejny "turysta" chciał przemycić papierosy, tym razem z ukraińskimi znakami skarbowymi akcyzy. Łącznie mężczyzna próbował przewieść w samochodzie Peugeot 405 ponad 23 tysiące papierosów (1184 paczki). Wartość bagażu oszacowano na 5920 pln.

Letni Festyn w Osieku Łużyckim »
Tekst opublikowany 2006-07-12, opracowanie ug
W minioną sobotę – 8 lipca w Osieku Łużyckim odbył się festyn rodzinny, podczas którego dzieciaki miały całą masę atrakcji, a ich rodzice możliwość przyjemnego spędzenia czasu.

Sucho w lasach naszego regionu »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Ze względu na panujące upały od poniedziałku do lasów nadleśnictwa Ruszów w powiecie zgorzeleckim mogą wejść jedynie leśnicy. W regionie nie padało już od ponad miesiąca, co czyni lasy niezwykle podatnymi na pożary. Za złamanie zakazu wstępu grozi mandat w wysokości nawet 200zł. Zakaz nie dotyczy terenów rekreacyjnych położonych w sąsiedztwie zalewu w pobliżu Klikowa.

Jakie remonty w gminie? »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie ug
Na ostatniej sesji Rady Gminy mówiono m.in. o planach związanych z gospodarką przestrzenną naszego regionu. Przedstawiono plany inwestycyjne oraz stan prac uwzględnionych w budżecie na 2006 rok. Jakie remonty czekają mieszkańców bolesławieckiej gminy?

Biuro Paszportowe - jeszcze jedna próba »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie red.
Wojewoda Dolnośląski pozostaje nieugięty - jego decyzja o zamknięciu zgorzeleckiego Biura Paszportowego, pomimo starań władz miasta nie została zmieniona. Starosta zgorzeleckiego Andrzej Tyc postanowił spróbować jeszcze raz, wystosowując pismo, kórego fragmenty publikujemy w serwisie.

Zgorzeleccy mandoliniści zaproszeni do Francji »
Tekst opublikowany 2006-07-11, opracowanie um
Zgorzelecka Orkiestra Mandolinistów zaproszona została do udziału w VI Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Mandolinowych, który odbywa się w dniach 13-17 lipca w Remiremont (Francja). Wezmą w nim udział orkiestry z Austrii, Włoch, Niemiec, Portugalii, a nawet Wenezueli.

Jeżdżą za szybko i płacą »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie red.
Aż 400zł musiał zapłacić kierowca, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy w Przesieczanach. Mężczyzna należał do rekordzistów weekendu - jechał za szybko o całe 53 km/h. Szybka i niebezpieczna jazda kosztowała go również 10 punktów karnych. Łącznie, podczas weekendowych kontroli na terenie Przecieczan i Działoszyna policjanci zatrzymali siedmiu rajdowców, którzy zapłacili w sumie 1300 zł.

Nie udźwignęli? »
Tekst opublikowany 2006-07-10, opracowanie Administrator
Policjanci Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali dwie osoby, 46 letniego mężczyznę i 48 letnią kobietę, którzy usiłowali skraść trzy żeliwne studzienki spustowe wartości 810 złotych. Zatrzymanych osadzono w PDOZ do wyjaśnienia. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Na gorąco z silnikami »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Patrol Sekcji Prewencji na gorącym uczynku zatrzymał 3 mężczyzn w wieku od 20 do 59 lat podczas kradzieży silników elektrycznych i podzespołów metalowych z maszyn stolarskich. Sprawców osadzono w PDOZ. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Nielegalny ciągnik »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Zgorzelcu, podczas kontroli drogowej ciągnika rolniczego, ujawnili że 62-letni kierujący prowadzi pojazd pomimo zakazu Sądu Rejonowego w Zgorzelcu. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Kolejne 40km za dużo »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Policjanci Sekcji ruchu Drogowego dokonywali pomiaru prędkości w miejscowościach: Przesieczany, Łagów i Zgorzelec, zatrzymując 6 kierujących, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość jazdy. Sprawców wykroczeń ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 900 złotych i 30 punktami karnymi. Tym razem rekordzistą okazał się kierujący, który w Przesieczanach jechał za szybko o 40 km/h. Jazda ta kosztowała go 200 złotych i 6 punktów karnych.

Prawie trzy promile na rowerze »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Policjanci na drogach powiatu zatrzymali 4 nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani to mężczyźni w wieku od 27 do 57 lat. Jeden z zatrzymanych znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu (0,5 promila). Natomiast pozostała trójka w stanie nietrzeźwości. Najwięcej alkoholu w organizmie 2,9 promila posiadał 51 latek, który w tym stanie w Zawidowie na ul. Skłodowskiej kierował rowerem.

Wulgarni, głośni, chciwi... »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Policjanci na terenie powiatu ujawnili 8 wykroczeń społecznie uciążliwych tj. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (Zgorzelec ul. Batorego, ul. Poniatowskiego, Bogatynia ul. Styki, ul. Kościuszki), używanie słów wulgarnych (Jagodzin), kradzież mienia (Węgliniec - PKP), zakłócanie ciszy i porządku (Bogatynia ul. Styki, ul. Daszyńskiego). Na sprawców nałożono grzywny na sumę 1360 złotych. Największy mandat 300 złotych zapłacił sprawca zakłócania ciszy i porządku w Bogatyni przy ul. Daszyńskiego.

Rusza akcja "Trzeźwość" »
Tekst opublikowany 2006-07-07, opracowanie Administrator
Chcąc zmniejszyć liczbę pijanych kierowców na terenie naszego powiatu zgorzelecka policja rozpoczyna akcję "Trzeźwość", polegającą na masowych, losowych kontrolach kierowców.

Kto wybuduje autostradę? »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie Halina Łabędzka
Kolejny już raz przesunięto otwarcie ofert przetargowych na buowę autostrady A-4 Zgorzelec-Krzyżowa. Zainteresowanie realizacją tego 50-kilometrowego odcinka autostrady jest bardzo wysokie - właśnie to jest podobno powodem opóźnień. Paradoks?

Będzie Park Technologiczny »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie red.
Jeden z większych polskich Parków Technologicznych ma powstań na terenie powiatu zgorzeleckiego. Stosowną umowę podpisały władze powiatu (przekażą na ten cel grunty) oraz przedstawiciele bogatyńskiej Eektrowni i Kopalni "Turów" (udostępnią nieruchomości).

„Agenci specjalni" będą kupować alkohol »
Tekst opublikowany 2006-07-06, opracowanie um
Wydział Zdrowia i Rozwiązywania Problemów Uzależnień Urzędu Miasta Zgorzelec informuje, że po raz siódmy ruszyła w naszym mieście kampania "Lato bez procentów". W ramach akcji w sklepach pojawią się "agenci specjalni".

Gmina Fair Play po raz drugi? »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Gmina Zgorzelec bierze udział w kolejnej edycji konkursu "Gmina Fair Play". Przypomnijmy, że w zeszłym roku nasza gmina otrzymała wyróżnienie jako jedna z trzech gmin wiejskich w Polsce. W tym roku mamy już za sobą wizytę audytora, który przyjechał do Zgorzelca w związku z zakwalifikowaniem się naszej gminy do drugiego etapu konkursu.

Bijatyka w biały dzień »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Niejasne porachunki wyjaśniali sobie dwaj mieszkańcy Zgorzelca, którzy pobili się na ulicy Św. Jana. 35 - letni mieszkaniec naszego miasta kopał i bił po twarzy mężczyznę, którego dodatkowo pokaleczyły rozbite okulary. W bijatyce "brał udział" również VW Passat, który stracił m.in. boczne lusterko. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Lesław zatrzymany »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Policjanci z KP w Bogatyni zatrzymali Lesława L. poszukiwanego na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze.

Pobił w biały dzień »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
35-letni mieszkaniec Zgorzelca kilkakrotnie kopiąc a następnie uderzając pięścią w twarz mężczyznę, rozbił mu okulary lecznicze, których szkło pokaleczyło mu twarz i łuk brwiowy a następnie odchodząc dokonał zniszczenia mienia kopiąc i rozbijając lusterko zewnętrzne w samochodzie VW Passat. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Znów uciążliwi »
Tekst opublikowany 2006-07-05, opracowanie red.
Policjanci na terenie miasta Zgorzelec ujawnili 6 wykroczeń społecznie uciążliwych tj. kradzież mienia (Zgorzelec ul. Armii Krajowej, ul. Słowiańska, ul. Lubańska), zaśmiecanie (Zgorzelec ul. Wyspiańskiego), spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (Zgorzelec ul. Daszyńskiego). Na sprawców nałożono grzywny na sumę 900 złotych. Największy 500 zł. mandat zapłacił sprawca kradzieży mienia.

Jak minęły Dni Zgorzelca? »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie red.
Impreza rozpoczęła się oficjalnie w sobotę, choć już w piątek mogliśmy posłuchać zespołu Dżem oraz zobaczyć film "Skazany na Bluesa". Dzień później burmistrz Mirosław Fiedorowicz wręczył specjalną nagrodę mistrzowi świata Myay Thai (odmiana boksu) - Sebastianowi Bartkowiakowi, tym samym rozpoczął oficjalne obchody Dni Miasta.

Carrefour otwarty! »
Tekst opublikowany 2006-07-04, opracowanie um / red
Wczoraj otwarty został hiperkarket Carrefour, który jest największym jak dotąd tego rodzaju obiektem w naszym mieście. Z powierznią sięgającą dwóch kilometrów kwadratowych zgorzelecki market plasuje się na 33. miejscu w Polsce, zatrudniając pół tysiąca osób.

Zagrają klarneciści »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
W dniu 1 lipca wystąpi w Zgorzelcu Kwartet Klarnecistów "Les Sans Prises De Bec" z partnerskiego miasta Avion z Francji.

Będą ścieżki rowerowe? »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
28 czerwca br. w siedzibie Starostwa Dolnośląsko Górnołużyckiego w Niesky odbyły się jednodniowe obrady dotyczące współpracy pomiędzy samorządami przygranicznymi. Być może już niedługo doczekamy się bardziej intensywnych, wspólnych działań na rzecz rozwoju turystyki w naszym regionie.

Nielegalne prawo jazdy »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Od pierwszego lipca straciło ważność prawo jazdy wydane przed 1999 rokiem. Już teraz niektórzy kierowcy próbują radzić sobie z tym problemem w różny sposób. Dwukrotnie, w drogowym przejściu granicznym w Jędrzychowicach, funkcjonariusze SG zatrzymali obywateli naszego kraju, którzy w trakcie kontroli granicznej posłużyli się podrobionym prawem jazdy.

1000zł za uciążliwość »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Policjanci na terenie powiatu ujawnili 9 wykroczeń społecznie uciążliwych tj. spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych (Zgorzelec ul. Partyzantów, Pieńsk ul. Świerczewskiego, Bogatynia ul. Kossaka), zakłócanie ciszy i porządku (Zgorzelec ul. Daszyńskiego), kradzież mienia (Węgliniec ul. Kolejowa), używanie słów wulgarnych (Pieńsk ul. Świerczewskiego). Sprawców ukarano mandatami karnymi na sumę 1000 złotych.

O 40 kilometrów za dużo »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Ruchu Drogowego dokonywali pomiaru prędkości w miejscowości Osiek Łużycki, Łagów, Trójca i Zgorzelec. Zatrzymali 7 kierujących, którzy przekroczyli dozwolona prędkość jazdy. Sprawców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 750 złotych i 28 punktami karnymi. Tym razem rekordzistą okazał się kierujący, który przekroczył dozwoloną prędkość jazdy o 40 km/h. Jazda ta kosztowała go 200 złotych i 6 punktów karnych.

Mercedes i promile »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
Policjanci na drogach powiatu (w Sulikowie i Czerwonej Wodzie) zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Zatrzymani to mężczyźni w wieku 23 i 52 lat. 23-latek mając 2,01 promila alkoholu kierował samochodem marki Mercedes, natomiast drugi z zatrzymanych 52-latek w stanie nietrzeźwości 2,41 promila alkoholu jechał rowerem.

Było gorąco »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W markecie "Kaufland" został zatrzymany na gorącym uczynku kradzieży alkoholu 27-letni mieszkaniec Zgorzelca. Mężczyznę osadzono w PDOZ do wyjaśnienia. Postępowanie prowadzi KPP w Zgorzelcu.

Znaleziono ciało »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W związku ze zgłoszeniem zaginięcia 28-letniego mężczyzny, w ramach prowadzonych czynności poszukiwawczych w zbiorniku wodnym w miejscowości Okrąglica ujawniono zwłoki wymienionego. Przeprowadzone na miejscu czynności wykluczyły udział osób trzecich. Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono w prosektorium Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu do sekcji zwłok.

Wyróżnieni mieszkańcy »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie um
Podczas ostatniej przed wakacjami sesji rady powiatu wybranym mieszkańcom naszego regionu przyznane zostały nagrody "Zasłużony dla Powiatu Zgorzeleckiego" - otrzymały je osoby, które skutecznie promują powiat bądź działają na rzecz jego rozwoju. Prezentujemy sylwetki wyróżnionych osób.

Nie będzie biura paszportowego »
Tekst opublikowany 2006-07-03, opracowanie red.
W związku z koniecznością reorganizacji trybu przyjmowania i wydawania paszportów wojewoda dolnośląski zdecydował o likwidacji biura paszportowego w Zgorzelcu.

Dzisiaj
Czwartek 28 maja 2020
Imieniny
Augustyna, Ingi, Jaromira

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl