Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 65 informacji. Wszystkie poniżej.

Podsumowanie burmistrza »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie UM Zgorzelec
"Planów związanych z dalszym rozwojem miasta jest wiele. Na pewno kontynuować będziemy rozpoczęty proces rewitalizacji Przedmieścia Nyskiego. Planujemy utworzenie ciągu spacerowego od Mostu Staromiejskiego po wiadukt kolejowy." - mówi burmistrz Zgorzelca Mirosław Fiedorowicz, który podsumowuje swoją dotychczasową pracę.

Pracownicy starostwa mówią po niemiecku »
Tekst opublikowany 2006-05-31, opracowanie Bogdan Walczak
29 maja radni powiatu zgorzeleckiego i pracownicy Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu z rąk starosty Andrzeja Tyca odbierali certyfikaty ukończenia kursu języka niemieckiego.

Most Staromiejski pięknieje »
Tekst opublikowany 2006-05-30, opracowanie UM Goerlitz
Pięknieje most W weekendy i dni świąteczne można powiedzieć, że most Staromiejski dosłownie „olśniewa“ w nowym świetle. Od ostatnich „Jakubów“ most otrzymał nowe oświetlenie, które jeszcze bardziej podkreśla tą budowlę nad Nysą.

Udało się zebrać pieniądze, będziemy mieli reprezentanta »
Tekst opublikowany 2006-05-29, opracowanie red.
24 maja burmistrz Mirosław Fiedorowicz gościł Mistrza Polski Muay Thai Sebastiana Bartkowiaka oraz jego trenera Petro Angeluka ze Zgorzeleckiego Klubu Muay Thai. Obaj panowie już dziś wylatują do Bangkoku, gdzie odbnędą się Mistrzostwa Świata w tej dyscyplinie. Ze względu na wysokie koszty (10 tysięcy zł) start Sebastiana w mistrzostwacg stał pod dużym znakiem zapytania.

Lekarze odznaczeni »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie red.
Podczas ostatniej sesji rady powiatu przyznano odznaki honorowe "Za zasługi dla ochrony zdrowia", przyznawane przez ministra zdrowia Zbigniewa Religę. Zaszczyt spotkał dwóch naszych lekarzy - Alicję Sośniak oraz Lecha Kaniewskiego. Odznaczona została również Dyrektor SP ZOZ w Zgorzelcu Zofia Barczyk.

VI Drużynowy Wielobój Obrony Cywilnej  »
Tekst opublikowany 2006-05-26, opracowanie red.
Już po raz szósty 25 maja młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu zgorzeleckiego wzięła udział w Drużynowym Wieloboju Obrony Cywilnej, organizowanym przez starostę oraz burmistrza Zgorzelca. W tym roku zgłosiła się rekordowa liczba trzynastu drużyn.

LZS mają 60 lat »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie inf.
Na terenie powiatu zgorzeleckiego działa obecnie 20 klubów sportowych, reprezentujących różne dziedziny sportu. Kluby te zrzeszają ludzi, którzy od wielu lat nie szczędzą sił i energii na upowszechnianie sportu wśród mieszkańców okolicznych wsi.

Wyróżnienie w Konkursie Europejczyk Roku 2005 »
Tekst opublikowany 2006-05-24, opracowanie inf.
Wczoraj 22 maja o godz. 16.00 w auli Polskiej Akademii Nauk w Warszawie odbyła się uroczysta gala wieńcząca Konkurs "Europejczyk Roku 2005". W jej trakcie staroście zgorzeleckiemu Andrzejowi Tycowi został wręczony Dyplom Honorowy przyznany przez Kolegium Redakcji miesięcznika Monitor Unii Europejskiej oraz Kapituła Tytułu Europejczyk Roku.

Biała sobota dla dzieci »
Tekst opublikowany 2006-05-23, opracowanie red.
Wczoraj rozpoczęła się rejestracja do udziału w "Białej Sobocie dla Dzieci", jaką organizuje SP ZOZ i stowarzyszenie „Nasze Zdrowie” w Zgorzelcu. Wszystko odbędzie się 27 maja w poradni przy ulicy Reymonta, gdzie dzieci będą miały możliwość skorzystać z darmowych porad okulisty, otolaryngologa oraz ortopedy. Ponadto organizatorzy przewidzieli kilka imprez towarzyszących - m.in. pokaz sprzętu ratownictwa medycznego, znakowanie rowerów, gry i zabawy. Rejestracja, która potrwa do 26 maja, przebiega codziennie w godzinach 8 - 18 pod numerem 0 75 7757964.

Zgorzeleccy policjanci zadbają o organizację i bezpieczeństwo podczas MŚ w Niemczech »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie red.
Kontrola autokarów, bezpieczeństwo przy telebimach w Goerlitz - takie obowiązki czekają zgorzeleckich policjantów podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej.

Tablice odsłonięte »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie UM Zgorzelec
18 maja, w rocznicę urodzin Jana Pawła II odbyła się ceremonia odsłonięcia i poświęcenia tablic upamiętniających nadanie mostowi granicznemu imienia Papieża Jana Pawła II.

Euroopera doceniona »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie red.
Na wspólnej sesji Rady Miasta Zgorzelca i Görlitz, która odbyła się w dniu 16 maja, Polskie Stowarzyszenie "Euroopera" zostało uhonorowane medalem za zasługi dla Europa-Miasta Zgorzelec/Görlitz.

Kominikat policji - kontrola autokarów jadących na spotkanie z Papieżem »
Tekst opublikowany 2006-05-22, opracowanie Iwona Leszczynska-Bartkowiak
W związku z planowaną w naszym kraju wizytą Papieża Benedykta XVI i przewidywanym wzrostem pielgrzymek autokarowych z osobami zmierzającymi uczestniczyć w spotkaniach z Ojcem Świętym informujemy, że możliwe jest skontrolowanie autobusu przez policjantów Sekcji Ruchu Drogowego.

Ocalić od zapomnienia – "Krzyż Zesłańca Sybiru" »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie powiat.zgorzelec.pl
Na terenie naszego powiatu ciągle jeszcze żyje bardzo wiele osób, które były zesłańcami Sybiru i szczęśliwie wróciły z "nieludzkiej ziemi". 14 maja starosta zgorzelecki wręczył ponad 40-tu osobom Krzyże Zesłańca Sybiru, które zostały nadane przez Prezydenta RP.

Święto Przyjaciół Naszego Domu  »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie powiat.zgorzelec.pl
9 maja 2006 r. w Szkolnym Ośrodku Wychowawczym w Bogatyni odbyło się tradycyjnie jak co roku spotkanie z okazji Święta Przyjaciół Naszego Domu.

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie mdk.zgorzelec.com
Zapraszamy Państwa na kolejną, dziewiątą już edycję Festiwalu Piosenki Greckiej. Impreza odbędzie się w dniach 27-28 maja w miejskim amfiteatrze. W naszym portalu przedstawiamy dokładny plan festiwalu.

W pasach naprawdę bezpieczniej »
Tekst opublikowany 2006-05-19, opracowanie Iwona Leszczyńska-Bartkowiak
16 maja w Zgorzelcu Policja miejska przeprowadziła działania pod hasłem "W pasach bezpieczniej". W akcji wzięli udział funkcjonariusze Sekcji Ruchu Drogowego oraz innych wydziałów. Na niestosowaniu się do obowiązku korzystania z pasów przyłapano aż 27 osób. Większość z nich musiała zapłacić mandat.

Festynowy koniec tygodnia  »
Tekst opublikowany 2006-05-18, opracowanie gmina.zgorzelec.pl
Jeśli ktoś miał czas i nie bał się nieobliczalnej pogody mógł skorzystać z nadarzającej się okazji i pojechać do Przesieczan bądź Białogórza, gdzie Rady Sołeckie wespół z Gminnym Ośrodkiem Kultury zorganizowały festyny.

Pięciu na jedną torebkę »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
28 kwietnia policjanci z KP w Bogatyni zatrzymali dwóch młodych ludzi w wieku 16 i 17 lat, którzy wspólnie z trzema dotychczas nieustalonymi sprawcami dokonali kradzieży torebki z zawartością dowodu osobistego, telefonu komórkowego, pieniędzy oraz innych dokumentów.

Odnalazł się w Tylicach »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu odnaleźli skradziony w dniu 27.04.2006 roku z ul. Idzikowskiego samochód marki Mercedes Sprinter o wartości 40.000 zł. Pojazd został odnaleziony na terenie jednej z posesji w miejscowości Tylice.

Zatrzymanie na Matejki »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Policjanci z KP w Bogatyni wspólnie z funkcjonariuszem Straży Granicznej w Bogatyni zatrzymali na ul. Matejki 5 mężczyzn w wieku od 19 do 30 lat, sprawców zniszczenia dwóch latarni ulicznych..

Pijany z nieustalonych przyczyn »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
28 kwietnia w Radomierzycach nietrzeźwy 30-latek kierując samochodem marki Fiat 126p, z nieustalonych przyczyn zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w drzewo. Kierujący doznał złamania nosa oraz urazu kręgosłupa, pozostał na obserwacji w szpitalu w Zgorzelcu.

Wycięli dębowe »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Policjanci zatrzymali dwóch 45-letnich mieszkańców Pieńska, którzy wycieli bez zezwolenia i skradli dwa drzewa dębowe wartości 402 zł na szkodę Urzędu Miasta i Gminy w Pieńsku.

Wypadek na budowie »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
1 maja w Zgorzelcu podczas wykonywania prac montażowych na terenie placu budowy marketu "Carrefour" doszło do wypadku, gdzie 42-letni mężczyzna spadł z rusztowania, z wysokości 3,20 metra na betonowe podłoże, doznając obrażeń ciała. W stanie ciężkim pozostał na oddziale Intensywnej Terapii Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu. Czynności wykonano pod nadzorem Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zgorzelcu oraz wspólnie z Inspektorem Państwowej Inspekcji Pracy

Pociski w Czerwonej Wodzie »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
W trakcie prac ziemnych na terenie jednej z posesji w Czerwonej Wodzie ujawniono dwa pociski artyleryjskie pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Niewypały zabezpieczono do czasu przejazdu patrolu saperskiego z J. W. w Bolesławcu

Źle wyprzedzał »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
2 maja w Działoszynie kierujący samochodem marki Mercedes, 31-latek podczas wyprzedzania zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem marki Opel Kadet, którym kierował 49-letni mieszkaniec Zawidowa. W wyniku zdarzenia kierowca Mercedesa doznał urazu głowy i został przewieziony do Szpitala Rejonowego w Bogatyni. Kierujący trzeźwi.

Pijany na prostym odcinku »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
2 maja w Opolnie Zdr. kierujący samochodem marki Fiat 126p, 32-letni mieszkaniec Bogatyni będąc po użyciu alkoholu (0,38 promila) na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu przewracając pojazd na dach. W wyniku wypadku pasażer doznał złamania prawej ręki i został przewieziony do Szpitala Powiatowego w Zgorzelcu.

Zniewaga Straży Miejskiej »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
46-letnia mieszkanka Bogatyni przy ul. Kochanowskiego podczas interwencji używając słów wulgarnych, znieważyła dwóch funkcjonariuszy KP w Bogatyni oraz funkcjonariusza Straży Miejskiej w Bogatyni. Sprawczynię zatrzymano i osadzono w PDOZ KPP w Zgorzelcu.

Niewypał zabezpieczony »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
W Przesieczanach przy modernizowanym odcinku drogi nr 4 ujawniono niewybuch moździerza z okresu II Wojny Światowej. Powiadomiono patrol saperski z JW Bolesławiec, który dokonał zabezpieczenia.

Kradli kabel »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
2 maja policjanci z KP w Bogatyni wspólnie z pracownikami Służby Ochrony KWB Turów dokonali zatrzymania dwóch mężczyzn w wieku 23 i 27 lat na gorącym uczynku podczas kradzieży kabla długości 42 m wartości 720 zł na szkodę BOT Kopalnia Węgla Brunatnego Turów.

Zatrzymany za pobicie »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
3 maja na ul. Reymonta w Zgorzelcu policjanci Sekcji Kryminalnej zatrzymali 19-latka, mieszkańca Zgorzelca, który wspólnie z drugim 19-latkiem pobił 23-letniego mieszkańca Zgorzelca. Pokrzywdzony doznał obrzęku twarzy, nie korzystał z pomocy medycznej.

20 lat, 7 porcji »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Policjanci z KP w Bogatyni zatrzymali w Działoszynie 20-letniego mieszkańca Lubania, przy którym znaleziono trzy woreczki strunowe z 7 porcjami marihuany.

Zaatakował Strażnika »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
5 maja na ul. Piłsudskiego w Zgorzelcu policjanci Sekcji Prewencji zatrzymali 51-letniego mieszkańca Zgorzelca, który naruszył nietykalność cielesną będącego w służbie funkcjonariusza Straży Miejskiej w Zgorzelcu.

Kokaina przy 23-latku »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
5 maja na ul, Pułaskiego w Zgorzelcu policjant Sekcji Prewencji zatrzymał 23-letniego mieszkańca Szklarskiej Poręby, przy którym znaleziono 39 porcji kokainy.

Ujawniony telefon »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Policjanci Sekcji Kryminalnej KPP Zgorzelec oraz Posterunku Policji w Zawidowie, ujawnili telefon komórkowy marki Samsung wartości 499 zł, skradziony w dniu 16.03.2006r. w Zawidowie. Telefon ten posiadał mieszkaniec Zawidowa.

Kierował pojazdem rowerowym »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
5 maja na ul. Mickiewicza w Bogatyni policjanci zatrzymali Waldemara Sz. lat 54, który będąc w stanie nietrzeźwości (3,95 promila) kierował rowerem. Ponadto naruszył zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Zgorzelcu.

Dokonał uszkodzenia, odpowie »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
8 maja w Tylicach policjanci Sekcji Kryminalnej KPP w Zgorzelcu, zatrzymali 17-latka, który w nocy z 05/06 bm. w Tylicach dokonał uszkodzenia samochodu marki Fiat 126p na szkodę Przedsiębiorstwa Budownictwa Specjalistycznego i Melioracji Sp. z o.o. w Legnicy.

Na razie trzy miesiące »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
11 maja w Zgorzelcu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 33 lat, sprawców napadu rabunkowego. Wobec zatrzymanych zastosowany został środek zapobiegawczy - tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.

Dozór za kopertę »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
11 maja na wniosek Policji Prokurator Rejonowy w Zgorzelcu zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego w kwocie 25 000 zł, wobec 44-letniego mieszkańca Bogatyni, podejrzanego o dokonanie kradzieży koperty z pieniędzmi w kwocie 4. 374 zł.

Wpadł podejrzany o pomoc »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
11 maja policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę podejrzanego o to, że 07.05.2006 r. udzielił 3 sprawcom pomocy w dokonaniu przestępstwa oraz umożliwił im ucieczkę z miejsca przestępstwa wraz ze skradzionym mieniem.

XLIV sesja Rady Gminy Zgorzelec. Absolutorium dla wójta  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
24 kwietnia odbyła się sesja Rady Gminy Zgorzelec. W jej trakcie poruszono sprawę nowych inwestycji drogowych, kontynuacji zeszłorocznych oraz sprawę remontów dróg krajowych, wojewódzkich i powiatowych na terenie gminy Zgorzelec.

Drogowe inwestycje »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Jakość dróg, to problem, szczególnie dla gmin takich jak gmina Zgorzelec, gdzie ruch tranzytowy jest bardzo intensywny.

Sprzątanie gminy  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Z okazji Dni Ziemi dorośli mieszkańcy gminy Zgorzelec oraz dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjum uczestniczyli w sprzątaniu swojej najbliższej okolicy.

Festyn „U Szwagrów” »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Gminny Ośrodek Kultury i Rada Sołecka w Łagowie byli organizatorami wiosennego pikniku, który odbył się w ostatnią niedzielę kwietnia na terenie zajazdu „U Szwagrów” w Łagowie.

Wójt odznaczony »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
7 maja odbyła się uroczystość wręczenia sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zgorzelcu. W trakcie trwania ceremonii wójt gminy Zgorzelec Kazimierz Janik został odznaczony Złotym Znakiem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej za szczególne zasługi dla pożarnictwa.

Konkurs „Uchwycić słowo” rozstrzygnięty »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Poetyckiego „Uchwycić Słowo" zorganizowanego w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Zgorzelcu. Komisja konkursowa wyłoniła jedynie laureatów pierwszych miejsc w trzech etapach kształcenia.

Maj miesiącem przebaczenia  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Miejska Biblioteka Publiczna w Zgorzelcu ogłasza, że maj uznany został Miesiącem Przebaczenia - przetrzymujący książki dłużnicy są więc zwolnieni z opłat. Radzimy skorzystać z tej okazji!

Powiat poręczy kredyt  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Bogdan Walczak
12 maja odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Powiatu Zgorzeleckiego. W jej trakcie podjęto jednogłośnie uchwałę w sprawie poręczenia kredytu pomostowego dla SP ZOZ w Zgorzelcu na sfinansowanie zakupu sprzętu i aparatury medycznej do rozpoznawania i leczenia chorób układu krążenia i utworzenie Transgranicznego Centrum Kardiologii Interwencyjnej Europamiasto Zgorzelec/Görlitz w części dotyczącej udziału środków z funduszy strukturalnych.

215 Rocznica Konstytucji 3 maja – Dekalog Samorządowca »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Bogdan Walczak
Tradycją już jest w naszym mieście, że 3 maja po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny w kościele św. Bonifacego mieszkańcy udają się pod Pomnik Milenijny przy zbiegu ulic Armii Krajowej i Boh. II Armii WP. Tam odbywa się uroczysta akademia poświęcona tym wydarzeniom.

Stanowisko Starosty Zgorzeleckiego ws. likwidacji Biura Paszportowego w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Bogdan Walczak
W związku z planowanym wprowadzeniem nowego wzoru paszportu, a tym samym koniecznością reorganizacji trybu przyjmowania wniosków i wydawania paszportów wojewoda dolnośląski wypowiedział warunki porozumienia dotyczącego prowadzenia przez tutejsze Starostwo Biura Paszportowego.

Honor dla sztandaru »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Bogdan Walczak
7 maja Komenda Powiatowa PSP w Zgorzelcu otrzymała sztandar ufundowany przez społeczeństwo powiatu zgorzeleckiego, a już następnego dnia poczet sztandarowy wraz z Komendantem Powiatowym PSP st. kpt. Dariuszem Pobiedzińskim reprezentował nasz powiat na wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka we Wrocławiu, na które przybyły reprezentacje z kilkunastu powiatów Dolnego Śląska.

Tworzymy Wspólną Europę  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie Bogdan Walczak
5 maja 1998 r. Görlitz i Zgorzelec proklamowały powstanie Europamiasta Görlitz/Zgorzelec. Od tego czasu podejmowane są działania transgranicznej współpracy w zakresie infrastruktury, ekologii, marketingu. Przyszłością Europamiasta jest aktywne działanie obu stron w licznych projektach, które oferują możliwość rozwoju.

Cała polska czyta dzieciom - również burmistrz »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
W ramach ogólnopolskiej akcji "Cała polska czyta dzieciom" - na zaproszenie dyrektor Liliany Fordowskiej, burmistrz Mirosław Fiedorowicz odwiedził Przedszkole Niepubliczne nr 3 w Zgorzelcu.

Wieczór poezji Andrzeja Słomianowskiego »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
22 kwietnia w siedzibie Stowarzyszenia Euroopera mieszczącej się w siedzibie Domu Jakuba Boehme swoje utwory oraz dorobek artystyczny zaprezentował poeta Andrzej Słomianowski.

Inicjatywy Stowarzyszenia na rzecz Europejskiej Stolicy Kultury »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
Stowarzyszenie na rzecz Europejskiej Stolicy Kultury przesłało Newsletter prezentując w nim najnowsze plany działań . Najważniejszą informacją w nim zawartą jest powrót do idei budowy Miasta Kultury Görlitz/Zgorzelec 2010.W piśmie zawarte są informacje na temat realizacji najbliższych projektów.

Trzy wystawy już otwarte »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie red.
29 kwietnia w Galerii Miejskiego Domu Kultury otwarte zostały trzy prezentacje: Międzynarodowa Poplenerowa wystawa pt. „Czeska i Saska Szwajcaria”, „Ratusze Miast Euroregionu Nysa”, oraz „Fotografika” Marka Koprowskiego. Wszystkie prace będzie można oglądać do 11 czerwca 2006r.

Święta szkół podstawowych »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
28 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 5w Zgorzelcu uroczyście obchodzono jubileusz 38 rocznicy nadania imienia Marii Skłodowskiej - Curie. Uroczystość rozpoczęła dyrektor placówki Marlena Dzierka.

Otwarcie sezonu pszczelarskiego w Zgorzelcu »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
Dzięki współpracy Wojewódzkiej Rady Koordynacyjnej, Dolnośląskich Związków Pszczelarzy we Wrocławiu, Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jeleniej Górze oraz Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy -3 0 kwietnia Zgorzelec stał się centralnym punktem uroczystości związanych z otwarciem sezonu pszczelarskiego na Dolnym Śląsku.

Europociąg - w Europa-Mieście, czyli..."7 krajów - 7 stacji - 1 Europa w 8 dni”.  »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
Zgodnie z rozkładem jazdy Europociąg zawitał do Europa-Miasta. Uczestnicy projektu wysiedli z pociągu i udali się do Miejskiego Domu Kultury, gdzie zorganizowali gry i zabawy dla dzieci, konkurs plastyczny oraz ognisko, po którym około godziny 18.30 autobusami przemieścili się w rejon Mostu Staromiejskiego.

Decyzje burmistrza »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
Przedstawiamy zarządzenia Burmistrza Miasta Zgorzelec z dnia 8 maja 2006r

Obudzili się wandale »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
Z zimowego letargu obudzili się wandale – siejąc zniszczenie na placach i podwórkach. Z jednej strony mieszkańcy zabiegają o budowę placów zabaw dla dzieci - z drugiej – nie kiwną nawet przysłowiowym palcem, by przeciwdziałać dewastacji mienia stanowiącego - bądź co bądź - wspólną własność.

Czytelnia internetowa "IKONKA" w Urzędzie Miasta Zgorzelec »
Tekst opublikowany 2006-05-17, opracowanie inf.
16 maja w Urzędzie Miasta otwarta została czytelnia internetowa "Ikonka”, która stanowi element realizacji programu przygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Informatyzacji (uruchamianie punktów powszechnego dostępu do Internetu)

Sezon Żeglarski rozpoczęty »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UM
6 maja swój sezon żeglarski w Ośrodku Wypoczynku i Sportów Wodnych "Witka" w Niedowie zainaugurowali członkowie Sekcji Żeglarskiej Klubu Sportowego "Turów".

Konsul Generalny Republiki Austrii z wizytą w powiecie zgorzeleckim »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UG
W dniu 28 kwietnia 2006 r. Starosta Zgorzelecki gościł Panią Hermine Poppeller – Konsula Generalnego Republiki Austrii.

Piknik odpustowy  »
Tekst opublikowany 2006-05-09, opracowanie Rzecznik UG
Majowe sobotnie popołudnie to doskonały czas na wypoczynek na świeżym powietrzu. Jedną z form miłego spędzenia czasu będzie uroczysty piknik w Trójcy, który odbędzie się 13 maja.

Dzisiaj
Sobota 6 czerwca 2020
Imieniny
Laury, Laurentego, Nory

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
Ogłoszenia nieruchomości
OtoZgorzelec.pl © 2007 - 2020 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl